Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2024., 00:40   #1
Talking DUBROVNIK - SPLIT

Pozdrav svima.

Ovde u Srbiji a i u najbližoj okolini sam izvozao gotovo sve što mi je palo na pamet....pa sam odluči da idem malo šire okolo. Izvozao sam i celu kontinetalnu Hrvatsku pa me sada interesuju južniji krajevi.

Palo mi je napamet da izpedalam rutu od Dubrovnika do Splita sredinom sledećeg meseca....što je moguće više izbegavajući magistralu naravno. I pored njenog izbegavanja ne gine mi da idem po njoj nekih 40%. Bar tako aplikacije kažu.

Ono što me interesuje je to da li je neko vozio ovu rutu i kakva je gužva na magistralii zimi .....jer mi leti ne pada na pamet da vozim po njoj. Isto sam uradio krajem prosle godine duž cele Crnogorske obale i saobraćaj nije bio zanemarljiv po tamošnjoj magistrali.

Pozdrav svim ciklomanima
uzellac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 02:12   #2
Nisam biciklist, vec moto.. Split - Dubrovnik ti je stvarno ljepa ruta! Odkad je otvorena autocesta od Splita do Ploca promet je magistralom (uz more) dosta pao. Posebno ljepi dio ti je od od novog mosta za Peljesac, izaberi radije staru cestu po Peljescu a ne novu dionicu brze ceste preko Peljesca.
Nije velika guzva od ST-DU a ono sto ti moze stvarat problem to je bura, jugo i kombo vjetar&kise. Iskreno nadam se da ces potrefit ljepo vrijeme i da neces zurit jer ima jako ljepih mjesta na toj ruti, sretan put
Degliorsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 10:39   #3
Makarska - Split je uvijek jako prometno i nema se sto za vidjeti osim gomile betona i nabacanih kuca s apartmanima. Zapravo je od Podgore tako vec. Taj dio bi prosao kroz Zagoru, ili preko Vrgorca iz Makarske (veliki krug se radi), ili na Dubcima se krene u unutrasnjost, pa imas nekoliko ruta i sve su super, samo ovisi koliko dodatne kilometraze zelis raditi i koliko vremena imas.

Druga opcoja (i bolja) je ukrcati se na trajekt za Sumartin u Makarskoj, pedalati po Bracu cijeli dan i onda iz Supetra u Split opet trajektom. Meni je Brac osobno ljepsi od Hvara sto se cesta tice, iako imas opciju i iz Drvenika na Hvar pa opet u Split sa drugog kraja otoka (Hvar, Stari Grad).

Napomena, oba otoka su dosta zahtjevne rute sa stalnim strmim usponima.

Najljepsi dijelovi uz more su mi Dubrovnik - Opuzen (obavezno Peljesac) te od Ploca do Podgore. Ja bih osobno krenuo iz Prevlake i posjetio nekoliko malih mjesta uz more u Konavlima, taj kraj mi je predivan ali to vec iziskuje dosta dodatnog vremena i puta
Calpurnius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 00:49   #4
Veoma značajne info vredne detaljnije analize. Mnogo hvala na ovim odgovorima.

Svakaki imam svega par dana slobodnog to da predjem tako da sumnjam da ću moći da se upuštam u prelazenje nekih dodatnih kilometara od onih koje budem planirao.🙃
uzellac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 09:23   #5
ako iz Dubrovnika ides dalje prema CG, onda obavezno proc Konavle starom ''cirovom stazom'' trail staza, nije za cestovni bicikl ali ok za mtb (ako ti je to ok). Prolazis starom zeljeznickom prugom koja je sredjena za trail i mtb a pogled ti je na cijele Konavle i more
Degliorsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 11:08   #6
Ima tu jos faktora ali ako se ide na par dana ne treba nesto previse proucavati, sjednes na bicikl i vozis. Ja bi recimo prosao Peljesac do Orebica (prekrasni krajolici ali isto dosta zahtjevno), onda trajektom na Korculu za koju su rijeci suvisne, pa do Vela luke i onda trajektom ravno u Split ili u prvo Hvar malo prosetati, pa u Split. Ako te strah prometa, opcenito na jugu osim oko Dubrovnika, Ploca i Opuzena, nema kamera ni kontrola pa se vozi dosta brzo, cesto i divlje. Slicno je i po otocima. S druge strane ima dosta biciklista koji putuju po svijetu i uredno to odvoze pa mozda i nije neki faktor
Calpurnius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 11:55   #7
Prošao magistralom u predsezoni (5mj) i nikakvih problema. Tople preporuke, pogotovo sad zimi.

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
bf22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.