Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2004., 05:03   #21
Quote:
Krcko_X kaže:
Još jednom vas pozivam da od danas u podne obustavite svoje pisanje na imf forumu Politika na tjedan dana i tako izrazite solidarnost s proglasom koji stoji u početnom postu na ovoj temi.

Hvala.
Krcko jarane, a da ti nisi ovo malo preozbiljno shvatio.

Ipak postas u Ludoj Kuci.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 05:06   #22
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
nema me na forumu tako cesto pa te zato pitam da mi das link na rasisticke postove Krcka, Rev i Bajki... ja toliko ne poznajem Krckovo pisanje... nije on bio prije tu tak cesto dok sam ja tu bila cesto i obrnuto...

Brankecove stavove promatram u kontekstu... i kuzim ga... ne mislim da je osobno rasist... za njega mislim da ima vrlo slikovit stil pisanja...tako da istina kroz njega portretira vec ustaljeni zagrebacki stereotip o Hercegovcima... ali on to radi na vrlo komican i skoro karikaturizirani nacin... da ja iste ne smatram opasnima ni ozbiljnima... vise je to neka uvreda u stilu glup si, neobrazovan si sa zadrtim desnicarskim stavovima, tvoji zadrti stavovi ugrozavaju moju slobodu... tvoj zadrti mentalitet se kosi sa mojim... i zato te ne podnosim... ali ne zato sto si Hercegovac nego zato sto si to ti... Inkvi, Vuco, LJBB etc...

ali ja cu opet spomenuti analogiju sa Marxom i Zidovima... ali cu ja tebi predbaciti deficit u poznavanju marksističke teorije i dotičnog pamfleta i propusta da isto upotrijebis kao analogiju za Brankeca i njegove stavove o Hercegovcima... ali pritom pripazi da Brankec nije Marx....
Dobro, zašto taj princip ne priznaješ desničarima kad pljuju po Srbima? Nije da nemaju povijesnih, a bome i sadašnjih razloga (pogledaj koliko je četnik Nikolić dobio na prošlim predsjedničkim izborima u Srbiji )...

Zašto onda Brankec pljuje po hercegovskoj tradiciji i običajima? Zašto ih vrijeđa karikiranjem njihovog naglaska? Zašto svakom čovjeku koji je iz tog područja, to u "argumentaciji" obavezno i spomene? Pogledaj ti koliko ima elemenata za nazvati ga gotovo ksenofobnom osobom - barem bi ti trebala, sudeći po tome koliko si brza za nazvati rasistom nekoga iz suprotnog "tabora". Placebo si mogla nazvati rasistom, jer kaže da se romska djeca segregiraju zbog nepoznavanja jezika... A kad Brankec kaže da su se Hercegovci dojebali u Zagreb, i da zagađuju taj grad (u tom smislu), onda reakcija izostaje...

I ja ne vidim nikakvu analogiju u povlačenju Marxovog pamfleta o Židovima i Mobrankecovog pisanja o Hercegovcima. Prvi kroz Židove kao simbol držanja krupnog kapitala tumači kritiku kapitalizma (pa to neki krivo ocjenjuju antisemitizmom), a Mobrankec pljuje po Hercegovcima jer ih valjda ne može organski smisliti. Nećeš ga nigdje vidjeti da tako vrijeđa Srbe, iako je "srpski narod", objektivno gledajući, nanio puno više zla i štete kroz povijest, od cijele Hercegovine zajedno... Iz kojih razloga, ne znam, iako pretpostavljam da je u pitanju nekakvo pomodarstvo, što li...
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 05:20   #23
Quote:
obelix kaže:
[COLOR=darkblue]Dobro, zašto taj princip ne priznaješ desničarima kad pljuju po Srbima? Nije da nemaju povijesnih, a bome i sadašnjih razloga (pogledaj koliko je četnik Nikolić dobio na prošlim predsjedničkim izborima u Srbiji )...
COLOR]
tebi se treba sve rijec po rijec objasnjavati...

ak sam ja spomenula primjer Marx Jews... onda je to bilo s razlogom koji je trazio objasnjene od tebe... posto se ne sjecam da sam JA bila ta, koja je na forumu zdusno opravdavala i objasnjavala Vuci da Marx ustvari nije bio antisemit nego je pozadina Marxove osude Zidova i njihovo odbijanje da se solidiziraju sa radnickim pokretom ipak malo komplesnija... ja se nigdje nisam oglasila oko istog... tak da ne znas moj stav o tome

tako onda ova sva pitanja oko ove uspredbe, upucena meni, ostaju na tebi za odgovoranje...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 05:30   #24
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
tebi se treba sve rijec po rijec objasnjavati...

ak sam ja spomenula primjer Marx Jews... onda je to bilo s razlogom koji je trazio objasnjene od tebe... posto se ne sjecam da sam JA bila ta, koja je na forumu zdusno opravdavala i objasnjavala Vuci da Marx ustvari nije bio antisemit nego je pozadina Marxove osude Zidova i njihovo odbijanje da se solidiziraju sa radnickim pokretom ipak malo komplesnija... ja se nigdje nisam oglasila oko istog... tak da ne znas moj stav o tome

tako onda ova sva pitanja oko ove uspredbe, upucena meni, ostaju na tebi za odgovoranje...
Pa dobro, reci ti meni na koji način možeš uspoređivati kompleksnost Marxove osude Židova sa "kompleksnosti" Brankecove averzije prema Hercegovcima? Ovaj prvi ima iza sebe tisuće stranica gdje je objašnjava svoju teoriju, a drugi lupa po forumu jer je po zagrebačkim kavanama to valjda danas in u "urbanim krugovima"...

I zašto nisi odgovorila na ovo;

Quote:
Nećeš ga nigdje vidjeti da tako vrijeđa Srbe, iako je "srpski narod", objektivno gledajući, nanio puno više zla i štete kroz povijest, od cijele Hercegovine zajedno...
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 07:12   #25
Quote:
Neceš ga nigdje vidjeti da tako vrijeda Srbe, iako je "srpski narod", objektivno gledajuci, nanio puno više zla i štete kroz povijest, od cijele Hercegovine zajedno...
Da li je tebi uopste dobro,jel si bolestan sta? Kad ovu bruku jos dva puta pominjes i sebe citiras? Ili si po principu kada si preuzeo vlast jednostavno postao nacosh,po prirodi stvari? To je toliko jadno da u trenucima dok raspravljate "vase" probleme...loptu prebacujes na valjda jedino sto bi svi mogli prihvatiti kao neoboroivo...da su Srbi naneli najvise nekakve stete i zla i to kroz povest,ej povest???

Bruka. No bar pises nesto. U Srbiji ti samo daju ban bez obrazlozenja. I to na najdemokratskijoj medijskoj kuci sa ovih prostora...od sveta priznatoj.

Dakle ajmo malo tuci proverene negativce,na to si se pokusao vaditi? Pa gde je onaj filozof koji je vazio za primer tolerancije? Potvrdjuje se staro pravilo da se karakter ocituje tek na poziciji moci.

Navedi mi jedan zlocin iz istorije Srba prema Hrvatima,naravno pre 90e godine. Sta,valjda Raciceva pucanja po skupstini? Jel to genocid mozda,Jasenovac? Pa mi smo vam i bune dizali,pojam ustasa postoji zahvaljujuci Garasinovom dizanju bune po Bosni i Hercegovini,odnosno priprema za istu. O da, i ustase i cetnike su izmislili Srbi,to je tako,na vasu zalost,to su termini za pobunjenike protiv Turske.
__________________
There's crack in everything,that's how the lights gets in...
Kosmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 08:20   #26

Prekratko sam na Politici ili sam sklerotična, ali ne razumijem u čemu je štos?
1.Da li se ovdje bana i to na dulje zbog različitosti u političkim stavovima i pokušava se time preodgajati političke neistomišljenike?
2.Ako sam dobro shvatila, onda znači ljevičari a desničari ili ne?
3.Jer se meni čini u ovih par mjeseci, da među desnima ima, ne tvrdih (svatko ima pravo na svoj stav) nego priglupih, nedokazanih.Neću imenovati, ali je netko proglasio jedan nick za najglupljeg d. ovih dana, s čim sam se složila, ali u sebi.
4. Ja sam mislila da je posao moderatora, pa i na politici, brisanje uvreda, epiteta, međutim sam očito krivo mislila.Jer je bilo tema gdje smo zazivali moderatore, pa nigdje od njih glaska.Primjer: tema o zločinu u Bjelovaru.Dva dana su se iživljavali na tome "duhoviti" mudrijaši...
4.Nisam za nikakav organizirani štrajk.Kome se ne sviđa nek ode, nek ne piše, nek nestane na neko vrijeme li zauvijek.Ali da meni ili bilo kome, netko diktira ponašanje, e pa taj fim ne bu igral!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 09:45   #27
ja jesam za štrajk, jebiga, uvijek i svugdje, samo da se ne moram odricat hamburgera i fante. al nema ovo veze sa štrajkom. zajebali ste me. ovo je samo prepucavanje. ovdje kao svi imaju muda reć šta misle? strašna stvar.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 09:58   #28
Moderator je dva pita pozvao na vredjanje pripadnika druge nacionalnosti. I sta sad nije jasno? Sve je jasno.

Cak navodi nekoga da vredja Srbe kako bi mu oprostio Hercegovce. A mozda bi najjace bilo kad bi vredjao Srbe Hercegovce.

Katastrofa.
__________________
There's crack in everything,that's how the lights gets in...
Kosmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 10:43   #29
Quote:
Kosmarac kaže:
Moderator je dva pita pozvao na vredjanje pripadnika druge nacionalnosti. I sta sad nije jasno? Sve je jasno.

Cak navodi nekoga da vredja Srbe kako bi mu oprostio Hercegovce. A mozda bi najjace bilo kad bi vredjao Srbe Hercegovce.

Katastrofa.
To je stvarno najgora moguća kombinacija.Pa još ako su crnci i prešli na židovsku vjeru!

E moj Kosmarac, tu se najbolje vidi tko je tko iako se skriva pod nickom!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 10:43   #30
Ajde Kosmarac odjebi bre u tri materine. Sto su Srbi zla ucnili Hrvatskoj? Ajd da krenemo od Kralja Aleksandra, Punise Racica pa nadalje da ba s ne grebemo daleko u povijest.....


--------------------------

Ergo, vidi ti nase bajne levice! Zbanirali im perjanicu, a oni se ne mogu dogovoriti o obicnom 7-dnevnom izbijanju s foruma. Pardon, mogu se dogovoriti, evo Bajki se dogovorila sa Ententini i Nezakcij koja guzva u glavi. Mozda sad konacno ode vibrirat, kako joj je preporuceno. A nasa predivna PBE, usamljena londonska jahacica, otvoreno sere po najinteligentnijoj polovici lijeve druzbe (Soy, Walter, Roko), velica najgluplju pojavu na forumu rahmetli SvojeGuzeGospodara, a ostale niti ne spominje. Kakav egoizam i samopromocija. Tipicno za ljevicu. Nas velemajstor undergound operacija, vukovarski tinejdzer izgubljena nacionalna identiteta Krchko_007 diskutira sam sa sobom (iz razloga tajnosti pred racunalom sjedi obucen u uniformu sobarice), a ozbiljno ga ne dozivljava nitko, a cak sumnjam i da sam sebe ozbiljno dozivljava. Ukratko, lijevica kao i uvijek prepuna egoisticnih sukoba, nekakvih ridikuloznih bundzija i inkonzistencije. Dr. Ray bi bio ponosan na svoje analize.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 10:50   #31
Da nisi malo pretjerao u vezi Bajki?
Niti znaš tko je , niti znaš što je, ali znaš da koristi vibrator.
Pusti ženu na miru.
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 10:50   #32
Quote:
Phil Lynott kaže:

Ergo, vidi ti nase bajne levice! Zbanirali im perjanicu, a oni se ne mogu dogovoriti o obicnom 7-dnevnom izbijanju s foruma. Pardon, mogu se dogovoriti, evo Bajki se dogovorila sa Ententini i Nezakcij koja guzva u glavi. Mozda sad konacno ode vibrirat, kako joj je preporuceno. A nasa predivna PBE, usamljena londonska jahacica, otvoreno sere po najinteligentnijoj polovici lijeve druzbe (Soy, Walter, Roko), velica najgluplju pojavu na forumu rahmetli SvojeGuzeGospodara, a ostale niti ne spominje. Kakav egoizam i samopromocija. Tipicno za ljevicu. Nas velemajstor undergound operacija, vukovarski tinejdzer izgubljena nacionalna identiteta Krchko_007 diskutira sam sa sobom (iz razloga tajnosti pred racunalom sjedi obucen u uniformu sobarice), a ozbiljno ga ne dozivljava nitko, a cak sumnjam i da sam sebe ozbiljno dozivljava. Ukratko, lijevica kao i uvijek prepuna egoisticnih sukoba, nekakvih ridikuloznih bundzija i inkonzistencije. Dr. Ray bi bio ponosan na svoje analize.
ahahahahaha
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 10:52   #33
ajde u kua Lynott..

nego, i zadnji put sam htjela pitat, pa sam zaboravila.. tko je to Nezakcij?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 10:55   #34
Eh da, zaboravih spomenuti Titovu pionirku zakrecenih vratnih arterija i jos zakrecenijeg mozga koja misli da su moderatori nekakav task force koji dolazi kad ga ona i ini kmecavci nadju shodno zazvati. To su vam, bako, reminiscencije iz vama tako dragog bivseg totalitarnog sistema kad je bilo dovoljno uperit prstom u ustasu, kontrarevolucionara i narodnog neprijatelja pa da ga 'moderatorska' palica malo izdegneci po bubrezima i spremi na sigurno. Kao sto je premijer Sanader opravdano rekao u hrvatskom nacionalnom parlamentu, koji je nota bene za neke od krasnih diskutanata smece zajedno sa svojim rezolucijama (a ti diskutanti i danas pisu na forumu sto vam je bako najbolji dokaz kako na ovom forumu vlada cenzura po politickom kljucu), elem ko sto rece Sanader - 'nema vise komunizma'. Mozda vam to dodje do mozga zajedno sa onim atomom kisika koji je jos 86-te krenuo iz pluca prema mozgu i koji je bas ovih dana kroz krecanu nekako uspio proci vrat.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 11:01   #35
Quote:
placebo kaže:
ajde u kua Lynott..

nego, i zadnji put sam htjela pitat, pa sam zaboravila.. tko je to Nezakcij?
Nezakcij je jockey u stazi broj 6 koji se od ostalih jockeya razlikuje po tome sto joj se konj nalazi na ledjima umjesto vice versa.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 11:06   #36
Quote:
baka kaže:

Neću imenovati, ali je netko proglasio jedan nick za najglupljeg d. ovih dana, s čim sam se složila, ali u sebi.
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 11:08   #37
Quote:
Krcko_X kaže:

Sedam ljudi je jasno i eksplicitno reklo da te ne želi na moderatorskom mjestu.
Krčko, aj' otvori anketu pa će ih biti barem 40.
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 11:16   #38
Quote:
Phil Lynott kaže:
Nezakcij je jockey u stazi broj 6 koji se od ostalih jockeya razlikuje po tome sto joj se konj nalazi na ledjima umjesto vice versa.
ja ne znam jel meni noću netko kadi sobu hašišom ili što.. ali ja se ne mogu prestat smijat na scenu kako Bajki odlučno kobili govori "Sjaši!"
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 11:21   #39
Phyl, oborio si me s nogu (što i nije teško s obzirom da hodam sa štakama!) tvojom brzopoteznom psihoanalizom pola forumaša!


Placebo, Nezakcij je Bajki je Ententini.Nisi primjetila isti avatar?


Stvarno, zašto netko ne otvori anketu o naj- gorem ili naj -boljem moderatoru.S obrazloženjima naravski!Pa neka se onda odluči tko ostaje i dalje, a tko ne! (Phyl to ti je kod mene još ostatak samoupravljanja, znaš ono RS, pa dizanje ruku, pa... )
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 11:49   #40
Quote:
baka kaže:
(Phyl to ti je kod mene još ostatak samoupravljanja, znaš ono RS, pa dizanje ruku, pa... )
'The gratest fallacy of democracy is that everyone's opinion is worth the same.'
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.