Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2015., 23:16   #81
Nikome,nikad,ni pod kojim uvjetima ne preporučam dom Arkus u Kaštelima.
Ako vas zanimaju detalji može na pp.
Ukratko,čekaonica za smrt u koju te gurnu sami djelatnici svojim nemarom,nebrigom,neljudskošću,bezosječajnošću.
Dok shvatiš šta se zbiva unutar zidova,već je kasno.
Molim vas,bježite šta dalje od tog doma,naplaćuju 6000 kuna,starci su bez lijekova,bez liječnika,bez hrane,prepušteni sami sebi.
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 18:42   #82
Sanitorij Ćorluka - horor nad hororima

Želim prenijeti svoje iskustvo s ovim domom, da se ne ponovi drugima. Mama je umrla nakon 3 dana boravka u Ćorluci. Došla je s dijagnozom vrlo teškog karcinoma, ali pokretna i u relativno stabilnom stanju. Umrla je od urosepse za koju se zna da je brzi prijem u hitnu bolnicu ključan za preživljavanje. U stanjima sepse pacijenti postaju nemirni i rastreseni, na prvi mamin takav nemir, koji se sesio noću - dali su joj praxiten. Cijelu noć je naravno spavala, nije se vidjelo da se tijelo bori sa sepsom. Sutradan kada je opet bila nemirna oko 14h dali su joj novi praxiten. Nakon toga sam stigla u Ćorluku i našla mamu polusvjesnu, nije mogla otvoriti oči i jedva je progovorila "nisam dobro". Na moj upit sestri jesu li joj dali neku tabletu za smirenje najprije mi sestra nije željela dati odgovor, no na moje inzistiranje mi je priznala da jesu, ali da to nema veze s maminim stanjem, da je riječ o teškom stanju zbog primarne bolesti. Na moje pitanje kada će biti responzivna, sestra odgovara da dođem za par sati. Tek kada sam došla nakon 3 sata i našla ju u istom stanju sestra me pitala "kakav je vaš odnos prema hitnoj" to je značilo smatram li ja da treba pozvati hitnu? Hitna je pozvana prekasno, mama je umrla. Poziv hitnoj pomoći slijedio prekasno jer imaju praksu da ne zovu hitnu ako to ne želi obitelj i zato jer se nakon praxitena (koje je bolesnica dobila jer je bila "nemirna") nije moglo primijetiti da je riječ o septičkom šoku. (inače na prijemu su u Ćorluci izričito naglasili da ne daju sredstva za smirenje, da oni "nisu takva ustanova").
Dakle u Ćorluci je profit jedini princip, koji omogućava da se umjesto poziva doktoru, daju praxiteni kako pacijent u septičkom šoku ne bi noću ometao druge "korisnike", a porodici se ostavlja mogućnost da pacijenta ostavi bez hitne pomoći jer opet klijent koji plaća je najvažniji.
katepe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.