Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 20:49   #41
Quote:
mislim da je najvća pogreška ljudi što misle da je pbf isključivo vezan za prehranu. a zapravo nije tako. naprotiv dosta je široko područje rada a pogotovo sa biotehnologijom.
andreja sa čim da povežem pbf u hrvatskoj? govoriš o nutricionizmu kao da je to neka populistička struka. sve što nabrojiš su u najboljem slučaju nekoliko desetaka radnih mjesta. nikako se ne mogu svi zaposliti koji godišnje diplomiraju. budi realna!
a ova poredba s informatikom ti nema smisla jer informatika je danas najpropulzivnija djelatnost u svakom smislu. prehrambena tehnologija,biotehnologija,nutricionizam i koliko već fakin smjerova ima nikad se ne mogu uspoređivati sa informatikom!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:53   #42
potištena dušo!

ja sam barem argumentirao svoj stav. tvoj stav je da su to gluposti. na osnovu čega? je li pričaš sa svojim kolegama/icama? draga moja potištena dušo ima vas previše s obzirom na tržište rada.
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:58   #43
Red face

Quote:
andreja999 kaže: Pogledaj post
to je točno, ai na kraju se ispostavi da je faks zpravo teži.

evo npr. moja seka je ove godine na farmaciji n prvoj godini,a njena frendica na pbfu i ispada da je pbf teži iako je farmacija na glasu kao teža. naime imaju isto predznanje, a frendica joj puno više uči , teže i zahtjevnije je njeno gradivo i puno se vise trazi (pogotovo iz kemije).

isto tako znam da je širok spektar zaposlenja s pbf-om neko s farmom,iako sam ja zavrsila farm.(u plivi uzimaju više biotehnologa nego farmaceuta, znam jer radim tu )
da u plivi uzimaju. ja sam to i naveo ali draga andreja 100:1 u najboljem slučaju 100 kandidata za jedno radno mjesto!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:33   #44
Quote:
skkare kaže: Pogledaj post
matematika je dragi prijatelju bazni predmet. a moj prijatelju što da ti kažem nakon ovoga. ko da imate jaču matematiku od gradjevine i fer-a? sigurno nemate. ja nisam završio pbf.
1. zenskog sam roda
2. spomenula sam da je vecini studenata na ovom fakultetu problem matematika samo zato sto je netko ovdje pitao kakva je kemija i ponavljam, kad se da matematika, dalje se sve moze (naravno nesto uz vise, nesto uz manje truda)
3. kako mozes znati da nasa matematika nije u rangu gradjevine ili fera? (ne kazem da je nego ne volim ovakva kategoriziranja) sam si rekao da ovo ne studiras, te samim time nisi kompetentan za daljnja razglabanja o ovome.
deprived_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:45   #45
Quote:
skkare kaže: Pogledaj post
potištena dušo!

ja sam barem argumentirao svoj stav. tvoj stav je da su to gluposti. na osnovu čega? je li pričaš sa svojim kolegama/icama? draga moja potištena dušo ima vas previše s obzirom na tržište rada.
argumentirao si cime? nagadjanjima o tome koliko ljudi zaposljavaju u plivi i podravci i "kako nije ruzicasta buducnost radit u labosu blabla".
pa definitivno nije s takvim razmisljanjem..

cijeli niz firmi zaposljava studente s pbfa, od velikih korporacija bilo iz prehrambenog, farmaceutskog, kemijskog poducja, sve do drzavnih tvrtki, malih privatnika pa cak i fitness studija. zato govorim da pricas gluposti.


sto se tice broja konkurencije, jednako je kao i sa ostalim poslovima - ima je dosta. ALI ako covjek nesto zeli on ce to kad-tad ostvariti ukoliko ima volju i zelju! samo je to potrebno!
deprived_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:52   #46
koji niz firmi? ne p.... molim te! je li moram biti na pbf-u da bi komentirao? imam i previše godina da bi me neko tako piketao. premlada si i puna entuzijazma, ja ti ga samo kvarim. zato odustajem i ponosno kličem "na pbf sa faxa na posao". fer i gradjevina su p......, samo na pbf. završavam riječima kao stjepan radić.:"ne srljajte ko guske u maglu!" ako nekoga to uopće zanima.
sve najbolje!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 23:58   #47
Quote:
skkare kaže: Pogledaj post
da u plivi uzimaju. ja sam to i naveo ali draga andreja 100:1 u najboljem slučaju 100 kandidata za jedno radno mjesto!
e ovako dragi moj gadno se varas.
na pbf- su 3smjera: nutricionizam,prehrambena tehnologijai biotehnologija.
ok ja kuzim da nema bas posla za prva 2smjera, al za bt nije tako!

radim u plivi i znam situaciju: prošle god ih je zaposleno 30 (a na smjeru ih je 60!), dakle pliva je uzela pola! nesto ih je uzela krka,nesto bellupo, nesto madica (neznam točno koliko)

varas se ako kazes da mat nije teška! od seke frendica je uzela oglasnik i trazila instrukcije, a od 20 njih 18 ju je odbilo kad su čuli da se radi o pbf! a zadatci su u matematici 1 tezi nego na feru (kazu ljudi na feru i ljudi koji rze instrukcije)

kuzim da bt nije tolko razvijena al npr.u usa je to jedan od najplačenijih poslova, razvijena kolko i informatika! u svakom slučaju kod nas je to znanost budućnosti!

e i da za 3god se kod nas otvara tvornica fruktoznog sirupa,koja će zaposliti 200biotehnologa...

eto tolko od mene...
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:00   #48
Quote:
skkare kaže: Pogledaj post
da u plivi uzimaju. ja sam to i naveo ali draga andreja 100:1 u najboljem slučaju 100 kandidata za jedno radno mjesto!
e ovako dragi moj gadno se varas.
na pbf- su 3smjera: nutricionizam,prehrambena tehnologijai biotehnologija.
ok ja kuzim da nema bas posla za prva 2smjera, al za bt nije tako!

radim u plivi i znam situaciju: prošle god ih je zaposleno 30 (a na smjeru ih je 60!), dakle pliva je uzela pola! nesto ih je uzela krka,nesto bellupo, nesto madica (neznam točno koliko)

varas se ako kazes da mat nije teška! od seke frendica je uzela oglasnik i trazila instrukcije, a od 20 njih 18 ju je odbilo kad su čuli da se radi o pbf! a zadatci su u matematici 1 tezi nego na feru (kazu ljudi na feru i ljudi koji rze instrukcije)

kuzim da bt nije tolko razvijena al npr.u usa je to jedan od najplačenijih poslova, razvijena kolko i informatika! u svakom slučaju kod nas je to znanost budućnosti!

e i da za 3god se kod nas otvara tvornica fruktoznog sirupa,koja će zaposliti 200biotehnologa...(sam neznam di će ih tolko nać)!

i dako oće radit uvijek to može!

eto tolko od mene...
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 08:17   #49
Quote:
deprived_soul kaže: Pogledaj post

sto se samog studija tice, ovaj je fakultet dosta zahtjevan i iziskuje dosta utrosenog vremena i odiricanja. medjutim, koliko vidim, kolege koji idu po novom programu (bolonji) imaju program koji je znatno olaksan (pogotovo kemije). najveći problem, barem vecini, na ovom faxu predstavlja matematika, no kad se to da, sve se moze!!!
Ajmo realno - matematika je problem prve godine i često razlog zašto se pada godina, ali moje skromno mišljenje je da je to iz razloga što ju većina studenata ne shvati dovoljno ozbiljno i ogluši se na upozorenja da odmah počne s redovnim učenjem matematike i opće kemije (po starom programu, da budem preciznija kad je o kemiji riječ). Mi se volimo tješit kako nam je matematika teška. Ispit svakako nije lagan, ali ima puno zahtjevnijih i opsežnijih ispita od matematike, no to je na višim godinama.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 17:13   #50
matematika na pbf-u je lagana, bila na ispitu, prošla od prve, i ispit nije ništa teži nego ispit s agronomije iz matematike, samo treba dovoljno rano sjest i naučit! jedino je problem što nema poslje posla. moja frendica 7 godina na burzi, a inžinjer je prehrambene tehnologije, i sad se zaposlila napokon, ali ne naravno u struci
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:10   #51
Quote:
anitazg2 kaže: Pogledaj post
matematika na pbf-u je lagana, bila na ispitu, prošla od prve, i ispit nije ništa teži nego ispit s agronomije iz matematike, samo treba dovoljno rano sjest i naučit! jedino je problem što nema poslje posla. moja frendica 7 godina na burzi, a inžinjer je prehrambene tehnologije, i sad se zaposlila napokon, ali ne naravno u struci
valjda će se shvatiti da to nije zanimanje budućnosti!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 14:27   #52
Quote:
skkare kaže: Pogledaj post
valjda će se shvatiti da to nije zanimanje budućnosti!
točno! to sam i ja znala, al zato je biotehnologija zanimanje budućnosti,a ne prehrambena tehnologija.

kolko vidim na moje argumente nisi imao šta za dodat!
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 14:31   #53
Quote:
anitazg2 kaže: Pogledaj post
matematika na pbf-u je lagana, bila na ispitu, prošla od prve, i ispit nije ništa teži nego ispit s agronomije iz matematike, samo treba dovoljno rano sjest i naučit! jedino je problem što nema poslje posla. moja frendica 7 godina na burzi, a inžinjer je prehrambene tehnologije, i sad se zaposlila napokon, ali ne naravno u struci
sorry stara ja neznam šta ta frendica traži al 2moje kolegice, prehrambeni tehnolozi,diplomirale prije 3 godine i nakon 2mj nasle posao i to nomalno bez veze. ok one su vjerojatno imale sreće,i da s tim je tesko nac poso!
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:53   #54
Question Molekularna biotehnologija

Namjeravam ići na taj studij
Ima li tko kakvih iskustava
i još važnije gdje se zapošljavaju molekularni biotehnolozi

Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:59   #55
sta ti je to sad??
postoji biotehnologija koliko ja znam
i molekularna biologija,
samo izmisljaju nazive
kao bitehnolog imas miljun zanjanja u industriji to mi se cini vise nego adekvatnog za nekoga tko to zeli, i narano zanastvani rad, ali ako si vise into znanstveni rad, nemoj biotehnologiju
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 14:15   #56
Da ali koliko vidim po bolonji više nema čiste biotehnologije nego molekularnu biotehnologiju i bioprocesno ing. Što je po vašem mišljenju bolje?

Ispravite me ako grješim
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 14:17   #57
pretpostavljam da je to neki vrag na PBF-u.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 14:20   #58
probaj pitati ovdje.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:13   #59
ja sam studirao i zavrsio po bologni, nazivi ti uopce nisu bitni, posebno od prve tri godnie to sam izmisljaju,
na kraju ces biti gledan kao master in science i gotovo
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 20:19   #60
Ovak molekularna biotehnologija ti je diplomski studij na pbf,ti na upisu na pbf biras između tri smjera od kojih je jedan BT (biotehnologija),a nakon 3.godine biras mol.BT ili BI,ja ti studiram BT pa ak imas pitanja rado cu ti pomoci
jinks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.