Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2014., 01:34   #41
ja isto saljem molbe vecinom preko emaila ali na zalost ne dobivam odgovore, trazim posao vec godinu dana i nista a nemam
ni radnog iskustva jer nisam nigdje radio od kad sam zavrsio skolovanje.
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 13:08   #42
Imam pitanje jedno...ovo je više za iskusne, sa stažom.

Što mislite o ovome - imamo direktora koji je svinja, baš onako, tip sa osnovnom školom koji je tvrtku naslijedio od oca, bezobrazan, ovisnik...imamo šefa jednog odjela koji tom direktoru jako treba (razlozi nisu bitni) i imamo radnika kojeg direktor ne podnosi, a ni šef baš previše, ali šefu treba jer inače bi taj posao pao na njega (taj koji radi radnik).

Kolike su šanse da bi direktor dao otkaz tom radniku bez da to kaže šefu prije? Ili kolike su šanse uopće za tako nešto? Da li je za vjerovati šefu koji kaže da nije imao pojma?

Prema mojem isksutvu - nikakve. Obično šef i je taj koji kaže radniku da mu ide noga u guzicu, bila mu to ugodna ili neugodna zadaća.

Ali mene zanima što vi mislite.

Pitanje2: netko je svojevremeno pisao da ima tvrtki koje vraćaju putne troškove kad se ide njima na razgovor za posao. Jel se sjeća netko toga? Mene zanima da li su se te tvrtke same ponudile da vrate putne ili su kandidati tražili ili se to vraćalo samo ako bi kandidata zaposlili? Jer ja na ovo još nisam naišla. Gnjide se niti ne udostoje poslati odjebenicu, a put te koštao 200kn, kamoli kakvi troškovi...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 30.06.2014. at 13:23.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 16:20   #43
Meni su vraćali putne troškove, ali samo kad je bilo u pitanju i dobivanje posla i to na udaljenijoj lokaciji koja je u nekom trenu zahtijevala i preseljenje radi obavljanja posla.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 16:35   #44
A-ha da, tako nekako sam i mislila - iako, ni to nije uobičajeno, i to je već puno. Nažalost.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:56   #45
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Imam pitanje jedno...ovo je više za iskusne, sa stažom.

Što mislite o ovome - imamo direktora koji je svinja, baš onako, tip sa osnovnom školom koji je tvrtku naslijedio od oca, bezobrazan, ovisnik...imamo šefa jednog odjela koji tom direktoru jako treba (razlozi nisu bitni) i imamo radnika kojeg direktor ne podnosi, a ni šef baš previše, ali šefu treba jer inače bi taj posao pao na njega (taj koji radi radnik).

Kolike su šanse da bi direktor dao otkaz tom radniku bez da to kaže šefu prije? Ili kolike su šanse uopće za tako nešto? Da li je za vjerovati šefu koji kaže da nije imao pojma?

Prema mojem isksutvu - nikakve. Obično šef i je taj koji kaže radniku da mu ide noga u guzicu, bila mu to ugodna ili neugodna zadaća.

Ali mene zanima što vi mislite.

Pitanje2: netko je svojevremeno pisao da ima tvrtki koje vraćaju putne troškove kad se ide njima na razgovor za posao. Jel se sjeća netko toga? Mene zanima da li su se te tvrtke same ponudile da vrate putne ili su kandidati tražili ili se to vraćalo samo ako bi kandidata zaposlili? Jer ja na ovo još nisam naišla. Gnjide se niti ne udostoje poslati odjebenicu, a put te koštao 200kn, kamoli kakvi troškovi...
pa ako bi taj posel on moral obavljat onda bi vjerojatno ostavil tog radnika ili bi našo novog kojeg bi nakon nekog vremena poslal doma

za ovo drugo nisam čula, nikad mi niko nije vraćal putne za to da dolazim na razgovor, a bila sam nedavno na jednom razgovoru koji me dosta koštal (put)

niti nisam upućena dal mogu tražit povrat ako idem samo na razgovor
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 19:00   #46
Mislila sam više da koliko je vjerojatno da šefa direktor ne obavijesti da će njegovom radniku dati otkaz, a ako tog šefa kao poštuje itd.? Malo je post konfuzan možda, nije poanta u tome jel smije, jel hoće, jel ovo jel, ono, jasno da kao poslodavac sve može, moje je pitanje bilo kako sam sad objasnila.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 19:16   #47
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Mislila sam više da koliko je vjerojatno da šefa direktor ne obavijesti da će njegovom radniku dati otkaz, a ako tog šefa kao poštuje itd.? Malo je post konfuzan možda, nije poanta u tome jel smije, jel hoće, jel ovo jel, ono, jasno da kao poslodavac sve može, moje je pitanje bilo kako sam sad objasnila.
vjerojatno nikakve

no, si ti to opisala situaciju u mojoj firmi
baš me podsjetilo na neke osobe i sličnu situaciju
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 19:34   #48
Ha, možda, nikad se ne zna .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 19:52   #49
Kad neka državna firma tipa škola poništi natječaj, mora li ona poništavanje natječaja obrazložiti HZZu? Budući da me taj isti HZZ tamo poslao da se prijavim. Valjda bar njima daju neko obrazloženje.
__________________
After all this time? - Always.

Motto
BlueSka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 20:01   #50
Nemoj me držati za riječ, ali mislim da ne. Jer niti u narodnim novinama se ne objašnjava poništavanje natječaja, pa se očito zakonski to ne mora.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:58   #51
Jel vam se ikad dogodilo da pošaljete prijavu na dobar oglas i minutu kasnije skužite da ste jaaaako zabrljavili u prijavi?
zelda19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:27   #52
Ooooooooooo, da....recimo, slala šprancu, pa nisam ispravila naziv radnog mjesta ili slično.

Ja napravim tako da pošaljem novi mail u kojem se ispričavam zbog toga, ako mi je stalo, ako je dobra firma...ako je bilo nešto ovako po prinicipu "šaljem reda radi", onda mudro šutim.

Jednoj sam poslala sveeeeeeeeee krivo, kriv naziv radnog mjesta, kriv portal na kojem sam vidjela oglas, kriv jezik, sve krivo...i zvali me na razgovor. Znala sam da tu nešto ne štima. I bilo je tako - firma je bila u stečaju, pa im moje greške nisu smetale .

E, znate kaj me je počelo jako nervirati? Počelo mi se događati da mi netko odgovori mailom na moju prijavu i onda napiše "nazovite me da se dogovorimo oko termina" ili čega već...koji kunac sad ja tebe moram zvati? Em ću ziher zvati u vrijeme u koje te smetam, em mene to puno košta, zvati te na mob, pa nije ti zgodnije da ti mene zoveš? Istina, ja sam ta koja traži posao, ali da sam ja poslodavac, ja bi zvala radnika, baš iz razloga koje sam nabrojila.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:42   #53
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ooooooooooo, da....recimo, slala šprancu, pa nisam ispravila naziv radnog mjesta ili slično.

Ja napravim tako da pošaljem novi mail u kojem se ispričavam zbog toga, ako mi je stalo, ako je dobra firma...ako je bilo nešto ovako po prinicipu "šaljem reda radi", onda mudro šutim.

Jednoj sam poslala sveeeeeeeeee krivo, kriv naziv radnog mjesta, kriv portal na kojem sam vidjela oglas, kriv jezik, sve krivo...i zvali me na razgovor. Znala sam da tu nešto ne štima. I bilo je tako - firma je bila u stečaju, pa im moje greške nisu smetale .

E, znate kaj me je počelo jako nervirati? Počelo mi se događati da mi netko odgovori mailom na moju prijavu i onda napiše "nazovite me da se dogovorimo oko termina" ili čega već...koji kunac sad ja tebe moram zvati? Em ću ziher zvati u vrijeme u koje te smetam, em mene to puno košta, zvati te na mob, pa nije ti zgodnije da ti mene zoveš? Istina, ja sam ta koja traži posao, ali da sam ja poslodavac, ja bi zvala radnika, baš iz razloga koje sam nabrojila.
Meni se baš jučer dogodilo. Koji gaaaaaf... Htjela sam se pojesti. Ali za razliku od tebe nisam htjela ništa naknadno slati, a sad je prekasno, jbg.

Dobro, meni ih ne bi bio problem nazvati - em imam vremena s obzirom da ne radim, em mi ništa ne znači tih par minuta iz tarife. Ali što je je, signal je neprofesionalnosti.

Zadnje uređivanje zelda19 : 01.07.2014. at 18:50.
zelda19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:50   #54
Meni znači, ja imam tarifu takvu da je samo VIP u pretplati.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:18   #55
zelda, svi te ovdje razumijemo. Baš danas dok sam po običaju šetkala po parku s drugim besposličarima, sinulo mi je da sam ja u biti - propalica. Uvijek bila odlikašica, završila faks u roku, ne pijem, ne pušim, ne drogiram se, ali ja sam zadnja propalica. Na teret obitelji, državi, bogu i vragu. Nula od čovjeka. A sve zahvaljujući aktualnoj i svim dosadašnjim vladama

*Ako netko od vas prati, nedavno sam javila da sam dobila sezonski posao. E pa na kraju ništa od toga. Čovjek mi je rekao da sam dobila posao i da moram odmah otputovati na more jer mu je hitno. Kad sam se spakirala i ispozdravljala sa svima, rekao je da mu nije tak hitno i da pričekam. Onda se skroz prestao javljati i kad je meni dopizdilo pa sam ga nazvala i pitala za posao rekao je da je loša sezona, svjetsko prvenstvo, bla..truc...To je već valjda 5. put da me netko na takav način zajebal, kažu - dobila si posao, ti si mi najjači kandidat, blabla.. i onda odustanu i čak mi se ne udostoje javiti da su odustali. Što je tim ljudima??!! Čovjek od 50-ak godina, vodi firmu s 15-ak zaposlenih i ponaša se tako. I što je najgore- većina se ponaša tako! Sjećam se jednom u bivšoj firmi je direktor tražio pravnicu. Odlučio se za jednu ženskicu koja je četiri puta dolazila na razgovor s drugog kraja grada i nikad joj ne bi dao konkretan odgovor. Zatim joj je rekao da će je zaposliti a onda se samo prestao javljati. Jadnica je nakon toga zvala jedno mjesec dana i na kraju digla ruke. To je čisti sadizam umišljenih veličina koje nam vode državu.

Zadnje uređivanje Noomi : 01.07.2014. at 19:27.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 23:50   #56
Ja sam jednom već odnesla radnu knjižicu, jer mi tak direktor rekao...kad sam došla u firmu, njegov pomoćnik pojma nije imao, zvao ga i meni samo rekao: rekao je direktor nek ostavite tu knjižicu pa bude vam se danas javio.

Još sam se na kraju i 40km vozila po nju, tamo i natrag.

A drugo jako zanimljivo mi je bilo kad su me u razmaku od godine dana zvali u jednu firmu na razgovor, kao, ono, evo, oni će napraviit ugovor i pozvati me da se izjansim jel mi odgovara ili ne. Prvi put tako i nakon godine dana isto tako.

Jesu ti ljudi normalni uopće?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:42   #57
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Jesu ti ljudi normalni uopće?
Pa to se ja pitam odavno i počinjem već sumnjati u vlastiti zdrav razum. Možda ja nisam normalna kad mi se stalno događaju takve stvari.
Možda su se radikalno promijenili uzusi pristojnog ponašanja a da meni to nitko nije rekao.
Mislim, radi se o tzv. uspješnim i ozbiljnim ljudima. Koji su "postigli" nešto u životu I nisu to izolirani slučajevi, već je došlo do prave epidemije takvog ponašanja i to u svim međuljudskim odnosima...eno, imaš temu na ljesu gdje je ljudima sasvim prihvatljivo prekinuti vezu tako da se jednostavno prestanu javljati drugoj strani. Ono, da se ne bi inkomodirali.
Živimo u bezobzirnom, okrutnom i potpuno neljudskom društvu
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 11:04   #58
Da, i ja sam primijetila da je danas sve ok. A mi koji to sve ne smatramo ok smo neprilagođeni, čudni, you name it.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:05   #59
Ja sam danas, sasvim slučajno, naišla da sam bila pozvana na razgovor za jedan posao za koji sam se prijavila, i to prije mjesec i pol. Bilo je objavljeno samo na stranicama firme, ja nažalost nisam provjeravala jer sam ________ (dopuni po želji, ja bih rekla mlada i neiskusna jer do sad sam pozive i odbijenice dobivala na mail ili telefonom). Ili sam zaboravila. Nebitno.

Sad se naravno osjećam ko govno. Tužna sam i ljuta, naravno, sama sam si kriva.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:37   #60
Ne moraš biti ni tužna ni ljuta. Budi sretna. Sad si misliš kaj ova sere, jel?

Svatko ozbiljan će te zvati. Ako to nije učinjeno, to je zato jer nisu zainteresirani, pa objavljuju na način da se čim manje ljudi odazove. Ko ona fora kad za radno mjesto u Varaždinu i tvrtku u Varaždinu objave natječaj u Novom listu riječkom ili slično.

Dakle, samo si se poštedjela uzaludnog razgovora/testiranja/putnih troškova, čegaveć.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.