Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2007., 13:23   #81
Ne shvacam sto bi "potpuno prirodan" trebalo znaciti kod sapuna. Sam sapun je sintetiziran od masti i luzina saponifikacijom i nije nista prirodniji od drugih deterdzenata...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:01   #82
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ne shvacam sto bi "potpuno prirodan" trebalo znaciti kod sapuna. Sam sapun je sintetiziran od masti i luzina saponifikacijom i nije nista prirodniji od drugih deterdzenata...
ajd kas smo kod sapuna...de mi malo pojasni ove dove sapune i ono njihovo 1/4 hidratantne kreme??
i recimo alverdeov sapun od kokosovog ulja??
recimo trenutno imam ta dva....od dove sapuna me nikad ne zateže koža, a ovaj alverde mi se čini da ima manje "kemije" al mi nakon njega koža škripi...onako ko staklo...
ne kužim.......
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:06   #83
Nasla sam sajt nekog tipa koji je mjerio pH sapuna, jedino Dove je imao pH 7 (vjerojatno zbog dodatka neke kiseline), ostali izmedju 9 i 12. pH koze je 5.5. Ta hidratantna krema je marketinski trik jer i mnogi drugi sapuni imaju hidratantne sastojke, pa se svejedno sve ispere s koze. Manje isusuje jer je manje luznat u odnosu na kozu. Htjela sam mjeriti pH raznih proizvoda, ali ne znam gdje nabaviti indikatore. U poljoprivrednim apotekama ih nemaju
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:10   #84
Što je sad tu preporučljivo???
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:10   #85
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nasla sam sajt nekog tipa koji je mjerio pH sapuna, jedino Dove je imao pH 7 (vjerojatno zbog dodatka neke kiseline), ostali izmedju 9 i 12. pH koze je 5.5. Ta hidratantna krema je marketinski trik jer i mnogi drugi sapuni imaju hidratantne sastojke, pa se svejedno sve ispere s koze. Manje isusuje jer je manje luznat u odnosu na kozu. Htjela sam mjeriti pH raznih proizvoda, ali ne znam gdje nabaviti indikatore. U poljoprivrednim apotekama ih nemaju
nisam kemičarka..al ako dove ima ph 7, svi ostali više, a ph kože je 5.5....pnda fakat ispada da je dove bolji od drugih sapuna?? jer ja s njim skidam šminku već godinama pa si sad mislim??
kupila ja i taj alverde..kao prirodan je (ili bar prirodniji) al od njega koža škripi...
i šta sad..s kojim je bolje da se umivam...alverde unatoč škripanju-(ak kužiš na kakvo škripanje mislim) ili dove???? šta je bolje?? (napominjem da prije umivanja skinem šminku oko očiju sa bademovim uljem...pa se onda umivam+tonik+opet bademovo na vlažnu kožu)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:21   #86
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Što je sad tu preporučljivo???
preporučljivo je ne umivati se sapunima...
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:26   #87
Slazem se s Finky, ako zelite neki kruti proizvod za umivanje, probajte sindet, recimo Balea Med. Imala sam ga davno za pranje ruku i nije isusivao poput sapuna.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:43   #88
najviše volim kad Pat potvrdi nešto što sam napisala...
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:52   #89
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 16:00   #90
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Slazem se s Finky, ako zelite neki kruti proizvod za umivanje, probajte sindet, recimo Balea Med. Imala sam ga davno za pranje ruku i nije isusivao poput sapuna.
sad sam sva u komi... a ja dove trošim već godinama.. ..kad ne volim ove klasične pjene i gelove za umivanje...nikad mi to ništa ne skine...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 16:08   #91
Ako ti koza nije suha niti osjetljiva, mozda to nije toliki problem.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 16:10   #92
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
ali ne znam gdje nabaviti indikatore. U poljoprivrednim apotekama ih nemaju
Noooo, dovraga! Nabrijavam se vec nekoliko tjedana otić u Hospitaliju po njih. Zar ih više ne drže?
Tremulant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 16:10   #93
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ako ti koza nije suha niti osjetljiva, mozda to nije toliki problem.
a mješovita je...
a jedino mi dove ne daje onaj osjećaj škripanja i zategnutosti. čak i alverde koji bi trebao biti prirodniji me zateže...
za čeg se onda uopće prave sapuni?? samo za pranje ruku ili...? jel postoji sapun baš za lice? kakvi su ovi novi niveini?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 16:25   #94
Sapuni su bili puuuno prije drugih deterdzenata i neki ljudi ih stvarno vole (zbog osjecaja skripanja koji smatraju osjecajem cistoce). Jedna moja frendica ne voli gelove za tusiranje nego samo sapune, moja baka ne moze smisliti gelove za tusiranje, kaze da su ljigavi. Prije par godina sam procitala u Doktoru u kuci da su u Europi sapuni jos uvijek popularniji od gelova za tusiranje. I ja imam dosta Lushovih (i par L'Occitaneovih) sapuna (nisam mogla odoljeti), ali ih koristim samo za tijelo i ne cesto (jednom u par tjedana). Mnogi ljubitelji "prirodne" kozmetike smatraju sapune prirodnima jer se mogu napraviti od prirodnih sirovina (luzina se napravi opetovanim mijesanjem pepela s vodom i filtriranjem), pa se u tome kuha zivotinjska mast, no cinjenica je da to nije nista prirodnije od drugih deterdzenata, a vise isusuje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 16:27   #95
Quote:
Tremulant kaže: Pogledaj post
Noooo, dovraga! Nabrijavam se vec nekoliko tjedana otić u Hospitaliju po njih. Zar ih više ne drže?
Mozda ima Hospitalija, ja sam pitala u poljoprivrednoj apoteci kod Dolca. Budem i ja potrazila u Hospitaliji.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 14:07   #96
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Htjela sam mjeriti pH raznih proizvoda, ali ne znam gdje nabaviti indikatore. U poljoprivrednim apotekama ih nemaju
Čini mi se da se mogu kupiti u onim hospitalijama. Ima ih i u trgovinama za kućne ljubimce za mjerenje pH vrijednosti akvarijske vode
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 14:12   #97
Thx, potrazit cu u takvim ducanima. Usput mogu kupiti i indikatore tvrdoce vode.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 15:58   #98
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
a mješovita je...
a jedino mi dove ne daje onaj osjećaj škripanja i zategnutosti. čak i alverde koji bi trebao biti prirodniji me zateže...
za čeg se onda uopće prave sapuni?? samo za pranje ruku ili...? jel postoji sapun baš za lice? kakvi su ovi novi niveini?
ja koristim od lusha coalface, isto imam mješovitu kožu i mogu ti reć da mi je coalface ne isušuje.. to ti je isto sapunčić. i jako fino skine šminku. košta nekih 50 kn a trošim ga već 3 mjeseca i imam još bar za 2. zaljubila sam se u njega, fino mi je očistio lice
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:57   #99
Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
ja koristim od lusha coalface, isto imam mješovitu kožu i mogu ti reć da mi je coalface ne isušuje.. to ti je isto sapunčić. i jako fino skine šminku. košta nekih 50 kn a trošim ga već 3 mjeseca i imam još bar za 2. zaljubila sam se u njega, fino mi je očistio lice
e probat ću ga majke mi. idem sad na njihovu stranicu da vidim šta taj sapun ima (a dove nema ).
tnx
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:59   #100
Imala sam ga u vrijeme kad mi se koza dosta mastila, za masne dijelove je bio dobar, suhe je isusivao. Ipak je to sapun. Ima puno shimmera i neke kao cestice za peeling. Zabavan je jer je crne boje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.