Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 00:44   #201
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
i sad jedno pametno pitanje...kako da znam jel beba zedna?

moja trazi samo kad je gladna,valjda!?
pa ponudiš joj između obroka
ne znam koliko beba ima da me sad nebi popljuvali
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 01:31   #202
evo, ja sam ta jedna mama koja još uvijek doji (malena će skoro godinu dana) i, vjerovali vi ili ne, ona dok nismo počeli uvoditi dohranu (s 5,5 mjeseci) nije NIŠTA pila osim mojeg mlijeka ... napominjem NIŠTA ... proveli smo cijeli sedmi mjesec na moru, vodu/čaj do uvođenja dohrane nje niti probala .. i, pazite sad, dijete nije nikada dehidriralo ... sisu je dobila kad je, gdje je i koliko je htjela ....

niti dan danas ne pije čajeve/sokove ... ne zato što sam nemajka pa djetetu, iz nekih svojih fiks ideja, ne ponudim već ona to jednostavno ne želi ... borbu vodimo i s vodom ... ima dana kada uspije popiti deci, ima dana kada ne želi niti kapi, a danas je popila dva gutljaja ... to me sad već pomalo i izluđuje jer i manje sisa preko dana

ono što sam čitala/čula/rečeno mi je da bebama koje su na AD treba davati dodane tekućine u vidu vode ili čaja ... sad, razloge me ne pitajte ...

a bebe koje su isključivo dojene (to se ne odnosi na kombinaciju dojenja i AD) do uvođenja dohrane ne preporuča i nije potrebno davanje vode/čaja ... zašto => majčino mlijeko ima daleko veći postotak vode nego AD i po sastavu zadovoljava SVE bebine potrebe za pićem i ićem ... davanje dodatnih tekućana ne preporuča se iz razloga što majčino mijeko na probavnom traktu ostavlja zaštitini sloj koji se davanjem dodatnih tekućina ispire ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 01:41   #203
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post


ono što sam čitala/čula/rečeno mi je da bebama koje su na AD treba davati dodane tekućine u vidu vode ili čaja ... sad, razloge me ne pitajte ...

...
meni su to tri pedijatra rekli... i to riječima.. mama ponudite djetetu vodu (ne čaj, sok) dijete ako je žedno uzeti će vode.
Meni su rekli da je AD hrana bezobzira što ima u sebi vode a treba joj ponuditi vodu baš zbog olakšavanja rada funkcije bubrega jer ipak AD je formula odnosno čista kemija.
Jedan rekao ovako 'mama ispirite bubrege od kemije koju pije samo i isključivo vodom, ali isključivo poslije obroka ali ne ni čajevima ni sokovima'.
ja sam pobornik vode, ja sam svojoj nudila a ona je znala nekad odbiti a nekad bi popila dobrih par gutljaja.

prije cca 15 tak dana na HTV-u bio je gostovao Jovančević i baš je pričao o dobrobiti unošenja tekućine u dječiji organizam. Jer nije samo stvar tekućine kao vode već koristi kojom se davenjem vode postiže.

Moja voli vodu, ajde voli i čaj... ali super mi je što kada i ima temperaturu ona i dalje pije velike količine vode/tekućine.. što je bitno pri skidanju temperature.

ali opet.. svaka mama zna najbolje za svoje dijete
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:00   #204
Ako dijete doji voda nije potrebna (mlijeko je takvog sastava da zadovolji i žeđi glad). Voda se uvodi polako sapočetkom dohrane al nema potrebe dok je mlijeko još glavni izvor hrane. Ja sam Mihi nudila vodu od njegova 7-og mj a on ju je počeo piti tek sa 11 (tad je počeo jesti i veće količine krute hrane).

Djeci na AD preporučuje se i dodatno uzimanje vode.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:00   #205
ja recimo kad ahranim svoju bebu sa ad prehranom,ona obavezno nakon 15.tak minuta počne mi plakat,tada joj dam vode,popije koliko želi i izbaci bočicu iz usta i tada je mirna,znači djete je bilo žedno.a po noći ako se probudi dobije čaja.
jednostavno ne mogu shvatiti onaj tekst što sam pročitala da djeca do 6 mj ne bi smjeli vodu dobivatprestrašno
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:01   #206
eh da napomenem,moja je sada beba 24 dana točno pa mi bude žedna poslije ad prehrane.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:12   #207
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

Djeci na AD preporučuje se i dodatno uzimanje vode.

tko preporučuje?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:15   #208
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
mislim da bi mediji ipak trebali biti malo odgovorniji u objavljivanju članaka, pogotovo onih koji se tiču djece
jer ovaj bi članak mogla pročitati i neka zatupljena mama koja radi samo ono što piše na rodama ili portalu javno.hr pa bi joj djetešce moglo cijelu noć plakati žedno.
to je kao i priča o tome kad dijete smije prvi put izaći ili kad je potreban antibiotik a kad nije - to je individualno i nikakav medij, pogotovo ne ovakav koji nije specijaliziran, ne bi smio "propisivati" pravila ponašanja
i hu d fak iz Jennifer Anders
gle, ja nisam ovo stavila kao činjenicu, nisam to niti navela kao argumetn već čisto 'ovo sam našla guglanjem'

evo originalne reutersove vijesti, gdje piše hu d fak je jennifer anders

http://www.reuters.com/article/idUSCOL16728820080521
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:26   #209
zato i nisam kvotala tebe nego članak. daj se opusti, molim te!
a što se tiče mog komentara hu d fak iz... jebiga danas fakat svaka šuša može napisat knjigu i bit stručnjak, a mi se ipak ne možemo za svaku "upravo utemeljenu znanstvenu činjenicu" lovit ko pijani plota. samo sam to htjela reći. ok?


preporučuju pedijatri! meni je preporučilo nekoliko pedijatara. pa nisu valjda svi glupi a samo ta iz članka pametna

ali oke, na kraju krajeva i ona je rekla da im se treba dati MALO vode. ona je to možda tako rekla (kako je već rekla) zato da ne bi netko maloj bebi dao dva deci vode. ima i takvih, sigurna sam.
mrzim te bombastične naslove Drinking water can be harmful to smallest babies!!!! - kužiš li koliko to glupo zvuči??? pa ad se radi sa VODOM!!!
__________________
B612

Zadnje uređivanje alapača : 12.01.2010. at 14:01.
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:34   #210
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
tko preporučuje?
Pedijatri...navodno sastav AD ne zadovoljava utaživanje žeđi.
Nisam ovo nikad detaljno istraživala jer nismo koristili AD.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:35   #211
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
tko preporučuje?
U Petrovoj, na trudničkom predavanju.
Dječja sestra, dok smo bile u bolnici, nakon poroda. One su im i davale
vodu, vidjela sam u flašicama.
Moja pedijatrica i patronažna.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:38   #212
Lali pročitala sad tek tvoje linkove...
PIše da je dovoljno majčino mlijeko ili posebna hrana za bebe (koja se radi sa vodom)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:07   #213
ako ima istine u teoriji da je AD kemija i da oštećuje male još nerazvijene bubrege (ajmo pretpostaviti da je tako) onda je dati vodu manje zlo od ne dati vodu.. u tom slučaju
ja sam se samo i isključivom tom logikom vodila
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:16   #214
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ako ima istine u teoriji da je AD kemija i da oštećuje male još nerazvijene bubrege (ajmo pretpostaviti da je tako) onda je dati vodu manje zlo od ne dati vodu.. u tom slučaju
ja sam se samo i isključivom tom logikom vodila
ako AD oštećuje male i još nerazvijene bubrege, kako onda horde djece odrasle na AD uopće funkcionira normalno?
AD je kemija, ali baš da je štetan.. pa nešto bi valjda izmislili drugačije
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:18   #215
forest neznam doduše to su govorili doktori pobornici dojenja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:22   #216
Pa da ja pijem smućkano mlijeko u prahu cijeli dan, mislim da bi bila žedna. Time sam se ja rukovodila.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:24   #217
adaptirano mlijeko ne oštećuje bubrege, pobogu (forrest, hvala na zdravom razumu)

to s vodom, davanjem i nedavanjem je kao i s početkom dohrane sa 4 ili 6 mjeseci. pedijatri koji prate suvremene preporuke ne savjetuju dodatnu tekućinu bebama na AD. meni su tri pedijatrice rekle da ne treba voda - a pitala sam tri jer sam svud oko sebe isto nailazila na informacije da se od AD žeđa i da treba vode, a moja mi je pedijatrica rekla da ne treba. pa kako smo sljedeći put došli na cijepljenje kod zamjene pitala i nju. pa pa pitala i treću koja radi u tom DZ-u. dakle, u tom DZ-u su pedijatri čije su preporuke u skladu s nekim suvremenim tendencijama. neki nisu pa preporučaju vodu.

uglavnom, vodu još i kužim. ali čaj, zašto itko daje maloj bebi čaj mi nije jasno. tko je ono napisao da bebi preko dana daje vodu, a po noći čaj? preporučam proučiti ovu temu svim mamama koje daju čaj bebama
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:26   #218
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
forest neznam doduše to su govorili doktori pobornici dojenja
ma ja sam isto pobornik dojenja i ful mi je drago da mala nije nikad ni okusila AD, i da - u usporedbi s majčinim mlijekom je "kemija", ali sumnjam da je baš štetno.. samo je manje dobro od maminog

i, ja bi isto nudila vode uz AD
uz dojenje nisam, sve do 6 mj, ali uz AD mislim da bi

EDIT: da malo pojasnim zašto bi.. kad je beba na AD, jede okvirno po nekoj tablici i rasporedu, koliko sam skužila.. i to mlijeko je uvijek isto. a kad beba doji, dobije često i van "rasporeda", tj. kad hoće, pa neki put potegne samo malo onog prvog vodenastog mlijeka i doslovno se samo napije. zato bi joj ponudila opciju i da se samo "malo napije" ako želi..

Zadnje uređivanje foresst : 12.01.2010. at 14:31.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:42   #219
a joj lali i to sa cajem su pretjerivanja, ja sam bila mali krmak koji je po cijelu noc dudlao bocicu sa kravljim mlijekom i smrvljenim keksima, caj itd pa sam imala svega mozda 3 karijesa u zivotu.

nece im nastetit ni voda ni caj, samo ne valja pretjerivat ni s jednim ni s drugim. pedijatri, svaki svoju politiku vodi. isto tako sa literaturom. ne radite krivo ni ovako ni onako, ni u icemu sta ima veze s bebama (u granicama zdravog razuma i normalnog roditeljstva, naravno), ali umjerenost je kljuc.
ako ne namjeravas dat djetetu 3 litre vode ili caja ili da ga navlaci cijeli dan i cijelu noc, mislim da je zbilja tako prokleto nebitno kaj od tog pije.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:53   #220
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
a joj lali i to sa cajem su pretjerivanja, ja sam bila mali krmak koji je po cijelu noc dudlao bocicu sa kravljim mlijekom i smrvljenim keksima, caj itd pa sam imala svega mozda 3 karijesa u zivotu.
heh, uvijek postoji faktor genetike i sreće. ja nekako ne bih bebi davala čaj računajuć na to da će bit baš jedna od tih kojima neće biti ništa zubima. imaš, s druge strane, i djece kojima istrule zubi skroz. ja sam bila ta, primjerice.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.