Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 23:26   #81
Ne znam.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 02:12   #82
Moram malo proširiti teoriju. Sad mi se čini da je u pitanju i jedna zavjera. Neki pseudalci namjerno mlate gluposti kako bi u skeptika potakli netrpeljivost koju bi onda mogli napadati kao znanstveničku bahatost.
Ipak, nategnuto je govoriti da su u pitanju klonovi jer obično pokažu i minimum osobnosti. Kakva god ona bila.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 03:32   #83
educate-yourself.org - crackpot science

http://www.insolitology.com/paranormal/educate.htm

ajmeeeeeee :klap: :klap: :klap:


All non-"natural" doctors
are evil.
This man is your enemy !
Look at his dishonest,
allopathic face. He's
probably a foreigner, too !




"Praise the Holy Hand
Grenade, for it will disperse
the evil chemtrails of the Devil".



When the gov'rment spreads
Chemicals all o'er,
Who ya gonna call ?
CHEMBUSTERS !


svakako pročitati članak, upišao sam se od smijeha


evo izvadak:
Quote:
But wait, the best one is ... what is their fearsome weapon ? They call it the "Holy Handgrenade". I am so not kidding you. To make a Holy Handgrenade, take a cardboard party hat (once again I remind you that I am not kidding) and line the bottom with aluminium bits. Put a double-terminate quarts (sic) crystal vertically in the hat. It's ok if the crystal is cloudy, the energy will make it clear (according to the author, he went to the Bahamas and one of his crystals turned clear, probably because "the Atlantean energy at the Mars Bay blue hole did that").

Once the crystal is well in there, pour some resin and let it soak. Put some more aluminium shards (watch your fingers !) to cover the crystal and pour resin again. Now put four more quarts (sic) vertically at each cardinal point, cover it all with more aluminium and resin. You should have a thick, gooey mess with crystals in it, which you have to take out.

Mark the location of the four aligned crystals and file the material at the bottom to make a nice point so it looks even more dorky. Ta-daam ! You have a gooey mess in the form of a party hat with crystals in it ! I mean, you have a Holy Handgrenade ! It... generates... orgone energy. And... that... neutralizes.. the Evil Fields, or something. It's also a "springboard to a state of consciousness in which no external technology is needed".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 03:48   #84
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
svakako pročitati članak, upišao sam se od smijeha
A znaš za dogovor, ako pišaš u gaće, nema čokolina!?!?
I ne misliš valjda da smo ti povjerovali kako si to napravio "zbog smijeha"?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 03:57   #85
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A znaš za dogovor, ako pišaš u gaće, nema čokolina!?!?
I ne misliš valjda da smo ti povjerovali kako si to napravio "zbog smijeha"?

baaaawk.....baaaawk.... BAWK-BAWK!!!

BAWK-BAWK-BAWK-BAWK!!!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 04:15   #86
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A znaš za dogovor, ako pišaš u gaće, nema čokolina!?!?
I ne misliš valjda da smo ti povjerovali kako si to napravio "zbog smijeha"?
Isti si kao ona pizda Malnar, kad nema argumenata onda vrijedja osobu. Tu slicnost dijelis s njime, ali nazalost ne i gorku sudbinu (metalna sipka u glavu)
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:56   #87
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Isti si kao ona pizda Malnar, kad nema argumenata onda vrijedja osobu. Tu slicnost dijelis s njime, ali nazalost ne i gorku sudbinu (metalna sipka u glavu)
Argumenata za što??? Ograničeni lik se poistovjetio sa nekim pripovjedačem viceva i sad misli kako je popio svu pamet Svijeta?
A ako si za riješavanje stvari šipkom, nemoj zaboraviti kako su Malnara napali s ledja!!! To je sigurno prihvatljivo nekome kome je nick zeko......
No nema veze, reci gdje i kada bi se našli, ti sa šipkom, ja bez.....?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:02   #88
^^wear protection.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:06   #89
poslao sam e-mail uredniku educate-yourself stranice, i sad su mi ga objavili
pitam se koliko će mi sad stići spamova kad su mi objavili e-mail adresu.
najebao sam.

isto tako, primio sam reply, onako botovski nastrojen ("mi širimo Znanje", "otvori oči" i slično), pa sam odgovorio na njega koliko god virtuoznije sam mogao.
ne znam, ali ako se uspije izvući iz tone stvari koje sam mu nabacao na leđa, svaka mu čast, pravi je kook.

meanwhile, vidio sam mišakov novi post, o "energiji piramida".
na stranu što su to gluposti, ako je istina da su se ruska sveučilišta i instituti TOLIKO srozali , pa onda mislim stvarno.
rusija je nekoć bila sila po pitanju znanosti. uvijek dobri matematičari, fizičari, olimpijade prirodnih predmeta, uvijek su bili vrhunski skupa s japanom, a što je ovo sad? sramota.
rješenje je možda u tome da su to sve izmišljotine. možda stvarno ne postoje ti "znanstvenici". one slike gdje se vide ljudi s piramidama, možda su to samo neki kookovi, ili ljudi koji nemaju s tim veze.
ne bi bilo prvi put da se prave takvi internetski hoaxevi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:45   #90
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
poslao sam e-mail uredniku educate-yourself stranice, i sad su mi ga objavili
pitam se koliko će mi sad stići spamova kad su mi objavili e-mail adresu.
najebao sam.

isto tako, primio sam reply, onako botovski nastrojen ("mi širimo Znanje", "otvori oči" i slično), pa sam odgovorio na njega koliko god virtuoznije sam mogao.
ne znam, ali ako se uspije izvući iz tone stvari koje sam mu nabacao na leđa, svaka mu čast, pravi je kook.

meanwhile, vidio sam mišakov novi post, o "energiji piramida".
na stranu što su to gluposti, ako je istina da su se ruska sveučilišta i instituti TOLIKO srozali , pa onda mislim stvarno.
rusija je nekoć bila sila po pitanju znanosti. uvijek dobri matematičari, fizičari, olimpijade prirodnih predmeta, uvijek su bili vrhunski skupa s japanom, a što je ovo sad? sramota.
rješenje je možda u tome da su to sve izmišljotine. možda stvarno ne postoje ti "znanstvenici". one slike gdje se vide ljudi s piramidama, možda su to samo neki kookovi, ili ljudi koji nemaju s tim veze.
ne bi bilo prvi put da se prave takvi internetski hoaxevi.
živela yugoslavija, dolje ruski znanstvenici ako tako endimuuuno11 kaže...
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:45   #91
Letter to a Crackpot :klap:

A gdje je Misakov?
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 19:28   #92
Ćekaj endi zašto ti misliš da su to lakrdije prema cemu si zakljucio da su ti pokusi koji su rusi izveli sa piramidam laž.Tako je to uvijek ispocetka su to dobri znastvenici a ćim prijeđu na neke pojmove kao što su free energy odmah ih proglase od strane svojih bivših kolega šarlatanima.
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 20:25   #93
Quote:
Jackrabbit kaže:
Letter to a Crackpot :klap:

A gdje je Misakov?
ah, vidio si. vidjet ćeš još jedan, možda ga stave, ne znam.
mišakov ti je na blog.hr-u, na naslovnici. nek cijela hrvatska bude u "educate yourself" programu. dosta je bilo zle medicine i pokvarene energetike, napajat ćemo se i liječiti ... piramidama

Quote:
niko2006 kaže:
Ćekaj endi zašto ti misliš da su to lakrdije prema cemu si zakljucio da su ti pokusi koji su rusi izveli sa piramidam laž.Tako je to uvijek ispocetka su to dobri znastvenici a ćim prijeđu na neke pojmove kao što su free energy odmah ih proglase od strane svojih bivših kolega šarlatanima.
iako to nije dokaz, i ja sam, iz štosa, izveo taj "eksperiment" u osnovnoj. naravno, ništa se nije dogodilo.
gle, to može biti znanstveno obavljen eksperiment, ali ako je uistinu takav, neće donijeti značajne rezultate. samo zato što je nešto nekog oblika ne mora značiti da će funkcionirati.
mislim, gledaj apsurda - zato što je nešto u obliku piramide, skuplja energiju.
kakvu energiju? energija ne postoji sama po sebi, nešto ju mora nositi. je li to atom željeza ili foton, nije važno. nešto ju nosi.
dakle kod ovih piramida se uopće ne govori osnova. spominje se samo "energija", a to ti je upravo znak da imaš posla sa šarlatanima, jer niti jedan ozbiljan znanstvenik neće izvaliti takvu nebulozu.
onda se postavlja i pitanje - kako se energija može pasivno sama od sebe skupljati? energija teži neredu, rasapu. nema nikakve šanse da okreneš smjer entropije svemira. to je nemoguće. možda ti zvuči previše "znanstveno", ali prouči malo što je entropija. potpuno logična stvar.
recimo hladnjak. on zapravo uopće ne hladi svemir, nego samo svoju unutrašnjost. on koristi električnu energiju da bi izbacio toplinu iz spremnika, za što višestruko digne temperaturu okoline. kad sve zbrojiš, hladnjak uopće ne hladi, nego grije.
jednostavno ne možeš prekršiti zakon svemira u kojem živiš. zakoni termodinamike nisu teorije, nisu to hipoteze. to su zakoni.

u cijeloj povijesti čovječanstva, nikad se, ali baš nikad nije dogodilo da se ideja koja ne kosi prirodne zakone ne sagleda sa svih strana.
bilo je recimo problema s prihvaćanjem teorije o tektonskim pločama, ali je li se to kosilo sa svemirskim zakonima? nije. jedino je bilo teško provjeriti, ali nije bilo razloga za odbacivanjem kao "nemoguće".
recimo, motor s visokom iskoristivosti nije sranje, ali motor za kojega se tvrdi da proizvodi više energije nego je u njega uloženo, jest sranje.
moraš naučiti razlučiti nešto što može biti i nešto što je potpuna glupost i što se može odmah odbaciti u startu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 20:54   #94
Endi ja ne kažem da je to moguce niti ne razumijem kako bi to ikako prema onome što ja znam moglo fukcionirat ali to što ne razumijemo kako to funkcionira nije razlog da to odbacimo.Cesto cujem kako se govore rijeci kao pseudoznanost i hoax kookovi itd..
Mislim da ceš se složiti kako ti u upotrebi tih rijeci prednjaciš toliko da mi se cini da si postao paraonićan glede toga a cesto govoriš protiv paraonicni urota.Osim toga ni ne razumijem kako je onaj vrać levitirao na snimci ni kako su indijski gurui mogli preživjeti bez hrane nekih 200 dana gledajuci samo u sunce ali to ne znaci da se to nije desilo.Znam da ceš mi ti reci kako su to sve varke hoax itd.. ili da napravljeno u photoshopu ali kad govoriš da je to placebo ili varka koja je prerađena u photoshopu kad govoriš takve stvari imaj na umu da to nisu osporavanja argumentima nego ništa nego li diskreditiranje.Svatko može reći da je to hoax,placebo photoshop ali to nije dokaz da je varka.
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:55   #95
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Endi ja ne kažem da je to moguce niti ne razumijem kako bi to ikako prema onome što ja znam moglo fukcionirat ali to što ne razumijemo kako to funkcionira nije razlog da to odbacimo.Cesto cujem kako se govore rijeci kao pseudoznanost i hoax kookovi itd..
Mislim da ceš se složiti kako ti u upotrebi tih rijeci prednjaciš toliko da mi se cini da si postao paraonićan glede toga a cesto govoriš protiv paraonicni urota.Osim toga ni ne razumijem kako je onaj vrać levitirao na snimci ni kako su indijski gurui mogli preživjeti bez hrane nekih 200 dana gledajuci samo u sunce ali to ne znaci da se to nije desilo.Znam da ceš mi ti reci kako su to sve varke hoax itd.. ili da napravljeno u photoshopu ali kad govoriš da je to placebo ili varka koja je prerađena u photoshopu kad govoriš takve stvari imaj na umu da to nisu osporavanja argumentima nego ništa nego li diskreditiranje.Svatko može reći da je to hoax,placebo photoshop ali to nije dokaz da je varka.
gle, primjećuješ kako se sve više javljaju ljudi kojima je stalo do istine (ne mislim na onu Istinu, nego na običnu, normalnu istinu), a ne primjećuješ eksponencijalni rast šarlatanskih utjecaja. sinko moj, protiv toga se treba boriti. ne šakama, kukama i motikama, nego informacijom.
nisam nimalo paranoičan glede šarlatana. očito je da im sve bolje ide, jer su shvatili snagu Interneta, kao medija koji se ne cenzurira. samo sam racionalan.
promisli malo kakve sve posljedice ima širenje laži tako ogromnim i snažnim medijem. to je prodavanje muda pd bubrege.

čovjek ne može levitirati sam po sebi. to je činjenica. da bi čovjek levitirao, rezultanta sila gravitacije i sile koja vuče prema gore mora biti nula.
gdje je sila koja vuče prema gore? nema je. ma da je raketa, konopac, crna rupa, ali nema. nema ničeg. i zbog toga nema šanse, jednostavno nema nikakve šanse da se dogodi levitacija. apsurdno je. može se dogoditi zbog kvantnog tuneliranja, ali vjerojatnost za to ima negativni eksponent s više nula nego je čestica u svemiru, da se tako izrazim.
što se tiče ljudi koji žive od sunca, i to je hoax.
ljudsko tijelo je otvoreni sustav koji stalno gubi tvar. to je činjenica, i to gubljenje se ne može zaustaviti. nemoguće je.
metabolizam luči otpadne tvari, kao što motor izbacuje dim. i ako ne nadoknađuješ tvar, umireš. nema drukčije. to su osnovne, razumne stvari o kojima se ne raspravlja i ne dovodi u pitanje.

i zato to nisu diskreditiranja. to su vrijedeći argumenti. diskreditiranje može biti, za onoga tko ne zna osnove događaja i pojava u svemiru.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:59   #96
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

što se tiče ljudi koji žive od sunca, i to je hoax.
Hoax?
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:04   #97
Sve to stoji endi i meni je dobro poznato da ćovjek mora jesti ali je li to pobilo tu snimku kao dokaz jeli se za te gurue ustanovilo da lažu nije!!prema tome to nije dokaz da ne funkcionira samo kažeš da je to laž zato jer ja i ti ne razumijemo kako je to izvedivi.Nemoj me krivo shvatiti endi mene samo zanima istina ma kakva god jer za mene je to znanost potraga za istinom
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:26   #98
A sto vi mislite o ovim piramidama? Bas sam eto procitao Misakov blog o tome, ali nikako mi ne ide u glavu kako bi to bilo moguce. Jedino kad bih rezultate vidio svojim vlastitim ocima onda bih mozda i mogao povjerovati. Znam da je vec imao jednu ako ne i vise emisija o tome kako unutar piramida postoji cudna energetska sila koja cak moze i zaostriti zilet. "Moguće je da je riječ o onome što se na dalekom istoku zove ći ili ki", kaze Misak. Skeptican sam ali bas bih volio sudjelovati u nekom takvom eksperimentu bas da vidim stima li to ikako.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:33   #99
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Sve to stoji endi i meni je dobro poznato da ćovjek mora jesti ali je li to pobilo tu snimku kao dokaz jeli se za te gurue ustanovilo da lažu nije!!prema tome to nije dokaz da ne funkcionira samo kažeš da je to laž zato jer ja i ti ne razumijemo kako je to izvedivi.Nemoj me krivo shvatiti endi mene samo zanima istina ma kakva god jer za mene je to znanost potraga za istinom
nije se ustanovilo, u tom grmu i leži zec.
to na internetu piše "da se ustanovilo". piše da je NASA to ustanovila na nekom indijcu. laž. na internetu svašta piše. negdje je netko rekao da je niti 20 % informacija na njemu točno i korisno. rekao bi i manje.

ako imamo hipotetski pokus gdje na čovjeka padne blok od 5 tona s 50 metara visine, treba li taj pokus baš provoditi da bi dokazali da će ga posve sigurno ubiti? naravno da ne treba.
ako znamo da nitratna kiselina izjeda kožu, je li potrebno popiti čašu da bi dokazali da nam neće izjesti želudac?
nije potrebno iskušavati neke stvari da bi dokazivali da su moguće ili nemoguće. znanost nije samo eksperimentiranje. tu su i misaoni pokusi, te zaključivanje iz otprije izvedenih pokusa, računa i modela.

čovjek nikako ne može levitirati. eno, davida copperfielda sam vidio kako je sebi odvojio trup od nogu i onda se trup držao rukama za noge i hodao po pozornici. je li to dokaz da čovjek može sebi prerezati noge i onda hodati okolo, držeći se za njih prstima? naravno da nije. to je trik, kao što i ti u indiji čine.

naravno da te ne shvaćam krivo, ali ovo oko čega se raspravljamo je apsolutno smiješno. to su trikovi, kao što ih izvode fakiri.
nema tog uma koji će biti "iznad materije" koji će recimo moći izdržati pad u lonac rastaljenog bakra. i nema smisla raspravljati o tome, kad znamo što se događa bez da izvodimo takve pokuse.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:48   #100
Pa ako je to varka da fakin levitira neka mi netko to dokaže ako nisi znao uz davida copperfielda ideu 3 kamiona opreme a on je to izveo u nekom malom šatoru pred svim tim ljudima oko njega još su mu bili jako blizu i mogli su ga gledati sa svih strana dok david copperfield izvodi svoje trikovima na pozornicama koje je on prilagodio tako da odgovaraju njegovim trikovima to se ne može ni usporediti a da dodam i to da je lik snimljen i sa leđa dok je levitirao.Pa pitam ta ako misliš da je ta snimka krivotvorena dokaži znaš kako se kaže nevin dok mu se ne dokaže krivnja
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.