Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 23:06   #141
ja sam u Vrutku kod Selske bila kupila jedan fondue kog je trebalo samo rastopiti doma ali imao je jak okus po bijelom vinu a vino (kao i 90% alkohola) mrzim, da je imao malo arome po mesu ili samo sira bio bi super, ovako ga nisam mogla jesti
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:11   #142
jednom sam jela u njemackoj kod neke obitelji nesto.. hm.. ni upola tak primamljivo (kakve vi tu recepte dajete )
dakle ovako, razlicite vrste mesa su bile narezane na kockice, bili su gotovi umaci raznih okusa (of kors, oni sve gotovo ), salate je isto bilo za izabrati pa zacinis gotovim umakom. i onda smo mi tako nabadali kockice mesa i kuhali nekoliko minuta u, ajmo reci nekom temeljcu, (koji se stalno lagano "krčkao" na najobicnijoj lucici) i to je to. izvadis, umocis i pojedes..
e sad... jel to najprimitivniji oblik fonduea ne znam, ali ja bi probala ovo gore
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 23:34   #143
Fondue... pomoć

Dobili smo na poklon Fondue i u subotu dolaze neki gosti i odlučismo to probati.
Našli smo neki recept na Coolinariki i kupili sve namirnice po receptu:

Kod:
Sastojci za 6 osoba
400 ml bijelog suhog vina 
400 g sira gruyere 
400 g ementalera 
3 žličice Gussnela Dolcela 
½ žličice muškatnog oraščića 
½ žličice kajenskog papra 
1-2 češnja češnjaka
Sve napravili po uputama, ali se dogodilo da nam se Ementaler nije htio do kraja rastopiti i pomješati sa vinom i gussnelom. Taj rastopljeni ementaler se razvlačio kao kauguma...

Dali smo mi možda negdje pogriješili ili je to normalno da se Ementaler ne rastopi do kraja?
tralalajsna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 22:13   #144
Normalno je da se rastopi,ali se ipak razvlači malo.Bit ti je lagana temperatura,da se polako otapa.
No,ne znam gdje si našla gruyer?Onaj pravi?Jer ja sam tražila,pa sam na koncu kupila neki surogat...

(Pazi s vinom!Ja sam zadnji put stavila previše!)
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 09:10   #145
Gruyere se tu i tamo nađe u Merkatoru, uvoze nekakav švicarski u malim bijelim pakiranjima od po 150 ili 200g. na odjelu s mocarelom i ostalim pakiranim sirevima.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 19:34   #146
Evo brat ga je nakon par godina (fondue set) iskopao iz šupe, još uvijek nekorišten. I opet ne znam što staviti u njega.
Na njemu piše; citiram: "upotrebljavati samo pastu za plamenik".

DI U ZAGREBU DA KUPIM PASTU ZA PLAMENIK?
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 21:43   #147
Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
Evo brat ga je nakon par godina (fondue set) iskopao iz šupe, još uvijek nekorišten. I opet ne znam što staviti u njega.
Na njemu piše; citiram: "upotrebljavati samo pastu za plamenik".

DI U ZAGREBU DA KUPIM PASTU ZA PLAMENIK?
trebalo bi biti u metrou...
F.C.B. is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 00:27   #148
Da oživim malo ovu temu, zanima me gdje mogu u Zagrebu kupiti Fondue set?
Pročitala sam da ima u Lesnini, ali ona mi nije baš blizu, pa znate li možda gdje se još može nabaviti?

Zanima me ona keramička verzija. Ako sam dobro shvatila, ona se upotrebljava za sir.
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:05   #149
koliko ja znam postoji keramicka verzija za sir i keramicka za cokoladu, mozda se ne radi o istoj vrsti keramike ali na oko je meni ista
znam da ima u semeraru jako ljepih ali mislim da nema semerara u zgb
u zgb bi moglo bit onda u onome pored bauhausa tamo kod king krossa (jel to lesnina?) mislim da sam tamo vidjela svojedobno isto ljepih setova
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:10   #150
mi smo naš za sir kupili u Lesnini ali ima ih u centru grada na Trgu u Mulleru (treba se naručit kod njih pa pričekati koji dan da dođe), ima u trgovini kad se ide prema Petrinjskoj na desnoj strani... poslije Kraša a prije Lusha i u Kaptol centru ima setova u home sweet home trgovini...
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 17:21   #151
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
koliko ja znam postoji keramicka verzija za sir i keramicka za cokoladu, mozda se ne radi o istoj vrsti keramike ali na oko je meni ista
znam da ima u semeraru jako ljepih ali mislim da nema semerara u zgb
u zgb bi moglo bit onda u onome pored bauhausa tamo kod king krossa (jel to lesnina?) mislim da sam tamo vidjela svojedobno isto ljepih setova
u pravu si, mislim da je keramicka verzija i za sir i za cokoladu, tu ide manja vatra

Quote:
surlica kaže: Pogledaj post
mi smo naš za sir kupili u Lesnini ali ima ih u centru grada na Trgu u Mulleru (treba se naručit kod njih pa pričekati koji dan da dođe), ima u trgovini kad se ide prema Petrinjskoj na desnoj strani... poslije Kraša a prije Lusha i u Kaptol centru ima setova u home sweet home trgovini...
hvala, sutra odmah idem tamo
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:09   #152
Da dignem temu. Dobila sam na poklon set i s obzirom da nema uputa onda ne znam niti kako se pali plamenik? Sto da stavim u to? Znam samo da je fondue za meso. I kakve umake da napravim?
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 01:31   #153
Podižem temu, imam fondue set koji mi već godinama skuplja prašinu i nije korišten jer nigdje nisam mogla naći špirit Molim vas da mi netko kaže gdje ima špirita u slavoniji za kupiti
__________________
24 sata mama
mamica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 21:26   #154
Bok ekipa.
Dobio sam na poklon Fondue set, i sad imam jedan problem - gdje kupiti gorivo za njega? Vidio sam da ima gel, da ima alkoholna tekućina, al ne nalazim gdje to kupiti.

Hvala na bilo kakvoj pomoći
Luuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.