Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2007., 21:02   #41
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
jasno da i kocke, ma kako se one zvale, podravka, maggi i gotove juhe u vrećicama jesu ista priča. pa dodaci za čorbanac, za fiš, za sarmu itd. imam jednu susjedu koja ovako hvali kuhinju svoje prijateljice "... ona ti tu ribu uvalja u vegetu, ostavi stajati 10 sati i onda kad ju navečer ispeće, to je za prste oblizati. uopće ne znaš da je to riba.." !! časna riječ. i ima žena pravo. vjerujem da uopće ne znaš da je riba.
Kaj fali kockama? Jel znaš što su uopće kocke po sastavu? Čini mi se da ne...možda griješim doduše. Gledaj malo recepte iz dobrih kuharica..ne jednom ćeš naći kocku tamo.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:20   #42
čekajte, ljudi, hoćete reć da vi juhu kuhate bez vegete??
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:25   #43
donata, vezano za beta-karoten, stvar je doziranja. tablete o kojima je riječ su one kojima je bit donijeti beta-karoten u tijelo, ne one koje između ostalog, sadrže i beta-karoten.
kvaka je u tome da ljudi pretjeruju, i zato obolijevaju. kad bi ljudi čitali upute i pridržavali ih se, ovakvih stvari ne bi bilo.

inače gotovo i ne trošim vegetu, ali mislim kupiti. danas nisam stigao.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:30   #44
Quote:
Lya kaže: Pogledaj post
sorry ako je moje ispalo bezobrazno, nisam mislila nista negativno. samo me zanima tvoj nacin prehrane jer vidim da branis svoje stavove.
ma sorry ti meni. malko sam i ja ciničan, ali što mogu. grozim se takvih prehrambenih katastrofa... nemrem si pomoći...
a stavove ne branim pretjerano. kao što rekoh, svatko jede što mu odgovara. i zamisli da svi restorani rade pravu juhu, ili pak poslužuju pravu ribu, ili pak pravo meso... pa tko bi si uopće mogao priuštiti jesti u restoranu ?

skoro isto vrijedi i za prehranu kod kuće...

gourmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:32   #45
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kaj fali kockama? Jel znaš što su uopće kocke po sastavu? Čini mi se da ne...možda griješim doduše. Gledaj malo recepte iz dobrih kuharica..ne jednom ćeš naći kocku tamo.
recepte iz "dobrih" kuharica koje preporučaju kocke za juhu ?!? hahahaha
nekako slutim da u naslovu izdavača piše: ovo izdanje potpomogla je podravka

gourmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:53   #46
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
donata, vezano za beta-karoten, stvar je doziranja.
Gle, čak sam ti i boldala da je riječ o minimalnim dozama! Ne radi se o beta karotenu iz voća i povrća, koji je koristan, potreban i važan za naše zdravlje, već dodacima za koje prosječni Pero misli da ne mogu štetiti, a mogu! Zato nemoj dodatno elaborirati pričom o doziranju i sličnom, jer si u ovom slučaju brzinski nešto označio glupošću iz neznanja. Nikome ne zamjeram ako nešto tvrdi jer mu informacije nisu dostupne ili potpune, ali nemoj nastavljati o doziranju i tome je li beta karoten jedini sastojak ili u kombinaciji s drugima - stvarno nema smisla ... nismo svi ovdje opsjednuti domaćim, netretiranim, organski uzgojenim, ali svakome tko me pokuša uvjeriti u korisnost vegete pričom o cijeni zelenjave za juhu
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 22:03   #47
@kumek, kumek
griješiti je ljudski i po tome se vidi da si ljud odnosno čovjek.
to je što se tiče pitanja dal znam što su kocke, koje usput budi rečeno nisu uopće kocke već kvadri, po sastavu. znam.
drugo: preporuka da gledam recepte iz dobrih kuharica nije loša, ali ni u jednoj nisam našla kocku tj. kvadar. možda je ispala iz onih primjeraka koje sam ja gledala. vratit ću kuharice natrag.!!!
gourmet ti je napisao gdje se nalaze kocke za juhu
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 22:20   #48
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
čekajte, ljudi, hoćete reć da vi juhu kuhate bez vegete??
goveđi rep ili koljenica ili ramstek + grinceg + popržen luk + par zrna papra + sol
i kaj će ti u tome vegeta?
još manje treba kod povrtnih juha, u stvari tam tek pokvari cijelu stvar
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 22:23   #49
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Za mene je to plus .... da ne znam da je riba. Molim ne o ukusima raspravljati.
no dobro
ti ribu ne voliš i tu niš ne pomaže, kak meni ne bi niš pomoglo da mi fileke učini jestivom namirnicom

za mene je svetogrđe stavljat na ribu vegetu, u stvari meni je osim soli i eventualno malo ulja sve drugo na finoj, friškoj ribici svetogrđe
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 22:40   #50
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
goveđi rep ili koljenica ili ramstek + grinceg + popržen luk + par zrna papra + sol
i kaj će ti u tome vegeta?
još manje treba kod povrtnih juha, u stvari tam tek pokvari cijelu stvar
meni ni fina bistra juha bez vegete. bljutava je.
ovu varijantu s preprženim lukom nisam čuo nikad, možda to spašava stvar. a i nema se uvijek kokica za juhu, mora se nekad i od drapa kuhat
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 22:45   #51
ma to ti se poprže zamo dve-tri lukove lađice, to ti je više zbog boje nego zbog okusa

i kuham samo juhicu od kravice, kokice mi čudno mirišu
previše me to podjeća na pošurenu koku prije čupanja perja
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 22:52   #52
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
vjerujem da uopće ne znaš da je riba.



ja ne volim vegetu. najgore jelo koje sam ikad probala s vegetom je bio špinat na mlijeku. iako mi se od pomisli na ovu mast s vegetom na kruhu digao želudac. a uopce nisam jako gadljiva.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 22:56   #53
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
najgore jelo koje sam ikad probala s vegetom je bio špinat na mlijeku.
s tim sam i ja jednom bila počašćena
ima jela di mi vegeta ne smeta toliko
npr. grah, gulaši razni, sarma,..
ali blitva, špinat, jaja, riba,.... su prestrašni
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 23:00   #54
@polly
potpisujem tvoj recept za "juhicu od kravice" jer to je ono i jedino pravo.
ako se još koju godinu budemo družile na forumu, poslat ću ti kokicu koja raste i živi na mojem imanju, pa ćeš mi onda reći svoje mišljenje. to mislim ozbiljno.
jasno da ove kaj za 42 dana nadebljaju na 2,5 kg ili možda one malo sporije za 81 dan i ne mogu drugačije mirisati. sada nemam starih kokica, jer sam lani obnovila "jato" pa to ne mogu već ove godine napraviti. jedini problem u tome jest da meso iz juhe i nije baš jestivo, jer je neobično tvrdo. ali ako imaš dobre zube i volju može se pojesti. a juha je za *****
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 23:06   #55
dok ja napišem već se hrpa ljudi pojavi
@yeya nadam se da si razumjela da je to stav moje susjede i da ja vjerujem da ona zbog vegete ne zna da je riba. !!! po tvom citatu nije mi baš sasvim jasno pa samo provjeravam.
ja i vegeta smo se davno posvađale!
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 23:12   #56
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
ako se još koju godinu budemo družile na forumu, poslat ću ti kokicu koja raste i živi na mojem imanju, pa ćeš mi onda reći svoje mišljenje. to mislim ozbiljno.
puno ti fala
no polly ti je djevojka sa sela (što se moglo i zaključiti spominjanjem šurenja ) i jako dobro zna kaj su domaće koke kaj trčkaraju i kljucaju samo zrnje i čupaju glisteke
meni ti kokošja juha jednostavno smrdi
ali protiv piceka u rolu ili na saft nemam niš protif
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 23:16   #57
ajde da i ja onda napišem najgore iskustvo s vegetom. zapravo, dvoumim se: u igri su lešana blitva s vegetom i tršćanski umak s vegetom. strava i užas.

osim bistre juhe, vegeta mi ne smeta u kojekakvim ćušpajzima (zanimljivo, Polly, mi u grah ne stavljamo ), ali su mi oni sasvim dobri i bez nje. i sad će me neki htjet ubit, al nije mi loša u pacu za roštilj. naravno, oprezno s njom, tek koje zrnce.

a najstrašnije što ljudi često jedu ,a što meni zvuči prestrašno, je jaje na oko s vegetom :onaj koji ne smijemo stavljat:
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 23:31   #58
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
dok ja napišem već se hrpa ljudi pojavi
@yeya nadam se da si razumjela da je to stav moje susjede i da ja vjerujem da ona zbog vegete ne zna da je riba. !!! po tvom citatu nije mi baš sasvim jasno pa samo provjeravam.
ja i vegeta smo se davno posvađale!
jesam, razumijela sam te, sad vidim da sam malo krivo citirala, ali iskreno me nasmijao tvoj post!
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 23:46   #59
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Gle, čak sam ti i boldala da je riječ o minimalnim dozama! Ne radi se o beta karotenu iz voća i povrća, koji je koristan, potreban i važan za naše zdravlje, već dodacima za koje prosječni Pero misli da ne mogu štetiti, a mogu! Zato nemoj dodatno elaborirati pričom o doziranju i sličnom, jer si u ovom slučaju brzinski nešto označio glupošću iz neznanja. Nikome ne zamjeram ako nešto tvrdi jer mu informacije nisu dostupne ili potpune, ali nemoj nastavljati o doziranju i tome je li beta karoten jedini sastojak ili u kombinaciji s drugima - stvarno nema smisla ... nismo svi ovdje opsjednuti domaćim, netretiranim, organski uzgojenim, ali svakome tko me pokuša uvjeriti u korisnost vegete pričom o cijeni zelenjave za juhu
ima smisla. beta karoten u mrkvi i beta karoten u tableti su jednake molekule.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 23:47   #60
polly, djevojko sa sela, ma bila si mi sumnjiva
kao lokacija piše ti zagreb, a znaš kako smrdi kokoš kad se šuri.!? morala sam probati i otkrila sam te. ha?
no ponuda i dalje vrijedi, mogu jedino umjesto kokice ponuditi jednu divlju patku. što kažeš? ne moraš na juhu, bitno je samo da nije sa vegetom.ha!ha!
pade mi napamet da možda dobijemo od podravke neku ponudu ako prestanemo izražavati ovakovo naše mišljenje. ja bih od love odmah kupila povrće i začine, jer čujem da su jako skupi.
najbolje da odem u čorku jer što dalje u noć a ja imam sve genijalnije ideje.
samo na znanje: ne konzumiram alkohol i ne drogiram se a tako sam genijalna!!!ha,ha,ha
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.