Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2015., 10:52   #1
Sat u trayu kasni

Evo zadnja 2-3 dana primjetio sam kad ujutro upalim komp da mi sat debelo kasni, evo sad mi prikazuje 4:42 .. prvi put da mi se ovako nešto dogodilo,
7 g. je stara matična i dosad nikad sat nije kasnio, jeli to znak da je cmos baterija pri kraju i treba ju promijeniti?
koliko košta otprilike baterija, imali u linksa?

jučer mi je ista stvar bila i podesim pravo vrijeme i bude cijeli dan ok, sutradan upalim komp kad opet kasni po 7 sati.
__________________
Things end but memories last forever

Zadnje uređivanje Stranger FX : 18.08.2015. at 11:05.
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:20   #2
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Evo zadnja 2-3 dana primjetio sam kad ujutro upalim komp da mi sat debelo kasni, evo sad mi prikazuje 4:42 .. prvi put da mi se ovako nešto dogodilo,
7 g. je stara matična i dosad nikad sat nije kasnio, jeli to znak da je cmos baterija pri kraju i treba ju promijeniti?
koliko košta otprilike baterija, imali u linksa?

jučer mi je ista stvar bila i podesim pravo vrijeme i bude cijeli dan ok, sutradan upalim komp kad opet kasni po 7 sati.
upravo to, baterija na matičnoj je pri kraju, tako je meni bilo na starom kompu... a probaj vrime namistit na automatski... možda se popravi sam kad upališ
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:40   #3
Quote:
hifilofi kaže: Pogledaj post
upravo to, baterija na matičnoj je pri kraju, tako je meni bilo na starom kompu... a probaj vrime namistit na automatski... možda se popravi sam kad upališ
te baterije su univerzalne? ili najbolje da izvadim svoju pa odnesem i pitam da mi daju takvu, nije više od 50 kn?

ma probavao sam, on opet kasni, do baterije je uvjeren sam, jer kako prije tolike godine nikad nije kasnio.

idem kasnije onda kupiti bateriju ako nađem, nema druge ..
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:44   #4
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
te baterije su univerzalne? ili najbolje da izvadim svoju pa odnesem i pitam da mi daju takvu, nije više od 50 kn?

ma probavao sam, on opet kasni, do baterije je uvjeren sam, jer kako prije tolike godine nikad nije kasnio.

idem kasnije onda kupiti bateriju ako nađem, nema druge ..
mislim da jesu univerzalne.... ma da nea sta drugo biti, komp nema struje kad se ugasi i zato zaboravi datum...
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:51   #5
aha, evo našao sam ako je to ..

http://www.links.hr/?naziv=baterija-...l=100.000.1183

prejeftino, valjda će odgovarat, idem sad prošetat do linksa ..

a hard disk će morati još malo pričekat dok nakupim pare

tnx u svakom slučaju
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 14:41   #6
Da to je to, oznaka baterija mora biti CR 2032
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 15:24   #7
evo kupio sam i zamijenio , sad bi trebalo biti ok.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:43   #8
Ne kasni više, do baterije je bilo, tako ako netko ima ovaj problem neka samo zamijeni.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:05   #9
Zašto meni te Panasonic iz Linksa baterije traju kratko .. godinu dana bude OK, i onda opet kasni sat na kompu, već sam 2 puta
mijenjao bateriju, evo sad na drugoj ploči opet mi kasni sat oko 20 min .. najviše mi izdrži godinu dana da ne kasni ..
nekvalitetne baterije ili zbog prastarih matičnih. Vidim da u Linksa i nema nego te od 10 kn.

Sjećam se da mi je jedna cmos baterija trajala skoro 8 g. i tek je onda počeo sat
kasniti, a ove iz linksa jedva godinu dana wtf. Ova sad zadnja baterija je isto iz linska, na jesen sam je kupio, bilo sve ok
i evo primjetim zadnjih par dana kasni sat again ^^
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:41   #10
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Zašto meni te Panasonic iz Linksa baterije traju kratko .. godinu dana bude OK, i onda opet kasni sat na kompu, već sam 2 puta
mijenjao bateriju, evo sad na drugoj ploči opet mi kasni sat oko 20 min .. najviše mi izdrži godinu dana da ne kasni ..
nekvalitetne baterije ili zbog prastarih matičnih. Vidim da u Linksa i nema nego te od 10 kn.

Sjećam se da mi je jedna cmos baterija trajala skoro 8 g. i tek je onda počeo sat
kasniti, a ove iz linksa jedva godinu dana wtf. Ova sad zadnja baterija je isto iz linska, na jesen sam je kupio, bilo sve ok
i evo primjetim zadnjih par dana kasni sat again ^^
samo originalne baterije imaju dug vijek trajanja. Tako primjerice i sa casio satovima. Kad sam kupio sat baterij mi je trajala 6-7 godina, no kad sam istu takvu zamjenio u urara crkla je za manje od 2 godine.
Baterije s oznakom CR 2032 ne morate kupovati u linksa ili sličnim trgovinama. Njih možete kupiti i u prodajnim centrima. Ponekad i u lidla znaju biti na akciji 5 komada za 9 kuna, To nisu neke specijalne baterije već se iste takve baterije primjerice stavljaju u kuhinjske vage
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:15   #11
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Zašto meni te Panasonic iz Linksa baterije traju kratko .. godinu dana bude OK, i onda opet kasni sat na kompu, već sam 2 puta
mijenjao bateriju, evo sad na drugoj ploči opet mi kasni sat oko 20 min .. najviše mi izdrži godinu dana da ne kasni ..
nekvalitetne baterije ili zbog prastarih matičnih. Vidim da u Linksa i nema nego te od 10 kn.

Sjećam se da mi je jedna cmos baterija trajala skoro 8 g. i tek je onda počeo sat
kasniti, a ove iz linksa jedva godinu dana wtf. Ova sad zadnja baterija je isto iz linska, na jesen sam je kupio, bilo sve ok
i evo primjetim zadnjih par dana kasni sat again ^^
uzmi od duracela cr2032 za matičnu trajat će 4x puta duže a košta 20 kn max
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 23:24   #12
Ili vidi u nekom servisu možda imaju neke "bolje" baterije za prodati.. Ipak sve što kupujemo je ugl iz Kine pa... dobro je dok se zbog male baterijice komp ne zapali heheh
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:19   #13
Ovak si to složi:

1) Pokreni elevated Command Prompt
2) Pikni naredbu net stop w32time da zaustaviš Windows Time Service, jer ćeš raditi promjene postavki
3) Sljedeća naredba je w32tm /config /syncfromflags:manual /manualpeerlist:”zg1.ntp.carnet.hr zg2.ntp.carnet.hr”
4) Nakon toga pikneš w32tm /config /reliable:yes
5) Za kraj ponovno pokreneš Windows Time Service pomoću net start w32time

Onda otvoriš Notepad, pejstaš ovo w32tm /resync /force, sejvaš kao "slafkoRulzForumBlows.bat" i u Task Scheduleru podesiš da ti pokreće tu skriptu prilikom pokretanja računala ili tvog logiranja na računalo. I fino ćeš imati vrijeme sinkronizirano s NTP serverom, kao pravi muškarac, a ne s nekom smećarskom CMOS baterijom kao kakav kmet iz prošlog stoljeća.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.