Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 23:17   #21
Ima logike što Friganović govori, jer gledaj ovako...

Put je preko 30 km u jednom smjeru i ne bi išla loko vožnja već bi morala pisati putni nalog za obračun 2 kn/km, a kad radiš putni nalog gledaju se i dnevnice na koju ne nema pravo. Sam putni nalog isključuje terenac...

S druge strane je glupo ako čovjek ide svojim autom da nema pravo na refundaciju, ali problem je po meni što je loko ograničen na 30 km u jednom smjeru.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:31   #22
Dobila sam danas vise razlicitih tumacenja i ne znam vise ni sama. Lili p.tvrdi da nisu imali problema do sad s tim, pa cak i u slucaju nadzora. Meni nekako ima logike Friganovicevo tumacenje, a i bojim se obracunavati i terensku dnevnicu za svaki dan i 2,00 kn po km. To bi pored place, bilo skoro 7.000 kn neoporezivih primitaka svaki mjesec... da ne bi bilo pitanja iz porezne uprave
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 09:29   #23
Quote:
mala-vidra kaže: Pogledaj post
Dobila sam danas vise razlicitih tumacenja i ne znam vise ni sama. Lili p.tvrdi da nisu imali problema do sad s tim, pa cak i u slucaju nadzora. Meni nekako ima logike Friganovicevo tumacenje, a i bojim se obracunavati i terensku dnevnicu za svaki dan i 2,00 kn po km. To bi pored place, bilo skoro 7.000 kn neoporezivih primitaka svaki mjesec... da ne bi bilo pitanja iz porezne uprave
ja bi zatražio mišljenje od porezne uprave. također, porezni nadzor nažalost malo znači u našoj državi.. osim da te globi. jedno veli jedna, jedno drugi... po meni... što i ako je 7000 kn mjesečno. ako je sve potkrijepljeno ispravnom dokumentacijom, nema tu da ne može biti nešto isplaćeno. no veli, mišljenje od porezne bi svakako tražio. a oni moraju odgovoriti... makar u roku cca 1 mjeseca.
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 09:49   #24
https://s17.postimg.org/f9a1ldae7/20170315_093641.jpg

ovo je obračun kilometraže + dnevnice za rad na terenu, tj. donedavno zvani terenski. ovo smo dobili na seminaru RRIF-a prošli tjedan. znači, legitimno...
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:41   #25
Quote:
mala-vidra kaže: Pogledaj post
Dobila sam danas vise razlicitih tumacenja i ne znam vise ni sama. Lili p.tvrdi da nisu imali problema do sad s tim, pa cak i u slucaju nadzora. Meni nekako ima logike Friganovicevo tumacenje, a i bojim se obracunavati i terensku dnevnicu za svaki dan i 2,00 kn po km. To bi pored place, bilo skoro 7.000 kn neoporezivih primitaka svaki mjesec... da ne bi bilo pitanja iz porezne uprave
Mislim da kod Lili nije bilo problema jer je išao loko+terenac a ne putni+terenac.

Quote:
weever kaže: Pogledaj post
ja bi zatražio mišljenje od porezne uprave. također, porezni nadzor nažalost malo znači u našoj državi.. osim da te globi. jedno veli jedna, jedno drugi... po meni... što i ako je 7000 kn mjesečno. ako je sve potkrijepljeno ispravnom dokumentacijom, nema tu da ne može biti nešto isplaćeno. no veli, mišljenje od porezne bi svakako tražio. a oni moraju odgovoriti... makar u roku cca 1 mjeseca.
Haha...a šta da ti ja kažem da sam Središnjem uredu 11.05.2016.godine poslala upit poštom i nema odgovora dan danas ! Ponovila upit u 9mj da šta je s odgovorom i to na mail i javili mi se da će riješiti...u 12mj.ponovo pitam ženu da kad će odgovoriti i kaže mi samo malo strpljenja bit će uskoro...eto danas je 15.03.2017. i šta reći na to...strpljen-spašen

Quote:
weever kaže: Pogledaj post
https://s17.postimg.org/f9a1ldae7/20170315_093641.jpg

ovo je obračun kilometraže + dnevnice za rad na terenu, tj. donedavno zvani terenski. ovo smo dobili na seminaru RRIF-a prošli tjedan. znači, legitimno...
E ovo mi već ima smisla...evidencija za cijeli mjesec sa svim troškovima, loko ukupna km tako da ne može nitko pilat jer preko 30km ili nije...i mislim da bi ovo prošlo.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 03:31   #26
Zbunili ste me ovom raspravom...

Iz clanka 7, tocka 27 kaze (pravilnik o porezu na dohodak):
Primici iz stavka 2. r.br. 19. – r.br. 22., r.br. 26. – r.br. 28. te r.br. 31. ovoga članka, članka 3. stavaka 8. i 12. i članka 4. stavaka 7. i 8., ovoga Pravilnika koji se odnose na izdatke za prijevozne troškove, naknada korištenje privatnog automobila za potrebe službenog putovanja te prehranu i smještaj, međusobno se isključuju.

Iako mi ima svakog smisla da se naknada za terenski rad isplacuje onom tko ide na terenski rad, i da se dodatno 2kn/km isplati onom tko ide vlastitim automobilom, gornja recenica eksplicitno govori da se te naknade međusobno iskljucuju.

Krivo citam ili sam nesto predvidio?
Belcher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.