Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 09:51   #201
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
gledah neki dan na tv odabrao Đelo Hadžisalimović
dok. fil od National Geo.
konačno otkrivena tajna crteža u Nasci
koji šit od flma
na kraju zaključak da ipak još pouzdano ne znaju kako su nastale!!
a tijekom dok. filma kao ovo: bila je suša. poglaviici je umrao sin, odnda su odlužili žrtvovat ljude, pa su im rezali glave, pa su radili pruge, linije jer su im to bili hramovi na otvorenome..bullshit
I u srednjem vijeku su čini mi se crtali u Engleskoj đinovske crteže. Postoji Bijeli konj i div.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:50   #202
Kewl dokumentarac.
Toliko kewl da sam neke epizode i po 2, 3 puta pogledala, da utvrdim gradivo. Al samo malo znaju pretjerat s tim teorijama,pogotovo u 3. sezoni, pa koji god da je fenomen u pitanju, to mora da su vanzemaljci, posebno kad onaj cupavi Giorgio Tsoukalos pocne sa pricom. xD "It was flesh and blood extraterrestrials." lolach
Inace me fascinirala ta Ancient Astronauts teorija, jos dok sam u srednju isla kada sam prvi put dosla u dodir sa Danikenovim knjigama. Sjetvu u svemiru sam doslovno gutala. Ta me knjiga motivisala i da Stari zavjet malo procitam i da vidim sta tu bas ima toliko vanzemaljsko. :P
Lilith666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:21   #203
Super je dokumentarac, na youtoube-u se mogu naći sve epizode (osim zadnje sezone, 4.-te) sa našim prijevodom. Samo što mi malo ide na živce što previšu spominju bibliju i te neke bogove, mislim da je to hrpa gluposti. Ne kažu ništa konkretno jer niti oni sami ne znaju. Valjda su ove nove epizode bolje.
MorningSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 22:49   #204
dokumentarac je odličan, naravno samo onima koji imaju otvorem um za nove spoznaje svijeta oko sebe. mene su popljuvali na "astronomija i astrofizika" kad spomenem taj dokumentarac, toliko o forumašima tamo i koliko su spremni na nove stvari.

ima malo i pre-nevjerojatnih teorija al kad se u globalu pogledaju sve izjave, vrlo je jasno da ortodoksna teorija je tek toliko da se dade neko objašenjenje - ali nit točno, nit provjereno, nit logično!
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 00:16   #205
Quote:
Lilith666 kaže: Pogledaj post
Kewl dokumentarac.
Toliko kewl da sam neke epizode i po 2, 3 puta pogledala, da utvrdim gradivo. Al samo malo znaju pretjerat s tim teorijama,pogotovo u 3. sezoni, pa koji god da je fenomen u pitanju, to mora da su vanzemaljci, posebno kad onaj cupavi Giorgio Tsoukalos pocne sa pricom. xD "It was flesh and blood extraterrestrials." lolach
Inace me fascinirala ta Ancient Astronauts teorija, jos dok sam u srednju isla kada sam prvi put dosla u dodir sa Danikenovim knjigama. Sjetvu u svemiru sam doslovno gutala. Ta me knjiga motivisala i da Stari zavjet malo procitam i da vidim sta tu bas ima toliko vanzemaljsko. :P
bravo dobro si primjetio u 3 sezoni samo zadnja epizoda je extra sve ostalo pretjetuju nategli su priču vjerojatno da bi prodali materijal , ali prve dvije sezone govore sve i nakon sta sam ovo odgledao promjenio sam skroz poglede na zivot

Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
dokumentarac je odličan, naravno samo onima koji imaju otvorem um za nove spoznaje svijeta oko sebe. mene su popljuvali na "astronomija i astrofizika" kad spomenem taj dokumentarac, toliko o forumašima tamo i koliko su spremni na nove stvari.

ima malo i pre-nevjerojatnih teorija al kad se u globalu pogledaju sve izjave, vrlo je jasno da ortodoksna teorija je tek toliko da se dade neko objašenjenje - ali nit točno, nit provjereno, nit logično!
kako god bilo u skoli nas uče ništa manje dokazane teorije od njihovih iz serijala samo šta njihove teorije u serijalu itekako imaju smisla a ovo šta nas uče u školi nema nikakvog smisla, države bi trebale raditi na teriji koju nam i bog i jeste ostavio, razvijajte se i živite pošteno da bi jedan dan došli do nivoa na kojem je i on i njegov narod bio a mi trošimo godine na ratove, kopanje nafte i zlata umjesto da sebe smirimo spoznajom i objavom ljudim tko smo i šta smo i zašto živimo odgovor ima ali ga mi ne tražimo mi tražimo naftu....uče nas samo kako opstati i da nova djeca dođu i prođu isto šta i mi, umjesto da ulažu u nešto šta će našoj djeci dati neke odgovore i smiriti ih a ne da žive u strahu kao i mi

Zadnje uređivanje Bat Kol : 08.06.2012. at 18:02.
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 00:54   #206
... da, učenje o bradatom starcu koji negdje odozgora s oblaka mrko pogledava, špijunira, nagrađuje ulizice i kažnjava nepodobne, ima i te kako smisla...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 09:10   #207
Ja ostaje pri onom što sam već rekao, da su vanzemaljci stvarno došli na zemlju mi bi za to znali.

Naša vlastita povijest o osvajanjima nepoznatih područja sa manje razvijenim narodima od evropskih naroda nam jasno kaže da bi se nešto slično dogodilo i na zemlji. Znamo da su Evropljani doišli do otoka i kontinenata naseljenim primitivnim ljudima. Porobili su i prisvojili te krajeve. Napravili robove od domorodaca i širili Evropsku kulturu.

Poslije dolaska Evropljana u tim krajevima prestaje kultura primitivnih domorodaca i počinje se razvijati društvo poput Evropskog. Domoroci odmah ili nešto kasnije nastavljaju svoj razvoj ali oni više nisu primitivni nego preskaču sve ono što nisu imali do dlaska Evrope i koriste izume i unapređenja Evrope.

Dakle moramo zaključiti da je teorija o Vanzemaljcima znanstvena i literarna fantastika jer da su oni stvarno bili na zemlji nikada nebi otišli bez traga a zemlja bi postala planet na kome bi jopš prije više tisuča godina započelo razdoblje svemirskih putovanja. Kakvi bi bili odnosi sa zemljanima to možemo samo nagađati, ali preživjeli ili oni koji bi preživjeli i bili promijenjeni genetski ili drugačije bi bili svjesni svoje prošlosti i nebi bilo nikakove sumnje u tu i takvu prošlost.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 00:55   #208
super je zanimljivo... drugačija perspektiva... ali onaj tip s :imaweirdo: kosom definitivno pretjeruje i koristi neku psihologiju uvjeravanja, a i da ne kaže puno o dokazima...
ali svejedno, dobar prikaz zanimljivosti koje ne vidimo na prvu...fun fun fun
__________________
budi dobar ♏
adamovo rebro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 13:39   #209
Quote:
adamovo rebro kaže: Pogledaj post
super je zanimljivo... drugačija perspektiva... ali onaj tip s :imaweirdo: kosom definitivno pretjeruje i koristi neku psihologiju uvjeravanja, a i da ne kaže puno o dokazima...
ali svejedno, dobar prikaz zanimljivosti koje ne vidimo na prvu...fun fun fun
... znanstveni pristup je još daleko zanimljiviji, ali zahtijeva i određeni intelektualni napor, na što nisu svi spremni -pa biraju lakši put (tzv."openminded" )
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 02:52   #210
Teorija o drevnim vanzemaljcima

Ancient Aliens - teorija o drevnim vanzemaljcima, serijal novih dokumentaraca sastoji se od 4 sezone, sve zajedno preko 20 sati moćnog video materijala.

Po mom mišljenju ovo je najkvalitetniji dokumentarac koji objašnjava povezanosti naše civilizacije sa vanzemaljskim bićima, svim čudima i neobjašnjivim tajnama koje su ispisale mnoge stranice povijesti u svim kulturama svijeta.

Očito je da su naši preci svjedočili stvarima koje nisu mogli nikako drugačije opisati nego onako kako jesu. Zamislite samo koliko je manje riječi bilo prije 2-5000 godina? Ipak, naši preci su nešto opisivali, što? Kako opisati potop i Noinu arku, ili anđele koji lete, ili zmajeve, bogove koji hodaju po zemlji, polubogove (tipa Herkules itd). Kako objasniti nevjerovatna drevna znanja o astronomiji, ili kako su rezbarili/prenosili megatonske tvrde granitne gromade sa izuzetno kompliciranim uzorcima, desetak tisuća godina prije nove ere? Kako objasniti precizne mape svijeta još stoljećima prije otkrića Amerike?

Doista postoji previše pitanja i neobjašnjivih svjedočanstva u svim religijama.

ZAKLJUČAK
Nakon pogledane cijele serije dokumentarca, zvuči mi sasvim logično da su vanzemaljci posjećivali ovaj planet, i ne samo to nego da su i aktivno sudjelovali u razvoju ljudske civilizacije. Ili to, ili je ljudska civilizacija mnogo mnogo starija, da je posjedovala čak i visoku tehnologiju još prije više tisuća godina, no ipak povijest nam govori kako smo imali posjetioce.

Nesumnjivo je to da postoje karike znanja u ljudskoj povijesti koje nedostaju, koje fale - za koje nije ponuđeno dobro objašnjenje, i ovaj dokumentarac je za današnje vrijeme napravio najbolje popunjavanje tih rupa. Teorija o drevnim vanzemaljcima nije dio službene znanosti, no vrlo je proširena u znanstvenim krugovima. Činjenica je da su znanstveni umovi bili okupirani oko mnogih misterija koje ipak nisu uspjeli objasniti. Pitanja postoje, a teorija o drevnim vanzemaljcima daje odgovore na mnoga od njih.

Da li ste gledali ove dokumentarce?
Imate li osječaj da nam nedostaje dio povijesti o razvoju rane civilizacije, ili da nam znanost ne nudi potpun odgovor na bitne događaje?

Zadnje uređivanje hagin : 18.06.2012. at 02:58.
hagin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 14:08   #211
Ima tema: https://www.forum.hr/showthread.php?t=636253
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 15:06   #212
čitao sam u prije par mjeseci u jutarnjom da su u americi neki klinci dok su bili na nekoj planini u prirodi na izletu,to je negdje u kanadi,bili su u nekoj šumi i profesor je valjda od tih srednjoškolaca,vidio kako nadaleko od njih se nešto provlači kroz neki šaš i dva stabla su se savila.nakon nekog su vremena tamo došli,nisu vidjeli što je bilo,ali su našli trag stopala uronjen u zemlju i velik metar i pol.policajci su nešto utvrđivali,misli se na big fota.
iako medije i novinari to napuhuju.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 18:50   #213
Quote:
hagin kaže: Pogledaj post
Da li ste gledali ove dokumentarce?
Imate li osječaj da nam nedostaje dio povijesti o razvoju rane civilizacije, ili da nam znanost ne nudi potpun odgovor na bitne događaje?
Vanzemaljci su karika u evoluciji čovjeka koja nedostaje...Mi ljudi smo hibridi te vanzemaljske rase i primitivnih primata koji su sa Zemlje.Od vanzemaljaca smo dobili razum,inteligenciju i svijest,a od primata smo nasljedili nagone,instinkte i osjećaje.
Mi smo upravo savršeni spoj.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 01:03   #214
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Vanzemaljci su karika u evoluciji čovjeka koja nedostaje...Mi ljudi smo hibridi te vanzemaljske rase i primitivnih primata koji su sa Zemlje.Od vanzemaljaca smo dobili razum,inteligenciju i svijest,a od primata smo nasljedili nagone,instinkte i osjećaje.
Mi smo upravo savršeni spoj.

slazem se
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 08:26   #215
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
pa da smo sami, bilo bi to nevjerovatno traćenje prostora .
otac Jodie Foster, film Kontakt
zauvijek ću vjerovati u to!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 19:18   #216
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
otac Jodie Foster, film Kontakt
zauvijek ću vjerovati u to!
da, s tim dijelom u filmu usrali su cijeli film ...to komotno nije trebalo biti uvršteno u film/scenarij - time su taj odličan film bacili u koš sa klasičnim hollywudskim blockbusterima...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 11:00   #217
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
dokumentarac je odličan, naravno samo onima koji imaju otvorem um za nove spoznaje svijeta oko sebe. mene su popljuvali na "astronomija i astrofizika" kad spomenem taj dokumentarac, toliko o forumašima tamo i koliko su spremni na nove stvari.

ima malo i pre-nevjerojatnih teorija al kad se u globalu pogledaju sve izjave, vrlo je jasno da ortodoksna teorija je tek toliko da se dade neko objašenjenje - ali nit točno, nit provjereno, nit logično!
Neka mi netko objasni, kako "otvoreni um" može biti adekvatna zamjena za konkretne dokaze?

Otvoreni um je samo um koji prihvaća fantastične priče i to čini nekritički. Zapravo, ja bih to definirao vjerskim umom. Međutim, dokaz je nešto drugo. Dokaz je objektivan i ne treba nam otvoreni um. Samo treba vidjeti da ili ne. Dakle postoji li dokaz ili dokaz ne postoji.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 11:22   #218
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Vanzemaljci su karika u evoluciji čovjeka koja nedostaje...Mi ljudi smo hibridi te vanzemaljske rase i primitivnih primata koji su sa Zemlje.Od vanzemaljaca smo dobili razum,inteligenciju i svijest,a od primata smo nasljedili nagone,instinkte i osjećaje.
Mi smo upravo savršeni spoj.
Nemoguće je da bi to mogla biti stvarna povijest čovječanstva.

Prema svemu što znamo o inteligenciji i inteligentnim bićima, ali i o ljudima, nemoguće je da bi nas vanzemaljci stvorili toliko različitima od sebe. Iz toga moramo zaključiti da bismo mi morali biti poput njih. A to nas nužno dovodi do zaključka da bi na zemlji sa nama počela na zemlji vanzemaljska civilizacija. Za takvu tvrdnju dokaza nema. A nemože ni biti kad nismo prije 10000 ili 20000 ili još i ranije počeli letjeti u svemir.

Ja se stvarno pitam i nije mi jasno kako je netko tko leti svemirom mogao stvoriti ljude koji ne znaju ništa o svojim stvoriteljima, umjesto toga naša povijest počinje životom u pretpovijesti. Možemo li nedostatak konkretnih materijalnih dokaza za takvu teoriju zamijeniti nekakvim čudnim artefaktima i crtežima koje ćemo tumačiti kao susret sa vanzemaljcima?

Pitanje je dali religijske priče i religije mogu biti pravo objašnjenje za takvu teoriju ili je prihvatljiviji zaključak da su religije nastale zbog buđenja inteligencije koja nije mogla objasniti svijet oko sebe. Suvremana znanost tako i tumači nastanak religije.

Dovoljno je poći od Biblije i rajskog vrta. Imamo Adama i Evu. Oni žive goli u vrtu. I Bog se i sam čudi kako su spoznali da su goli. U pomoć je pozvano drvo spoznaje dobra i zla. I drvo sa koga je bilo zabranjeno jesti.

Po mome mišljenju da se radilo o stvarnoj priči i o astronautima, zar nije vjerojatnije da bi ih astronauti obukli. Kao što djeca oblaće lutke. Poslije se govori kako Bog ne voli da čovjek pokazuje svoje spolne organe, Zbog čega bi ga stvorio da hoda gol ako je to točno. Zar netko tko može napraviti čovjeka nije mogao napraviti i odječu. I zašto ga je stavio u vrt i dao mu mogučnost da ubere zabranjeni plod ako je to zabranjeno. Nešto sa tim pričama stvarno nije u redu ako se radi o astronautima i genetici.

Ja mislim da ako bi astronauti napravili ljude, tada bi ti ljudi bili odmah bili uključeni u njihovo društvo. Imali bi nekakvu svrhu i radili bi sa strojevima zbog nekih ciljeva, a po prirodi stvari bi poslije toga nastavili vanzemaljsku civilizaciju.

Problem takvih objašnjenja, astronaustkih i slično je što su znanstvena objašnjenja bolja. A za druga dokaza nema.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 15:26   #219
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Vanzemaljci su karika u evoluciji čovjeka koja nedostaje...Mi ljudi smo hibridi te vanzemaljske rase i primitivnih primata koji su sa Zemlje.Od vanzemaljaca smo dobili razum,inteligenciju i svijest,a od primata smo nasljedili nagone,instinkte i osjećaje.
Mi smo upravo savršeni spoj.
Kako misliš savršen?
bottleofpills is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 22:42   #220
Quote:
bottleofpills kaže: Pogledaj post
Kako misliš savršen?
a valjda misli tako jer smo na vrhu hranidbenog lanca i nismo ugroženi ni od jedne druge vrte živih organizama na Zemlji...

A da smo savršeni u pogredu ostalih inteligentnih bića u Svemiru je sasvim pogrešna tvrdnja.
kladim se da mi nas naprednija civilizacija pokorila i uništila za manje od godine dana. Tu sam uzreo scenarij iz filmova "Dan nezavisnosti", "alien" , "Predator", "Stvor" ali bez hollyvudskog happy enda!
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.