Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2014., 18:27   #21
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Po meni pola-pola bi trebalo biti pravilo
ne, ne bi, to je grozno, to rade samo škrte pizdurine
UnknownRoad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:30   #22
Quote:
UnknownRoad kaže: Pogledaj post
ne, ne bi, to je grozno, to rade samo škrte pizdurine
Škrto bi bilo očekivati od druge strane da sve plaća. Plaćam kad imam, uvijek ponudim, no pola-pola je pravedno i jednako. Čist račun, duga ljubav.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:31   #23
ako račun dođe 20 i nešto kuna, metneš 20-ticu na stol i rečeš da nadoda sitno ako ima. isto ako je 30 i nešto ili 40...
jer pravi muškarac nikad nenosi kovanice
kasap33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:35   #24
Meni to pola-pola djeluje ko da imamo 15 god.
Ili sve ili ništa.
_unlimited_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:38   #25
Quote:
_unlimited_ kaže: Pogledaj post
Meni to pola-pola djeluje ko da imamo 15 god.
Ili sve ili ništa.
A onda traži nekog tko će ti ama baš sve plaćati, pa ćeš biti sretna.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:51   #26
Znala sam da će me ovo dočekati, ali možda sam si sama kriva ako nisam bila dovoljno jasna.

Ako govorimo o prvom spoju, meni je posve normalno da je dečko taj koji plati cugu pa kako god to zatucano moglo nekome zvučat. Ne radi se o novcima ili škrtosti, jednostavno mi je to slatka i lijepa, pristojna gesta.

Ako se selimo u drugi kafić, spoj se oduži pa tako i puno popijemo, a pogotovo ako odemo na drugi spoj - tada ja plaćam sve i nipošto ne očekujem da mi dečko sve plaća. Štoviše niti ne dozvoljavam da on dalje plati.
Toliko zatucana da samo njegovo plaćanje čekam nisam, a niti sponzoruša nikad nisam bila.

Zaključno, normalno da neću uvijek čekati da mi dečko sve plati, platit ću i više od njega, ili bar potrudit se biti fer i platiti podjednako...ali, ako dođemo na prvi date, sve je super blablabla, i dečko izvadi pola svote na stol, ipak će mi ostat malo gorak okus u ustima. Što naravno ne znači da tada neću platiti, razumjeti ga ili mu "oprostiti", ali nekako nije ok.
Pola-pola plaćanje ne volim niti kad sam sa frendicama.
Ponavljam, i pričam o jednoj cugi - ili sve ili ništa.
_unlimited_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:52   #27
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno..dali je nepisano pravilo da muško plati račun na prvom spoju? Ako žena inzistira, dal treba prihvatit to il se natezat da ipak ja ko muško platim? Dal je ok tražit da pola-pola platimo? Student sam i nemam para za čašćenje nekoga pa dal bi u toj situaciji bilo ok da pola pola platimo cugu? Dal ću ispast mizeran na taj način?
Neces mizeran.
Ispast ces jadan, nekulturan ili skrt.
Osobno mi nema degutantnije stvari na svijetu od dijeljenja sitnih racuna.

Da, muskarac treba platiti pice.

Pogotovo jos ako je sam pozvao na njega.
Sve ostalo su price moderne djecurlije koja ima averziju prema svemu sto ima veze sa tradicijom. Ti isti cesto veoma slabo poznaju bon-ton te im je ugladenost na razini ciganke koja prodaje gace na spagu.
A to je upravo to - stvar bon-tona

Netko ovdje prica o "glumljenju" kavalira. Vjerovali ili ne, postoje (jos vrlo rijetko, ali postoje) muskarci koji ne glume kavalire vec to jednostavno jesu. Nije jos becka skola izumrla. Lijepo kavalirsko ponasanje je u danasnjem svijetu toliko rijetko da ga neki mijesaju sa spreseravanjem

Tuzno, zapravo



Osobno, na prvom sastnku...npr, ako smo sjeli na cugu, ispricam se...dignem od stola (doticna automatski predpostavlja WC....maka, zna i to bit u kombinaciji) i diskretno sa konobarom rijesim "stetu" tako da se pitanje placanja nit ne povuce. He he, jedino znaju zbunjeno koji put: pa nismo platili. Tu ovlas kazem: rijeseno je (ne - ja sam platio) i pozdravim konobara.
Kad bih pak nabasao na neku ultra feministicu koja bi to smatrala necim losim ili uvredljivim po nju, lijepo bih joj se ispricao i objasnio joj kako je stvar bon-tona da onaj tko zove podmiruje racun.

Inace, uvijek prvi krenem prema novcaniku. Popustim tek kad mi direktno kaze kako ce se naljutit i kad isto primjetim iz njezinog govora tijela.

E sad...ako platim 5,6 puta za redom a doticna se nit ne ponudi...e, onda se pali vec druga lampica.
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:54   #28
Quote:
_unlimited_ kaže: Pogledaj post
Znala sam da će me ovo dočekati, ali možda sam si sama kriva ako nisam bila dovoljno jasna.

Ako govorimo o prvom spoju, meni je posve normalno da je dečko taj koji plati cugu pa kako god to zatucano moglo nekome zvučat. Ne radi se o novcima ili škrtosti, jednostavno mi je to slatka i lijepa, pristojna gesta.

Ako se selimo u drugi kafić, spoj se oduži pa tako i puno popijemo, a pogotovo ako odemo na drugi spoj - tada ja plaćam sve i nipošto ne očekujem da mi dečko sve plaća. Štoviše niti ne dozvoljavam da on dalje plati.
Toliko zatucana da samo njegovo plaćanje čekam nisam, a niti sponzoruša nikad nisam bila.

Zaključno, normalno da neću uvijek čekati da mi dečko sve plati, platit ću i više od njega, ili bar potrudit se biti fer i platiti podjednako...ali, ako dođemo na prvi date, sve je super blablabla, i dečko izvadi pola svote na stol, ipak će mi ostat malo gorak okus u ustima. Što naravno ne znači da tada neću platiti, razumjeti ga ili mu "oprostiti", ali nekako nije ok.
Pola-pola plaćanje ne volim niti kad sam sa frendicama.
Ponavljam, i pričam o jednoj cugi - ili sve ili ništa.
Ne dozvoljavaj sitnim nekulturnim dusama da te isprovociraju .
Ne moras se pravdati
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:56   #29
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
ako na prvom spoju na koji si zvao, ponudiš da svatko plati pola, moglo bi se dogoditi da ona misli kako je više ne želiš vidjeti (jer kao, nema prostora da se jedno "oduži" drugome i te šeme)
Ovo.

Općenito, kaj se tiče bilo kakve cuge (s curom, frendovima, kolegema s posla..), bezveze mi je da plaća svatko svoje. Jednom platim ja, drugi put netko drugi...
U pravilu, na prvom dejtu platim ja cugu. Ako se nastavimo viđati, očekujem da ona plati na sljedećem.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:58   #30
Na dečku je da plati prvih nekoliko puta, a na curi da ne naručuje neka preskupa ekstravagantna pića i da se čisto reda radi ponudi da plati.

Kasnije tijekom odnosa se uspostavi neki prešutni dogovor kod plaćanja u većini slučajeva, i to na način da se troškovi izniveliraju, ali u početku je naprosto red i dio obrednog plesa, udvaranja da muško plati, i tu uopće nije stvar u novcima.

Samo jednom na prvom dateu sam ja platila i taj me više nije vidio.
bucka-bucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:59   #31
Quote:
_unlimited_ kaže: Pogledaj post
Znala sam da će me ovo dočekati, ali možda sam si sama kriva ako nisam bila dovoljno jasna.

Ako govorimo o prvom spoju, meni je posve normalno da je dečko taj koji plati cugu pa kako god to zatucano moglo nekome zvučat. Ne radi se o novcima ili škrtosti, jednostavno mi je to slatka i lijepa, pristojna gesta.

Ako se selimo u drugi kafić, spoj se oduži pa tako i puno popijemo, a pogotovo ako odemo na drugi spoj - tada ja plaćam sve i nipošto ne očekujem da mi dečko sve plaća. Štoviše niti ne dozvoljavam da on dalje plati.
Toliko zatucana da samo njegovo plaćanje čekam nisam, a niti sponzoruša nikad nisam bila.

Zaključno, normalno da neću uvijek čekati da mi dečko sve plati, platit ću i više od njega, ili bar potrudit se biti fer i platiti podjednako...ali, ako dođemo na prvi date, sve je super blablabla, i dečko izvadi pola svote na stol, ipak će mi ostat malo gorak okus u ustima. Što naravno ne znači da tada neću platiti, razumjeti ga ili mu "oprostiti", ali nekako nije ok.
Pola-pola plaćanje ne volim niti kad sam sa frendicama.
Ponavljam, i pričam o jednoj cugi - ili sve ili ništa.
Znači, čak i ako ga ti prva pozoveš na cugu, očekivat ćeš od njega da plati sve? To je isto lijepa gesta, jel tako?
I ipak, u današnje vrijeme recescije i spajanja kraja s krajem, dosta ljudi gleda svaku kunu, pa ako dečko, koji te pozove na spoj jer želi tebe vidjeti, a nema da plati cijelu cugu i pita dal možete podijeliti cugu na pol-pol, tebi bi on totalno pao u očima jer eto, nema za platiti sve, premda možda ima dobre namjere.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:02   #32
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Neces mizeran.
Ispast ces jadan, nekulturan ili skrt.
Osobno mi nema degutantnije stvari na svijetu od dijeljenja sitnih racuna.

Da, muskarac treba platiti pice.
To je to.

Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ovo.

Općenito, kaj se tiče bilo kakve cuge (s curom, frendovima, kolegema s posla..), bezveze mi je da plaća svatko svoje. Jednom platim ja, drugi put netko drugi...
U pravilu, na prvom dejtu platim ja cugu. Ako se nastavimo viđati, očekujem da ona plati na sljedećem.

_unlimited_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:03   #33
Po meni plaća onaj koji zove. Pošto su dečki ti koji češće pozivaju van, logično je da oni češće plaćaju.*

*Prije nego me napadnu "progresivni" napominjem da ja često zovem dečke van i u tom slučaju inzistiram da ja platim. Naravno, velika većina mi to ne dopusti.
Najgora opcija mi je pola-pola. To je tako hladno, sterilno i skandinavski. Ne volem.

Edit: vidim da većina tako misli
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:05   #34
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Znači, čak i ako ga ti prva pozoveš na cugu, očekivat ćeš od njega da plati sve? To je isto lijepa gesta, jel tako?
I ipak, u današnje vrijeme recescije i spajanja kraja s krajem, dosta ljudi gleda svaku kunu, pa ako dečko, koji te pozove na spoj jer želi tebe vidjeti, a nema da plati cijelu cugu i pita dal možete podijeliti cugu na pol-pol, tebi bi on totalno pao u očima jer eto, nema za platiti sve, premda možda ima dobre namjere.
Obično sam ja taj koji iniciram susret, ali ako me ona pozove na cugu očekujem da se bar ponudi da plati. Iako ću ja reći da ipak ja plaćam, a ona će drugi put.

Ako nemam love, ne zovem na cugu. Ima toliko drugih stvari koje možemo raditi for free (šetnja, neki sport, gledati film kod nekog doma...), pa ako baš nemam love, predložim tako nešto.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:05   #35
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno..dali je nepisano pravilo da muško plati račun na prvom spoju? Ako žena inzistira, dal treba prihvatit to il se natezat da ipak ja ko muško platim? Dal je ok tražit da pola-pola platimo? Student sam i nemam para za čašćenje nekoga pa dal bi u toj situaciji bilo ok da pola pola platimo cugu? Dal ću ispast mizeran na taj način?
Nemoj nikad "dijeliti" cugu. To je za prijateljske odnose. Za ljubavne ili ljubavne-to-be bi trebalo biti neko kombiniranje "jedanput platim ja, drugi put ti - za oboje". Ali naravno, ne da da doslovno gledaš da tako bude, pa kad je njen red da kažeš "ej, ja sam zadnji put platio!"...a ako se od tebe prešutno očekuje da platiš svaku put sve - traži drugu curu. Ako želi platiti, platiti će. Tako sam i ja radila, odn. još uvijek radim.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:06   #36
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno..dali je nepisano pravilo da muško plati račun na prvom spoju?
Da i Ne...Da, ako si je pozvao na spoj, a ona je ispala korektna prema tebi te nije napravila veliki racun i nije narucila neko preskupo pice...sve prolazi do nekih 50-ak kn po turi... Ne, ako naruci drugu turu, a ne ponudi placanje...želi te financijski iskoristiti...bježi,ako nemaš namjeru postati sponzor.

Ako žena inzistira na placanju prvog i jedinog pica koje ste popili, vjerovatno joj se ne sviđaš pa ti ne želi ostati ništa dužna.
solinemoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:08   #37
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Obično sam ja taj koji iniciram susret, ali ako me ona pozove na cugu očekujem da se bar ponudi da plati. Iako ću ja reći da ipak ja plaćam, a ona će drugi put.

Ako nemam love, ne zovem na cugu. Ima toliko drugih stvari koje možemo raditi for free (šetnja, neki sport, gledati film kod nekog doma...), pa ako baš nemam love, predložim tako nešto.
Aha, na prvom spoju ćeš curu zvati doma na film jer nemaš za cugu? Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko ih je spremno na to pristati, kao i na obične šetnje gradom umjesto negdje na piće.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:11   #38
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Znači, čak i ako ga ti prva pozoveš na cugu, očekivat ćeš od njega da plati sve? To je isto lijepa gesta, jel tako?
I ipak, u današnje vrijeme recescije i spajanja kraja s krajem, dosta ljudi gleda svaku kunu, pa ako dečko, koji te pozove na spoj jer želi tebe vidjeti, a nema da plati cijelu cugu i pita dal možete podijeliti cugu na pol-pol, tebi bi on totalno pao u očima jer eto, nema za platiti sve, premda možda ima dobre namjere.
Da, dečko koji će na prvom spoju gledati svaku kunu će u većini slučajeva pasti u očima cure. Ostalo je lijepo objašnjeno. Ne radi se o ekstravagantnoj cugi i ne radi se o plaćanju svaki put. Iako, neke i to očekuju.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:12   #39
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Znači, čak i ako ga ti prva pozoveš na cugu, očekivat ćeš od njega da plati sve? To je isto lijepa gesta, jel tako?
I ipak, u današnje vrijeme recescije i spajanja kraja s krajem, dosta ljudi gleda svaku kunu, pa ako dečko, koji te pozove na spoj jer želi tebe vidjeti, a nema da plati cijelu cugu i pita dal možete podijeliti cugu na pol-pol, tebi bi on totalno pao u očima jer eto, nema za platiti sve, premda možda ima dobre namjere.
Pa iskreno, do sada je uvijek ispadalo tako da nisam prva pozvala na cugu, ali čak i da pozovem, da - očekivala bih da on plati. Možda baš zbog one igre, obrednog plesa koji spominje bucka ili zbog čiste "kavalirštine".

Nigdje nisam napisala da bi mi totalno pao u očima, jer ne bi, i ako se pokazao super na spoju sigurno da to nije razlog zbog kojeg bih ga odbila ili ne pružila mu još prilika.

Također, netko tko nema para niti ne mora ići van svojih granica, i trošiti nešto što će mu sutradan biti prijeko potrebno, i zato baš uvijek može pozvati u šetnju, na izložbu, bilo gdje besplatno.
_unlimited_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:15   #40
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Znači, čak i ako ga ti prva pozoveš na cugu, očekivat ćeš od njega da plati sve? To je isto lijepa gesta, jel tako?
I ipak, u današnje vrijeme recescije i spajanja kraja s krajem, dosta ljudi gleda svaku kunu, pa ako dečko, koji te pozove na spoj jer želi tebe vidjeti, a nema da plati cijelu cugu i pita dal možete podijeliti cugu na pol-pol, tebi bi on totalno pao u očima jer eto, nema za platiti sve, premda možda ima dobre namjere.
jbg. ne zove se nikoga na spoj ako nemaš barem 100 kn kod sebe
solinemoli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.