Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2012., 19:05   #61
Quote:
Nurse20 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Po zanimanju sam friška medicinska sestra i kako to ide u našoj državi ništa bez iskustva i debele veze tako ni je ne mogu dobit posao jer nemam niti jedno od toga. Iz tog razloga me zanima program o kojem upravo raspravljate. Radila sam godinu dana na pedijatriji i imam još nekog iskustva u radu s klincima pa me zanima dali bi i ja mogla položit tu skupinu pedagoško-psiholoških predmeta i šta se točno time dobije, koje su mogućnosti rada, dali se to piše u radnu knjigu i s kojom titulom??
Ja sam to trebala za rad u školi.I ne piše se u radnu knjižicu nego se samo potvrda dobije da imaš tu izobrazbu i onda tu potvrdu predaješ uz ostale papire na natječaju za posao koji to traži.Osobe koje poznajem isključivo su ove predmete polagali kako bi mogli predavati, ugl. u školama.
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 19:08   #62
a jel bi ta potvrda mogla doprinjeti za otvaranje dječje igraonice ili nečeg sličnog?
__________________
Tebe nitko nije više jedva čekao od mene!
Nurse20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 19:14   #63
Quote:
dr-klas kaže: Pogledaj post
.pedagoško - psihološka izobrazba je obvezna za one poslove ( zanimanja ) koja uključuju bilo kakav oblik podučavanja.... ( škola, stručna osposobljavanja, držanje seminara..) ja sam to polagao prije koju godinu... uvijet mi je bio kada sam se zaposlio u srednjoj školi...

i ne bih se složio da je nepotrebno.... ako netko želi raditi u školi itekako će mu biti potrebno.... nije potrebno jedino ako se ne misli raditi posao bilo kakvog tipa obrazovanja...
znači samo i isključivo za u školi, vrtići i igraonice ne???
__________________
Tebe nitko nije više jedva čekao od mene!
Nurse20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 08:24   #64
Quote:
Nurse20 kaže: Pogledaj post
znači samo i isključivo za u školi, vrtići i igraonice ne???
za rad u vrtiću i igraonici će prije zaposliti osobu koja se školovala za to (predškolski odgoj) nego med sestru.
ako i zaposle med sestru za rad u vrtiću, onda ona mora imat bar tri godine stručnog studija. i njen rad se ne odnosi na rad s djecom, nego pliniranje jelovnika i takve šeme.

ta pedagoško-psihološka izobrazba prvenstveno je namjenjena za rad u prosvjeti.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:35   #65
Quote:
malenaa21 kaže: Pogledaj post
Ja sam to trebala za rad u školi.I ne piše se u radnu knjižicu nego se samo potvrda dobije da imaš tu izobrazbu i onda tu potvrdu predaješ uz ostale papire na natječaju za posao koji to traži.Osobe koje poznajem isključivo su ove predmete polagali kako bi mogli predavati, ugl. u školama.
Meni je tajnica rekla da bi mi se trebalo napisati i u radnu knjižicu. (Međutim, radna mi je trenutno kod njih)
Što se tiče med.sestara, mislim da to vama ne znači ništa. Koliko sam upoznata, to je za ljude koji imaju mogućnosti da se zaposle sa svojim završenim smjerovima u školama (osnovna, srednja, privatna, predavanje na tečajevima jezika itd).

Na tečaju sam imala prilike upoznati upravo 1 curu koja predaje u školi str.jezika, jednu građevinarku,kemičarku,informatičare,ekonomiste, kuhare... koji nemaju pedagoški minimum.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪

Zadnje uređivanje miss-rebel : 21.11.2012. at 09:41.
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:52   #66
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Meni je tajnica rekla da bi mi se trebalo napisati i u radnu knjižicu. (Međutim, radna mi je trenutno kod njih)
Što se tiče med.sestara, mislim da to vama ne znači ništa. Koliko sam upoznata, to je za ljude koji imaju mogućnosti da se zaposle sa svojim završenim smjerovima u školama (osnovna, srednja, privatna, predavanje na tečajevima jezika itd).

Na tečaju sam imala prilike upoznati upravo 1 curu koja predaje u školi str.jezika, jednu građevinarku,kemičarku,informatičare,ekonomiste, kuhare... koji nemaju pedagoški minimum.
to je onda za bacc.ms koje u završile višu a trebaju il žele predavat u srednjim školama... sad mi je jasnije tnx...
__________________
Tebe nitko nije više jedva čekao od mene!
Nurse20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:34   #67
Da, u vrtićima su medicinske sestre stručni suradnici i ide jedna na zilijun vrtića, tako da nije tu baš neka potražnja
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 19:27   #68
Ima li kakvih novosti u vezi upisa? planiram sad na proljeće, poslala sam mailove i na ffzg i na ufzg, al bez odgovora zasad.
Također sam završila ffzg, nenastavnički i sad mi je žao
Ana Bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 21:33   #69
Trenutno su vam upisi na pedagošku skupinu predmeta u Slavonskom Brodu, 7500kn, 5 mjeseci (tamošnji učiteljski fakultet pripada osječkom sveučilištu).
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 01:29   #70
prijateljica zeli ovo upisati sa visom strucnom spremom konkretno upravni pravnik, meni je ovo apsurdno?? ima li netko uopce iskustava sto se tice pravnog faxa
maya-osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:25   #71
Ima kakvih novosti vezanih uz PEPSI? FFZG ili UFZG u Zagrebu po mogućnosti? Slavonski Brod mi je ipak malo predaleko
Even_so is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 03:54   #72
Gdje se sada organizira ova izobrazba? Na stranicama Uciteljskog faksa su stare info.
destroyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 00:15   #73
Ne znam za koje se područje interesiraš, upravo su počela predavanja na PMF-u u ST.
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 02:55   #74
SZ RH je moje područje.
destroyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 22:48   #75
Quote:
destroyer kaže: Pogledaj post
SZ RH je moje područje.
To i mene interesira. Od rujna prošle godine pokušavam saznati neku informaciju. Mailom sam kontaktirala prof. Opačić s Učiteljske akademije u Zagrebu i rekao je da još uvijek čekaju odobrenje za program.
__________________
začarana ljubavlju
atomčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 22:49   #76
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ne znam za koje se područje interesiraš, upravo su počela predavanja na PMF-u u ST.
Da li je to program od 2 semestra ili 4 mjeseca?
__________________
začarana ljubavlju
atomčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:34   #77
Quote:
atomčić kaže: Pogledaj post
Da li je to program od 2 semestra ili 4 mjeseca?
tri trimestra
prvi traje do 15.6.
drugi od početka rujna do studenog.
a treći će organizirat u siječnju iduće godine.

šta još neće smislit samo da pare poberu.

kaže mi kolega s posla koji je polagao prije 7 godina da su bila 4 predmeta, a ja sam ih morala upisat 13.
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:28   #78
Quote:
atomčić kaže: Pogledaj post
To i mene interesira. Od rujna prošle godine pokušavam saznati neku informaciju. Mailom sam kontaktirala prof. Opačić s Učiteljske akademije u Zagrebu i rekao je da još uvijek čekaju odobrenje za program.
To je i meni rekao još zimus.
Ne znam zbog čega Učiteljska akademija tako dugo čeka na odobrenje...
A koje su nam alternative?
destroyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 04:10   #79
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
tri trimestra
prvi traje do 15.6.
drugi od početka rujna do studenog.
a treći će organizirat u siječnju iduće godine.

šta još neće smislit samo da pare poberu.

kaže mi kolega s posla koji je polagao prije 7 godina da su bila 4 predmeta, a ja sam ih morala upisat 13.
ma sve je to biznis, lova...

ja sam srećom to riješila kad su još bila 4 predmeta, lagano to vikendima odrapili, više zajebancija bila nego neka obaveza.
auto uvijek bilo puno i laganini 150 km u jednom smjeru .
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 15:15   #80
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
ma sve je to biznis, lova...

ja sam srećom to riješila kad su još bila 4 predmeta, lagano to vikendima odrapili, više zajebancija bila nego neka obaveza.
auto uvijek bilo puno i laganini 150 km u jednom smjeru .
tako je i ovaj kolega koji je davno polagao....kaže 4 predmeta, došlo mi za plakat.

sad su napravili pravu famu oko toga, valjda jer moraju opravdat cijenu školovanja, nadam se samo da s ispitima neće zajebavat
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.