Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2013., 01:57   #41
Quote:
gringo1 kaže: Pogledaj post
Pa Muhamedov zakon stiti silovatelja,ne mi...A svaki zakon koji ima takve mehanizme prijetnja je svima i treba se boriti protiv njega....
kad se netko petlja a nezna nista o tematici,primjer muhamedov zakon,kakav muhamedov zakon covjece,znas li sta pises?

Zadnje uređivanje Meadow : 21.05.2013. at 15:20. Reason: quote
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:00   #42
Quote:
kriv kaže: Pogledaj post
kad se netko petlja a nezna nista o tematici,primjer muhamedov zakon,kakav muhamedov zakon covjece,znas li sta pises?
Ma zezas????
Lijepo vas je vidjeti kako se lako odricete prvo kurana, pa serijata, uloge Muhameda itd itd....Ispade da Muhamed ne zna sta je u kuranu, pa seriat nema pojma o Muhamedu i obratno sa jos par kombinacija s' vise nepoznatih....

Zna li se uopste ciji je u cijoj??????
__________________
“Kada je jedna osoba zaluđena, to se zove ludilo. A kada mnogo ljudi pati od zaluđenosti, to se naziva religija.” Robert M. Pirsig

Zadnje uređivanje gringo1 : 20.05.2013. at 02:07.
gringo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:00   #43
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).

Muhamedovo tupasto objašnjenje: "to je stoga jer su bile nezahvalne svojim muževima." "Kad im učiniš nešto dobro, one vele da nikada nisu od njega ništa dobra dobile."

Sahih Bukhari, The book of Belief, Volume 1, Book 2, Number 28:

Narrated Ibn 'Abbas:

The Prophet said: "I was shown the Hell-fire and that the majority of its dwellers were women who were ungrateful." It was asked, "Do they disbelieve in Allah?" (or are they ungrateful to Allah?) He replied, "They are ungrateful to their husbands and are ungrateful for the favors and the good (charitable deeds) done to them. If you have always been good (benevolent) to one of them and then she sees something in you (not of her liking), she will say, 'I have never received any good from you."
Zaboravne i nepouzdane žene, iz ženoprezirajućih Allahovih usta:

2:282. O vjernici, zapišite kada jedan od drugog pozajmljujete do određenoga roka...I navedite dva svjedoka, dva muškarca vaša, a ako nema dvojice muškaraca, onda jednog muškarca i dvije žene, koje prihvaćate kao svjedoke; ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti.

Što je supruga kriva ako joj je suprug nevjernik, pa ju treba baciti u pećnicu živu na mijenjanje koža?

37:22 Sakupite nevjernike, njihove supruge i one koji obožavaju osim Boga,
potom vodite ih na put za Pećnicu.



Isus je rekao u Bibliji: "Jao trudnicama i dojiljama u one dane kad se vratim".
Ženoprezirajući Allah ima istu kopiju prijetnje s tim posebnim osvrtom na dojilje i trudnice:
22:1. O ljudi, Gospodara svoga se bojte! Zaista će potres, kada Smak svijeta nastupi, veliki događaj biti!
22:2. Na Dan kad ga doživite svaka dojilja će ono što doji zaboraviti, a svaka trudnica će svoj plod pobaciti,
Sura 333, ajet 321

"O ljudi kojima je Allah to poručio, pa vi ste već svi pomrli!"



Ori po svojoj ženi - to je tvoje vlasništvo kao i komad zemlje po kojoj sadiš kupus:

Allah: 2:223. Žene vaše su njive vaše, i vi njivama vašim prilazite kako hoćete, a pripremite što i za duše svoje.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:17   #44
Quote:
gringo1 kaže: Pogledaj post
Pa Muhamedov zakon stiti silovatelja,ne mi...A svaki zakon koji ima takve mehanizme prijetnja je svima i treba se boriti protiv njega....
Odakle vam da je to Muhamedov zakon?




Quote:
Jeli nas to zahebajes?????
Nisam.

Zadnje uređivanje Meadow : 20.05.2013. at 02:18. Reason: quote
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:18   #45
Quote:
gringo1 kaže: Pogledaj post
Pa Muhamedov zakon stiti silovatelja,ne mi..
Može primjer stihova koji odobravaju silovanje?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:20   #46
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Može primjer stihova koji odobravaju silovanje?
nemogu vjerovat sta pitas,pa ovo je postala farsa,da jedan moderator trazi muhamedove upise da li on odobrava silovanje?

znaci ti ces prosuditi da li je islam ovdje i sad legitiman ili zlocinacki ?
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:21   #47
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).

Muhamedovo tupasto objašnjenje: "to je stoga jer su bile nezahvalne svojim muževima." "Kad im učiniš nešto dobro, one vele da nikada nisu od njega ništa dobra dobile."

Sahih Bukhari, The book of Belief, Volume 1, Book 2, Number 28:

Narrated Ibn 'Abbas:

The Prophet said: "I was shown the Hell-fire and that the majority of its dwellers were women who were ungrateful." It was asked, "Do they disbelieve in Allah?" (or are they ungrateful to Allah?) He replied, "They are ungrateful to their husbands and are ungrateful for the favors and the good (charitable deeds) done to them. If you have always been good (benevolent) to one of them and then she sees something in you (not of her liking), she will say, 'I have never received any good from you."
Zaboravne i nepouzdane žene, iz ženoprezirajućih Allahovih usta:

2:282. O vjernici, zapišite kada jedan od drugog pozajmljujete do određenoga roka...I navedite dva svjedoka, dva muškarca vaša, a ako nema dvojice muškaraca, onda jednog muškarca i dvije žene, koje prihvaćate kao svjedoke; ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti.

Što je supruga kriva ako joj je suprug nevjernik, pa ju treba baciti u pećnicu živu na mijenjanje koža?

37:22 Sakupite nevjernike, njihove supruge i one koji obožavaju osim Boga,
potom vodite ih na put za Pećnicu.



Isus je rekao u Bibliji: "Jao trudnicama i dojiljama u one dane kad se vratim".
Ženoprezirajući Allah ima istu kopiju prijetnje s tim posebnim osvrtom na dojilje i trudnice:
22:1. O ljudi, Gospodara svoga se bojte! Zaista će potres, kada Smak svijeta nastupi, veliki događaj biti!
22:2. Na Dan kad ga doživite svaka dojilja će ono što doji zaboraviti, a svaka trudnica će svoj plod pobaciti,
Sura 333, ajet 321

"O ljudi kojima je Allah to poručio, pa vi ste već svi pomrli!"



Ori po svojoj ženi - to je tvoje vlasništvo kao i komad zemlje po kojoj sadiš kupus:

Allah: 2:223. Žene vaše su njive vaše, i vi njivama vašim prilazite kako hoćete, a pripremite što i za duše svoje.
Lako li ti je ljude kontrolirati,uzmi ime dobra i postavi ga uz nedobro...

Prenaivno ...

No što ako vidite drugu potpuno različitu priču o Muhamedu?

Koja je onda istina?
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:22   #48
Quote:
kriv kaže: Pogledaj post
nemogu vjerovat sta pitas,pa ovo je postala farsa,da jedan moderator trazi muhamedove upise da li on odobrava silovanje?

znaci ti ces prosuditi da li je islam ovdje i sad legitiman ili zlocinacki ?
Prestani me napadati, je li jasno?


Drugo, čovjek nešto tvrdi.
Neka da primjer stihova prema kojima to tvrdi, ili argumente na račun kojih to tvrdi.
Inače je to neutemeljena tvrdnja.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:24   #49
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Može primjer stihova koji odobravaju silovanje?
Moze

Serijat
sErijat
seRijat
serIjat
seriJat
serijAt
serijaT

A da se ne copy-ram bezzze dao ih je Nepoznati@ milion
__________________
“Kada je jedna osoba zaluđena, to se zove ludilo. A kada mnogo ljudi pati od zaluđenosti, to se naziva religija.” Robert M. Pirsig
gringo1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.05.2013., 02:26   #50
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post




Ori po svojoj ženi - to je tvoje vlasništvo kao i komad zemlje po kojoj sadiš kupus:

Allah: 2:223. Žene vaše su njive vaše, i vi njivama vašim prilazite kako hoćete, a pripremite što i za duše svoje.
Daj Nepoznati nemoj me zezati da ovog ima u Kuranu ?
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:28   #51
Quote:
gringo1 kaže: Pogledaj post
Moze

Serijat
sErijat
seRijat
serIjat
seriJat
serijAt
serijaT
Prema islamskom šerijatu, čovjek, za koga se dokaže da je izvršio silovanje se kažnjava smrtnom kaznom.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:33   #52
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post

Quote:
Nepoznati kaže:

Sura 2, Ajet 223. Žene vaše su njive vaše, i vi njivama vašim prilazite kako hoćete, a pripremite što i za duše svoje.
Daj Nepoznati nemoj me zezati da ovog ima u Kuranu ?
Da toga nema, već bi me zaskočili dežurni islamisti i rekli da lažem čim zinem, zao sam, pljujem i mrzim Islam i Poslanika, a i Allahu se opirem. lol
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:40   #53
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da toga nema, već bi me zaskočili dežurni islamisti i rekli da lažem čim zinem, zao sam, pljujem i mrzim Islam i Poslanika, a i Allahu se opirem. lol
Pa ako ovo nije dozvola za silovanje ne znam sto jest!
Da negovorim oduzeto zenino pravo da odlučuje koliko djece zeli rodit!
Jer valjda kad izores i posijes ,nesto i rodi na njivi!
Fuuuuuuuuuuj!!!
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:43   #54
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
Pa ako ovo nije dozvola za silovanje ne znam sto jest!
Da negovorim oduzeto zenino pravo da odlučuje koliko djece zeli rodit!
Jer valjda kad izores i posijes ,nesto i rodi na njivi!
Fuuuuuuuuuuj!!!
Ajet kaze da muskarci mogu svojim suprugama prilaziti prilikom spolnog odnosa kako zele. O kakvom silovanju ti ovdje vidis ijednu rijec Bog sami zna. Jao skim mi diskutujemo da ne povjerujes.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:52   #55
Quote:
sutardeenabinhd kaže: Pogledaj post
to treba da bude neka uvreda ili šta?
Ne,nije lako mene ni razumjeti no sad da kažem zašto je to tako,mnogi će shvatiti da sam nešto se uzoholio pa da sam nad svima ili da želim da budem viši od ljudi pa neću objašnjavati ništa.Poradi sebe jer ne treba meni ništa odavde nikakva potrde za ništa imam ja tko me potvrdio dovoljno mi je.Kao što mi ni ne trebaju neki padobranci koji pušu mi za vratom jer ne razumiju moje pisanje(ne mislim na tebe ima nekih pojedinaca ovde).
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:58   #56
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
Pa ako ovo nije dozvola za silovanje ne znam sto jest!
Da negovorim oduzeto zenino pravo da odlučuje koliko djece zeli rodit!
Jer valjda kad izores i posijes ,nesto i rodi na njivi!
Fuuuuuuuuuuj!!!
Da. Kako vidiš, apologeti okreću to sa ženom u vlasništvu kao njivom, da je to sloboda prilaženja ženama tijekom seksa (mogu i sprijeda i straga, svečano im je to objavio Allah s nebesa preko Muhameda), ali znamo mi za teološke smicalice.

Uostalom, riječ/pojam silovanje ne postoji u Kuranu. Što bi i bilo? Žena mora uvijek dati svome mužu, ili, ako je ropkinja, svome novome vlasniku. Tko nju pita za to?
Udane žene su zabranjene za sex drugim muškarcima. Osim ako se radi o ropkinjama. Ropkinjin brak se ukida.

Postoji i pravo na rastavu braka, ali pitam se kako se to provodilo u praksi.

______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 03:01   #57
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ajet kaze da muskarci mogu svojim suprugama prilaziti prilikom spolnog odnosa kako zele. O kakvom silovanju ti ovdje vidis ijednu rijec Bog sami zna. Jao skim mi diskutujemo da ne povjerujes.
Sorry al to je tvoje tumacenje!
Meni je jasno da piše kako hoćete! Pa ako joj hoćeš držati ruke iznad glave dozvoljeno je!
Osim toga imaju li te livade pravo reci ne nezelim oranje danas takve vrste ja bi nesto po mom izboru?!
A osim toga ima jako puno oblika seksualnih odnosa o kojima nebih na ovoj stranici!

Ajde nemoj se dalje zapetljavati s ovim
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 03:03   #58
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
Sorry al to je tvoje tumacenje!
Meni je jasno da piše kako hoćete! Pa ako joj hoćeš držati ruke iznad glave dozvoljeno je!
Osim toga imaju li te livade pravo reci ne nezelim oranje danas takve vrste ja bi nesto po mom izboru?!
A osim toga ima jako puno oblika seksualnih odnosa o kojima nebih na ovoj stranici!

Ajde nemoj se dalje zapetljavati s ovim
da,ali i ovo bi bilo tvoje tumacenje,samo jos jedna teorija bez ikakvih legitimnih upisa
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 03:15   #59
Quote:
kriv kaže: Pogledaj post
da,ali i ovo bi bilo tvoje tumacenje,samo jos jedna teorija bez ikakvih legitimnih upisa
A cije je to samo validno?
__________________
“Kada je jedna osoba zaluđena, to se zove ludilo. A kada mnogo ljudi pati od zaluđenosti, to se naziva religija.” Robert M. Pirsig
gringo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 03:17   #60
Quote:
kriv kaže: Pogledaj post
da,ali i ovo bi bilo tvoje tumacenje,samo jos jedna teorija bez ikakvih legitimnih upisa
I čemu nam onda kuran Sluzi?

Kako misliš bez ikakvih legitimnih upisa?!
Pa znam citat jbt!



A sad znam zašto žene nesmiju biti svećenice ! Sve je objasnjeno
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.