Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 22:21   #21
Sjajno... Prva epizoda je ispunila sva očekivanja (a bila su ionako visoka zbog Fullera).
Drago mi je što je Gaiman intervenirao kod scene na groblju (Fuller i Green su planirali da Shadow prihvati pušenje).
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:40   #22
kako je u knjizi? čitala sam ju, al sam zab.

e dobar je pilot, fino prati knjigu. čini se da će sporo teći stvari ili sm ja jako brzo čitala
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 08:03   #23
Jako dobra prva.

Koliko se sjećam knjige ovo dosta dobro pokazuje nekakvu psihodeličnost koja me pratila i u knjizi

Ovo se, naravno, gleda i dalje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:12   #24
Prva epizoda bezveze, skoro ugasila nakon 20 minuta, živciralo me sve od režije do boja, a i glavni glumac nije nešto. Sreća pa Al Swearengen dominira ekranom pa se da pogledati sve zbog njega. Kraj obećavajući doduše, ali opet mi se čini kao da se previše trude biti trippy i weird, a ispada jadno sve to.
Slow motion treba skroz izbacit iz serije jer je o najgori dio uvjerljivo, katastrofa.

Druga epizoda bolje, vjerojatno zbog ludih rusa što li su, pogotovo Peter Stormare. Cijelih zadnjih 10ak minuta bilo bolje od svega prije toga. Lijepo je i vidjeti Gillian Anderson.

Ima potencijala, nije baš dobro, vidjet ćemo još par epizoda može li se poboljšati.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:04   #25
Meni je za sada ovo genijalno. Jedino mi nije jasno zašto je Thor Rus?!
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:39   #26
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Prva epizoda bezveze, skoro ugasila nakon 20 minuta, živciralo me sve od režije do boja, a i glavni glumac nije nešto. Sreća pa Al Swearengen dominira ekranom pa se da pogledati sve zbog njega. Kraj obećavajući doduše, ali opet mi se čini kao da se previše trude biti trippy i weird, a ispada jadno sve to.
Slow motion treba skroz izbacit iz serije jer je o najgori dio uvjerljivo, katastrofa.

Druga epizoda bolje, vjerojatno zbog ludih rusa što li su, pogotovo Peter Stormare. Cijelih zadnjih 10ak minuta bilo bolje od svega prije toga. Lijepo je i vidjeti Gillian Anderson.

Ima potencijala, nije baš dobro, vidjet ćemo još par epizoda može li se poboljšati.
Slažem se. I meni je druga bolja. Ima potencijala, bar prema wikipedia plotu iz romana kojeg nisam čitala. Al jebemu, ne može sve držati Mr Wednesday i njegov šarm. Ovo bi trebalo biti zanimljivije nego što do sada jest. Slavenska božanstva jesu spasila ovu epizodu ali ne znam jel to dovoljno

Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Meni je za sada ovo genijalno. Jedino mi nije jasno zašto je Thor Rus?!
On nije Thor, on je neki Črnobog - crni bog iz slavenske mitologije.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:18   #27
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post


On nije Thor, on je neki Črnobog - crni bog iz slavenske mitologije.
Jesi sigurna? Ima čekič, opisuju ga kao snažnog, spominje brata itd.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:22   #28
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna? Ima čekič, opisuju ga kao snažnog, spominje brata itd.
Pa kad je to Thor bio Rus???
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:28   #29
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Pa kad je to Thor bio Rus???
Pa svi su čudni malo. Nije niti Odin skandinavac
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:33   #30
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Pa svi su čudni malo. Nije niti Odin skandinavac
Da, izgleda da je Wednesday jedna od inkarnacija Odina, ali ovaj Rus ti nije Thor, on je Czernobog - slavenski bog.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:52   #31
Czernobog nema baš nikakve veze s Thorom.

EDIT: Serija je za sad prelijepa. Snimljena je savršeno, savršeno, estetika je besprijekorno pogođena u odnosu na knjigu. Stvarno je vizualni bombon. Smeta mi muzika, i to prilično jako, baš se nikako na tu muziku ne mogu priviknuti niti doći do toga da mi ne smeta. Nadam se da će se stišati/smiriti, iako nakon 2 epizode nemam prevelikih nada
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:00   #32
Oh well
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 07:19   #33
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
EDIT: Serija je za sad prelijepa. Snimljena je savršeno, savršeno, estetika je besprijekorno pogođena u odnosu na knjigu. Stvarno je vizualni bombon.
Apsolutno se slažem, vizualni vrh

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Smeta mi muzika, i to prilično jako, baš se nikako na tu muziku ne mogu priviknuti niti doći do toga da mi ne smeta. Nadam se da će se stišati/smiriti, iako nakon 2 epizode nemam prevelikih nada
Meni ne, naprotiv, soundtrack mi je također fenomenalan.
U ovoj epizodi je muzika baš bila mračna, u skladu sa Czernobogom. Ma sva ta ruska ekipa i sve oko njih je odlično odrađeno.

Ma sve mi je baš napravljeno kako treba. Jedino mi je Shadow malo cmoljav, ali takav dojam mi je ostavio i u knjizi, tako da u principu za sada nema zamjerki.

Mister Nancy je odličan, Media također. Za sada nisu fulali ni mrvicu.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 08:14   #34
I druga mi je odlična. Pokušavam naći neku zamjerku ali mi ne ide
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 09:13   #35
Moram priznati da sam bila malo skeptična kad sam vidjela da je ekranizacija povjerena Starzu (meni sinonim za siđiajevski, stripovski Spartak), a glavna uloga nekom frajeru koji izgleda ko maneken i glumio je po sapunjarama, no zasad pozitivno iznenađuju i jedan i drugi.

Meni je ovo jako, jako dobro odrađeno, s tim da je drugi nastavak bolji od prvog. Vizuala je prelijepa, sve te saturirane, žarke boje samo potcrtavaju psihodeličnost svijeta u koji je Shadow ubačen. Likovi su mi zasad fizički prilično dobro pogođeni (iako sam Odina zamišljala sličnijeg Rutgeru Haueru, a Anansija starijeg, no Lovejoy i Orlando su ubili svojim interpretacijama). Shadow možda jest malo bland, ali kao što je Inconnu rekla, on je i u knjizi takav, jedini "normalan" u pomaknutom svijetu i naše oči u svemir bogova.

Kemik, na što točno misliš kad kažeš da ti muzika ne valja? Ja sam u zadnjem nastavku upamtila CCR dok se voze i baš mi je fino pasala u tu scenu, a sviđaju mi se i slavenska tema i glazba koja prati Bilquis.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:38   #36
Dobar nastavak, ludi Rusi
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:08   #37
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Ja sam gledao pilot, zasad solidno. Vjerojatno je ono pri kraju epizode bio CGI kad se oni raspadnu dok ih onaj mlati. Na to misliš?
Meni je u pilotu najupečatljiviji početak s vikinzima, kao i džentleman Ian McShane.
prvenstveno mislim na klanje na pocetku kad se vikinzi bore medjusobno. pretjerivanje s krvlju koje me tjera da mislim da gledam nasilan crtic ...aj usporedi to s pocetnom scenom iz gladijatora.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:16   #38
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Meni ne, naprotiv, soundtrack mi je također fenomenalan.
U ovoj epizodi je muzika baš bila mračna, u skladu sa Czernobogom. Ma sva ta ruska ekipa i sve oko njih je odlično odrađeno.
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Kemik, na što točno misliš kad kažeš da ti muzika ne valja? Ja sam u zadnjem nastavku upamtila CCR dok se voze i baš mi je fino pasala u tu scenu, a sviđaju mi se i slavenska tema i glazba koja prati Bilquis.
Muzika mi je preglasna i pre-naglašena.

Slično sam se žalila i u drugoj sezoni Peaky Blindersa, jednostavno mi je glazba bila - previše. Meni i inače bilo što glasno smeta, stalno hodam okolo i stišavam radio, TV, bilo što, slušalice s knjigama ili podcastima kad imam drugi ljudi to uopće ne čuju koliko im je tiho, i stvarno, ali stvarno ne volim kad mi se zvukovi preklapaju Smeta mi kad je upaljen radio i TV istovremeno, a taj osjećaj mi daje ova serija dok gledam, jer, ne, nije mi ugodno kad je glazba glasnija od govora, jednostavno mi je to previše. Samo da je glazba tiša, ili da je manje ima, sve bi bilo ok.
Jasno mi je da drugima to ne smeta



Nego, kako to da Rade nije bio Czernobog? Baš smo jučer gledali Blacklist zadnju epizodu pa ga tamo vidjeli, pa rekoh, jebate, kako je Rade izgubio ulogu token Rusa u ovoj seriji?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:21   #39
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
prvenstveno mislim na klanje na pocetku kad se vikinzi bore medjusobno. pretjerivanje s krvlju koje me tjera da mislim da gledam nasilan crtic ...aj usporedi to s pocetnom scenom iz gladijatora.
Slažem se da je nasilje bilo "over the top", ali s vizualnog dijela je odličan taj uvod. Meni je, recimo, najveće pretjerivanje bilo kad onog pogodi 312 strijela.
U Gladijatoru je, čini mi se, početna ona scena kad se Rimljani bore protiv Germana u šumi. Mislim da je film imao deset puta jači budžet i u njemu je bilo puno više statista i glumaca nego u seriji. Ništa čudno da je bolja scena.
Sad sam uzeo pregledavati tu bitku i ne vidim nigdje da ima nešto brutalno s kasapljenjem.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:43   #40
Zašto se Vikinzi iz uvoda nisu borili s Indijancima nego međusobno ako su već trebali rat za obred?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.