Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2015., 09:14   #1
Gomorrah / Gomora (2014-2021)

http://www.imdb.com/title/tt2049116/

Dakle, nakon Amerikanaca sa The Wire i Francuza sa Engrenages, stižu nam i Talijani sa svojom serijom slične tematike. Serija koja je za predložak uzela istoimenu knjigu Roberta Soviana "Gomorra" (također postoji i film istog naziva, dosta lošiji od knjige).
Radnja je smještena u Napulj,a u centru zbivanja su članovi Camorre ilitiga napolitanske mafije. Serija je snimana na autentičnim lokacijama, napuljskim kvartovima Scampia i Secondigliano, uz težak napuljski naglasak, serija baš prenosi tu neku tmurnu atmosferu krim miljea od najnižih prašinara u prljavim zaboravljenim kvartovima preplavljenih drogom do bossova u lijepim vilama.
Druga sezona se trenutno snima.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 13:18   #2
Ok je bila prva sezona..ali ništa specijalno ..lokacije su brijem iste kao i u filmu..najviše me nerviralo što me je svaki lik podsjecao na nekog iz RL
Swarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 19:05   #3
Pogledano vec davno..

Cekamo sta ce biti dalje sa Cirom i ekipom..
since1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 20:14   #4
Knjigu nisam čitao, i možda je film manje dobar od knjige, ali nije uopće loš, dapače
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 16:51   #5
Videvši ovu temu od pre nekoliko dana pogledao sam seriju , i mogu reći da za promenu nije loša uopšte , čak šta više pogledao sam je vrlo brzo celu.

Ono što mi se sviđa je što nema pozitivaca , i što nije stvarnost prikazana kao neko žešće mučeništvo za koje se zna ko je krivac , jer u seriji je bar kako ja vidim jedini krivac za njihove nesreće je njihov mentalitet i način života.

Ne znam jel cela Italija onakva , ali oni iz Napulja me jako podsećaju na ovdašnje ljude i gradove , ili je samo ja tripujem tako.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 19:06   #6
dobra serija, upravo gledam drugu sezonu. drzim da je prva sezona bolja. ipak su otac i sin savastano jaci likovi od cire i ekipe.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:33   #7
upravo zavrsio drugu sezonu. definitivno losija od prve. u ovoj drugoj samo cekas kad ce neko nekog ubit. i to je to.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 18:45   #8
S01 = 10/10
Čitala sam knjigu, gledala film u kinu, ali prva sezona serije je nadmašila moja očekivanja. Štih je kao HDR ili "drama" filter na Snapseedu ili nekoj od aplikacija za uređivanje fotografija. Nema uljepšavanja, nema glorifikacije mafijšakog biznisa, nema prikaza glamura koji donosi narko-lova.

Dapače, čovjek ne može a da se ne zapita - zašto svi hrle u prve redove, zašto svi žele postati mafijaški šefovi ili članovi narko-klanova? Jer tu nema ničega atraktivnog. Bossovi zarađuju lovu, ali žive (bukvalno) u zlatnim kavezima, osvrćući se preko ramena, svaki šum izaziva tjeskobu.. Žive iz dana u dan osiguravajući si trenutnu poziciju, jer već sutra može doći drugačije. O nižerangiranim vojnicima ne vrijedi ni pričati, oni su topovsko meso, potrošna roba u svakom smislu. Rok trajanja vrlo, vrlo ograničen. A opet, splet okolnosti i život u maltene distopijskom Napulju mladima ne pruža baš neku alternativu, od malih nogu su dio tog svijeta i samo nastavljaju koračati utabanim stazama.

Sviđa mi se što su se fokusirali na ulični narko-biznis, spregu politike i kriminala, klanove, međusobne obračune, a ne, kao što se to (pre)često dešava, dosadne sporedne priče o članovima obitelji glavnih protagonista i/ili policije/sudstva, a da te priče nemaju nikakve veze glavnom. Ovako je sve bilo savršeno dozirano, svaka priča je imala smisla i bila dio velikog puzzlea. Glumce prvi put gledam i svi svi se stopili sa svojim ulogama.

S02 = 7/10
Štih prvog dijela se prenio i na drugi dio, glumci savršeni, ali scenarij mi je štekao. Priča Allianza vs. protivnici tanka, jer ispada da je jedan bjegunac Pietro Savastano s vrlo, vrlo ograničenim resursima povratio svoju imperiju bez problema, dok su članovi Allianze ispali teški amateri!

U prvom dijelu smo imali svakakvih brutalnih obračuna i ubojstava, ali su bili u funkciji priče. U drugoj sezoni mi se čini da su ubojstva postala sama sebi svrha. Do kraja sezone je ostalo svega 3 lika iz originalne postave - Ciro "l’Immortale" di Marzio (odlični Marco D'Amore), Gennaro "Genny" Savastano (Salvatore Esposito) i Malammore (Fabio De Caro). Svi ostali su pobijeni, pa se pitam s kim oni planiraju nastaviti S03 i S04? S kojim likovima da se gledatelj poveže ili za kojeg da "navija" (iako su svi brutalne ubojice bez trunke savjesti, u pitanju su nijanse)?

U prvoj sezoni sam navijala da dečki iz uličice budu pobijeni, što se i činilo na kraju u masovnom pokolju u tunelu. No glavni predstavnici ekipe su ostali živi i nekako sam u drugoj sezoni navijala za njih. Bili su mi među najinteresantnijim likovima, naročito epizoda kada (nasilno) preuzimaju zgradu od Malammorea. Tim više sam se šokirala što je najkarizmatičniji lik O'Track (odličan Carmine Monaco) ubijen i to još na tako bedast način!

Kako mi je u prvoj sezoni Malammore bio skroz ok lik, tako mi se u drugoj zgadio do krajnjih granica. Ubojstvo Cirove kćerke je bilo neočekivan potez čak i u onom miljeu. Ciro više nema što da izgubi, zanima me njegova osveta u sljedećim sezonama.

Sljedeći odlično napisan lik, drugačiji od ostalih, oko kojeg se vrtila intrigantna priča je bio Gabrielle O`Principe (Antonio Folletto). Na žalost i on završava svoj serijski život na stupidan način, iako je tu bilo puno materijala za dalje zaplete.

Još jedan u nizu osebujnih likova you love to hate je bio Salvatore Conte (savršeni Marco Palvetti) koji naprasno postaje gej, zaljubljen je u transeksualca i iznenadno skonča na početku sezone! Hajde, makar je njegova smrt bila spektakularna, a ne bedasto osmišljena kao kod gore spomenutih prethodnika.

Onda jedini Cirov iskreni prijatelj, brat, Rosario "Patuljak" O' Nano (Lino Musella) također skonča na bezvezan način.

Bilo je tu još smrti i ubojstava, ali sam navela samo one likove koji su mi bili najupečatljiviji i za koje smatram da su trebali ostati u seriji.

Ljubavna priča Pietra Savastana i Patrizije krajnje bljutava, samo čekam da se u S03 pojavi kliše u vidu Pietra juniora. Smrt Savastana seniora mi je bila opravdana i očekivana, jer se tu više nije imalo što ispričati. Dvije sezone rivaliteta klana Savastano vs. Allianza, od bossa, preko zatvorenika i bjegunca, do povratka na tron, vidjeli smo sve i došao je kraj ovom liku. Ciao don Pietro.

Na kraju ostadoše Ciro koji je vlastitim rukama ubio svoju ženu, zarad višeg cilja, i Genny koji je indirektno ubio svog oca, također, zarad višeg cilja. Hoće li ovaj dvojac biti dovoljan da se oko njih napišu dvije sezone, ostaje da vidimo.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 08.08.2016. at 18:59.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:12   #9
Ljubitelj sam krimiča i takvih serija. Gomorrah mi se svidjela zato jer realistički prikazuje svijet o kojemu se šuti. Slažem se da je prva sezona bolja od druge al po meni nije ni druga loša. Navodno če se treča sezona snimati jednim djelom u Istri. Zapravo jednostavno jedva čekam što če biti u trečoj sezoni jer stvarno ima dobar zaplet.Imam neku rodbinu u Italiji u blizini Napulja točnije u Kapanijskom gradu Agropoliju a ono što sam mogo čuti od ljudi koji tamo stvarno živi da je prikaz ovih događaja ravan istini a odnosno realno prikazuje stvari o kojima nesmije svako progovarat. Posebno mi se sviđa da nema pozitivnih likova i nije neka tipična priča dobra i zla. Sve u svemu zarazila me serija i jedva čekam sljedeču sezonu izlazi u svibnju.
glavomibradomja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:53   #10
Pogledao 1. sezonu i vrlo sam zadovoljan viđenim.
Serija ima onaj autentični, takoreć dokumentarni štih bez uljepšavanja i podilaženja gledateljima.
Serija za sve one koje žele nešto saznati o talijanskoj mafiji u izvornom obliku....
Moja ocjena prve sezone je 8,5/10....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:43   #11
Odgledao i 2. sezonu sjajne talijanske serije Gomorra, serije koja na jedan gotovo dokumentaristički način progovara o načinu funkcioniranja napuljske mafije.... naime, serija je imala nekoliko stvarnih pripadnika te iste mafije ( bivših i sadašnjih ) koji su pomagali oko scenarija i ostalih stvari da bi ista bila što autentičnija.
Nekima je 2. sezona lošija od prve, meni nije, dapače, u nekim momentima je još životnija i zanimljivija od 1. sezone.
3. sezone očekuje se negdje u svibnju ove godine, a serija je odmah produžena i na 4. sezonu....
Tko voli krimi serije odnosno serije o mafiji mora pogledati i ovu "hardcore" verziju Sopranosa.....
Moja ocjena serije je 9,5/10.......
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:50   #12
odlično je ovo...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 22:45   #13
napokon odgledana i druga sezona.

za mene nijansu slabija od prve prvenstveno zbog previse ubijanja pogotovo u drugom djelu sezone

sve u svemu odlicno je ovo

jedva cekamo nastavak

e da Adara...
since1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:26   #14
Mene ubijanja nisu smetala jer je tema druge sezone rat klanova, tako da je bilo za očekivati puno mrtvih.
Jedina glupost u drugoj sezoni mi je prva epizoda i cijela priča gdje Ciro ubija svoju ženu. Mislim predebilno mi je to bilo. Ali sve u svemu i dalje je to odlična serija. Pogođena atmosfera, autentične lokacije, sjajna gluma...stvarno dobro, jedva čekam treću sezonu.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 23:53   #15
Vrlo dobra serija. Preporučio bih svakome tko voli ovakvu tematiku. Postoji mnogo sličnih serija (mafija itd.) ali ova je jedinstvena.

Drugu sezonu sam pogledao u vrlo kratkom roku dok sam prethodno prvu razvukao pa se onda poslije nisam mogao sjetit pojedinih likova.


Vidim da baš i nije puno ljudi gledalo pošto nema komentara.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 07:57   #16
3. sezona bi trebala krenuti ( nakon nekoliko odlaganja ) 06.11.2017. godine i imati će 12 nastavaka...
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:02   #17
Još mjesec dana do izlaska 3. sezone ove je*ačke serije.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:57   #18
Ja baš krećem sa gledanjem serije jer sam dobio dosta preporuka što se nje tiče,a i tematika mi je privlačna
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:03   #19
Počeo sa gledanjem i druge sezone, sjajan početak. U prvoj epizodi razvoj Cire kao lika i ubojstvo žene a u drugoj vremenski skok i odlična epizoda sa Savastano dvojcem.

Taman ću pogledati drugu do početka treće sezone.
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:05   #20
Novi datum početka emitiranje 3. sezone je 17.11.2017. godine na Sky Atlanticu i to po rasporedu od dvije epizode tjedno... sezona ima 12 epizoda.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.