Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 10:00   #81
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Evo nas opet. Bili na hitnoj jer mu nije bilo dobro, kasljao je i kurio, na mahove se tresao. Vadili mu krv i dok smo cekali nalaze on se poceo tresti (spavao je na meni). Rekli su da je to zato sto mu skace temperatura. I zaista je. Nalazi krvi su bili uredu pa su nas poslali doma uz uobicajene upute za snizavanje temperature.
Sjeli smo u auto, vezala sam ga u as. Krenuli smo i ja gledam on gleda nepomicno u strop, ne reagira na zvanje. Izvadili smo ga isti tren, u hodniku mu dali klizmu i ponovno na hitnu gdje su mu dali kisik pa se smirio.
Uglavnom, nadala sam se da nece biti reprize a kad ono...
Ajme lopto.....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:30   #82
joj ježim se tih konvulzija,ja sam ih isto imala,doduše samo jednom ali jesam i čini mi se da sam prošla 4 godine za nešto sitno jer su odmah posumnjali na epi i napravila sve pretrage i ispalo je da nije epi nego konvulzije

mama priča da misli i da sam prestala disati,uglavnom kaže da mi je davala umjestno disanje ali ni ona više nezna što se sve dešavalo u toj strci

a sad sam pročitala ovo za ruke ledene ,to uopće nisam znala i sad sam u šoku jer mala mi od jučer ima ledene ruke i sad mi se čini topla,preko noći sam skužila da je prehlađena jer je tu i tamo znala onako zahroptati i kad se probudila danas nosić procurio

mjerila sam joj u uheku i piše 37.9,čekam da se pokaka jer inače kaka nakon prvog jutanjeg obroka pa ću joj onda svakako izmjeriti u guzi,ovo u uho mi je bilo samo orijentir,jer da nema nebi ni na njemu bilo a sad kolika je znat ću uskoro
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 09:48   #83
Dobio ih je eto i treci put.

Htjela sam zamoliti ako ima koji roditelj da mu je dijete imalo vise napada da mi napise koliko puta su imali, do koje godine i tako par stvari. Hvala!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 15:19   #84
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Dobio ih je eto i treci put.

Htjela sam zamoliti ako ima koji roditelj da mu je dijete imalo vise napada da mi napise koliko puta su imali, do koje godine i tako par stvari. Hvala!
Javljam se malo kasno, ali da podjelim svoje iskustvo. Sin mi ima god i 4 mj. Sa godinu dana je dobio konvulzije uz ne tako visoku temp. i ne sjećam se koliko jer sam bila u šoku. Hitna je došla po njega, i u bolnici se uspostavilo da ima upalu u dišnim putevima i upalu pluća. To su počeli lječiti antibioticima. U bolnici je opet dobio napad, te su ga poslali na punkciju likvora, to se radi zbog meningitisa, da ga isključe.
Nakon tjedan dana je bio ok, i poslali su nas doma. TRi dana nakon što smo bili doma, opet je dobio napad, i opet smo završili u bolnici, zbog upale uha . Za dva dana su nas pustili, dali nam sirup.
I šta da govorim, dobio je još u međuvremenu tri napada, sveukupno pet, dok mu nisu ugradili cjevčice u uši, i za sad je ok...
EEG nije pokazivao znakove epilepsije, bio je uredan.
angel 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:25   #85
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Dobio ih je eto i treci put.

Htjela sam zamoliti ako ima koji roditelj da mu je dijete imalo vise napada da mi napise koliko puta su imali, do koje godine i tako par stvari. Hvala!
Moj je mali imao konvulzije sa godinu dana i sa godinu i pol.Konvulzije su večinom izazvane visokom temperaturom,a pojavljuju se kod djece do četvrte godine života.Nakon konvulzija obavezno se radi EEG glave i punkcija kako bi se vidjelo da li su nastala kakva oštećenja.Ako dijete ima konvulzije nakon četvrte godine života postoji mogućnost prelaska u epileptične napade.Kada je moje dijete imalo konvulzije dosta sam se informirala i najbolje je djetetu kojem ne pada temperatura lako, snižavati temperaturu malo jačim sirupom(ibuprofenom,ibuprofenom daisy),obavezno dati klizmu svaki puta čim se temperatura poveča do 38,5 svakih šest do osam sati,kupati dijete u mlakoj vodi i najvažnije ne paničariti,jer dijete to osjeti i naš strah ga još više uznemiruje.Uglavnom najbitnije je snižavati temperaturu,jer od čega god izazvana ona je glavni uzrok napada.Nadam se da sam barem malo pomogla,sretno.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 00:43   #86
Hvala!

Ma kod nas nema pravila. Njemu je sad zadnji put temperatura u roku 10 minuta skocila sa 37,6 na 39,6 Dajemo mu ibrufen, kupamo ga, stavljamo obloge, ma nema sta ne al kod njega su problem ti nagli skokovi.
Dobio ih je i cetvrti put prije nesto manje od 2 tjedna, nakon sto smo ga rashladili i kad je krenuo novi sus. Pocetna temp je bila manja od 38 i samo je skocila. Uglavnom njemu je to treci napad u 4 mjeseca pa ide na daljnje pretrage sad.
Jeste vi prosli granicu u godinama? Ja je iskreno jedva cekam.
Hvala jos jednom.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 00:46   #87
Angel nadam se da vam se nece ponoviti, te sada vidim i tvoj post. Prestrasno Neka sada samo na bolje ide.

Iskreno ja se uzasavam, svaki put kada se ponove sve vise. Ovo je bila prva bolest sa temperaturom vecom od 38 nakon proslih i on ih je dobio.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 08:16   #88
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Hvala!

Ma kod nas nema pravila. Njemu je sad zadnji put temperatura u roku 10 minuta skocila sa 37,6 na 39,6 Dajemo mu ibrufen, kupamo ga, stavljamo obloge, ma nema sta ne al kod njega su problem ti nagli skokovi.
Dobio ih je i cetvrti put prije nesto manje od 2 tjedna, nakon sto smo ga rashladili i kad je krenuo novi sus. Pocetna temp je bila manja od 38 i samo je skocila. Uglavnom njemu je to treci napad u 4 mjeseca pa ide na daljnje pretrage sad.
Jeste vi prosli granicu u godinama? Ja je iskreno jedva cekam.
Hvala jos jednom.
Joj,grozno,znam kako je teško,kad dijete dobije napad.Moj je prešao granicu,sada je on 9 godišnjak,no čak i sada on ima problem da mu temp.teško pada,napade nije imao iza 4.g.,no još uvijek kada ima temp. samo jaki lijekovi pomognu,brufen tabl.600 ili 400 mg.,a tijelo mu onako malo podrhtava,no nema napade.Al ja kod njeg prakticiram da čim dobije malu temp.,jer i njemu jako brzo skače temp,čak i sada kad je veći,odmah dajem jači lijek,ne čekam da se poveča.On čak nikad nije bio ozbiljno bolestan,samo viroza,a dobio bi konvulzije zbog temp.Ja sam mu uvijek davala žlićicu sirupa više od onog što oni savjetuju,jedino bi mu tako padala.Kad je bio mali i imao konvulzije ja sam uvijek imala zalihu klizma pa čim bi dobio temp.prvo bi dala klizmu,onda snižavala temp.Doktorica iz njemačke(moja rodica) me tako savjetovala,znala mi je donijeti klizma pa sam uvijek imala,jer naše pedijatrice baš i neće puno da daju,ne znam kako sada,al meni su davali po tri klizme za kući.Nemoj se bojati pregleda,to je sve zbog temp.,pričala mi ta ista rodica da je to jako često u male djece,neka znaju imati i po 10 puta napad i više,no čim se prijeđe granica to prestane,valjda se tijelo djeteta malo više razvije pa se lakše štiti.
Želim ti sve najbolje,nadam se da se više neće ponoviti napadi.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:19   #89
Nama su pak rekli ne klizmu osim kod napada Svaki doktor kaze drugacije. Mi imamo kutiju od 5 komada, kako potrosimo trazimo nove. Jedna je u vrticu, jedna s nama, dvije doma u frizideru i jedna kod dede i bake.
Snizavat tempicu krecemo poprilicno nisko (receno nam je na 37.8 rektalno, sto je onda 37.3 pod rukom). I kupamo i stavljamo obloge i sve. Al eto
Njemu dam ljeka koliko treba jer je kod njega jos nesto specificno. Ima temperaturu koja se tesko rusi a kad krene rapidno pada pa ni to nije dobro za napad. Onda pak ide u drugu krajnost.
Mm ih je imao na 37.5 a i dan danas tesko podnosi temperaturu

Ma samo neka produ vise
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 14:38   #90
Ja sam u paničnom strahu. Danas malog vodili kod iskusne pedijatrice i rekli joj kako mali u zadnje vrijeme često počne trzati glavom prema naprijed. Ona nas odmah uputila neuropedijatru da uradimo EG i spomenula da to mogu biti konvulzije. Ja u šoku.
Zna li netko od vas ima li razlike kad se kaže konvulzije i febrline konvulzije? Dok sam googlala uvijek mi izbaci tekstove o febrilnik konvulzijama, a on nikad nije imao temperaturu pa sam skroz zbunjena
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 14:56   #91
Mi još nismo imali napade., ali ni temperaturu-eeg nam je loš...a s obzirom na obiteljsku sklonost, očekujemo ih . Dobili klizmu...Ud, prvo distonija, onda ovo , iako sam predosjećala......
Je li netko tražio produljeni porodiljni zbog ovog? Treba mi info.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:00   #92
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Ja sam u paničnom strahu. Danas malog vodili kod iskusne pedijatrice i rekli joj kako mali u zadnje vrijeme često počne trzati glavom prema naprijed. Ona nas odmah uputila neuropedijatru da uradimo EG i spomenula da to mogu biti konvulzije. Ja u šoku.
Zna li netko od vas ima li razlike kad se kaže konvulzije i febrline konvulzije? Dok sam googlala uvijek mi izbaci tekstove o febrilnik konvulzijama, a on nikad nije imao temperaturu pa sam skroz zbunjena
Bolje da su ti febrilne konvulzije, nego drugo...Febrilne su vezane za temperaturu i nakon određene dobi ne bi trebalo biti problema...Nemoj paničariti, dok ne napraviš eeg...nadam se da će biti dobar i da to trzanje nije takvo trzanje....
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:07   #93
Kako izgledaju ti trzajevi glavom? Postoje i afebrilne konvulzije bez temperature. Ne znam kako izgledaju blage, kod nas se radilo o febrilnim konvulzijama i jakim napadima.

Lala nadam se da necete imati i ovo iskustvo. Nama su isto svi muski u obitelji i s mm i s moje strane imali napad barem jednom tako da kod mog malenog ima i genetske strane ali nije pravilo da ce vam se pojaviti.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:55   #94
da,da ima nešto u genetici. od moje mame bratić je imao feb.konv.kao mali, i sad je moj mali isto imao. Nama su rekli snižavati temp čim se pojavi , isto kao i kod loptičice na 37,3, a klizmu dati kad je temp 38,5 i viša , i to preventivno!

Loptičice,kad vi dajete klizmu? kad napad počne ili prije, kad je visoka temp?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 16:18   #95
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Kako izgledaju ti trzajevi glavom? Postoje i afebrilne konvulzije bez temperature. Ne znam kako izgledaju blage, kod nas se radilo o febrilnim konvulzijama i jakim napadima.

Lala nadam se da necete imati i ovo iskustvo. Nama su isto svi muski u obitelji i s mm i s moje strane imali napad barem jednom tako da kod mog malenog ima i genetske strane ali nije pravilo da ce vam se pojaviti.
Uz nalaz eeg.a .
Genetika je jaka u ovom slučaju, to je gen koji se lako nasljeđuje, tako nam je naš neurolog objasnio. Nego, mame s takvom genetikom, tješimo se da bude kao u našem slučaju, meni se čak jednom dogodio napadaj u pubertetu, ali epilepsija nije dijagnosticirana, sve super (motorički sam bila naprednija čak)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 16:20   #96
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
da,da ima nešto u genetici. od moje mame bratić je imao feb.konv.kao mali, i sad je moj mali isto imao. Nama su rekli snižavati temp čim se pojavi , isto kao i kod loptičice na 37,3, a klizmu dati kad je temp 38,5 i viša , i to preventivno!

Loptičice,kad vi dajete klizmu? kad napad počne ili prije, kad je visoka temp?
Nama su nakon prvih u bolnici rekli da mu dajemo kada nam je sumnjiv sa temperaturom visokom. Pedica je rekla da to ne radimo jer posto je jako cesto bolestan nafilat cemo ga samo tako.
Drugi put su nam (i svaki slijedeci) u bolnici da mu ipak dajemo kad krene napad.
Vidim da nekima kazu jedno a nekima drugo i uopce nisam pametna sta napraviti
Mi smo zasada davali u napadu. Jednom smo cak i na hitnoj bili, tamo su mu dali ibrufen, on je dobio treskavicu i nakon otpustanja napad. Na hitnoj nisu spominjali da bi mu dali klizmu mada je ocajno izgledao a znali su za konvulzije.

Sta raditi??
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 16:29   #97
moj mali nije imao febrilne konvulzije, hvala bogu, ali kao što je neko gore pisao, jako brzo mu skače temperatura, prošli put je sasvim zdrav i normalan išao popodne spavati, kad se probudio nakon 2 sata je imao 40°C, uglavnom kod svake bolesti, svake viroze ima jako visoke temperature, pa me zanima, preventivno: šta je to klizma stvarno ne znam

a za snižavanje mi dajemo 250 mg lupocet čepić svako 4 sata i u međuvremenu nurofen sirup 2,5 ml (ibuprofen) isto svako 4 sata, tako da svako 2 dobije nešto - jedino tako uspijevamo održati temperaturu pod kontrolom (pod kontrolom mislim do 39°C)

moj mali ima sada oko 11 kg, ovo doziranje je za preko 10 kg, i ne bi se smjelo dugo primjenjivati tako velike doze lijeka, ali nažalost, jedino tako pomaže

držim fige svim malim bolesnicima.... da dobijete dobre nalaze i da se više nikada ne ponove ti ružni napadi
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:22   #98
Klizma je diazepam klizma (apaurin nekakav) koji opusta misice i sprecava grcenje tijela.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 11:01   #99
eh loptičice ni ja sad nisam više pametna. nama su na Zaraznoj rekli kad nam se potrefila Rota i konvulzije da mu klizmu tak doziramo, dakle kad dobije visoku temp. iskreno meni je to isto malo bezveze kaj ću ga filati s tim "preventivno". ne znam kaj da radim. Molim Boga da što manje i rjeđe imamo temperature :/
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 13:26   #100
Moj miš je imao napad sredinom prošlog mjeseca. Bio nam je to prvi napad. Dijete je sad 2 i pol godine staro.
Nama su na Rebru na neuropedijatriji rekli, da mu klizmu damo samo u slučaju napada.
Kolu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.