Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 08:13   #1
Ja sam svoj vlastiti djed!

Došli smo do pisma pomoću koga je nepoznati mladić u Hrvatskoj nedavno pokušao izbjeći vojnu obavezu

- Štovani gospodine ministre, dozvolite mi da Vam objasnim svoju situaciju u nadi da ćete moći razriješiti moj slučaj. Trenutno Čekam poziv u redove HV-a. Imam 23 godine, oženjen sam 47-godišnjom udovicom koja ima 26-godišnju kći. S tom kćeri oženjen je moj otac. Oženivši kći moje žene, moj je otac postao i moj zet. U isto vrijeme, moja je žena tašta mome ocu, a kći moje žene moja je maćeha. U siječnju žena i ja dobismo sina. To je dijete brat očeve žene, a zet moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj stric, jer je brat moje maćehe. U svibnju žena mog oca rodila je sina. To je dijete moj brat, jer je sin moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj unuk, jer je sin ženine kćeri. Dakle, ja sam brat svoga unuka, a s obzirom da je muž nečije majke i otac tog djeteta, ja sam i otac ženine kćeri, te brat njenog sina. Jasno je, dakle, da sam ja svoj vlastiti djed. Nadam se da sam sve jasno objasnio. Nadam se, gospodine ministre, da ćete me razriješiti vojničke dužnosti, jer zakon nalaže da sinovi više od dviju generacija (dakle, djed, otac i unuk) ne smiju istovremeno služiti vojsku.
Hvala na razumijevanju.
Odgovor Ministarstva obrane RH uslijedio je nakon dva tjedna. U izvještaju je pisalo:
- Osoba je permanentno razriješena vojničke dužnosti zbog sumnje psihičkih nedostataka i mentalne nestabilnosti koje su posljedica kaotičkih odnosa unutar obitelji.
Gvozden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:09   #2
Quote:
Gvozden kaže: Pogledaj post
Došli smo do pisma pomoću koga je nepoznati mladić u Hrvatskoj nedavno pokušao izbjeći vojnu obavezu

- Štovani gospodine ministre, dozvolite mi da Vam objasnim svoju situaciju u nadi da ćete moći razriješiti moj slučaj. Trenutno Čekam poziv u redove HV-a. Imam 23 godine, oženjen sam 47-godišnjom udovicom koja ima 26-godišnju kći. S tom kćeri oženjen je moj otac. Oženivši kći moje žene, moj je otac postao i moj zet. U isto vrijeme, moja je žena tašta mome ocu, a kći moje žene moja je maćeha. U siječnju žena i ja dobismo sina. To je dijete brat očeve žene, a zet moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj stric, jer je brat moje maćehe. U svibnju žena mog oca rodila je sina. To je dijete moj brat, jer je sin moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj unuk, jer je sin ženine kćeri. Dakle, ja sam brat svoga unuka, a s obzirom da je muž nečije majke i otac tog djeteta, ja sam i otac ženine kćeri, te brat njenog sina. Jasno je, dakle, da sam ja svoj vlastiti djed. Nadam se da sam sve jasno objasnio. Nadam se, gospodine ministre, da ćete me razriješiti vojničke dužnosti, jer zakon nalaže da sinovi više od dviju generacija (dakle, djed, otac i unuk) ne smiju istovremeno služiti vojsku.
Hvala na razumijevanju.
Odgovor Ministarstva obrane RH uslijedio je nakon dva tjedna. U izvještaju je pisalo:
- Osoba je permanentno razriješena vojničke dužnosti zbog sumnje psihičkih nedostataka i mentalne nestabilnosti koje su posljedica kaotičkih odnosa unutar obitelji.
Zar odgovor nebi trebao biti : 'momcino vojni rok je ukinut!'
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:08   #3
Interesantan slucaj .Mislim da ministar treba osloboditi od vojnog obaveza.
Honesty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:15   #4
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Zar odgovor nebi trebao biti : 'momcino vojni rok je ukinut!'
to je pismo od prošle godine kad nije bio ukinut još vojni rok
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:04   #5
To je štos star stotinjak godina ako ne i stariji. Cak je i uglazbljen u Kantri stilu. Pjesma je vrlo simpaticna, mislim da ju je napisao Mark Twain ali nisam siguran. Dobra je , ako ni po ;emu onda po tome [to se i dan danas eto nadju oni kojima djeluje uvjerljivo.

http://www.youtube.com/watch?v=-MEO4xRnrT0
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:42   #6
Kakav stos, ima toga dosta i na Zapadu.
Pa imaju i po dve zene, ili dalji i blizi rod, a kamoli mladu ili stariju.
50 cent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 17:57   #7
Genijalno
__________________
Za ekstremnog desničara čovek u centru je ekstremni levičar!
Rule #7-B: There is no topic so thoroughly covered that noone will ever bring it up again.
Slaven80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:56   #8
Vidio sam istu stvar u Svenu Hasselu. Navodno su tipu koji je to pismo poslao vlastima napakirali na leđa ministarstvo za rasnu čistoću.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:24   #9
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Vidio sam istu stvar u Svenu Hasselu. Navodno su tipu koji je to pismo poslao vlastima napakirali na leđa ministarstvo za rasnu čistoću.
Ma da, to je jedan štos koji se preprićava svako malo u različitim aktuelnim situacijama, onda se malo zaboravi, pa se opet neko oduševi njime i prepriča ga kao istiniti, pa sve od početka. Mislim da ima i hrvatski prijevod te pjesme.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:00   #10
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Ma da, to je jedan štos koji se preprićava svako malo u različitim aktuelnim situacijama, onda se malo zaboravi, pa se opet neko oduševi njime i prepriča ga kao istiniti, pa sve od početka. Mislim da ima i hrvatski prijevod te pjesme.
Ne ovo je istina, izaslo je na vise linkova.
Vrednosti su poremecene, jel i pedofilija na pr. stos.
50 cent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 01:05   #11
To je jedna od boljih provala koju sam dobio prije jedno 5 godina na mail. Uopće me ne zanima da li je istinita ili ne ali je odlična provala...
taxi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:42   #12
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Ne ovo je istina, izaslo je na vise linkova.
Vrednosti su poremecene, jel i pedofilija na pr. stos.
Uuu ako je izašno na više linkova, onda je sasvim sigurno istina

Žao mi je što ću ti sada razoriti iluzije, ali neko mora, znaš,
Djed Mraz zapravo ne postoji
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:25   #13
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Uuu ako je izašno na više linkova, onda je sasvim sigurno istina
Žao mi je što ću ti sada razoriti iluzije, ali neko mora, znaš,
Djed Mraz zapravo ne postoji
Sto je problem kod tebe?
Jel mislis da je ovako nesto nemoguce ili da pismo nije istinito?
50 cent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:58   #14
Mislim da prefiše čitaš žuti tisak i da ne filtriraš informacije.
Gle, jasno je da je to dosjetka stara barem stotinjak godina koje se neko prisjetio i objavio to kao članak u novinama. Nadam se da se samo šališ, toplo se nadam, zarad tvog duševnog stanja. Jer ako se ne šališ, nemoj nikada početi kupovati američku žutu štampu u kojoj se iz mjeseca u mjesec pojavljuju provjerene vijesti o iskrcavanju vanzemaljaca, javljaju se svjedoci koji su vidjeli Elvisa i slično.
U našem su regionu pandan tome oni koji su svjedočili bacanju djece lavovima u Sarajevskom Zoo-u i to objavili u dnevniku, onda silni svjedoci trgovine organima zarobljenih srba na Kosovu i slično
Ne moraš baš sve gutati bez imalo kriterija.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 04:09   #15
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Djed Mraz zapravo ne postoji
djed mraz je postojao dok nije zaboravi dati poklon za bozic chuck norisu
__________________
...što je više lome, ja je volim jače...!
Hercboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.