Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2015., 20:04   #61
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Ti to gledaš tako ... ja drugačije.
Ja vidim poantu javnog objavljivanja.
Meni je ovo pismo dotaklo , pomoglo da shvatim da je iz njegovog kuta ipak sve drugačije i da kad izbišem sve što je bilo ... suština je zapravo ljubav. Ali eto , jebi ga ne mogu svi uspjeti.
Ugl. meni je ovo pismo pomoglo , nekome toko nije proživio ništa slično je to najvjerovatnije hrpa bljutarija, marketinški trik ili nešto treće.


Kad pokušaš prizanti i opisati kako i gdje si pogriješio i ako pomogneš makar nekom da drugačije gleda na stvari puno si napravio.
Tako ja to gledam
a za to treba biti posebno nadaren

al ako ti je pomoglo,fine by me...
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:36   #62
Quote:
Mezzaninne kaže: Pogledaj post
Ustvari ovo mu je fakat dobra fora.
Kolko sam skužio on je glavni krivac što je ona otišla, a s ovakvim pismom ispada ko neki okorjeli romantičar koji je jednom zgriješio i sad ispašta, pravi mučenik...
Objavljivanjem će dobit gro simpatizera za koje se nada da će stvorit neki pritisak na njegovu dragu i rastopit joj srce da mu se baci nazad u naručje...

Odlično.
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 14:30   #63
Koja patetika

Preloše

__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 13:14   #64
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ako mene pitaš, svi ljudi koji su bili u velikoj ljubavi bi se na ovaj način trebali oprostit. I onda otpustit, let go. Bez aktivnih zamjerki i s poštovanjem. Upravo u ime ljubavi koju su imali.

To što je ljubav završila, ne znači da nije postojala.
Slazem se.

Ljubav ponekad nije dovoljna, ali ne treba je gaziti zato sto niste uspjeli. Jer time gazimo i dio sebe. Ako se necega gnusam, onda su to ljudi koji kraj ljubavi 'zacine' javnom pljuvacinom kroz razvode ili na bilo koji drugi nacin.

No nisu svi u stanju hodati kroz zivot dostojanstveno nazalost. Niti cijeniti ono sto imaju sve dok to ne izgube. U tom smislu ima patetike u njegovom pismu, ali je ipak mnogo bolje od bucnih i javnih ratova i iznosenja prljavog vesa licemjernom selu na uvid. Pa to mozemo vidjeti na forumu gotovo svakodnevno, i samim tim sto je izlozeno manjem uzorku javnosti time ga ne cini boljim. S druge strane, premalo je primjera zahvalnosti na necijoj ljubavi imo, i zato moja podrska ovom pismu.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 16:39   #65
Quote:
Vesperian kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, ja sam sretan. Našao sam svoj mir. Nikad nisam imao toliko posla, pronašao sam novu strast za pisanje i ponovno izgrađujem svoj život iz milijun komadića. Još sanjam o svojoj obitelji. Još sanjam o vlastitom djetetu. Naravno, još sanjam kako ću se zaljubiti i biti sretan.
Još uvijek sam onaj isti Anthony kojeg poznaješ, a istovremeno sam posve različit.
Samo se ti tješi.
Sjeban si i imaš izbor:



Vidiš, puno ljudi na svijetu žive s mržnjom u sebi. Isti ti žive sa strahom i ljutnjom. Ja nisam jedan od njih. Razočaran sam što svoju bajku nismo napisali do "happy enda", no nikad neću biti ljut.
ipak si odabrao
ovi Ameri uspiju sve komercijalizovati
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 17:18   #66
pill is a pill, who gives a rat's ass which colour it is.....
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:40   #67
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 02:00   #68
Čitanje ovog pisma nakon dugog vremena,lomi mi srce. Baš sam se raspekmezila. Pronašla sam se u dijelovima ovoga.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 05:28   #69
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
svi muškarci koji pišu duga pisma su veliki prevaranti, moje iskustvo
Ne mora biti,ja sam svojoj bivšoj dragoj pisao romane, ali svojoj dragoj, a ne "svijetu"

Licemjerje na kvadrat, fokus treba biti na dobrim namjerama, a ne na činitelja istih, jer onda.....ma sce je jasno ne moram objašnjavati!

Taj Anthony se nije ništa promjenio, samo je promjenio strategiju, manipulator....ili kako si rekla i sama, prevarant
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 07:37   #70
Kad sam vidjela naslov pomislila sam da će biti fora tema, kad ono totalni pathos. fuj.
ekspertica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 10:45   #71
kratka komunikacija: "Vraćam se za tri dana. Ne peri se. - Napoleon"
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 13:02   #72
Pročitao sam cvijelo pismo, povraćao malo u usta i progutao to natrag. Gutanje toga je bilo manje odvratno od ovog pisma.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 15:25   #73
Meni ovo pismo nije nimalo patetično Okej, neki dijelovi nisu moj stil, no i ja sam tip osobe koja je spretnija i konciznija pri izražavanju emocija kada su one stavljene na papir Ne vidim ništa loše u tome da osobi koju voliš pa makar i prekinuli kažeš što te činilo sretnim u tom odnosu, što si naučio te da želiš da joj život bude ispunjen lijepim trenucima. Reći da je voliš bez obzira na sve. Jer to je ljubav. Ona ne prestaje tek tako Meni je lijepo kada se netko rastane bez ikakvih tenzija.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 09:09   #74
kako upoznajem sebe shvacam ljude i uzroke njihovog ponasanja i najcesce vidim jako puno straha u njima.

sa strahom se najlakse nose tako da se ismijavaju od emocija i onoga sto covjek zaista je. umjetno stvorene osobnosti pokrivaju stvarno "ja" koje cuci i boji se dok ovo lazno "ja" gospodari i naizgled stiti, ali ne stiti vec slabi osobu jer se sve vise udaljava od svoje jezgre.

iz iskustva vidim da su oni koji djeluju najjace i ne pokazuju i ne priznaju si svoj unutarnji pekmez u stvari najslabiji.
za shvacanje sebe potrebno je shvatiti svoje emocije, a ovaj koji je napisao to pismo je na dobrom putu. ovi koji to ismijavaju nisu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 11:40   #75
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
iz iskustva vidim da su oni koji djeluju najjace i ne pokazuju i ne priznaju si svoj unutarnji pekmez u stvari najslabiji.
za shvacanje sebe potrebno je shvatiti svoje emocije, a ovaj koji je napisao to pismo je na dobrom putu. ovi koji to ismijavaju nisu.
U prvoj rečenici mislim da imaš pravo.
Ali drugu bih teško mogla potpisati jer je pismo objavljeno na netu pa ga doživljavam kao prošnju na Balaševićevim koncertima, dakle kao ekshibicionizam, meni kompletno nejasan poriv da se nešto intimno izvuče na stejdž, i istodobno praktički ucijeni osobu kojoj se obraća da uzvrati apsolutnim prihvaćanjem, bez obzira na to kako se zapravo osjeća, jer sad je gleda cijeli svijet.
Možda je sad, u doba spektakla/rijalitija, književnost potpuno prevladana, a onda i glazba, slikarstvo, film...? Čemu sublimacija? Svemir treba spamati iz ich forme, s oib-om u potpisu, na javnim platformama, samo to je autentično. Tako komunicirati s bivšim ženama/muževima, djecom, roditeljima... samo tako se može potvrditi da emocija postoji.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 11:52   #76
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
U prvoj rečenici mislim da imaš pravo.
Ali drugu bih teško mogla potpisati jer je pismo objavljeno na netu pa ga doživljavam kao prošnju na Balaševićevim koncertima, dakle kao ekshibicionizam, meni kompletno nejasan poriv da se nešto intimno izvuče na stejdž, i istodobno praktički ucijeni osobu kojoj se obraća da uzvrati apsolutnim prihvaćanjem, bez obzira na to kako se zapravo osjeća, jer sad je gleda cijeli svijet.
Možda je sad, u doba spektakla/rijalitija, književnost potpuno prevladana, a onda i glazba, slikarstvo, film...? Čemu sublimacija? Svemir treba spamati iz ich forme, s oib-om u potpisu, na javnim platformama, samo to je autentično. Tako komunicirati s bivšim ženama/muževima, djecom, roditeljima... samo tako se može potvrditi da emocija postoji.
Slazem se u jednoj stvari, a to je da nikad ne bih svoju intimu javno prezentirala i trebala publiku za takve izljeve. Ali dozvoljavam da drugi imaju druge moduse i ne mislim apriori da je na ovaj način iznijeta "istina" samo reklama i fejk svega rečenog.

Slažem se s flatoosom. Teško je biti svoj u svakoj svojoj emociji ali je i neprocjenjivo dobro ne glumatati.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 12:02   #77
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
U prvoj rečenici mislim da imaš pravo.
Ali drugu bih teško mogla potpisati jer je pismo objavljeno na netu pa ga doživljavam kao prošnju na Balaševićevim koncertima, dakle kao ekshibicionizam, meni kompletno nejasan poriv da se nešto intimno izvuče na stejdž, i istodobno praktički ucijeni osobu kojoj se obraća da uzvrati apsolutnim prihvaćanjem, bez obzira na to kako se zapravo osjeća, jer sad je gleda cijeli svijet.
Možda je sad, u doba spektakla/rijalitija, književnost potpuno prevladana, a onda i glazba, slikarstvo, film...? Čemu sublimacija? Svemir treba spamati iz ich forme, s oib-om u potpisu, na javnim platformama, samo to je autentično. Tako komunicirati s bivšim ženama/muževima, djecom, roditeljima... samo tako se može potvrditi da emocija postoji.
osobno ne bi javno objavio pismo, ali to je nevazno.
ok se zgrazati nad time sto je to nekakva samopromocija ili kaj ja znam, ali sam se u stvari referirao na ismijavanje sadrzaja. forma je nevazna.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 12:18   #78


0 tolerancije prema prevarantima.

Najlakse je skinut gaće

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:28   #79
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
forma je nevazna.

Meni se čini da je forma bitna, meni osobno, intimno, prebitna... Toliko da bi mi sadržaj smrdio da je plasiran u kičastom softcoveru. Preciznije, uvijek mi smrdi kad je upakiran za široku konzumaciju.
Ali ok, navikavam se, nije da sumnjam u iskrenost emocija osoba koje na fejsbuku objavljuju selfije iz kreveta jutro poslije ili objašnjavaju razloge svog razvoda, možda je to samo nova društvena norma, da pokažeš da postojiš, ševiš, ne ševiš, krećeš dalje. Ali sumnjam u njihov dobar ukus. :bićedasamsnob:
Možda je to suvremeni altruizam u kojem kao life coach daješ osobni primjer kako se voli, jede, jebe, gazi, a da je sve herclih dizajnirano, vidljivo i klikabilno.

Baš čitam Salingerovu biografiju pa mi se ova tema reaktualizirala, za njega bi se moglo reći da je prvi formalist na početku ere spektakla, paradoksalno, ispao je sumanuti samopromotor u pokušaju da svoju intimu zataji od svijeta.
Svi su htjeli da se ponaša kao autor ovog pisma koje komentiramo, a on nije htio, i toliko je inzistirao na tome da svi odjebu od njega da su ga optužili kao ekstremnog egocentrika koji svraća pozornost na sebe otimajuć se od radoznalosti novinara i čitatelja, odbijajući da ih zavodi/bari podacima i pričama iz svog privatnog života. I tako su ga ušutkali zauvijek i u bitnim sadržajima o kojima je htio pisati.

Zabrijala sam, čini mi se da mi se poanta rasipa. Jbg.

Oću reć, Flatoose, forma je bitna, bitna, bitna, kao i sadržaj!!!
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:28   #80
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
U prvoj rečenici mislim da imaš pravo.
Ali drugu bih teško mogla potpisati jer je pismo objavljeno na netu pa ga doživljavam kao prošnju na Balaševićevim koncertima, dakle kao ekshibicionizam, meni kompletno nejasan poriv da se nešto intimno izvuče na stejdž, i istodobno praktički ucijeni osobu kojoj se obraća da uzvrati apsolutnim prihvaćanjem, bez obzira na to kako se zapravo osjeća, jer sad je gleda cijeli svijet.
Možda je sad, u doba spektakla/rijalitija, književnost potpuno prevladana, a onda i glazba, slikarstvo, film...? Čemu sublimacija? Svemir treba spamati iz ich forme, s oib-om u potpisu, na javnim platformama, samo to je autentično. Tako komunicirati s bivšim ženama/muževima, djecom, roditeljima... samo tako se može potvrditi da emocija postoji.
potpis!
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.