Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Pogledaj rezultate ankete: Zavođenje, aktivna ili pasivna sposobnost?
Aktivno 23 85.19%
Pasivno 4 14.81%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 20:06   #1
Zavođenje, aktivna ili pasivna sposobnost?

Mislite li da je zavođenje kao sposobnost aktivna ili pasivna?

Pod aktivno podrazumjevam to da se na tome može djelovati aktivno bilo izgledom, novcima, statusom tj. da se mjenjanjem parametara na koje možemo utjecati može povećati uspješnost ili to samo ovisi o nekakvim nevidljivim varijablama na koje nemožemo utjecati.
Ja mislim da je to totalno pasivno i da se na to nemože utjecati.
Evo par primjera za moju tvrdnju

Naime ako bilo koji par pitaš zašto su skupa zapravo ti neće znati odgovoriti zašto baš on ili ona.

Isto tako sam vidio par (vidio sam ih više puta jer u tom parku šećem psa) koji meni opce nema smisla. Lik je klošar od valjda 60 godina (možda je mlađi ali meni izgleda tako) koji skoro svaki dan pije u parku i čita knjige. Sav je usporen i nezna ni pričat. A ima "curu" koja meni izgleda ko da ima mozda 25-30 i čak ni ne izgleda loše. Mislim razumio bih da lik ima love (možda ima).

Razumijem sponzoruše i takve stvari ali ovakve stvari nerazumijem tj. one se samo mogu objasniti na taj način da cijela sposbnost zavođenja, imanja cure/dečka ovisi samo o vjerojatnosti koja se nemože mjenjati.
stojecival is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:19   #2
Da, naravno da je pasivno. Ako oboje samo sjede i ne poduzimaju nista (u bilo kojoj situaciji), sigurno ce zavrsiti zajedno.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:22   #3
Aktivno zavodimo. A ono sto tebe cudi jesu osobne preference.
Zasto ljudi ne bi znali odgovoriti zasto su s tim nekim ?!
Koliko god nama nesto bilo neprivlacno, odbojno ili neprihvatljivo nekom drugome to isto je sasvim suprotno. Cura voli ofucane, stare klosare.

Zadnje uređivanje Monica. : 15.09.2015. at 20:50. Reason: Izgubila dio posta
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:31   #4
Svakako aktivno.

Može netko past na nas jer smo lijepi, zgodni, jer voli naš način govora, ophođenje, možemo čak nešto poduzeti na nesvjesnoj razini da bi nekoga privukli, ali sve to skupa nije zavođenje.

Zavođenje je aktivno, kad se svjesno poduzimaju akcije, djela i riječi kojima pokazujemo kako cijenimo nečiju vanjštinu i osobnost, a pritom sebe prikazujemo u najboljem svjetlu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:43   #5
žene su glavne.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 22:06   #6
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post

Isto tako sam vidio par (vidio sam ih više puta jer u tom parku šećem psa) koji meni opce nema smisla. Lik je klošar od valjda 60 godina (možda je mlađi ali meni izgleda tako) koji skoro svaki dan pije u parku i čita knjige. Sav je usporen i nezna ni pričat. A ima "curu" koja meni izgleda ko da ima mozda 25-30 i čak ni ne izgleda loše. Mislim razumio bih da lik ima love (možda ima).
Možda mu je to kćer?
timid atenjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 23:05   #7
Aktivno. Šta će mi onaj koji nije svjestan sebe? čak i onda kad nitko ne gleda...

Ono što je pasivno jeste karakter. Ali i on oblikuje naše ponašanje i sliku koju odašiljamo drugima.
__________________
Kurvasta. (od curvy )
baby-bluz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 03:28   #8
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Da, naravno da je pasivno. Ako oboje samo sjede i ne poduzimaju nista (u bilo kojoj situaciji), sigurno ce zavrsiti zajedno.
dobra
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:09   #9
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Aktivno zavodimo. A ono sto tebe cudi jesu osobne preference.
Zasto ljudi ne bi znali odgovoriti zasto su s tim nekim ?!
Koliko god nama nesto bilo neprivlacno, odbojno ili neprihvatljivo nekom drugome to isto je sasvim suprotno. Cura voli ofucane, stare klosare.
Točno.

Ne znam zašto netko ne bi znao racionalno objasniti zašto je baš njegov partner - onaj pravi za njega.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 13:17   #10
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post
Mislite li da je zavođenje kao sposobnost aktivna ili pasivna?

Pod aktivno podrazumjevam to da se na tome može djelovati aktivno bilo izgledom, novcima, statusom tj. da se mjenjanjem parametara na koje možemo utjecati može povećati uspješnost ili to samo ovisi o nekakvim nevidljivim varijablama na koje nemožemo utjecati.
Ja mislim da je to totalno pasivno i da se na to nemože utjecati.
Evo par primjera za moju tvrdnju

Naime ako bilo koji par pitaš zašto su skupa zapravo ti neće znati odgovoriti zašto baš on ili ona.

Isto tako sam vidio par (vidio sam ih više puta jer u tom parku šećem psa) koji meni opce nema smisla. Lik je klošar od valjda 60 godina (možda je mlađi ali meni izgleda tako) koji skoro svaki dan pije u parku i čita knjige. Sav je usporen i nezna ni pričat. A ima "curu" koja meni izgleda ko da ima mozda 25-30 i čak ni ne izgleda loše. Mislim razumio bih da lik ima love (možda ima).

Razumijem sponzoruše i takve stvari ali ovakve stvari nerazumijem tj. one se samo mogu objasniti na taj način da cijela sposbnost zavođenja, imanja cure/dečka ovisi samo o vjerojatnosti koja se nemože mjenjati.
50% pasivno, 50% aktivno
mett is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 13:32   #11
Trebala je biti i treća opcija, jer smatram da je i jedno i drugo.

Iako iza svakakve akcije postoji reakcija, a što se svodi da je to aktivnost pa shodno tome i ide u smjeru da je aktivno, ali ako se uzme u obzir da sve to ne mora uvijek biti baš po nekoj šabloni, može se prebaciti i na tu drugu stranu pasive, jer nije uvijek potrebna neka akcija da se dogodi reakcija.

Kako nisam pušač, a radio sam nekada kao DJ, a gdje je u klubu sve bilo totalno od dima cigareta, ja sam bio isto tako pušač, a to nazivaju pasivnim pušačem.

Pa eto, ja bih to nekako u kratkim crtama sveo na to.

(ali realno... iza svega uvijek stoji aktivnost, samo je pitanje koja je strana aktivnija, pa shodno tome onda moćemo govoriti o tome...)

I opet primjer... u krevetu.. kada muškarac, jel, radi posao, a žena leži i razmišlja o tome da li je ugasila peglu... ona je aktivno uključena, ali je teški pasivac dok ovaj aktivno hrmba
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 13:34   #12
Neki kontakt se mora uspostaviti i naravno da odredena aktivnost mora postojati, ali ne vjerujem da na duge staze previse utjece ta "aktiva", nekome se jednostavno ili svidas ili ne.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 13:50   #13
I samo još da nadodam

Ako mislite ovako komplicirati, ne pomaže ni aktiva, a ni pasiva
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 14:05   #14
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post
Mislite li da je zavođenje kao sposobnost aktivna ili pasivna?

Pod aktivno podrazumjevam to da se na tome može djelovati aktivno bilo izgledom, novcima, statusom tj. da se mjenjanjem parametara na koje možemo utjecati može povećati uspješnost ili to samo ovisi o nekakvim nevidljivim varijablama na koje nemožemo utjecati.
Ja mislim da je to totalno pasivno i da se na to nemože utjecati.
Evo par primjera za moju tvrdnju

Naime ako bilo koji par pitaš zašto su skupa zapravo ti neće znati odgovoriti zašto baš on ili ona.

Isto tako sam vidio par (vidio sam ih više puta jer u tom parku šećem psa) koji meni opce nema smisla. Lik je klošar od valjda 60 godina (možda je mlađi ali meni izgleda tako) koji skoro svaki dan pije u parku i čita knjige. Sav je usporen i nezna ni pričat. A ima "curu" koja meni izgleda ko da ima mozda 25-30 i čak ni ne izgleda loše. Mislim razumio bih da lik ima love (možda ima).

Razumijem sponzoruše i takve stvari ali ovakve stvari nerazumijem tj. one se samo mogu objasniti na taj način da cijela sposbnost zavođenja, imanja cure/dečka ovisi samo o vjerojatnosti koja se nemože mjenjati.
Ovi primjeri što si naveo, to nije zavođenje. Oni su već par kojem se ljudi kao ti isčuđavaju. Zašto razbijati glavu zašto je netko s nekim. To je vibra između njih koju samo oni osjete.

Zavođenje je aktivno i svaka žena zna kako to izvesti kad joj se netko sviđa.
Ne mora to biti ništa grande, to su suptilni znaci kojim mu ona daje do znanja da joj je privlačan i koje će samo on prepoznati.
Ako muškarac zavodi, onda mora osjetiti neki feedback da bi mogao ići korak dalje. Sve je to akcija-reakcija. Ako izostane reakcija, gasi se i akcija.
To isljučivo ovisi o nama, a ne o vjerojatnosti koja se ne može mijenjati.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 14:23   #15
Interesantno. Mislim, sama ideja da covjek ne moze utjecati na svoj zivot opcenito, ne samo na zavodenje je interesantna.

Tu sada mozemo ici razviti veliku filozofiju, koja se na kraju svodi na onu: Sve je to sudbina, predodredeno, mi ovdje samo "statiramo u kukuruzu" i nas nitko nista ne pita. I naravno, suprotnost koja kaze da ulazimo u zivot gdje imamo slobodnu volju, mozemo donositi odluke, mozemo uciti, mozemo mijenjati sami sebe, mozemo postati bolje ili gore osobe, ukratko, nije nista predodredeno.

Iz perspektive zavodenja je to zapravo upravo to pitanje, da li mozemo postati vjestiji u zavodenju, ili "smo se rodili takvi kakvi jesmo i nikako ne mozemo postati nesto drugo".

Svakako da svatko od nas ima svoje misljenje na tu temu, a pogotovo na to da li je sve predodredeno, ili ipak mi nesto radimo u ovom zivotu, a sto se tice mene osobno, mislim da mi djeluje nekako bedasta sama ideja da mi samo "statiramo u kukuruzu" i da nas nitko nista ne pita, vec je sve potpuno definirano u najmanju mikrosekundu.

Pa samim time, mislim da je i zavodenje samo jos jedna od vjestina koja se moze uciti, ako osoba zeli uciti. Nesto kao i skolovanje. Ako ides u skolu i mislis da ne moras citati knjige, da ces dobiti petice (ili jedinice) bez obzira o tvojem ucestvovanju, jer je to tako netko unaprijed predodredio, onda vjerojatno neces bas biti neki odlikas. A opet, moze se reci i da oni koji se vise trude se vise trude jer je netko tako odredio. I netko tko nije bio zavodnik mozda postaje zavodnik jer je netko (nesto, Bog...) unaprijed odredio bas tako.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 14:39   #16
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
. . . i djeluje nekako bedasta sama ideja da mi samo "statiramo u kukuruzu" i da nas nitko nista ne pita, vec je sve potpuno definirano u najmanju mikrosekundu. . .
Svakako je bedasta jer, za veliku većinu stvari u životu (rekla bih 80 %) smo sami zaslužni, a dio na koji ne možemo utjecati je puno manji.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 14:56   #17
Paradoks je taj što i pasivnost zna biti aktivnost
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 16:06   #18
Naravno da je aktivno, pasivan je samo onaj neki element fizičkog izgleda. Koliko se na to može utjecati ovisi naravno.
Utjecati na aktivni dio se naravno može, postoji tu onaj faktor prirodnog dara ali sve ostalo je stvar iskustva i za očekivati je da s vremenom napreduje.

Iako može i degenerirati očito. Neki dan kada sam upitan kako ja to barim ostalo mi je samo da pomislim "ženo, ako me to moraš pitati onda očito ne jako dobro"
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 16:30   #19
Quote:
Tutan Kamon kaže: Pogledaj post
Paradoks je taj što i pasivnost zna biti aktivnost
To definitivno ide vise pod filozofiju, ali svakako da se razlikuju pasivnost i pasivnost.

Jer, jedno je ako ja legnem i ne mrdam ni ako pada atomska bomba na mene (doduse, primjer nije najbolji, ako pada atomska bomba na mene, svejedno je da li mrdam, koliko mrdam i cime mrdam ), ama bas nista ne poduzimam u zivotu.

Sasvim druga je stvar kada u nekom trenutku odlucim da je najbolja akcija da nista ne poduzimam i da vidim kako ce se stvari razvijati. I onda da povremeno procjenjujem da li se trebam aktivirati, ili jos pravi trenutak za to nije dosao.

Kada smo specificno kod zavodenja, tu bas cesto smisljena pasivnost puno bolje prolazi nego freneticna aktivnost.

Recimo, samo jedan vrlo grubi i ne bas najbolji primjer (ali u praksi takve stvari odlicno djeluju) je kada dodes i nekoj osobi kazes kako ti se svida, te ju jedno (krace) vrijeme obasipas paznjom. Osoba se navikne na paznju, shvaca da ima obozavatelja i na to vjerojatno nece reagirati da uzvrati paznjom (makar je svasta moguce u praksi).

No, onda dolazi ono najpametnije. Naglo prestaje obasipanje paznjom, prelazi se u pasivnu stranu i pusta se da stvari "fermentiraju". Osoba se naravno pocinje pitati sto se promijenilo, zasto vise nema paznje i prilazi i sama.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:42   #20
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
To definitivno ide vise pod filozofiju, ali svakako da se razlikuju pasivnost i pasivnost.

Jer, jedno je ako ja legnem i ne mrdam ni ako pada atomska bomba na mene (doduse, primjer nije najbolji, ako pada atomska bomba na mene, svejedno je da li mrdam, koliko mrdam i cime mrdam ), ama bas nista ne poduzimam u zivotu.

Sasvim druga je stvar kada u nekom trenutku odlucim da je najbolja akcija da nista ne poduzimam i da vidim kako ce se stvari razvijati. I onda da povremeno procjenjujem da li se trebam aktivirati, ili jos pravi trenutak za to nije dosao.

Kada smo specificno kod zavodenja, tu bas cesto smisljena pasivnost puno bolje prolazi nego freneticna aktivnost.

Recimo, samo jedan vrlo grubi i ne bas najbolji primjer (ali u praksi takve stvari odlicno djeluju) je kada dodes i nekoj osobi kazes kako ti se svida, te ju jedno (krace) vrijeme obasipas paznjom. Osoba se navikne na paznju, shvaca da ima obozavatelja i na to vjerojatno nece reagirati da uzvrati paznjom (makar je svasta moguce u praksi).

No, onda dolazi ono najpametnije. Naglo prestaje obasipanje paznjom, prelazi se u pasivnu stranu i pusta se da stvari "fermentiraju". Osoba se naravno pocinje pitati sto se promijenilo, zasto vise nema paznje i prilazi i sama.
Bitno je da se slažemo u konstataciji

(činjenica je da kompleksnost samoga čovjeka kao individue ide toliko daleko da se paradoksalno događaju nekakve stvari, a onda ih ovdje čitamo i komentiramo po forumu... uglavnom aktivno)

Ali realno... pasivnost u suštini ne bi trebala postojati, jer uvijek iza svega se događa barem neka minimalna aktivnost, a to je i samo postojanje, a koje je uzrokovano aktivnošću i kada ne mrdaš (neovisno o atomskoj bombi ) male stanice i dalje aktivno rade i mrdaju se u tom pasivcu koji leži i ne bježi.
U onoj krajnjoj granici filozofije ovoga pisanja (s moje strane ) najveća aktivnost se događa u mozgu i kad pasivno promatra što mi ovdje npr pišemo.
(ovdje ću stati da ne elaboriram dalje i ovu zadnju rečenicu, a u kojoj bi se još toga dalo prosto-prošireno napisati )
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.