Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 10:10   #1
Aleksandra Dojčinović

naša priznata i vrlo talentirana dizajnerica me moram reći vrlo razočarala..naime nedavno sam posjetila njen showroom, u namjeri da kupim nešto zgodno..svidjele su mi se kratke haljinice koje trenutno radi u svim bojama...uglavnom, pitam ja njih tamo, "koji je ovo materijal?", vele oni meni "viskoza"...majko mila..nema to VEZE sa viskozom ..to je običan najlon ili ti ga Lycra u kojoj umreš od vrućine!
kužim se u materijale, krojenje i šivanje jer sam tekstilne struke, pa je ispalo smješno
uglavnom ta haljinica košta 1500 kuna...da se razumijemo, u nju idu 3 metra materijala (lycra), a metar košta 30 kn..pa vi sad meni recite ko je tu lud??
a kad se kupuje na veliko cijela bala od 100 metara košta 600 kuna..
Mislim toliko o domačim dizajnerima...KATASTROFA!
A tek "svila" ..hahaha ma..neću dalje..
speed99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 10:43   #2
Quote:
speed99 kaže: Pogledaj post
naša priznata i vrlo talentirana dizajnerica me moram reći vrlo razočarala..naime nedavno sam posjetila njen showroom, u namjeri da kupim nešto zgodno..svidjele su mi se kratke haljinice koje trenutno radi u svim bojama...uglavnom, pitam ja njih tamo, "koji je ovo materijal?", vele oni meni "viskoza"...majko mila..nema to VEZE sa viskozom ..to je običan najlon ili ti ga Lycra u kojoj umreš od vrućine!
kužim se u materijale, krojenje i šivanje jer sam tekstilne struke, pa je ispalo smješno
uglavnom ta haljinica košta 1500 kuna...da se razumijemo, u nju idu 3 metra materijala (lycra), a metar košta 30 kn..pa vi sad meni recite ko je tu lud??
a kad se kupuje na veliko cijela bala od 100 metara košta 600 kuna..
Mislim toliko o domačim dizajnerima...KATASTROFA!
A tek "svila" ..hahaha ma..neću dalje..
A ja sam baš mislila skoknuti do nje za vjenčanicu
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 17:50   #3
Ja sam dobila na nagradnoj igri njezin top. onaj što ga možeš na više načina obući...kao....to mi je bila neuspješna misija. Univerzalna veličina je za one koji nose minimalno M. Ja sam XS. I materijal je taj jeftini u kojem koža ne diše. Opet...nisam se žalila jer sam majicu dobila a i nije sad nešto skupa jer je to kao ona kampanja za Always, ali sad kad čitam da su joj i inače haljine takve...ne znam

Ima mi divne stvarčice ali nikada ih nisam uživo vidjela niti probala pa ne bi htjela pljuvati po dizajnerici.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 18:21   #4
Taman sam planirala na jednom od topica postaviti pitanje o kojim se materijalim radi
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 11:05   #5
Nista novog...kao sto nije novo da deklaracije ne odgovaraju materijalu.
Ajd bar su se popravili u kvaliteti izrade...sada tak cesto ne naletim na labave savove.

mene ova haljina http://magazin.net.hr/2011/07/01/0296007.48.JPG

u prvoj sekundi kad sam ju vidjela podsjetila na ovu
http://www.burdastyle.de/burda-style..._209_5893.html

pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 11:40   #6
ah šteta, ja sam baš mislila po neke haljine do njih.. šta su svi materijali umjetni?
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:38   #7
Meni je ona super, odlicna za dogovoriti se, remeni su mraaaaaaak, i cijene su pristupacne za razliku od mnogih. Godinama sam u Linei uzimala haljine za neke prigode ali su me jednom razljutili jer previse naplacuju za viskozu koju podvaljuju ood 100% svilu. Kod Dojcinovic se radi o dobrim materijalima samo su mjesavine materijala. Meni je dugu haljinu sa dugim rukavima plus remen naplatila 2000kn i mislim da je to ok (materijal sa svilom, remen je kozni). Znaci i ja se jako dobro razumijem u materijale ali shvatite da ljudi moraju nesto i zaraditi, a ako vam se ne svidja sami sasijte. Grubo zvuci ali je tako. Istina da dosta ih naplacuje nebuloze ali Alduk i Dojcinovicka imaju ok cijene. Recimo, ja se cesto upitam tko kod Luke G. kupuje kada prodjem kraj izloga. Haljina em ruzna, em kratka a 3000kn, em materijal koji nestane u blizini izvora vatre. Onda znate o cemu se radi. Ali ocito jako dobro radi i ima svoje klijente. Hrv.dizajn je jos uvijek preskup a nekonkurentan, zato su Alex i Alduk osvjezenje na sceni. Po meni.
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:48   #8
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
Meni je ona super, odlicna za dogovoriti se, remeni su mraaaaaaak, i cijene su pristupacne za razliku od mnogih. Godinama sam u Linei uzimala haljine za neke prigode ali su me jednom razljutili jer previse naplacuju za viskozu koju podvaljuju ood 100% svilu. Kod Dojcinovic se radi o dobrim materijalima samo su mjesavine materijala. Meni je dugu haljinu sa dugim rukavima plus remen naplatila 2000kn i mislim da je to ok (materijal sa svilom, remen je kozni). Znaci i ja se jako dobro razumijem u materijale ali shvatite da ljudi moraju nesto i zaraditi, a ako vam se ne svidja sami sasijte. Grubo zvuci ali je tako. Istina da dosta ih naplacuje nebuloze ali Alduk i Dojcinovicka imaju ok cijene. Recimo, ja se cesto upitam tko kod Luke G. kupuje kada prodjem kraj izloga. Haljina em ruzna, em kratka a 3000kn, em materijal koji nestane u blizini izvora vatre. Onda znate o cemu se radi. Ali ocito jako dobro radi i ima svoje klijente. Hrv.dizajn je jos uvijek preskup a nekonkurentan, zato su Alex i Alduk osvjezenje na sceni. Po meni.
Ja kupujem i odlicni su materijali. A o ukusima se ne raspravlja..
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:00   #9
Istina. I napisala sam da ocito ima svoje kupce i drago mi je da netko uspije. Ali stojim iza onog sto sam napisala.
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:17   #10
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
Istina. I napisala sam da ocito ima svoje kupce i drago mi je da netko uspije. Ali stojim iza onog sto sam napisala.
Apsolutno! Zapravo sam se htjela replicirati na ovo o Alex i reci da svatko treba otic i vidjet za sebe, probat i odlucit.. Tudja iskustva nis ne znace.. Tebi je super materijal, nekom nije, trecem ce opet biti.. U svakom slucaju, svaka roba ima svog kupca
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:18   #11
Quote:
SC Artist kaže: Pogledaj post
Apsolutno! Zapravo sam se htjela replicirati na ovo o Alex i reci da svatko treba otic i vidjet za sebe, probat i odlucit.. Tudja iskustva nis ne znace.. Tebi je super materijal, nekom nije, trecem ce opet biti.. U svakom slucaju, svaka roba ima svog kupca
Ovo apsolutno potpisujem od rijeci do rijeci!
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:53   #12
Ne ulazim u cijene i u materijale, al meni je Alex pravo otkriće!! Stvari su joj predivne!!
Zanima me od insajderica koje su bolje upućene koliko bi došla ovakva haljina samo s dugim rukavima?? Predivna mi je!!

http://4.bp.blogspot.com/-OfyGjOx_3j..._7057873_n.jpg
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 23:08   #13
@ridikul najbolje ti je da posjetiš njihov showroom i vidiš ima li takva haljina ili se dogovoris za sivanje pa ti mogu staviti duge rukave, tako sam ja primjerice na jednu svoju stavila rukav(na jedno rame je )..stvarno su fleksibilni sto se toga tiče..

inače meni se njezine stvari sviđaju, jednostavne su i lijepe..ali kao što neko reče i što je od davnina poznato o ukusima se ne raspravlja..
july007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 11:32   #14
Ja imam haljinu od Alex iz proljetne kolekcije. Bila je 700 kuna, čista svila, kupljena nakon Fashion.hr Industrije. S obzirom na prenabrijane cijene nekih drugih dizajnera, meni je to i više nego ok, pogotovo uzme li se u obzir da u Zari haljine koštaju 500-600 kuna (one malo finije).

Ako vam se ne sviđa materijal od kojeg je haljina napravljena, ona je može napraviti i od drugog materijala. To mi je ona osobno potvrdila jer mi je jedna duga bila preksupa, pa mi je rekla da mi može napraviti kratku od nekog drugog materijala da bude svakodnevna, jer dugu vjerojatno neću nositi preveć. Inače, svaki potrgani patent, otpali gumb ili nešto slično na haljini kupljanoj kod Alex će ona sama popraviti ako joj donesete haljinu...
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 08:51   #15
Gledala sam njezine cijene i stvarno su pristupačne.
Odlično je onda to što tako izlazi u susret svojim kupcima. Čitala sam njezin intervju i žena mi izgleda kao da stoji čvrsto na zemlji. Ono, najnormalnija osoba
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 10:25   #16
Speed99, mozda si tekstilne struke, ali nemas pojma o ekonomiji.
Dojcimovic nema sanse da ima zaradu na haljinama vecoj od 30% i to sam puno rekla. Materijal, konci, prostor, tekuci troskovi, krojacica, davanja drzavi, visoki porez na dobit...na to zaboravljas...sve je to uracunato...jos s obzirom da se rade vrlo male serije, vrlo cesto siva po osobnim zeljama ili prilagodava kroj sto naravno oduzima vrijeme, u nezavidnoj je situaciji, kao i ostali dizajneri.

I otkud ti da materijal placa 90 kn? Mislim da ona ne kupuje materijale u Metrazi u Petrinjskoj, vec da ide van. A vani bome materijali nisu tako jeftini.
A sto se tice "plastike", ima ona svojih prednosti i mana i razina kvalitete.

I zadnje, bila sam nedavno u Wien, malo sam se prosetala po dizajnerskim ducanima i oni masovno koriste mjesavine i sintetiku.
Evo link pa vidi u detaljima sirovinski sastav: http://www.net-a-porter.com/Shop/Clo..._and_Party#top

Zakaj tak pizdis na Alex?
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 12:25   #17
Joooooj dežurni dušebrižnici koji nas sažaljevaju kaj mi kupujemo.. C c c, ljudi gledajte svoja posla i novce, a ostale pustite da si kupuju kaj žele.. Kaj nekog boli kifla koje ja materijale nosim i kolko ih placam? Ako cu platit 5000 kuna za najlonsku vrečicu mislim da je savrseno moja stvar, a ovako javno blatiti neciji rad i trud je isto dno dna. Sramite se zlice, nije to lijepo..
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:01   #18
po meni ova cijela tema nije ok; nekako mi nije u redu da se tako pljuje po našim dizajnerima; kao da su strani puno bolji i ne koriste umjetne materijale i sl.
uostalom ako zara, mango i sl. brandovi mogu imati topice koji se protežu na preko stotinjak stranica, a da nitko ne izbacuje ovoliku količinu mržnje zašto onda jedna naša dizajnerica to ne može imati.. na kraju krajeva i da ima totalni shit od robe zašto barem jednom ne bi podržali malo i naše.. nekako mi se čini da kod nas svi ti mladi kreativni ljudi nemaju podršku od okoline. ja volim kupovati od naših dizajnera i na neki način ulagati u našu kreativnu scenu, jer zašto i mi jednog dana ne bi imali brand koji bi bio poznat i vani, i kada bi prodaja išla bolje vjerujem da bi se i više ulagalo i u materijale i sve bi to dosegnulo neki viši nivo.. ljudima treba dati šansu, a ne pljuvati njihov trud..
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:41   #19
Doriana Gray, i to sto kazes.
No imala ona 2 posta ili 10 000 postova, cinjenica je da je odmah u prvom postu dala do znanja da nema pojma o ekonomiji, posebno ne o poslovanju obrta i definitivno nema pojma kako obrti posluju u danasnje vrijeme (osobno itekako znam jer imam firmu u Austriji i mjesecima grc u zelucu jer sam na rubu bankrota), drugo, na sto uopce nisam obratila paznju nije ocito pratila nastavu i to materijale, pa je zaboravila koje su predosti (i mane) sintetickih tkanina bilo ljeti, bilo zimi.
Da je sintetika takvo sranje kakvim ga smatra ne bi najbolja sportska odjeca koja je ujedno i najskuplja bila napravljena od sintetike! Banalan primjer, znam, ali i dobar je argument.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 13:48   #20
U globalu sviđa mi se što radi Aleksandra,lijepe su joj haljine, jednostavno, fino i elegantno,ali moram napisati isto tako da me razočaralo to kad sam došla u njen room, htjela sam da mi ona šiva haljinu... cura me je tako spilila,kao neeee ona to ne radi, ona šije samo ove haljine koje su ovdje izložene,samo u vašoj veličini po mjeri, neće vam ona šivati vjenčanicu....mislim ne znam jel općenito to istina,ali stav te mlade gospođice mi je bio jako odbojan.
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.