Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2014., 19:43   #61
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Iznenadio bi se Iako, unatoč sveopćoj neimaštini, teško mi je povjerovati da netko ne može sklepati 20-ak kn za piće.
Evo moj zadnji primjer. Nije bio dejt, ali sam bio pozvan na piće. Imao sam ravno 20 kuna u džepu jer više nisam imao, a i nisam mogao ni dobiti od staraca koje eto moram nažalost još uvijek tražit za piće. Otišao na piće, lijepo pričali, naručio si cedevitu jer sam računao i na drugu stranu da će platiti ako je već zvala, a i to je najjeftinije i što se dogodilo? Pa eto, ja završio na plaćanju bez da se dama ponudila da plati ili da ostavi novac za svoje piće i da onda ja dam ostatak za svoje, već je fino otišla van čekajući me da platim i da nastavimo dalje.
Da se razumijemo, meni nikad nije bed platiti, makar i stalno plaćao, kad imam, platim, ponudim se, pa čekam odgovor od druge strane hoće li prihvatiti ili htjeti podijeliti. Mislim da ipak treba imati obzira i za drugu stranu, jer nismo svi u financijski super stanjima, pa će 30-40 kuna biti samo obična sitnica. A i zaista čisto sumnjam da bi itko od cura, po ovakvom zimskom vremenu odabrao šetnju recimo po Gornjem gradu umjesto odlazak na piće negdje na toplome, s obzirom da ih je zaista velika većina dosta osjetljiva na samu pomisao hladnoće.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:47   #62
Quote:
bucka-bucka kaže: Pogledaj post
Hm, pa ako imaš samo 15 kn, možda ju ne bi trebao pozvati na spoj u kafić nego smisliti nešto originalno, za što ti nisu potrebni novci. Jer, što ako ona ne ponese novac i ceh bude 30 kn a ti kod sebe imaš samo 15? Tako su prošle dvije moje frendice, jedna je išla na dejt sa dečkom koji ju je zamolio da plati jer je on došao bez novaca, a drugu je dečko pozvao na pizzu i cugu i kad su sve pojeli i popili rekao joj je da nema ni kune kod sebe. Tako da to može biti nezgodno.
Ovo nije nezgodno, nego čisti bezobrazluk.


Nego, da pitam vas kojima je teško odvojiti 30-ak kuna za piće- a što ako veza dobro krene, kako ćete kupovati npr. kondome? Jbga, nije romantično ali zanima me.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:49   #63
A i ovo student pa mali budžet, studentica sam pa sam se "potrudila" skupit novce da pocastim osobu koja radi makar kavom. I primjetila sam da tu se uvjetno mlađi dečki baš ne kuže u te fore zavođenja i "kavalirstva". Ostalo dijelim mišljenje s _unlimited_
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 19:50   #64
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
I ipak, u današnje vrijeme recescije i spajanja kraja s krajem, dosta ljudi gleda svaku kunu, pa ako dečko, koji te pozove na spoj jer želi tebe vidjeti, a nema da plati cijelu cugu i pita dal možete podijeliti cugu na pol-pol, tebi bi on totalno pao u očima jer eto, nema za platiti sve, premda možda ima dobre namjere.
Ubij me, ali ako već zoveš nekoga na cugu, šta je toliko čudno očekivati da n imaš 20-30kn u džepu?
Ako nemša 20kn za platiti dvije kave, možeš biti kreativan, pa nositi termosicu i predložiti šetnju

Zvat nekoga na kavu, a ne imat lipe u džepu mi je malo bezveze, šta ja znam.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:27   #65
Uvijek ponudim da ja platim (osim kad prekasno skužim da je netko već platio ili slično) jer nikad ne idem na kavu/ručak/bilo što drugo ako si to ne mogu priuštiti. Ponudim da platim bez obzira zvalo se to prvi spoj ili usputna kava, bez obzira da li sam u društvu s muškarcem, ženom, starijim, mlađom...

Ipak, manje inzistiram kad mi muškarac kaže 'pusti ja ću', nego kad to kaže žena, a malo više inzistiram kad znam da netko nije u zavidnoj financijskoj situaciji i svaka kuna mu puno znači, a meni u tom trenutku baš i ne. Ne volim natezanja oko toga i ide mi na živce kad dogovor o tome tko će platiti traje dulje od vremena potrebnog da se izvadi novčanik.

Da li me to čini ovakvom ili onakvom, pojma nemam, ali do sad nije bilo nekih problema ni neugodnosti oko plaćanja. Možda zato jer na kave kad idem idem s ljudima s kojima se mogu dogovoriti i oko nekih važnijih stvari od te tko će kad platiti račun.
CrvenoUho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:28   #66
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Nego, da pitam vas kojima je teško odvojiti 30-ak kuna za piće- a što ako veza dobro krene, kako ćete kupovati npr. kondome? Jbga, nije romantično ali zanima me.

Pull out and pray?

Zašto bi tip bio taj koji kupuje kondome, a?
Ni ti ni ja ne želimo dijete. Jebiga, sudjeluj
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:34   #67
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Evo moj zadnji primjer. Nije bio dejt, ali sam bio pozvan na piće. Imao sam ravno 20 kuna u džepu jer više nisam imao, a i nisam mogao ni dobiti od staraca koje eto moram nažalost još uvijek tražit za piće. Otišao na piće, lijepo pričali, naručio si cedevitu jer sam računao i na drugu stranu da će platiti ako je već zvala, a i to je najjeftinije i što se dogodilo? Pa eto, ja završio na plaćanju bez da se dama ponudila da plati ili da ostavi novac za svoje piće i da onda ja dam ostatak za svoje, već je fino otišla van čekajući me da platim i da nastavimo dalje.
Da se razumijemo, meni nikad nije bed platiti, makar i stalno plaćao, kad imam, platim, ponudim se, pa čekam odgovor od druge strane hoće li prihvatiti ili htjeti podijeliti. Mislim da ipak treba imati obzira i za drugu stranu, jer nismo svi u financijski super stanjima, pa će 30-40 kuna biti samo obična sitnica. A i zaista čisto sumnjam da bi itko od cura, po ovakvom zimskom vremenu odabrao šetnju recimo po Gornjem gradu umjesto odlazak na piće negdje na toplome, s obzirom da ih je zaista velika većina dosta osjetljiva na samu pomisao hladnoće.
Mene bi bilo sramota da u tvojim godinama (kasnim dvadesetima) moram molit starce za kavu za dejt, radije ne bi dejtala u tom slučaju.
Kao što je netko već spomenuo, ako si u toj mjeri u besparici trebaš se bavit drugim stvarima, pobrkao si prioritete u životu.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:41   #68
Jasno mi je da se ljudi hoće družit i kad imaju samo 20kn u džepu, i uopće mi se ne da ulaziti u raspravu o tome zašto nemaju više, ali mi nikako nije jasno zašto u takvoj situaciji strepe do kraja tog druženja umjesto da kad se dogovaraju jednostavno kažu: čuj, ja bi na cugu, ali trenutno nemam više od 20kn u džepu, pa ako ti je to OK, onda idemo, a ako nije sorry, možemo u šetnju.'

Umjesto da se lijepo opuste i uživaju u društvu bez obzira koliko novaca imaju, ovako cijelu kavu strepe što će biti kad konobar dođe. A je zabava za poludit.
CrvenoUho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:42   #69
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post

Pull out and pray?

Zašto bi tip bio taj koji kupuje kondome, a?
Ni ti ni ja ne želimo dijete. Jebiga, sudjeluj
Tako je. Najbolje skupljat račune za kondome, pića, tramvajske karte ovisno tko je kome dolazio u posjet i sl. pa na kraju mjeseca sjesti zajedno i lijepo podmiriti svaki svoj dio. Ke romantika. Samo se nekako bojim da ovi pregladnjeli ne bi ni tada našli novaca.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:55   #70
nikad nisam prva platila cugu,to mi je ono pogotovo jer vecinom su me pozivali van,ja nisam,ali sam placala takoder koju rundu
jednom sam imala decka koj je imao apartmane i trgovinu ,a ja nisam imala stalni posao ,volio je da platim ,nije se gurao da placa svaku,a ja nisam ni htjela da placa,mada je pun para ,a ja sam radila samo sezonski .. takoder je volio da ako nesto kupujemo da platim pola ...
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:59   #71
Ja to rijesim tako da tutnem konobaru lovu u ruke prije nje....cak i ako u isto vrijeme ponudimo konobar obicno uzme od mene....znam se i posvadjat s njom oko toga ako treba....di ce ona sirotinja platit, kad sam ja dzek i jebat cu je...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:00   #72
Meni fakat nisu jasni ovi što tvrde da nemaju za platit piće/kavu, ali svejedno idu/bi išli na piće/kavu.. i još nekoga pozvali..
Što ne idete na ljetovanje na Bahame? I pozovete nekoga još, naravno? Možda taj drugi plati..

Stvar je jednostavna: nešto si ne možeš priuštiti - to si ne priuštiš; nemaš za kavu - ne ideš na kavu..

Na prvom dejtu svakako očekujem da muškarac plati.. Da me netko pozove na kavu i onda po dolasku računa krene zbrajat: moje je 8 kn, ti si pila narančadu od 18 kn, ali evo ja ću dat 10 kn pa ti nadostavi ostatak... mislim da bi glavom bez obzira..
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:04   #73
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Mene bi bilo sramota da u tvojim godinama (kasnim dvadesetima) moram molit starce za kavu za dejt, radije ne bi dejtala u tom slučaju.
Kao što je netko već spomenuo, ako si u toj mjeri u besparici trebaš se bavit drugim stvarima, pobrkao si prioritete u životu.
i ti si pobrkala lončiće. klišej da, al živimo u hrv, ono.

radim za 1600 i moš mislit kak su mi bircevi isplativi. previše preseravanja tu, znam dost parova koji su u kasnim dvadesetima i u besparici su, bircevi im nisu ni na kraj pameti a u pitanju su duge veze i odrasli ljudi blizu 30-tih fakultetski naobrazovani

btw kondomi su 'preskupi', za pilule svakog partnera mjesečni izdatak dođe ni 100 kn ak djele 'pola-pola'
omarwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:04   #74
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
Onaj koji prvi zove bi trebao da plati.[
Aham.

Zadnje uređivanje Meadow : 30.01.2014. at 22:08. Reason: quote
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:09   #75
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ubij me, ali ako već zoveš nekoga na cugu, šta je toliko čudno očekivati da n imaš 20-30kn u džepu?
Ako nemša 20kn za platiti dvije kave, možeš biti kreativan, pa nositi termosicu i predložiti šetnju

Zvat nekoga na kavu, a ne imat lipe u džepu mi je malo bezveze, šta ja znam.
Pa ako ja nekog zovem, onda nosim lovu da imam za sebe i za drugu stranu, ako će druga strana htjeti podijeliti račun u dobroj namjeri, neću imati ništa protiv, niti će to biti djetinjasto, niti će to biti veliki minus jer cura nije prihvatila da platim sve. Dosad sam se našao s dosta cura i neke su prihvatile da platim prvi i nije bio bed, neke su htjele da bude pola-pola, neke eto, nisu ni htjele platiti, a ni pitati, ok, njihova stvar.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:10   #76
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
radim za 1600 i moš mislit kak su mi bircevi isplativi.
A ti svaki dan ideš na prvi spoj pa nemaš 15 kn da platiš piće osobi koju si na spoj pozvao?
Ma ti si samo škrt.
Grozna osobina.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:13   #77
Podjela računa je degutantna. Muško sam i želim platit na prvom spoju, ne kužim žene koje inzistiraju na plaćanju, ono lijepo je ako se ponudiš, ali pusti mi da platim jer to želim i jer me to veseli. Ako si punoljetan onda moraš imat za cugu, ako trenutno nemaš posudi, a ako si konstantno broke onda nemoj ni dejtat. A uvijek se može otić u šetnju, ako je danas kiša uvijek postoji sutra.
Thunir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:14   #78
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
i ti si pobrkala lončiće. klišej da, al živimo u hrv, ono.

radim za 1600 i moš mislit kak su mi bircevi isplativi. previše preseravanja tu, znam dost parova koji su u kasnim dvadesetima i u besparici su, bircevi im nisu ni na kraj pameti a u pitanju su duge veze i odrasli ljudi blizu 30-tih fakultetski naobrazovani

btw kondomi su 'preskupi', za pilule svakog partnera mjesečni izdatak dođe ni 100 kn ak djele 'pola-pola'
Ja nisam pobrkala lončiće, još uvijek si ti taj.
Očito nisi skužio ili se praviš blesav, stvar je prioriteta, kao što je netko spomenuo ako nemaš ni za običnu kavu onda ili izbjegavaš odlazak na kavu pa biraš neku alternativu ili čekaš bolja vremena, pokušaš si prvo sredit život jer ako nemaš ni za kavu onda bi ti stvarno briga o egzistenciji trebala biti preokupacija.
Kao drugo govorit da su alternativno rješenje za kondome pilule je toliko idiotski, pilule ne štite od spolnih bolesti ali ok, to na stranu, recimo da je partner s kojim si ozbiljan, pilule imaju toliko puno nuspojava da je svakoj ženi u interesu ih koristit tek kao zadnje sredstvo.
A kao treće za jednog studenta si jako nepismen (boldala sam samo jedan primjer, ima toga previše).
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.01.2014., 22:15   #79
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
A ti svaki dan ideš na prvi spoj pa nemaš 15 kn da platiš piće osobi koju si na spoj pozvao?
Ma ti si samo škrt.
Grozna osobina.
ne, nego jedno se veže na drugo, ak dotična voli po bircevima, nemamo šta radit zajedno jer i za ubuduće, meni su bircevi jednostavno preskupi. dosta puta sam za prvi spoj uspio dogovorit šetnju gornjim gradom umjesto birca i to je puno bolja opcija, veći manevarski prostor između ostalog

nego, nisam znao da je sramota ak su dečku od 26,27 godina bircevi preskupa opcija ak uzmemo u obzir da je tek izašao s faksa
omarwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:18   #80
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
i ti si pobrkala lončiće. klišej da, al živimo u hrv, ono.

radim za 1600 i moš mislit..
Sta si na kraju? Student ili radis za 1600 kn? Odluci se
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.