Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2013., 15:15   #21
ispast ce na kraju da imamo i 4 igralista

izgleda da ne mislimo na isto izmedju zgrada, ja mislim na ono kraj setnice (kad se krene iz zapadnog parkica prema trgu/slasticarni) ali tamo nema birtije
ti mislis na ono izmedju zgrada koje su prvi red do mora?

nakon ovoliko offa brisem
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 19:02   #22
Sad znam koji ste kvart
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 23:18   #23
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ispast ce na kraju da imamo i 4 igralista

izgleda da ne mislimo na isto izmedju zgrada, ja mislim na ono kraj setnice (kad se krene iz zapadnog parkica prema trgu/slasticarni) ali tamo nema birtije
ti mislis na ono izmedju zgrada koje su prvi red do mora?

nakon ovoliko offa brisem
Ja mislim na ovo prvi red do mora
Na ovo kod zutih zgrada samskroz zaboravila, mozemo ih brojati 4, da.
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Sad znam koji ste kvart
Vec smo se na vrticima odale
A po toj temi znam da si i ti negdje blizu
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 01:15   #24
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
uglavnom, kad je lijepo vrijeme igralista su puna klinaca, bas je guzva
mene zivciraju roditelji koji se ponasaju k'o da su sami na svijetu
neki dan - lik ljulja svog klinca pola sata i puca mu neka stvar sto gomila druge djece ceka
mi (i vecina roditelja) uvijek pazimo, ako je guzva i neko dijete ceka na red, malo se poljuljamo i idemo dalje na tobogan ili neku drugu spravu
upravo ovo sma pocela dozivljavati kak su dosli lijepi dani.
i fakat se vidi, tko je u parku svaki dan, i zna "neki red", i tko je bio u kuci cijelu zimu i sad je "zasjeo", valjda da nadoknadi sve....
jos kad baba prokomentira,a "zazelio se parkica, stalno lose vrijeme, pa nije isao"....

Quote:
mia kaže: Pogledaj post
osim sto ta odrasla osoba zauzima puno prostora i smeta djeci,

DA da živcira me roditeljska nesolidarnost....djeca od 3-4-5 godina...Nije ti palo na pamet da ima djece od 3-4-5 god koja imaju poteškoća u motoričkom razvoju....i da zato je ta odrasla osoba uz njega....ili da ostane doma pred tv da ti ne smeta..
1) djeca o kojoj ja pisem, meni izgledaju spretno i dovoljno sposobni da se znaju sami popesti i spustiti. ne bih rekla da imaju motoricke smetnje, osim mozda u ocima njihovih roditelja
(rekla bih, nisu roditelji/cuvatelji dugo bili u parku, pa im sve izgleda "opasno")
i ne vidim svrhe da ti roditelji strazare kraj njih
kaj je najgore, dodjem ja u napast da se tam pojavim, jer kad vidim kak se pocnu izmedju tih odraslih naguravat, bas me postane strah...a imam osjecaj da vecina tih odraslih vidi samo svoje dijete....

uglavnom, moja je dobila uputu, kad vidi odrasle kraj sprava, da se makne od njih i da se ide igrati di su samo djeca

2) mislim da je jako neodgovorno, a i opasno, dovoditi dijete koje ima motoricke smjetnje u gomiliu druge djece.
djeca su zivahna i vrlo brza, ne znam koju dobrobit ima dijete sa poteskocama u motorici na toboganu od 1,5metra gdje ga svi pozuruju, gdje ono samo ne moze brzo odreagirati, gdje se ne moze samostalno penjat (pa uz sve ostalo postoji rizik da mu se netko ruga) i gdje niti ne moze ostvariti sve svoje potencijale jer mu je objetkvno pretezak zadatak.
Isto vrijedi i za puzace i tek prohodavajuce klince. mislim da bi djeci trebalo omoguciti da se razvijaju u skladu sa svojim sposobnostima, a ne ih gurati 300koraka napred.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:13   #25
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
.....
Inače volim tvoje postove, ali sa ovim izjavama o djeci u kavezima, djeci puzačima na toboganu itd.. si me baš neugodno iznenadila
Svako dijete ima pravo koristiti park, pa ako to nije sposobno samo, onda ima pravo da mu u tome pomogne mama, tata, baka.
Odakle tebi pravo da odlučuješ koje dijete smije/može na tobogan ili ne?
Ili takva zločesta komentiranja o djeci koja su iz kaveza izašla... stvarno ti to nije trebalo, pogotovo ne nekome tvoje struke. Bar bi ti trebala znati bolje, pa čak ni ako ne misliš bolje, onda si valjda kompetentna svoje riječi finije upakirati.

I isto me zanima zašto se tvoje dijete penje po toboganu suprotnim smjerom... Zbilja ne kužim zašto joj to dopuštaš? Zna se za čeg služi tobogan i kako se njime koristi.

Onda kad gledamo klince od 15-16 kako se tako veru nogama po toboganu, onda ćemo se zgražavati. A kad gledamo trogodišnje dijete onda je to ok, jer što? Vježba motoriku ili wtf?
Ma daj me nemoj...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 14:42   #26
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Inače volim tvoje postove, ali sa ovim izjavama o djeci u kavezima, djeci puzačima na toboganu itd.. si me baš neugodno iznenadila
Svako dijete ima pravo koristiti park, pa ako to nije sposobno samo, onda ima pravo da mu u tome pomogne mama, tata, baka.
Odakle tebi pravo da odlučuješ koje dijete smije/može na tobogan ili ne?
Ili takva zločesta komentiranja o djeci koja su iz kaveza izašla... stvarno ti to nije trebalo, pogotovo ne nekome tvoje struke. Bar bi ti trebala znati bolje, pa čak ni ako ne misliš bolje, onda si valjda kompetentna svoje riječi finije upakirati.

I isto me zanima zašto se tvoje dijete penje po toboganu suprotnim smjerom... Zbilja ne kužim zašto joj to dopuštaš? Zna se za čeg služi tobogan i kako se njime koristi.

Onda kad gledamo klince od 15-16 kako se tako veru nogama po toboganu, onda ćemo se zgražavati. A kad gledamo trogodišnje dijete onda je to ok, jer što? Vježba motoriku ili wtf?
Ma daj me nemoj...
pa ja nisam netko tko odlucuje dal se nesto smije iil ne smije, ja samo pisem sto me zivcira na temi sto te zivcira ko roditelja (al nisam bas shvatila sto je tebe to tocno nazivciralo kod mene, i u mojim postovima, djelujes mi koda se osjecas prozvana )

i ja pisem ko nosorog, a ne ko netko sa titulom ovog ili onog
i valjda i mene nesto smije nazivcirati

i ja sam se isto penjala na tobogan naopacke, pa mi nis ne fali

al vidis, nisam se sjetila pitati ju zasto to radi, budem danas pa ti javim

usput, malo si kontradiktorna, ako kazes "zna se cemu sluzi tobogan", onda tamo ipak nije mjesto puzacima, jel? oni se sami ne mogu popeti na njega
oism u suprotnom smjeru ili je to njima, u skladu sa njihovim sposobnositma dozvoljeno?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 14:50   #27
kakvi god parkici bli, jos nisma dozivjela da roditelj ne opomene dijete kad vidi da se penje naopako
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:00   #28
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa ja nisam netko tko odlucuje dal se nesto smije iil ne smije, ja samo pisem sto me zivcira na temi sto te zivcira ko roditelja (al nisam bas shvatila sto je tebe to tocno nazivciralo kod mene, i u mojim postovima, djelujes mi koda se osjecas prozvana )

i ja pisem ko nosorog, a ne ko netko sa titulom ovog ili onog
i valjda i mene nesto smije nazivcirati

i ja sam se isto penjala na tobogan naopacke, pa mi nis ne fali

al vidis, nisam se sjetila pitati ju zasto to radi, budem danas pa ti javim

usput, malo si kontradiktorna, ako kazes "zna se cemu sluzi tobogan", onda tamo ipak nije mjesto puzacima, jel? oni se sami ne mogu popeti na njega
oism u suprotnom smjeru ili je to njima, u skladu sa njihovim sposobnositma dozvoljeno?
A ti majketii, ko da si sad opala s drveta pa ne shvaćaš što pišem.
Ne, ne osjećam se ja prozvano, ali mi nije jasno kako možeš govoriti o djeci koja su ko iz kaveza izašla..
Naravno da i tebe smije nešto živcirati, zar ti je to netko osporio???

Mene samo jako začuđuje tvoj riječnik i stav prema djeci....

Pušače nisam doticala na temi, o tome možemo raspravljati na nekoj drugoj temi.i uopće mi nije jasna tvoja usporedba sa pušačima i penjanju na tobogan uopće ne kontam o čemu pričaš...
Penjanje po toboganu naopačke je neprimjereno i ne znam zašto roditelji to dozvoljavaju svojoj djeci... Spominješ tamo da te smeta jer netko tvom djetetu i tebi nešto komentira glede toga, a ja ne mogu da se ne zapitam koji k uopće dozvoljavate djeci da se tako penju na tobogan.
Tobogan ne služi za to i to mi je nekulturno!

A to tvoje da ti ovdje ne pišeš kao predstavnik struke nego nosorog, pa , iskreno, nije ni bitno.. Ovo puno govori o tebi. Izjave o djeci koja su izašla iz kaveza ne doliče nikom, bez obzira koje je netko struke. Ai ne vjerujem da možeš imati jedan stav o djeci u RL, a drugi u virtuali. Ili si takav ili nisi
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:03   #29
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kakvi god parkici bli, jos nisma dozivjela da roditelj ne opomene dijete kad vidi da se penje naopako :
Ja to svojoj branim.
Ispočetka nisam, ali kad sam vidjela koliko je grozno kad netko sjedi gore i čeka da se spusti jer se netko penje odozdola, shvatila sam koliko je to em iritantno, em opasno. Pogotovo za onog tko se penje.

Uostalom ako je tobogan za to da se po njemu spušta, a ne penje, onda smatram da je nekulturno da netko gore mora čekati da se spusti zato jer je mom djetetu došlo da se penje u obrnutom smjeru.
Onda sam to zabranila.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:07   #30
jedino ako je parkic prazan i ako obrise tobogan poslje. ali d ajoj dam da smeta svima koji uredno cekaj red da se spuste i da se onda spustaju tamo di je ona gazila nogama... not
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:10   #31
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jedino ako je parkic prazan i ako obrise tobogan poslje. ali d ajoj dam da smeta svima koji uredno cekaj red da se spuste i da se onda spustaju tamo di je ona gazila nogama... not
Ja sam svojoj sve ukinula, na tobogan nema takvog pentranja bez obzira ima li nekog u parku ili nema.
Kako sam joj objasnila da je to nekulturno i ružno, onda je to nekulturno i ružno neovisno jel nas tko u parku gleda ili smo same.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:17   #32
pa dobro, meni je nekulturno i ruzno smetati drugima i prljati tobogan a ne sam cin penjanja ali i tako nikad park nije prazan pa nemamo problema
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:23   #33
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ja to svojoj branim.
Ispočetka nisam, ali kad sam vidjela koliko je grozno kad netko sjedi gore i čeka da se spusti jer se netko penje odozdola, shvatila sam koliko je to em iritantno, em opasno. Pogotovo za onog tko se penje.

Uostalom ako je tobogan za to da se po njemu spušta, a ne penje, onda smatram da je nekulturno da netko gore mora čekati da se spusti zato jer je mom djetetu došlo da se penje u obrnutom smjeru.
Onda sam to zabranila.
moja je dozivjela masu puta kad se penjala da joj onaj odozgora vice makni se i dijete se fino maknulo.
meni to nije palo napamet braniti, jer nisam vidla niti da drugima smeta niti da je ona ugrozena. jer mislim da nije glupa i da vidi kad nekoga ima na vrhu da ce se maknuti.
isto tak, ona vice tim drugima, makni se i djeca to rijese

ono sto mene smeta je kada se odrasla osoba, kojoj smeta to sto se ona penje u suprotnom smjeru (i ima joj pravo smetati ) vice: "gdje ti je mama, neka te makne", pa se usput malo zadere po parkicu i prokomentira kako sam ju odgojila....a mogla je djetetu lijepo reci da se makne i ona bi se makla.
bez urlanja, vrijedjanja, prozivanja roditelja.
djeca uce od drugih, posebno od vaznih odraslih.


Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jedino ako je parkic prazan i ako obrise tobogan poslje. ali d ajoj dam da smeta svima koji uredno cekaj red da se spuste i da se onda spustaju tamo di je ona gazila nogama... not



nadam se da se salis
ne znam jesi primjetila, pa masu puta, pogotovo nakon kise, oni cim zasjedu na vrh tobogana, prosipaju sa cipela sve sto imaju na cipelama...niti vise niti manje nego oni koji se penju odozdola. a nekad, kad se spustaju, sa cipelama stopiraju spustanje, pa ostane trag blata/pijeska....ili bi mozda trebali cipele ocistiti prije penjanja
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:24   #34
vidjela sma i da puse vjetar i raznosi smece iz kante pa joj svejedno ne dopustam da ga baca ona uokolo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:28   #35
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post

Pušače nisam doticala na temi, o tome možemo raspravljati na nekoj drugoj temi.i uopće mi nije jasna tvoja usporedba sa pušačima i penjanju na tobogan uopće ne kontam o čemu pričaš...
onda vjerojatno nisi pazljivo citala, moguce da si se uhvatila onih par plahti od postova gdje su moji postovi secirani, al ajde, budem opet, mozda nisam bila jasna:

ima roditelja, koji dok paze svoje diejte kraj tobogana, uredno zapale cigaretu.
niti je diejte motoricki nespretno, niti je puzac da ga se/ih treba paziti, nego dve mame lijepo cavrljaju kraj tobogana i usput, ko paze na dijete.

evo, koji ti dio nije jasan:
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

posebno me zivciraju mame sa cigaretom u ustima koje strazare kraj tobogana, i to bez obzira na dob i vjestine djece
(ok, shvatila sam, nemate gdje pusiti pa morate u djecjim parkicima, al jebote bas kraj tobogana na kojem je 20 djece odjednom?
strazariti kraj trogodisnjaka?)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:42   #36
Mislim sorry, oko čega se vi kacite?! Pa ama bas svaka sprava u parkicu je zmazana, manje ili vise. Pa tak i tobogan i to taman da se nitko nikad ne pokuša popnuti u suprotnom smjeru. Osim da se djeca izuvaju kad idu na njega ne kužim. To je jednostavno tako, zmazano je.
A i u djetetovoj je naravi da se ide penjat i tam di može/smije i ne može/ne smije. Normalno da ćeš ga maknut ako se odozgo netko spusta jer ce inace dobit donom u glavu. Isto tako je normalno da se u nekoj dobi pocne voditi djecu po parkicima jer se inace nikad ne bi naučili pa bi ih i sa 10 godina trebao netko pridrzavati dok pokušavaju savladati neku spravu.
E sad... To kaj bi bilo zgodno da se manje vodi kad nije neka gužva da fakat ne ometaju igru starijih skupa sa svojim roditeljima to je druga stvar. Al nemres tak...
A mame kaj glume da paze, a zapravo su mislima u arena centru su zasebna tema ono
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:59   #37
Quote:
Kjavica kaže: Pogledaj post
A mame kaj glume da paze, a zapravo su mislima u arena centru su zasebna tema ono
To ja radim.

Motrim, motrim, motrim, pa mi misli odlete: šta bi sutra mogla ručku?, mogla bi se vratiti ipak po one balerinke, nisu bile skupe...


I u tren sranje: Šta to radiš, nemoj bacati pjesak na djecu!!!!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 19:01   #38
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post


2) mislim da je jako neodgovorno, a i opasno, dovoditi dijete koje ima motoricke smjetnje u gomiliu druge djece.
djeca su zivahna i vrlo brza, ne znam koju dobrobit ima dijete sa poteskocama u motorici na toboganu od 1,5metra gdje ga svi pozuruju, gdje ono samo ne moze brzo odreagirati, gdje se ne moze samostalno penjat (pa uz sve ostalo postoji rizik da mu se netko ruga) i gdje niti ne moze ostvariti sve svoje potencijale jer mu je objetkvno pretezak zadatak.
Isto vrijedi i za puzace i tek prohodavajuce klince. mislim da bi djeci trebalo omoguciti da se razvijaju u skladu sa svojim sposobnostima, a ne ih gurati 300koraka napred.
Što bi to trebalo značiti? Da nešto starije dijete s poteškoćama u razvoju ne bi smjelo koristiti npr. tobogan jer mu treba pola godine da se popne na isti?

Postoji rizik da mu se netko ruga???? Fuck, onda najbolje da djeca s bilo kakvim poteškoćama u razvoju ostaju doma i izlaze u park tek kad ne postoji mogućnost da bi im se netko mogao rugati.

Nekako pretpostavljam da djeca s poteškoćama u razvoju idu na terapije i da im stoga park nije mjesto gdje "ostvaruju svoje potencijale" .

IMHO, neodgojena su upravo ona djeca koja se rugaju i koja nisu u stanju pričekati da se netko kome je inače teško penjati se popne na jebeni tobogan.

Moja 4,5-godišnjakinja nema motoričkih poteškoća, ali svejedno moram stajati kraj nje, zbog nekih drugih stvari. I uopće me ne dira što si misle drugi roditelji zašto stojim tamo. Najbolje da objesim ploču s objašnjem oko vrata, da se ne bih i ja na nekom forumu našla na sličnoj temi.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 19:11   #39
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
onda vjerojatno nisi pazljivo citala, moguce da si se uhvatila onih par plahti od postova gdje su moji postovi secirani, al ajde, budem opet, mozda nisam bila jasna:

ima roditelja, koji dok paze svoje diejte kraj tobogana, uredno zapale cigaretu.
niti je diejte motoricki nespretno, niti je puzac da ga se/ih treba paziti, nego dve mame lijepo cavrljaju kraj tobogana i usput, ko paze na dijete.

evo, koji ti dio nije jasan:
Ja uopće nisam ulazila u raspravu oko pušenja na igralištu nego sam se osvrnula na tvoje izjave glede djece iz kaveza .... Komentiranje da šta rade puzači na toboganu i tako te nebuloze

Glede stajanja kraj djece na toboganu.. Ne ulazim u tu zašto netko stoji pored tobogana. Znam zašto ja stojim iako mi je dijete posve sposobno samo se igrati na svim spravama...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 00:41   #40
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
To ja radim.

Motrim, motrim, motrim, pa mi misli odlete: šta bi sutra mogla ručku?, mogla bi se vratiti ipak po one balerinke, nisu bile skupe...


I u tren sranje: Šta to radiš, nemoj bacati pjesak na djecu!!!!
Svakom misli odlutaju, nemoj pretjerivat al kad netko svo vrijeme koje provodi negdje sa djetetom radi nesto drugo, a za to vrijeme dijete luduje pa čak i do te mjere da se dovodi u opasnost, to je nenormalno.
Pa vodim malog u jednu nazovimo to igraonicom za potrebe razgovora, i ima par mama koje svih sat vremena melju li ga melju, a klinci (do 2god starosti) za to vrijeme ko ih sljivi. Pa kaj si ga onda dovela... Odi na kavu i melji... I ja meljem, obožavam to. Ali u kontroliranim uvjetima
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.