Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 12:11   #1
Komentari trgovanja

a to što neki od poštenih ulagača prave budale to nije opasno, tetke i bake , te djeca u vrtiču se kuže u dionice, i pazi kupuju jeftinije nego ja, a i prije ih prodaju od mene kad nastane korekcija....to nije opasno....pa mi smo tako plitko tržište da skoro svako malo jači more sjebat dionicu koju oče.....pa ljudi , o čemu mi sve ovdje ne pričamo...mogu na sav glas trubit da neka dionica tj firma ne valja ali to se trži ko šašavo..ako ima tko info dal se i kod nas trži neka dionica čije je poduzeće u stečaju .i ko ga briga, tko je zadnji u lancu taj najebe...to je naše tržište...

danas na tržištu možda ima 1-2 dionice u hr koje su blue chip, nije li malo problematično da firme imaju sve više financijskih prihoda dok im e core busines u komi...od koga oni rade budale....od malih ljudi koji na kraju budu platili sve, nadam se da mi ovaj post nebude izbrisan
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 12:18   #2
na ovaj forum sam počeo pisat samo iz razloga što na drugim forumima moderatori uglavnom brišu postove koji nekad izražavaju pravo stanje tržišta poduzeća itd..

gdje im uglavnom forumi služe za filtriranje informacija, te napuhavanje nekih dionica kojima su se prije nakrcali,

s druge strane određeni ljudi pričaju stalno kako neke dionice ništa ne valjaju istovremeno kupuju te iste dionice na burzi i torbare od ljudi..ma muka mi je od takvih prevaranata

jednostavna računica,,,,nakrcaju se dionicom i onda počinu priče kak je dionica super i izvlače iz izvještaja i novina samo pozitivne vijesti bez obzira na postojeće stanje


neki forumi su prozvani već i u cijeloj regiji da služe samo za navlačenje pojedinih ljudi koji misle da su kupili dobru dionicu tj dobru firmu, a poduzeće je možda u stečaju a lividnost dioice ne postoji...


To vam je naše tržište kapitala..par dečki se sjeti i misle da mogu zaj...sve na tržištu...mislim da će ulagači malo sazrijeti i da neće nasjedat na takve mutikaše i špekulante...

nadam se samo da ovaj forum neće biti previše cenzuriran
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 12:31   #3
Ali mi već imamo chat o dionicama i to bi tamo trebalo ići!

Inače ... dobrodošao!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 12:32   #4
Previse oprezno nastupas. Samo da navedem neke nedorecene izjave:
"firme imaju sve više financijskih prihoda dok im e core busines u komi..."
"oni"
"na drugim forumima"
"nekih dionica"
"neke dionice"
"neki forumi"

E, ovo je vec konkretno.
"nadam se samo da ovaj forum neće biti previše cenzuriran"

Zanima me cime si bio ponukan na otvaranje ove teme? Uvodni postovi ti nisu jako kvalitetni tako da ce mnogim ljudima biti nejasno o cemu ti tocno zelis raspravljati. Molio bih da budes malo konkretniji i da naglasis o cemu tocno zelis diskutirati na ovom topicu.

Inace, kao sto mozes vidjeti, nista nije cenzurirano ni promijenjeno u tvojim postovima. Dapace, cak te trazim da budes konkretniji.

Hvala.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:42   #5
"firme imaju sve više financijskih prihoda dok im je core business u komi..."---pa to je vidljivo iz svakog izvješća,,,pa zar misliš da će adris platis svoj dug od 90 mil kuna od core businessa ili od tržišta kapitala,,,

"oni"---nažalost svi ih poznaju, bilo u novinama više puta, javljali se i nadimci pod kojima u se prijavljivali na forume

"na drugim forumima"---svi znamo koji su forumi, a najviše je cenzuriran mojnovac,,na koji sam počeo pisat prije par godina, i nakon godina staža izgubio sam status samo zato jer nisam stavio svoju službenu e-mail adresu

"nekih dionica"--o dionicama i poduzećima više na podforumima

"neke dionice"--

Iskreno sam želio razgovarat o poduzećima o dionicama o muljanjima i o svemu prljavom što ima na tržištu kapitala i u našim poduzećima,,,mnogi moji kritički postovi su bili izbrisani tako da me to doista razljutilo te sam tražio samo mjeso gdje ću napisat to što mislim a da mi nitko to ne cenzurira


ako moderator smatra da ima već neka slična tema ,neka ovu izbriše , i premjesti me u neku drugu temu,

ako netko smatra da mi postovi nisu kvalitetni, jednostavno nek ih ne čita, ovo što pišem na forumima pišem zbog vjere u poštenije sutra a ne zbog novaca, statusa ili nekog drugog razloga,


Hvala.[/COLOR][/QUOTE]
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:10   #6
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
"oni"---nažalost svi ih poznaju, bilo u novinama više puta, javljali se i nadimci pod kojima u se prijavljivali na forume
Ja recimo ne znam, a volio bih znati.

Quote:
Iskreno sam želio razgovarat o poduzećima o dionicama o muljanjima i o svemu prljavom što ima na tržištu kapitala i u našim poduzećima,,,mnogi moji kritički postovi su bili izbrisani tako da me to doista razljutilo te sam tražio samo mjeso gdje ću napisat to što mislim a da mi nitko to ne cenzurira
Samo da pojasnimo... Pretpostavljam da ne mislis da je to bilo na ovom forumu?
Pretpostavljam da se nadas de ce to biti ovaj forum?

Quote:
ako moderator smatra da ima već neka slična tema ,neka ovu izbriše , i premjesti me u neku drugu temu,
Ne brini. Sve pet, ajmo vidjeti u kojem smjeru ce se ovaj topic razvijati.

Quote:
ako netko smatra da mi postovi nisu kvalitetni, jednostavno nek ih ne čita, ovo što pišem na forumima pišem zbog vjere u poštenije sutra a ne zbog novaca, statusa ili nekog drugog razloga,
Krivo si me skopcao. Pogledaj ovdje. A narocito mislim na ovaj dio:
Otvaranje teme
  • Prije otvaranja teme, provjerite dali je tema te ili slične tematike već otvorena. Ukoliko jest, koristite taj topic za pitanje ili komentar.
  • Post kojim se otvara tema mora biti kvalitetno napisan, argumentiran, jasno odvojiti vlastito mišljenje od citata.
  • Ukoliko se neki tekst citira, obavezno navesti izvor i link ukoliko postoji. Ukoliko nije naveden izvor, moderator može obrisati post, tj. temu.
  • Početni post ne može u sebi sadržavati provokaciju.
  • Nekvalitetno otvorene teme biti će obrisane.
Pod nekvalitetnim postom sam mislio da nisi definirao temu topica. Sto tocno i koja je svrha.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:32   #7
Zanimljiv čovo ovaj vedric, no neka kaže tko je i on sam na ''ostalim'' forumima!?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 18:38   #8
pa na poslovnom je vedric. valjda. uglavnom postoji i tamo jedan vedric. samo iz citanja njegovih postova covjek ne kuzi jel navlaci na 'jednu dionicu' ili se sprda na racun kupaca 'jedne dionice' po citanju covjek zakljucuje da navlaci, ali argumenti navlacenja su mu tako plitki da se zapitas jel se sprda ili ne. sad kad sam procitao ove njegove postove shvatio sam da se u biti sprdao na kupce.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 19:15   #9
vedric sam na svim forumima, i ne navlačim nikog i uvijek napišem jel imam dionicu o kojoj pišem, iskreno mislim da je glupo navlačit bilo koga, a i niste od jučer da bi na temelju nekih postova kupili dionicu....

Kupujem dobra poduzeća i dobre dionice,,, gubitaše koji postaju dobitaši, dionice koje svi žele kupit, a prodajem dionice koje svi žele prodat pa makar i popušim. nisam od onih koji vjeruje da će se nešto oporavit u kratkom roku, ( a nekad kupim i dionicu koju nitko ne želi ko nava banku(banka ima oko 20 zaposlenih), kupio sam onako iz fore par komada, da se nađe,(mada smatram da bi ta banka mogla ići i na 3 booka), ali ću se načekat, ak popušim hu kers,

imam svoj pravila trgovanja, to je najbitnije, nikad ne odustajte od zacrtanih ciljeva, jer pohlepa je najveća boljka tržišta kapitala,, zato neki uvijek kupuju skupo i prodaju jeftino ,, a drugi lijepo zarađuju i uvijek kupe dionicu jeftino i prodaju je skupo...al za to treba godine trejdanja--i ponovo se zajebeš
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 00:39   #10
Vedric imaš moju punu podršku, a što se Markotosa tiče, tip je pun mržnje, njega ignoriraj.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:33   #11
svi mi navlacimo bokica. svjesno ili nesvjesno. cim kazes sta si kupio navlacis. po meni najvece face su oni koji uopce ne govore sta imaju u portfelju, a tih je malo, i ja ocito nisam jedan od njih. ali stari moj, ono sta si ti radio na croru, ono bi bilo smjesno da nije bilo zalosno.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:55   #12
Gledajuci vedrica i još neke nove kako nam se pridružuju, izlgeda da:

1) ili su gadnu bili zajebavni na nekom od inih foruma
2) ili nemaju vuše kome prodavati maglu na inim forumima
3) ili imaju viška vremena pa eto ih i ovdje
4) ili postajemo i njima zanimljivo društvo

A do sada osim nekoliko potpuno nevažnih OTVORENIH NAVALKUŠA na ovom Forumu nije nitko bio banniran (koliko mene sjećanje služi).
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:10   #13
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
A do sada osim nekoliko potpuno nevažnih OTVORENIH NAVALKUŠA na ovom Forumu nije nitko bio banniran (koliko mene sjećanje služi).
kako se ne sjećaš da je neocortex baniran , pa je uskrsnuo kao neobanned?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:37   #14
da čujemo čija je Đuro bila navlakuša , danas se iskrcalo 18 i jučer 2 to je sve skupa 20 T komada, da su svi ti ljudi navučeni, malo mi je sumljivo to.

Mislim da forumi bi trebali služit da prenesu informacije, a najbolji će biti onaj tko će pravodobno prenosit informacije,, a ne da članak za đuru izađe u vjesniku u 7 ujutro a osvane na forumu u 15 i 30, e jebem ti takve forume( a inače čitam vijesnik, ko i sve dnevne novine) i kritika vjesniku zašto nemaju RSS.

Vjerujem da je večina novih dioničara u komi , kupe bilo što po bilo kojim cijenama zato jer svi kupuju,,a i začudo ove su godine jako pogađali ko i ja, pa se nitko više nije bojao kupit dionicu koja je imala P/E od 1000, pa to ljudi nema ni u Obali Bjelokosti,, nadam se da smo svi nešto ipak naučili iz ove korekcijice.
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 19:07   #15
bilo bi dobro da djuro ima P/E 1000, ali ima -100.
djuro je ovdje, kao na poslovnom i mojnovac i svim ostalim forumima bio navlakaca. necu reci cija, ali bio je jedan koj je vikao na sve strane 'kupi djuru, kupi djuru!' i ja sam ga poslosao, ali sam izasao na 270.
najgore je to sta vecina nije ni pogledala FI prije kupnje djure. pa ni ti. niko, ni ja priznajem. kupio sam ga 'jer je raso', 'jer svi kupuju'. dobro. sad ce ga prodavat 'jer pada', 'jer svi prodaju'.
sta se tice navucenih ljudi, zacudio bi se stari moj. 13 miliona kuna navucenih na CROR u jednom danu! vise od 50 miliona kuna navucenih na IPKK kroz 3 dana! sve kupovale male rucice! jel ti znas kolko se dugo djuro kupovao? pa stiglo se iskrcat 2 fonda, i FIMA debelo prikratit! djuro se navlaci od svoje stote kune do sada, 250 kuna. nevjerojatno koliko ljudi kupuje firme, a da ni FI ne pogledaju, nego jednostavno 'procjene' da bi se sad moglo malo zelenit.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 19:49   #16
kolega ja san kupio ipkk i prodavat ću ga i sigurno ću na njemu zaradit, na đurici sam dobio isto, FI đurice je dobar, godišnje izvješće je čak odlično , ako pogledamo u odnosu na 2005, 2007 očekujem još i bolje.

Fi moraš računat kroz četri kvartala minimalno, dok neke pokazatelje kroz 4 godine,

Kolega ja volim samo sučeljavat mišljenja, reci mi 10 razloga zašto da izađem iz Đurice, koji će utjecat na cijenu
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:23   #17
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Gledajuci vedrica i još neke nove kako nam se pridružuju, izlgeda da:

1) ili su gadnu bili zajebavni na nekom od inih foruma
2) ili nemaju vuše kome prodavati maglu na inim forumima
3) ili imaju viška vremena pa eto ih i ovdje
4) ili postajemo i njima zanimljivo društvo

A do sada osim nekoliko potpuno nevažnih OTVORENIH NAVALKUŠA na ovom Forumu nije nitko bio banniran (koliko mene sjećanje služi).
Umjesto da si sretan što ti se piše na forumu od nekih koji nešto znaju, ti postavljaš teze o tome zašto je netko tu.
Svaka čast!
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:24   #18
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
svi mi navlacimo bokica. svjesno ili nesvjesno. cim kazes sta si kupio navlacis. po meni najvece face su oni koji uopce ne govore sta imaju u portfelju, a tih je malo, i ja ocito nisam jedan od njih. ali stari moj, ono sta si ti radio na croru, ono bi bilo smjesno da nije bilo zalosno.
Taj "nesretni" CROR isplaćuje dividendu od 8 kuna/dionici. Da nije bilo maskiranih idiota i male likvidnosti samo bi nebo bila granica.
Također kada sam pisao o TNSA da će dolje mrzio si me, a ako te zanima i ja sam i zaradio i izgubio na njoj jer pogledaj što s njom rade. 7700 kuna, ma daj, tko tu koga. Imao sam pravo kao i ti na CROR.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 01:50   #19
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
a da ni FI ne pogledaju, nego jednostavno 'procjene' da bi se sad moglo malo zelenit.
A kako drugačije
Ja znam samo tako, FI, PV,BZ,QX mi ništa ne znače u životu
ni ne znam što su.
Ali znam da nakon objave vijesti da je neka firma pred sklapanjem nekog
većeg posla dionica skoči i raste par dana zaredom.
Nisam pohlepan pa sam do sad uvijek izlazio nešto prije samog vrha s dobrim plusom.
Jedino moram izvježbat procjenu kad ponovo kupit ili ne kupit uopće to isto,
da više ne lovim noževe u padu (dva puta sam fulao pa još potonuo te čekao mjesec dana na povratak).
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 10:46   #20
Mislim da ovaj forum ima šanse i zato sam i došao tu, meni osobno na forumima smeta cenzuriranje ipak je to net ,isto tako, na mojnovac me zasmetalo da duljina staža nije ni malo cijenjena, a i jedna osoba koja je tamo postala moderator (erik) kojoj sam stao na žulj (kasnije mi ista zabranila pisat, ) zbog jedne dionice(poduzeća x), kasnije se ispostavilo da isti taj moderator navija za dionice (poduzeća y) koje koje su u večinskom vlasništvu (poduzeća x) oko kojeg smo se zakačili,e pa ko je onda tu lud,, isti vlasnik, a jedne dionce vrijede , što je i pokazalo tržište ,a druge, ni danas ne vrijede,(tj. ne žele ih baš kupit) valjda mu je smetalo da dionice tog poduzeća nije htio kupit iz nekog svog principa (mislim da su bili neki osobni razlozi, ali to ovdje nije ni bitno), a rasle su 100% , a dionice koje je on imao sad su još pale za 20%,(taj tip je pisao sve loše o dionicama (poduzeća x) i sputavao ljude zbog gluposti,a sad kakti je neutralan i navija u tajnosti za dionice (poduzeća y). Svi koji su ušli u tu dionicu su zaradili, paket je prodan u cijelosti tak da danas više i nema puno slobodnih dionica),, mislim da potez da svaka osoba koja sudjeluje u radu foruma mora staviti u svoj profil službenu e-mail adresu je jako loš a to su napravili ovi iz mojnovac , zašto ne bi ja imao pravo reči što mislim , a na mojnovac je to jako ljudima smetalo ,dok kod poslovnog je problem moderiranje i cenzuriranje, postovi čekaju nekad i satima da ih se otključa , dok su mi obrisali zadnja dva posta koja sam smišljao danima pipizdio sam i otišao od tamo,,, u tim postovima nikog nisam vrijeđao nit omalovažavao,, samo sam iznosio stajalite,,,ali nekome se nije svidjelo,,, možda bi ipak netko pročitao i zamislio se u kakvo to tržište ulaže,,,,ljudi moji tu su u pitanju trendovi, krda, milijuni, margini, krediti, pozajmice, minusi na tekućem i hipoteke,,,nitko ne voli čuti realnost, a to je da smo plitko manipulirujće tržište s puno love a 2 kvalitetne dionice,

(a i par puta sam napisao istinu tako da su se njihovi sponzori bunili) ,iako su i neki mojii članci završili u dnevnim i tjednima novinama, citirani,,

iskreno mogao sam uzet bilo čiju službenu adresu i odraditi to preko nje, ali sam odustao od mojnovac, jer tamo se baš navlači ljude na kupnju, tako da je forum forum izgubio svoj kredibilitet, ta informacija se vrtjela i o forumiema u regiji te pisalo se po novinama,, ugled i je nakon toga jako pao..
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.