Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2008., 08:29   #2001
Quote:
FaiNt kaže: Pogledaj post
ja koristim Johnson & Johnson acuvue oasys za koje piše da se mogu nositi 14 dana preko dana ili 7 bez skidanja,., ali meni svejedno nekako pred kraj dana kao da smetaju lagano u očima (možd si umišljam,, ) i ne bi ih nikad mogla ostaviti cijelu noć,., tak da se na tvom mjestu pogotovo ne bih usudila kad nisu ni predviđene za to,.-
Intuicija ti dobro govori, kakve god leće bile i što god pisalo na njima, spavanje s njima se nikako ne preporučuje. Marketingaši znaju svašta nadrobiti na pakiranju. A kad se dogodi sranje ćeš ići u bolnicu na liječenje a ne kod trgovca ili proizvođača. Njih onda više nije briga...
Priča mi žena koja radi na sv. Duhu koliko joj ljudi godisnje dolazi s raznim upalama i infekcijama oka, gotovo korak do gubitka vida. Da ti pamet stane, a sve zbog toga što su ljudi prekomotno shvatili nošenje leća. Malo spavanja s njima, malo manje brige o čistoći leća i da vidiš belaja. A leće su fine, mekane i naravno da ne osjetiš da se nešto događa s okom. A kad čovjek skuži, bude često prekasno.

Ne spavajte s lećema, to je opasno.
planktoni82 is offline  
Old 23.06.2008., 11:55   #2002
Quote:
dreamer~of~dreams kaže: Pogledaj post
ja planiram kupiti oasys jer sam njih probala na pregledu i super su mi se tada činile, a kupila sam i te dnevne (acuvue moist) i ok su, al nisu mi kao oasys. prije nego što donesem konačnu presudu, međutim, kupit ću oasys i tada ih usporediti.
kakva ti je razlika?,. žuljaju te ove?,. peku oči?,. bed mi naručiti za 3 mj. pa da mi ne odgovaraju,. :S ,.-
Faint is offline  
Old 23.06.2008., 12:47   #2003
ne, ništa od navedenog, samo ih osjećam u oku. (osim što mi se jedna nije htjela odmah primit za oko pa kad sam ju stavila me žuljala malo sve dok nisam stavila kapi.)
al kad sam isprobala oasys nisam ih uopće osjećala.
možda je to bilo samo taj put tako, tek sam ih jednom nosila jer ovih dana nisam puno spavala (učim ) pa ih ne nosim.
al uzmi u obzir da mene leće općenito ne vole

javit ću se još kad ponovo budem nosila te jednodnevne i kad kupim oasys i usporedim...
dreamer~dreams is offline  
Old 23.06.2008., 12:52   #2004
zašt si onda kupila jednodnevne, a ne oasys?,. malo se pogubih sad,. ,. imaš i neke dvotjedne, mjesečne,.,? ,. jer zanima me koju otopinu koristiš,., mislim da ću ja svoju mijenjati,.,-
Faint is offline  
Old 23.06.2008., 12:59   #2005
kupila sam ih na preporuku oftalmologa jer nisam baš nosila leće... pa, kao, da ih imam za povremeno nošenje. al na pregledu sam isprobala oasys jer nije bilo tih jednodnevnih.

u međuvremenu sam izračunala da bi ne isto došlo da sam kupila oasys čak i uz samo povremeno nošenje! al idealno mi se čini kombiniranje jednih i drugih leća pa da jednodnevne imam za faze kad mi se ne nose leće prečesto, a Oasys za faze kad mi se nose češće.

za jednodnevne ti ne treba otopina! ja sad imam Solo Care za Oasys (čula sam da super pašu) kad ih kupim
dreamer~dreams is offline  
Old 23.06.2008., 16:07   #2006
Quote:
dreamer~of~dreams kaže: Pogledaj post
ja sam ih nosila kratko (i ostala su mi dva para i ne znam što ću s njima, -5 dioptrija) - smetale su mi, al moje oči baš ne vole leće, tako da vjerojatno nisam mjerodavna što god rekla.
no, eto, meni nisu odgovarale (možda i zbog bc jer sam ih kupila bez da sam znala svoju bc, tražila sam standardnu - iako sad kad znam svoju bc znam i da bi mi ta bc trebala biti ok), jako sam ih osjećala u očima, žuljale su me više nego što nisu itd.
hoće li ti neke leće odgovarati ili ne je jako individualno. nekome su neke leće užasne, drugome te iste najbolje na svijetu.
hvala ti na odgovou. mene uopć ne žuljau i zasad ih ok podnosim ali mi se stalno čini ko da mi je mutno pred očima.. tipa slično ko kad ti se napune oči suzama pa ti se sva zamuti, tako i meni i to skoro stalno a oči mi uopće nisu vlažne ni ništa. jel to normalno s obzirom da sam ih tek počela nositi ili kaj ? nemam pojma
zoja2 is offline  
Old 23.06.2008., 17:48   #2007
hm, ne znam, stvarno. i meni se zna zamutit, pa trepnem i ok bude.
a jel ti kad trepneš prestane biti mutno? ak ti je stalno mutno moglo bi biti da ti nije dobra dioptrija ili da ti trebaju torične leće (ak imaš astigmatizam).
jesi sigurna da ti je dobra dioptrija i dobar BC?
dreamer~dreams is offline  
Old 23.06.2008., 22:55   #2008
Quote:
zoja2 kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovou. mene uopć ne žuljau i zasad ih ok podnosim ali mi se stalno čini ko da mi je mutno pred očima.. tipa slično ko kad ti se napune oči suzama pa ti se sva zamuti, tako i meni i to skoro stalno a oči mi uopće nisu vlažne ni ništa. jel to normalno s obzirom da sam ih tek počela nositi ili kaj ? nemam pojma
Moguće je da je u pitanju BC(BAZNA ZAKRIVLJENOST),ali nemora biti,evo ovdje su napisani simptomi krive bazne zakrivljenosti
http://www.splendor.hr/pdf/vodic_za_...individual.pdf
tu se ustvari spominju leće koje se izrađuju po mjeri pacijenta,kako piše u slučaju bilo koje krive bazne zakrivljenosti vid bi se trebao mijenjat između treptajeva,te se može napravit Push-up test kojim se prstom djeluje na doljnju očnu vjeđu i sa njome se nastoji pomaknut leću,ako leća ostaje zacementirana za oko očito je riječ o premaloj baznoj zakrivljenosti.
Savjetujem ti da neodustaneš odmah ako ti tvoj trenutni oftamolog neuspije otkrit uzrok,jer pročito sam i čuo previše iskustava gdje za istog pacijenta jedan doktor nezna,a drugi istog trena pronalazi rješenje,čak i kad je riječ o Bc-u.
Jolac is offline  
Old 24.06.2008., 00:05   #2009
glupe leće, sad ih više očito ne znam izvaditi... danas sam opet prilikom vađenja uspjela da mi leća odluta u oku... jedva ju našla ispod gornjeg kapka. a prije mi se to nikad nije događalo

taako, moram malo iskaliti frustracije
bubicaa is offline  
Old 24.06.2008., 11:42   #2010
hehe,, to se i meni znalo događati kad sam koristila polutvrde,., ako ne otvorim oko dovoljno kad povučem prstom kut oka, samo pobjegne nekud,, heh,.-
Faint is offline  
Old 24.06.2008., 12:03   #2011
igra se skrivača

a iskreno govoreći, do ovog topica nisam znala da tooliko ljudi nosi leće... ovo je baš cool
bubicaa is offline  
Old 24.06.2008., 14:27   #2012
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
igra se skrivača

a iskreno govoreći, do ovog topica nisam znala da tooliko ljudi nosi leće... ovo je baš cool
Pa nekih 20-25posto ljudi je kratkovidno,a od svojih otprilike 10tak mlađih kratkovidnih prijatelja i poznanika neznam nijednog koji nikad nije pokušao sa lećama,izuzetak su samo oni koji imaju zanemarivo malu kratkovidnost,ali takvi ne koriste ni naočale,tako da po mom iskustvu mislim da velika većina mlađih kratkovidnih ljudi makar povremeno koristi leće.
Jolac is offline  
Old 24.06.2008., 14:44   #2013
dreamer of dreams i jolac
.....hvala na odgovorima. ne znam točno koliki mi je BC jer se ne kužim u to uopće. na lećama mi piše 8,3.
inače imam malu dioptriju -1 na oba oka . ne čini mi se da mi je toliko jako mutno ali mislim da malo jest i da mi je jasniji vid s naoćalama. valjda ću skužit u čemu je kvaka.jel vama išta bilo mutno kad ste tek počeli s nošenjem leća ili ne? tnx

p.s. jolac hvala za link
zoja2 is offline  
Old 24.06.2008., 15:18   #2014
Quote:
zoja2 kaže: Pogledaj post
dreamer of dreams i jolac
.....hvala na odgovorima. ne znam točno koliki mi je BC jer se ne kužim u to uopće. na lećama mi piše 8,3.
inače imam malu dioptriju -1 na oba oka . ne čini mi se da mi je toliko jako mutno ali mislim da malo jest i da mi je jasniji vid s naoćalama. valjda ću skužit u čemu je kvaka.jel vama išta bilo mutno kad ste tek počeli s nošenjem leća ili ne? tnx

p.s. jolac hvala za link
Meni je također jasniji vid sa naočalama,ali znam koji je razlog tome,naime moje naočale korigiraju astigmatizam,a leće koje sam koristio to nisu činile(samo torične meke leče to čine,ali one su skuplje i nema ih za sve cilindre).
Tako da sam sa lećama konstantno malo slabije vidio nego sa naočalama(dioptrija -1,cilindar -0,5),pošto mi vid nije ovisio o treptajevima mislim da je BC bio dobar.Mnogi oftamolozi nemjere BC već idu na sreću i isprobavanje.
Tako da neznam ovisi li ti vid o treptajevima i da li imaš astigmatizam?Na papiru za naočale stoji oznaka "cyl" i/ili oznaka axis za kut astigmatizma pa pogledaj to.
Jolac is offline  
Old 24.06.2008., 19:02   #2015
Quote:
Jolac kaže: Pogledaj post
Meni je također jasniji vid sa naočalama,ali znam koji je razlog tome,naime moje naočale korigiraju astigmatizam,a leće koje sam koristio to nisu činile(samo torične meke leče to čine,ali one su skuplje i nema ih za sve cilindre).
Tako da sam sa lećama konstantno malo slabije vidio nego sa naočalama(dioptrija -1,cilindar -0,5),pošto mi vid nije ovisio o treptajevima mislim da je BC bio dobar.Mnogi oftamolozi nemjere BC već idu na sreću i isprobavanje.
Tako da neznam ovisi li ti vid o treptajevima i da li imaš astigmatizam?Na papiru za naočale stoji oznaka "cyl" i/ili oznaka axis za kut astigmatizma pa pogledaj to.
nemam ni astigmatizam ni cilindre, uglavnom samo diptriju. ma ni sam ne znam jesam li to umislila da mi je mutno ili mi je stvarno mutno. jel znaš ti možda kako piše na nalazu oznaka za BC TNX
zoja2 is offline  
Old 24.06.2008., 20:13   #2016
evo meni ce bit sad skoro 2 tjedna kako imam polutvrde lece.. jos uvijek tu i tamo imam problema sa stavljanjem.. ali oke je.. muci me samo sto mi se oci jako suse.. pocela sam ih nosit po cijele dane.. na poslu.. po vani.. i imam osjecaj da ce mi ispast :O.. kupih neke kapi.. refresh contacts .. pa valjda bu to kaj pomoglo.. ii da.. ne trepcem vise.. valjda ce i ostalo proc ?
mala_blesava_ is offline  
Old 25.06.2008., 02:08   #2017
Quote:
mala_blesava_ kaže: Pogledaj post
evo meni ce bit sad skoro 2 tjedna kako imam polutvrde lece.. jos uvijek tu i tamo imam problema sa stavljanjem.. ali oke je.. muci me samo sto mi se oci jako suse.. pocela sam ih nosit po cijele dane.. na poslu.. po vani.. i imam osjecaj da ce mi ispast :O.. kupih neke kapi.. refresh contacts .. pa valjda bu to kaj pomoglo.. ii da.. ne trepcem vise.. valjda ce i ostalo proc ?
Kkave su to kapi? jel pomažu išta?
Ja evo sad će u 9. mjesecu 2 godine od kako nosim polutvrde,i nikako da gledam normalno, i trepćem ko konj, nemrem gledat ravno 2 sec...oće pomoć šta tekućina?
gawran is offline  
Old 25.06.2008., 10:36   #2018
ja isto imam refresh contacts, kupila neki dan. ali samo sam ih jednom probala.
naime, ja mogu kopati po oku i tražiti leću pod kapkom, ali mi je koooma kapati nešto u oko ali privikavam se polako

ja isto svoje polutvrde nosim po cijeli dan sad, jedan dan sam ih imala 14 sati i sve je ok. isto mi se dogodi da ne mogu dulje gledati ravno, ali onda kad baš razmišljam o tome. kad radim hrpu ostalih stvari, niti ne osjetim da imam leće. jednom sam se pitala jesu li ispale ili su još tu

a ja se ne bojim ispadanja, ne znam kako bi mi se to dogodilo kad ih navečer jedva natjeram van. a i kad mi pobjegnu nekud u oko (ako fulam skidanje/stavljanje) vidim koliko se zalijepe pa me više nije strah...
bubicaa is offline  
Old 25.06.2008., 10:45   #2019
meni su polutvrde ispadale nekad je mi je oko bilo suho. al najgore mi je bilo kad bi se pomakle... auč, i samo sjećanje na to mi je neugodno.
meke leće su po tom pitanju super!

vi koji imate velike dioptrije, jel se i vama svijet čini VEĆI s lećama nego s naočalama, ili je tako samo meni?
dreamer~dreams is offline  
Old 25.06.2008., 11:11   #2020
Pa jel pomaže šta ta tekućina ili?
gawran is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.