Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2007., 14:36   #81
Vidim da ste se uhvatile navlačit između dvije krajnosti, skupih prirodnig materijala (svila, vuna) i jeftinih sintetičkih.
Ali nije svijet tako crno-bijeli. Kvaliteta ne ovisi samo o sirovinskom sastavu.
Pitanje je i obrade vlakana i tkanja, pa tek onda šivanja, što se tehnologije tiče.
Ono prvo što se zapazi je dobro dizajniran i konstrukcijski izveden model.
Imam par slučajeva gdje su se predivne vunene stvari raspadale nakon jednog nošenja, nekad jer su bili loše izvedeni, a nekad jer sami vlasnici tih odjevnih predmeta jednostavno nisu znali održavat iste. Onda su im bili krivi proizvođači, prodavači, pa i same ovce od kojih je stigla vuna....
Finese su finese...
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 23:43   #82
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Vidim da ste se uhvatile navlačit između dvije krajnosti, skupih prirodnig materijala (svila, vuna) i jeftinih sintetičkih.
Ali nije svijet tako crno-bijeli. Kvaliteta ne ovisi samo o sirovinskom sastavu.
Pitanje je i obrade vlakana i tkanja, pa tek onda šivanja, što se tehnologije tiče.
Ono prvo što se zapazi je dobro dizajniran i konstrukcijski izveden model.
Imam par slučajeva gdje su se predivne vunene stvari raspadale nakon jednog nošenja, nekad jer su bili loše izvedeni, a nekad jer sami vlasnici tih odjevnih predmeta jednostavno nisu znali održavat iste. Onda su im bili krivi proizvođači, prodavači, pa i same ovce od kojih je stigla vuna....
Finese su finese...
ja se borim za promjenu stava o sintetičkim tkaninama
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 03:05   #83
hoćete ići što na cro a porter? meni se ne da gurati tamo, a ništa me ne ionako ne zanima naročito, osim što nataša jeletić ima reviju u subotu u 12h. to idem svakako.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 16:43   #84
Quote:
me_in_honey kaže: Pogledaj post
iako je stari post, da rijesim ovu dilemu: haljina je od Igora Dobranica. prepoznajem njegov stil, ali i ako se zagleda u crvenu etiketu vidjet cete da na rubu pise (Igor) Dobranic.

osim toga, htjela sam malo ozivjeti temu, jer me zanima gdje kupujete robu hrvatskih dizajnera (a nije se bas previse pisalo o tome, dok onaj popis najcesce ne daje te informacije. ono su cesto adrese kreatora a roba se prodaje u ducanima). zanimaju me ducani.
znam u Rijeci za dva Mari Cro Design ducana, ali oni naravno nemaju sve dizajnere, i uzimaju veliku marzu pa je i to razlog tako astronomskim cijenama. zato uvijek kad nesto pozelim prvo kontaktiram kreatora da vidim jel se moze jeftinije nabaviti.
Koji ducani postoje u Zagrebu i gdje?

meni se svidaju Igor Dobranic, Ivona Martinko, Natasa Jeletic, Mustre, Lana Stojstavljevic, Demjan, Teo P...
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:54   #85
ej
imam par stvari od Tea P., Ivone Martinko i Hippy gardena. teo i hippy garden je u tkalči,a Ivona prodaje u svom studiu na Kaptolu.
__________________
You've got the love
Perfect mistake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:09   #86
imaš ovdje već dosta adresa ako se dobro sjećam. od toga što ti se sviđa: jeletić je u obrtničkom prolazu kraj kina europa u zagrebu, odjeća joj se prodaje i u zadru u dućanu koji ima dosta hrvatskih dizajnera. teo p. za sada ima zatvoren dućan u tkalči, a čujem da će surađivati s makom iz splita za što mislim da je dosta loša ideja. za igora dobranića mi se također čini da je ovdje već pisano gdje ima dućan. mustre su zatvorile svoj, ali ih ima u dubrovniku i u modnom ormaru u tkalčićevoj. to je dućan u kojem će biti modeli studenata ttf-a.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 01:32   #87
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
imaš ovdje već dosta adresa ako se dobro sjećam. od toga što ti se sviđa: jeletić je u obrtničkom prolazu kraj kina europa u zagrebu, odjeća joj se prodaje i u zadru u dućanu koji ima dosta hrvatskih dizajnera. teo p. za sada ima zatvoren dućan u tkalči, a čujem da će surađivati s makom iz splita za što mislim da je dosta loša ideja. za igora dobranića mi se također čini da je ovdje već pisano gdje ima dućan. mustre su zatvorile svoj, ali ih ima u dubrovniku i u modnom ormaru u tkalčićevoj. to je dućan u kojem će biti modeli studenata ttf-a.
hvala na info.
dobranica sam vidjela u jednom malom ducancicu u importane galeriji (u vlaskoj), ove ostale ducane cu, nadam se, posjetiti sutra. uglavnom tkalca, kaptol i sve ostalo u centru. super.
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 02:35   #88
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
hvala na info.
dobranica sam vidjela u jednom malom ducancicu u importane galeriji (u vlaskoj), ove ostale ducane cu, nadam se, posjetiti sutra. uglavnom tkalca, kaptol i sve ostalo u centru. super.
modni ormar je u tkalči prije centra kaptol, u onom kućerku gdje su birc i cvjećarnica. imaš i Prostor u mesničkoj 5, tamo su razni dizajneri. a jeletić je u obrtničkom prolazu nasuprot restorana dvorišće.
javi kako je prošlo.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 18:52   #89
mene zanima ko je tocno autor/dizajner onih majica u vise boja, pa imaju slike andjela, corto maltezea i slicno nasivene po sebi, pa su rukavi u jednoj boji, prednjica u drugoj, zadnjica u trecoj itd...??
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:27   #90
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
javi kako je prošlo.
eh, nazalost lose. bilo je premalo vremena za setanje, razgledavanje i shopping pa u tkalcu nisam ni svratila. al sam pokusala naci tu Obrtnicku ulicu (bila sam uvjerena da je to jedna ulica koja ocito nije) no bezuspjesno
nije li kino europa ono na raskrscu ilice i frankopanske? tamo vise nema nikakvog kina sto me dodatno zbunilo.
uglavnom, nista. pricekat ce kraj mjeseca kad se nadam pronaci vremena za trckaranja...
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 23:40   #91
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
al sam pokusala naci tu Obrtnicku ulicu (bila sam uvjerena da je to jedna ulica koja ocito nije) no bezuspjesno
nije li kino europa ono na raskrscu ilice i frankopanske? tamo vise nema nikakvog kina sto me dodatno zbunilo.
uglavnom, nista. pricekat ce kraj mjeseca kad se nadam pronaci vremena za trckaranja...
ne, to je bilo kino jadran, a europa još postoji u varšavskoj, kraj cvijetnog trga. zove se obrtnički prolaz, malo je zaguljeno naći, na 15-ak metara ravno od kina europa skreneš lijevo. vidjet ćeš reklamu za restoran dvorišće.
ima još i borisa pavlina u radićevoj, kraj Oblaka s nakitom, a poviše u radićevoj i Krznarića.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 10:41   #92
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
ne, to je bilo kino jadran, a europa još postoji u varšavskoj, kraj cvijetnog trga. zove se obrtnički prolaz, malo je zaguljeno naći, na 15-ak metara ravno od kina europa skreneš lijevo. vidjet ćeš reklamu za restoran dvorišće.
ima još i borisa pavlina u radićevoj, kraj Oblaka s nakitom, a poviše u radićevoj i Krznarića.
joj, razumijem. hvala, sad znam gdje je to. prolaz od male erste banke prema teslinoj pored kafica vampi, pretpostavljam
thanx, pogledat cu kad ponovno dodjem.
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 11:18   #93
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
joj, razumijem. hvala, sad znam gdje je to. prolaz od male erste banke prema teslinoj pored kafica vampi, pretpostavljam
thanx, pogledat cu kad ponovno dodjem.
Ne! to je miškecov prolaz. nakon erste banke produžiš naprijed varšavskom, prođeš kino i još desetak metara pa skreneš lijevo. vidjet ćeš reklame za restoran i sex shop. taj obrtnički prolaz spaja varšavsku i masarykovu. ma nećeš fulat.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 11:46   #94
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
Ne! to je miškecov prolaz. nakon erste banke produžiš naprijed varšavskom, prođeš kino i još desetak metara pa skreneš lijevo. vidjet ćeš reklame za restoran i sex shop. taj obrtnički prolaz spaja varšavsku i masarykovu. ma nećeš fulat.
he, bas sam sama sebi smijesna. vjerujem da sad znam o cemu pricas
eh, morat cu pocetu uciti grad poznavajuci imena njegovih ulica, a ne punktova.
da me i u Rijeci pitas neke osnovne ulice ne bih ih znala (iako, to je odlika vecine Rijecana)
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 01:14   #95
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
he, bas sam sama sebi smijesna. vjerujem da sad znam o cemu pricas
eh, morat cu pocetu uciti grad poznavajuci imena njegovih ulica, a ne punktova.
da me i u Rijeci pitas neke osnovne ulice ne bih ih znala (iako, to je odlika vecine Rijecana)
Pa ne bih se baš složila s time, sugrađanko .
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:36   #96
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
mene zanima ko je tocno autor/dizajner onih majica u vise boja, pa imaju slike andjela, corto maltezea i slicno nasivene po sebi, pa su rukavi u jednoj boji, prednjica u drugoj, zadnjica u trecoj itd...??
ne znam. al to lako saznas u onom ducanu u robnoj kuci korzo.
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:31   #97
Na majici na andjelcica pise ovako: Proizvodac Modelina d.o.o. Split, Mostarska 105
stubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:33   #98
meni su najbolje one na Corta i falkusu.
stubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:34   #99
Quote:
stubica kaže: Pogledaj post
Na majici na andjelcica pise ovako: Proizvodac Modelina d.o.o. Split, Mostarska 105
imam i ja majicu i na mojoj pise isto... ali me zanima sta su oni? unikatne jesu jer je svaka drukcija ali ocito nije kreatorska, dakle ko to osmisljava?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 17:10   #100
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
imam i ja majicu i na mojoj pise isto... ali me zanima sta su oni? unikatne jesu jer je svaka drukcija ali ocito nije kreatorska, dakle ko to osmisljava?
Danas sam bila u ducanu pa usput pitala. radi se o Dijani Rojić (Split/ Hvara)

a evo pise i u clanku o ducanu na moda.hr
"unikatne majice s motivima grada Rijeke Dijane Roić."

btw, sad vidjela, Mari Cro design je napravio web stranicu

(jel samo meni iritantan naziv tog butika?)
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.