Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 12:03   #1
Kako "brinete o sebi"

Garnier ima novi slogan - Brini o sebi! Meni se baš svidja, a svidjelo mi se i pojašnjenje na nekim njihovim promotivnim materijalima. Kažu da je zdravlje ravnoteža fizičkog i psihičkog, tipa općenita dobrobit neke osobe - nešto u tom stilu.

To me asociralo na pitanje - što za vas znači "brinuti o sebi"? Jel to neka pjenušava kupka, održavanje veze s obitelji, čitanje..Kako vi brinete o sebi, svojoj dobrobiti?
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 12:12   #2
A gle, brinuti se o sebi ja dijelim na dva dijela. Prvo je fizičko a drugo je psihičko. Fizički brinem o sebi tako da si pruštim neku odjeću, obuću, šminku - nešto što me čini lijepšom izvana. Svoj balans iznutra održavam razgovorima sa meni dragim ljudima, činjenjem onoga što mene čini sretnom, zadovoljnom, opštenom. Jedno bez drugoga ne ide. Ako se osjećaj sretno, ispunjeno i lijepo iznutra, to će se odrazit i na vanjštini. I obrnuto.
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 12:13   #3
Kak stati u kraj zenskoj ludosti.
Ne unistavajte ovakvim topicima nivo rasprava na zenskom kutku.
Molim vas!
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 12:31   #4
dobro se isplacem dvaput godisnje i mazem si stopala s kremom nakon svakog tusiranja.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 12:36   #5
pa evo npr ja sam napokon pocela brinuti o sebi... do sad sam se uvijek zapustala... i fizicki i psihicki...

fizicki me ubijala borba s kilogramima i sad sam napokon uzela stvar u svoje ruke... i trebalo bi krenut na bolje... a kad krene ja cu se pshicki osjecat bolje

psihicki se prakticki nikad nisam brinula o sebi... nikad ne govorim o svojim problemima i osjecajima niti ih namecem (a razgovor bi mi 100% pomogao)... i jos nisam dosla do te faze da nekog natjeram da me saslusa
 
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 12:38   #6
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
To me asociralo na pitanje - što za vas znači "brinuti o sebi"? Jel to neka pjenušava kupka, održavanje veze s obitelji, čitanje..Kako vi brinete o sebi, svojoj dobrobiti?
pomazem siromasnima oduzimanjem od bogatih
a ponekad i zamrljam majicu i hlace uljanim bojama
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:11   #7
pomažen sebi i najbližima kad im je pomoć potrebna, a šta se pak fižičkog tiče isto ko i svaka druga ženska, šminka, garderoba...al to i nije toliko važno koliko davanje i primanje ljubavi od dragih osoba
__________________
"Čovjek samo srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo." Antoine de Saint-Exupery
shay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:04   #8
Prije sam "brigom o sebi" smatrala to što sam svake subote uzimala novine i nakon kratkog shopinga pila kavu u lokalnom kafiću. Uvijek je naišao netko koga znam, pa bi se pridružio na toj kavi ili bi se, u krajnjem slučaju, zezala s ljudima koji su radili u tom kafiću. Tek sad shvaćam da je to bio dio "brige za sebe" i neko svoje zdravlje i dobrobit.

Poslije sam se preselila, nisam stekla novu naviku, nisam imala vremena i tako dalje. Sad mi fali to subotnje čitanje novina iako realno mogu ponovno uspostaviti tu naviku i sad veći ovdje srećem poznata lica po kvartu..
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 13:20   #9
Što se fizičkog tiče, odlazim frizeru jednom mjesečno, u solarij dva puta tjedno, vikendom u shopping, jednom mjesečno na geliranje noktiju.Male stvari, ali meni puno znače. Psihička briga je malo kompliciranija. Trudim se čitati dosta, razgovarati sa meni dragim ljudima. Ako ima tko još kakvu ideju "čekam i čitam".
COCODRILLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 13:59   #10
fizicki u smislu estetike radim dosta...volim se lijepo obuci, kupiti novu sminku, promijeniti frizuru. Fizicki sto se tice zdravlja i tijela, jako se zapustam - slabo i neredovito jedem, nekad i jedan obrok dnevno (jednostavno zaboravim ili ne mogu), zaboravljam uzimati vitamine, pijem previse kave i pusim, ne vjezbam nista - jos mi ne treba, ali zazalit cu za par godina sigurno...
psihicki ne radim nista.

dakle.. samo se sminkam i uredujem
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:40   #11
obožavam životinje i prirodu.....to liječi sve.
inače oazu mira pronalazim doma s obitelji(muž i dijete).
to je sve jako bitno za sreću a samim time to je ujedno briga za sebe.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:42   #12
aha fizički......pa držim do sebe da......imam svoje male tajne.... ,
kako do dobrog izgleda.....
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 17:29   #13
Dobro je ovo sa 'imam svoje male tajne', tocno je to...
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 17:35   #14
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
A gle, brinuti se o sebi ja dijelim na dva dijela. Prvo je fizičko a drugo je psihičko. Fizički brinem o sebi tako da si pruštim neku odjeću, obuću, šminku - nešto što me čini lijepšom izvana. Svoj balans iznutra održavam razgovorima sa meni dragim ljudima, činjenjem onoga što mene čini sretnom, zadovoljnom, opštenom. Jedno bez drugoga ne ide. Ako se osjećaj sretno, ispunjeno i lijepo iznutra, to će se odrazit i na vanjštini. I obrnuto.
Slazem se.
Evo - sto se mog fizickog dijela tice: redovno citam i pisem po pdf Rekreacija i fitness. Ono iznutra rjesavam postanjem po Psihologiji.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 19:17   #15
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Garnier ima novi slogan - Brini o sebi! Meni se baš svidja, a svidjelo mi se i pojašnjenje na nekim njihovim promotivnim materijalima. Kažu da je zdravlje ravnoteža fizičkog i psihičkog, tipa općenita dobrobit neke osobe - nešto u tom stilu.

To me asociralo na pitanje - što za vas znači "brinuti o sebi"? Jel to neka pjenušava kupka, održavanje veze s obitelji, čitanje..Kako vi brinete o sebi, svojoj dobrobiti?
SPOJ svega po malo sto me cini zadovoljnom.dakle,poz.ljubavni zivot,obiteljski,prijateljski..ono cime se bavim u slob vrijeme,plus ostale sitnice koje spadaju u fizicki dio-suncanje,sminkanje,relaksacija uz dobar film..
inace brinuti o sebi-dakle paziti kako izgledas,i odrzavati tu neku ravnotezu izmedu psihickog i fizickog djela.
licno ja pazim jako na sebe,sta se tice izgleda,frizure,make upa,odjece..i nikad se nisam ni za sta zapustavala..tj nis me nije sprijecilo da ne nadem vremena da se sredim i da si budem lijepa i privlacna zena.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 20:26   #16
Ja imam faze.. Kada se brinem za sebe 100% tj. pazim na fizički izgled, a s time se i psihički bolje osjećam..
Depilacija, maskice za kosu, lice, losiončići.. Rolanje, zdrava hrana, puuno vode, zelenog čaja.. Učim, družim se sa prijateljicama, uživam s dečkom i tako..

Ali imam nekad i fazu (kad me nešto jaaako izbaci iz takta) i jednostavno se zapustim.. Tad ne zapustim 1 stvar, nego sve, odj.. sve!! Zatvorim se u sobu i šizim. Ne komunicira mi se sa nikim, masne kose žderem čokoladu i gomilu nezdravih stvari sa Coca colom.

I tako u krug.. Čudna sam biljka..
Skočkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 20:47   #17
Nevjerojatno je koliko vas je brigu o sebi poistovjetilo s izgledom..
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 21:15   #18
Brinem o sebi s tetosenjem same sebe...radim isključivo onokaj me veseli. Nema vise vremena potrosenog na kretene, emotivne pijavice, sebicnjake...
Ako mi se cefne nekaj, to si napravim...To je moj mental pis of majnd.
Tako se brinem za sebe. radim puno stavri koje me vesele za koje niakd nisam imala vremena. malo sam promijenila prioritete.
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 21:18   #19
Ja se brinem za sebe na raznorazne načine , jer kad je meni dobro i svi oko mene su veseli ..

Dakle, pijem vitamine, hranim se laganom dalmatinskom prehranom, hodam do posla..
Dalje.. ..Depiliram se redovito , stavljam maskice za lice, svaki dan se šminkam, redovito obnavljam garderobu..

Međutim... ..pušim, pijem kavu i postam na forumu..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 22:26   #20
pijem kavu ujutro...
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.