Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2015., 18:51   #501
Bio danas na planinarenju i pri spuštanju u neudobnim patikama vjerojatno isforsirao palac, boja ispod tog nokta je između plavkaste i tamno ružičaste, šta mi je činiti sad? Hladni oblog? Boljelo je na početku, no bol je kroz par sati dosta popustila.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 01:16   #502
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
nokti mi nisu glatki i normalni. jel zna netko uzrok, koji mineral ako je?

http://s28.postimg.org/vdjzqcjnh/nn2.jpg
http://s28.postimg.org/aup3la5q5/nnn.jpg

da možda krenem s poljskom preslicom
vitamini B kompleksa
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 14:36   #503
Sta bi ovo moglo biti? Nokat mi se pri vrhu te linije gore urusava

http://tinypic.com/r/2rhrz8g/9
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 20:33   #504
Paronychia et onychia candidomeycetica

Prije dvije godine mi se upalilo meso uz nokat kažiprsta , baš gadno, i na kirurgiji su mi to bili "razrezali" , poslje se upala ponovila , srecom imao sam tada prijateljicu dermatologinju koja je odma skužila da je to gljivično oboljenje , uzela strugotine i nalaz je pokazao kombinaciju Candide i Trichophtyton gljivice . 2 mjeseca Itraca je riješilo stvar . unazad par mjeseci počelo mi je na palcu ruke s unutarnje strane oticati meso, čak sam par puta i istisnu gnoj. buduči da je dermatologinja otišla raditi u Njemačku samoincijativno sam pokušao s Exoderilom . 3 mjeseca sam mazao tj kapao . nažalost sad se ponovila upala . . Ima li smisla s još kakvim lokalnim pripravkom ili baš moram k dermatologu i piti nazad sustavne antimikotike ? često sam u vodi s rukama kaj baš je slučaj kod ove dijagnoze
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 22:28   #505
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Prije dvije godine mi se upalilo meso uz nokat kažiprsta , baš gadno, i na kirurgiji su mi to bili "razrezali" , poslje se upala ponovila , srecom imao sam tada prijateljicu dermatologinju koja je odma skužila da je to gljivično oboljenje , uzela strugotine i nalaz je pokazao kombinaciju Candide i Trichophtyton gljivice . 2 mjeseca Itraca je riješilo stvar . unazad par mjeseci počelo mi je na palcu ruke s unutarnje strane oticati meso, čak sam par puta i istisnu gnoj. buduči da je dermatologinja otišla raditi u Njemačku samoincijativno sam pokušao s Exoderilom . 3 mjeseca sam mazao tj kapao . nažalost sad se ponovila upala . . Ima li smisla s još kakvim lokalnim pripravkom ili baš moram k dermatologu i piti nazad sustavne antimikotike ? često sam u vodi s rukama kaj baš je slučaj kod ove dijagnoze
U tvojoj struci, nužan je pregled dermatologa.
Možda i kirurga...

Trichophyton si vjerojatno pokupusio od nekakve dlakave beštije (mačak, zamorac, zec...), radiš u vlažnom (ruke, prvenstveno), još ako imaš malo "deblje" prste

Uglavnom, družit ćeš se neko vrijeme sa ljudima u bijelom

P.S. Koji nisu tvoje struke
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 15:03   #506
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
U tvojoj struci, nužan je pregled dermatologa.
Možda i kirurga...

Trichophyton si vjerojatno pokupusio od nekakve dlakave beštije (mačak, zamorac, zec...), radiš u vlažnom (ruke, prvenstveno), još ako imaš malo "deblje" prste

Uglavnom, družit ćeš se neko vrijeme sa ljudima u bijelom

P.S. Koji nisu tvoje struke
da, radim u vlažnome i to je veliki problem. a ništ onda ću malo k dermatologu, pa ću malo piti nešto tipa Itraca da mi malo digne jetrene probe. baš se ona poznanica dermatologinja prije dvije godine našalila da je dobro kaj bum pil Itraca jer su mi jetrene probe bile preniske (da preniske , ne previsoke) da ih digne .
Ili, da ja taj nokat spandlam van sam i rešim problem?
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 00:26   #507
Poz..eto i mene sa problemom uraslih noktiju i divljeg mesa..zanina me iskustvo od vas kojih ste to prošli dal je pametnije otići na kirurgiju ili na medicinsku pedikuru?? I dal netko pouzdano zna za nekog stvarbo strucnog u tom poslu na području Dubrave?? Naime išla pitat u jedan salon pa mi lagano žena objasnila postupak pa sam se ustrtarila kaže nema nikakve anstezije nego morate osjetiti bol dok ona to reže sa skalpelom..stvarno ne kužim pa eto ako je netko prošao kroz tu turturu molim da mi objasni postupak..e da i koliko se mora mirovati poslije toga jer imam malu bebicu koja ovisi o meni..hvala svima..
mimily is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 10:28   #508
Zna li netko što upućuju nokti koji su tako slabi da ne mogu ništa s njima, kao da su od papira... A uz to su i "izbrazdani" i ljušte se već od korjena.
Imaju nekakve valove....

Tipa ovo:



dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 13:19   #509
Pozdrav

na lijevoj ruci mi je nokat srednjeg prsta kao lakiran svi su drugi normalni, samo je taj sjajan i izgleda lakirano...da li netko, možda, zna mogući razlog?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:05   #510
primijetila sam zadnjih par mjeseci na noktima ono što sam po slikama na netu vidjela da se zove beauove linije.
e sad, gdje god pogledam, spominju se samo neke teške dijagnoze. kemoterapije, srčani udari....
ja takvu bar koliko znam nisam imala.

zanima me od čega to može biti? tj. može li od nekog manje ozbiljnog razloga?
SamaraMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 19:44   #511
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
primijetila sam zadnjih par mjeseci na noktima ono što sam po slikama na netu vidjela da se zove beauove linije.
e sad, gdje god pogledam, spominju se samo neke teške dijagnoze. kemoterapije, srčani udari....
ja takvu bar koliko znam nisam imala.

zanima me od čega to može biti? tj. može li od nekog manje ozbiljnog razloga?
kod mene je bilo od srca (ili od medikamenta koje nisam podnosio)
moguće je još dijabets, kožne bolesti...
uglavom svi razlozi koji su mogući nisu bezazleni.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:14   #512
Quote:
mimily kaže: Pogledaj post
Poz..eto i mene sa problemom uraslih noktiju i divljeg mesa..zanina me iskustvo od vas kojih ste to prošli dal je pametnije otići na kirurgiju ili na medicinsku pedikuru?? I dal netko pouzdano zna za nekog stvarbo strucnog u tom poslu na području Dubrave?? Naime išla pitat u jedan salon pa mi lagano žena objasnila postupak pa sam se ustrtarila kaže nema nikakve anstezije nego morate osjetiti bol dok ona to reže sa skalpelom..stvarno ne kužim pa eto ako je netko prošao kroz tu turturu molim da mi objasni postupak..e da i koliko se mora mirovati poslije toga jer imam malu bebicu koja ovisi o meni..hvala svima..
I mene ovo zanima, ako netko zna
Natukla sam nokte na planinarenju i lijevi mi je lagano urastao u kozu, a sada se uz lijevi rub istog stvorila neka masa koja boli na dodir, pretpostavljam zivo meso.
STrah me s time ici pedikeru.
Koja je procedura ako zelim kirurgu? Kod dr opce prakse po uputnicu ili?
Uzasno me boli kada hodam u bilo kojim cipelama Cak i carape znaju smetati.
DObro mi je samo bosoj i nakon plivanja u bazenu ili namakanja.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 22:20   #513
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima, ako netko zna
Natukla sam nokte na planinarenju i lijevi mi je lagano urastao u kozu, a sada se uz lijevi rub istog stvorila neka masa koja boli na dodir, pretpostavljam zivo meso.
STrah me s time ici pedikeru.
Koja je procedura ako zelim kirurgu? Kod dr opce prakse po uputnicu ili?
Uzasno me boli kada hodam u bilo kojim cipelama Cak i carape znaju smetati.
DObro mi je samo bosoj i nakon plivanja u bazenu ili namakanja.
Ako imaš iskusnog, pametnog i kritičnog pedikera, možeš i do njega.

Opcija br. 2 ti je mali kirurški zahvat (ovisno gdje živiš, može ići i na D uputnicu kroz Dnevnu bolnicu kirurgije, ili ambulantno) - lokalna anestezija, 2-3 dana malo analgetika per os, par dana zavoj, široka, komotna obuća i trebalo bi biti OK.

Prolistaj si malo postove unazad, imaš opisan i konzervativan tretman pomoću flastera, no, nisam siguran koliko će biti efikasan (lakše ga je provesti tijekom toplih mjeseci, kad možeš biti bosa).

Uglavnom, treba to što prije riješiti.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 10:09   #514
Hvala ti. Nisam cula za ovu D uputnicu, sto je to? Do pedikera se bas ne usudim jer me boli a i nikad nisam isla tamo...
Znaci kome se trebam javiti ako to zelim rijesiti drugi tjedan?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:42   #515
DObila sam uputnicu u ambulanti.
Mislila sam otici sutra u bolnicu, ali pitam se je li mi pametno pricekati da mi zavrsi menstruacija obzirom da bi sutra trebalo nastupiti jace krvarenje i bolovi?
Mislila sam si da bi mi mozda bilo bolje pricekati do ponedjeljka...

Inace sinoc sam slucajno udarila bolnim noktom u nogu stolca i svega mi, nisam znala da nesto moze tako boljeti
Sada mi je jasno zasto uputnice za to daju bez problema.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 17:06   #516
Zanima me što mislite o kineskoj i aruvedskoj medicini čije članke loše prevedene ovih dana šire po internetu neki portali. Tamo je navedeno da ljudi koji nemaju onaj polumjesec na noktima su bolesni, potom pogledam svoje nokte i gle čuda, samo na palčevima (nakon skidanja zanoktica) su se pojavili mali polumjeseci u mene a na ostlaim prstima nema lunela tih kako ih zovu. Kasnije vidim kod jedne osobe koja je bolesna od srca i pluća i puna azbesta da su ti polumjeseci veliki i svijetli............a kod jedne koja je inače slabašna i pada u nesvijest također su lijepi polumjeseci. Potom u trgovini vidim u trgovkinje isti slučaj kao kod mene, mlađa je od one prve dvije bar 10 godina.
Muči me to a ne mogu otići svom ljekaru i pozvati se na internet, osim povremenog blagog gastritisa i jutarnjegj razgibavanja vratne kičme, nemam nekih zdr. problema.
Što učiniti, strah me hvata stalno, non stop sam u nekom poslu da ne mislim na to.
__________________
We are the Borg.
mangala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 23:08   #517
Pediker

Gdje mogu naci dobar pedikerski salon u Karlovcu koji se bavi medicinskom pedikurom i da je sve cisto uredno i profesionalno
Hvala
natasa0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 18:15   #518
Iscupan nokat - kako da izraste zdrav

Udarila sam se u nozni palac i dobro odvalila nokat. Otisla na hitnu gdje su mi ostatke iscupali (sa anestezijom) i dali mi klavocin da pijem.

Inace sam dugo godina imala s njim problema, bio je zarazen gljivicama i sve sam pokusala da ih se rijesim, bezuspjesno. Stoga i nisam jako tuzna sto sam ostala bez njega ako mi je sad veca sansa da potamanim mrske gljive. Medjutim procitala sam da nokti nakon traume cesto izrastu krivo pa bi molila savjete sto da ucinim da nokat izraste zdrav? Ne nosim visoke pete i nosim ugodnu, koznu obucu. Mislila sam i mazat sa anti mikotikom dok raste. Preporuke? Da li da idem kod pedikera da mi stavi metalnu kvacicu koje se stavljaju na urasle nokte, onda kad nokat krene rasti? Nemam inace problema s uraslim noktima. Mogu li se kupat u moru za jedno mjesec dana kad rana zaraste? Hvala svima na savjetima!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:18   #519
Da se javim, nakon tjedan dana normalno hodam, rana je zarasla idobila sam zeleno svjetlo za sve aktivnosti, ukljucujuci i plivanje u moru.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:08   #520
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Udarila sam se u nozni palac i dobro odvalila nokat. Otisla na hitnu gdje su mi ostatke iscupali (sa anestezijom) i dali mi klavocin da pijem.

Inace sam dugo godina imala s njim problema, bio je zarazen gljivicama i sve sam pokusala da ih se rijesim, bezuspjesno. Stoga i nisam jako tuzna sto sam ostala bez njega ako mi je sad veca sansa da potamanim mrske gljive. Medjutim procitala sam da nokti nakon traume cesto izrastu krivo pa bi molila savjete sto da ucinim da nokat izraste zdrav? Ne nosim visoke pete i nosim ugodnu, koznu obucu. Mislila sam i mazat sa anti mikotikom dok raste. Preporuke? Da li da idem kod pedikera da mi stavi metalnu kvacicu koje se stavljaju na urasle nokte, onda kad nokat krene rasti? Nemam inace problema s uraslim noktima. Mogu li se kupat u moru za jedno mjesec dana kad rana zaraste? Hvala svima na savjetima!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Javljam se ponovno. Na moje vrlo ugodno iznenađenje nokat je narastao do 3/4 veličine, niti malo nije malformiran i, što je najvažnije, potpuno je zdarv od gljivica. Ja sam za svaki slučaj, unatoč preporukama farmaceuta da mi to ne treba, provodila tretman Exoderilom dok je nokat rastao.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.