Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2015., 08:37   #1
Angry Izbirljivost, cjepidlačenje, neodlučnost = samoća!!!

Imam 33 god, imao sam nešto veza a moglo ih je biti i više.
Uglavnom, u 20tim bi se 'čak' i zaljubio bez rezerve i sve bi bilo dobro dok zaljubljenost ne bi okopnila a ja bih onda počeo uviđati samo 'mane' dotične osobe.

Onda sam počeo čekati ono pravo, izbjegavao sam ulazak u vezu dok ne bih sve izanalizairao kako me te 'mane' potencijalne partnerice opet ne bi izludile. I onda bih za svaku potencijalnu zaključio da će me to i to početi s vremenom živcirati itd., pa bih odustajao…

A godine prolaze i prolaze…. Ja na vidiku ne vidim neku za koju mi neće pasti interes nakon nekog perioda….

Ono…. radim, živim normalnim životom, zadovoljan sam drugim aspektima života ali ne mogu se na neku zakačiti…. Sve više sam usamljen, navedeni problem me sve više frustrira i gazi….. pogotovo zato jer mogu biti s komadima za kojim dobar dio muškog roda bali a ja ''mogu biti a opet ne mogu biti s njima'' …..

U zadnje vrijeme sve te potencijalne su prestale čekati da se ja konačno odlučim, tj. pronašle su nekoga, pa mi je frustracija još veća…

Ima li mi spasa….?

Ima li netko sličan problem?

mett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:40   #2
... zato što ti kao ni ja ne znaš što je ljubav...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:42   #3
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
... zato što ti kao ni ja ne znaš što je ljubav...
Znam, bilo je prave ljubavi u mom životu ali smatram da joj je rok trajanja ograničen, iskustveno.....
mett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:46   #4
Quote:
mett kaže: Pogledaj post
Znam, bilo je prave ljubavi u mom životu ali smatram da joj je rok trajanja ograničen, iskustveno.....
Rok trajanja nije ograničen pravoj ljubavi inače ne bi bila prava, nego strasti, zaljubljenosti itd.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:46   #5
Quote:
mett kaže: Pogledaj post
Znam, bilo je prave ljubavi u mom životu ali smatram da joj je rok trajanja ograničen, iskustveno.....
Zato što voliš ljubav, nikad osobu...
Tebi su sve žene gotovo iste...
ne vidiš neku "posebnu"...
no ono što ce ju učiniti posebnom od svih 1000 si ti.
Koga si ti učinio posebnim i dao mu vrijednost?
Vrijednost koja se zove ljubav i koja tolerira?
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:50   #6
Ljubav traje dok ne dođe pitanja žrtve, tad običemo svako(ka) gleda sebe.... tad kažem da je ljubavi kraj....
mett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:52   #7
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Rok trajanja nije ograničen pravoj ljubavi inače ne bi bila prava, nego strasti, zaljubljenosti itd.
U jednom mom slučaju ljbav je trajala par godina (zaljubljenost traje max 1 god)...
mett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:54   #8
Quote:
mett kaže: Pogledaj post
Ljubav traje dok ne dođe pitanja žrtve, tad običemo svako(ka) gleda sebe.... tad kažem da je ljubavi karaj....
i ja sam tako...
Sebična guzica a još sam si i umislila da sam baš dobra i da zaslužujem bolje...
mhm.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:57   #9
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
i ja sam tako...
Sebična guzica a još sam si i umislila da sam baš dobra i da zaslužujem bolje...
mhm.
Možda nisi umislila.

Npr. što sam stariji sve više su mi fizički kriteriji niži ali ono šta je nekome u glavi sve mi je pod većim i većim povećalom.....

A kad pronađem, pametnu, elokventnu, odmjerenu itd.... onda zaključim da da ipak ima npr. krive noge... i tako u krug..... šataš, nema mi pomoći...
mett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:00   #10
Quote:
mett kaže: Pogledaj post
Ljubav traje dok ne dođe pitanja žrtve, tad običemo svako(ka) gleda sebe.... tad kažem da je ljubavi kraj....
Ispravak, ti gledaš sebe i tebi slični gledaju sebe.

Ima onih koji su spremni se žrtvovati ili barem pristati na kojekakve kompromise na račun svih ostalih kvaliteta koje taj dotični partner ima, zbog kojih i jeste zajedno.

Zaljubljenost po nekim istraživanjima traje jednu do tri godine, neki navode i rezultate čak do sedam. Ljubav dođe ili ne dođe iza te faze.
Ti očito nikad nisi ni okusio ljubav, samo zaljubljenost, a kako sve promatraš kroz prizmu koristi po tebe i davanje sebe ti nije drago nećeš ju ni okusiti.
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:04   #11
Quote:
mett kaže: Pogledaj post
Možda nisi umislila.

Npr. što sam stariji sve više su mi fizički kriteriji niži ali ono šta je nekome u glavi sve mi je pod većim i većim povećalom.....

A kad pronađem, pametnu, elokventnu, odmjerenu itd.... onda zaključim da da ipak ima npr. krive noge... i tako u krug..... šataš, nema mi pomoći...
Umislila sam.
Znam.
Ja sam... arhetip ne savršenog čovjeka
zaista... smotana, brzopleta, djetinjasta i trpiti me na duže vrijeme je kaos...
no netko me volio takvu iako nije podnosio moje mane, i često puta me korio ali nikada ostavio...

A na riječ brak...
ja sam digla sidro uvjek..
Nisam savršena ali ipak me volio.
Koga sam ja voljela tako?

Pa ja sam bila malo govance sada vidim i žao mi je, voljela sam sebe previše da bih mogla i još nekog uz put...

Ljubav kada dajes, ne misliš na sebe previše... nemaš kada...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:14   #12
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Umislila sam.
Znam.
Ja sam... arhetip ne savršenog čovjeka
zaista... smotana, brzopleta, djetinjasta i trpiti me na duže vrijeme je kaos...
no netko me volio takvu iako nije podnosio moje mane, i često puta me korio ali nikada ostavio...

A na riječ brak...
ja sam digla sidro uvjek..
Nisam savršena ali ipak me volio.
Koga sam ja voljela tako?

Pa ja sam bila malo govance sada vidim i žao mi je, voljela sam sebe previše da bih mogla i još nekog uz put...

Ljubav kada dajes, ne misliš na sebe previše... nemaš kada...
Kome ćemo dati ljubav tj. sebe ne možemo sebi narediti..... zar ne?

Imao sam faze davanja sebe, tj. bio sam u pravoj i dugoj ljubavi. Ali prestalo istu osbu nakon par gonina počemeš 'nepodnositi'.
mett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:23   #13
Quote:
mett kaže: Pogledaj post
Kome ćemo dati ljubav tj. sebe ne možemo sebi narediti..... zar ne?

Imao sam faze davanja sebe, tj. bio sam u pravoj i dugoj ljubavi. Ali prestalo istu osbu nakon par gonina počemeš 'nepodnositi'.
I ja sam govorila da ne mogu birati koga ću voljeti... i to zaista je tako, no kada zavoliš, ćim više sebe daš toj osobi, tim ona ima veću vrijednost i ne zaboravlja se lako.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:26   #14
Jednostavno je. Čim kalkuliraš, nisu upoznao osobu "vrijednu žrtve".
A to što potencijalne nisu čekale...Zašto bi itko stavio svoj život "na led", čekajući tebe da se odlučiš?(ne mislim ovo kao nešto loše, jednostavno sam se osvrnula na nešto što si napisao)
Traži dalje. Očito imaš standarde od kojih ne odustaješ i to je ok.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:36   #15
Quote:
mett kaže: Pogledaj post

Ima li mi spasa….?

Ima li netko sličan problem?

Veza traži trud, ulaganje i kompromise, sve ono na što ti nisi spreman. Problem je što ti misliš da zavređuješ da ti sve "padne s neba".
Nitko nije savršen, svi imamo mane, uključujući i tebe. Međutim, pronalaženjem tuđih mana ti se fiksiraš isključivo na njih čime zapravo anuliraš sve vrline te osobe.

Ali tebi je takav obrazac samo opravdanje za neulaganje energije u odnose. Nećeš, ne da ti se, hoćeš da ti sve dođe samo po inerciji.
orah-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:40   #16
Počmeš ih nepodnositi jer daješ puno a ne dobivaš nazad. Ili to samo misliš, efekt je isti na kraju, Ali razlika je golema.
U prvoj varijatni si eto imao pravu ljubav ali nije bila obostrana. U drugoj imaš problem kojeg teško da ćeš sam uspjeti ukloniti, potrebno je dobro rudarenje po glavi da se otkrije zašto nikada nisi zadovoljan dobivenim. I što zapravo od žene očekuješ.

Inače vidim se, čak i više nego što bi to želio u onom tvom uvodnom postu. Na nekoj drugoj temi vodi se rasprava zašto mladenačke veze ne mogu biti sretne dugoročno ali kvragu, tada je čovjek toliko još naivan da zaprao se svašta može provući pod "to je tako".
Čim šaraš i vidiš jedan set mana na jednoj, drugi na drugoj, kombinaciju na trećoj....negdje u toj priči počmeš vjerovati da ćeš pronaći onu kombinaciju koja je idealna. A to kao i svaka vjera na ovom svijetu - umrijeti ćeš prije nego otkriti jesi li bio u pravu

Sad onaj dio posta s rješenjem - ali nema ga. Situacija kakva je, izbora je manje. Sve što je ostalo je probrano. Do onih rijetkih primjeraka koji su kvalitetni dovoljno da bi zažmirio na ono što se ne uklapa u tvoje savršeno je teško doći. Ako i dođeš ne znači da si ti njima zanimljiv. Ili kao smoky jesu slobodne ali pate za nekim (morao sam, nije me bilo godinama na forumu a ti još pričaš o tom liku ).
No, što bi baba moja rekla "nešto će se desiti"
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:53   #17
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Počmeš ih nepodnositi jer daješ puno a ne dobivaš nazad. Ili to samo misliš, efekt je isti na kraju, Ali razlika je golema.
U prvoj varijatni si eto imao pravu ljubav ali nije bila obostrana. U drugoj imaš problem kojeg teško da ćeš sam uspjeti ukloniti, potrebno je dobro rudarenje po glavi da se otkrije zašto nikada nisi zadovoljan dobivenim. I što zapravo od žene očekuješ.

Inače vidim se, čak i više nego što bi to želio u onom tvom uvodnom postu. Na nekoj drugoj temi vodi se rasprava zašto mladenačke veze ne mogu biti sretne dugoročno ali kvragu, tada je čovjek toliko još naivan da zaprao se svašta može provući pod "to je tako".
Čim šaraš i vidiš jedan set mana na jednoj, drugi na drugoj, kombinaciju na trećoj....negdje u toj priči počmeš vjerovati da ćeš pronaći onu kombinaciju koja je idealna. A to kao i svaka vjera na ovom svijetu - umrijeti ćeš prije nego otkriti jesi li bio u pravu

Sad onaj dio posta s rješenjem - ali nema ga. Situacija kakva je, izbora je manje. Sve što je ostalo je probrano. Do onih rijetkih primjeraka koji su kvalitetni dovoljno da bi zažmirio na ono što se ne uklapa u tvoje savršeno je teško doći. Ako i dođeš ne znači da si ti njima zanimljiv. Ili kao smoky jesu slobodne ali pate za nekim (morao sam, nije me bilo godinama na forumu a ti još pričaš o tom liku ).
No, što bi baba moja rekla "nešto će se desiti"

ajme... fakat
Samo nisam našla nekoga u kog bih se zaljubila kao što sam njega voljela...
Ne patim ... no.. no...
Samo treba ga netko nadmašiti ...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:55   #18
Uočim, približim se, pogledam malo bolje i onda kaže '' ja to ne mogu'', izluditi ću i sebe i nju.

Idemo dalje

Eneter

Idemo dalje

Eneter

puf 33 god
mett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:07   #19
Quote:
mett kaže: Pogledaj post
Imam 33 god...
Ono…. radim, živim normalnim životom, zadovoljan sam drugim aspektima života ali ne mogu se na neku zakačiti…. Sve više sam usamljen, navedeni problem me sve više frustrira i gazi….. pogotovo zato jer mogu biti s komadima za kojim dobar dio muškog roda bali a ja ''mogu biti a opet ne mogu biti s njima'' …..
Zanima me je li to što "nisi sposoban" funkcionirati, tj. biti zadovoljan, u vezi na duže staze tvoj intimni problem ili je nametnut izvana pa misliš da bi trebao biti kao tzv. sav normalan svijet?
Neki ljudi stvarno nisu za dugoročne ni projicirano doživotne veze, odmah se omlohave ili osuše kad krene dnevna rutina, spajanje kućanstava, "propisano" povezivanje po svim točkama...
I onda, dok ne osvijeste svoju drukčijost , bezveze se muče pokušavajući biti standardni član zajednice, pa ne ide i ne ide...

Ako te u odnosima sa ženama raduje sve što dolazi na početku (a kažeš da nemaš problema u nalaženju novih i novih), a motivacija ti pada nakon due diligencea, pa onda uživaj u onome što voliš...
Kajčeš, sad si takav, a možda i zauvijek, unatoč tome što i otac i majka i susjedstvo i radna zajednica misle da ti je vrijeme da nađeš svoj the par.
Jer nije ti vrijeme... Još si mlad...
Sad si u krizi Isusovih godina.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:23   #20
Quote:
mett kaže: Pogledaj post
Ljubav traje dok ne dođe pitanja žrtve, tad običemo svako(ka) gleda sebe.... tad kažem da je ljubavi kraj....
zivot nije jednostavan... Cesto okolnosti odredjuju koja zrtva nam lako pada, a koja ne, cak i za one koje najvise volimo. Nekad je lakse dic auto nego cackalicu.
thao is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.