Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2012., 04:43   #61
Ulazak u Šengen zonu kroz Sloveniju

Prije par tjedana sam iz BiH išao u Austriju i na Slovenskoj granici su mi pogledalu putovnicu jedno 5 sekundi i primjetio sam da nisu udarili pečat. Pitam se kako to? Je li to može biti uzrok problema? Ovaj put nije ali me zanima za neki drugi put. Putovao sam s Novozelandskom putovnicom. Hvala.
Inkognito0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 08:35   #62
Pa kud bi stigao da svakom udara.U pravilu ne predstavlja problem jer nisi iz zemalje sa bilo kojim rizikom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 17:23   #63
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa kud bi stigao da svakom udara.U pravilu ne predstavlja problem jer nisi iz zemalje sa bilo kojim rizikom.
Pečat označava kad si ušao u državu. Imam pravo 90 dana boravka. Ako me zaustavi policajac recimo u Minhenu kako će on znati kad sam ušao i koliko boravim? Čuo sam slučajeva gdje su ljudi htjeli izaći iz Šengena ali bilo problematično zato što nisu imali ulazni pečat.
Inkognito0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 21:25   #64
400 eu kazne za neimanje ulaznog pečata.U pravilu granična policija je zadužena za kontrolu ulaska,izlaska i boravaka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 08:57   #65
Baš mi se to dogodilo da sam izlazio iz Šengena bez štambilja a graničar me samo pitao jeli se vraćam kući, ja rekoh da i to je sve. Razgovor je bio jedno 15 sekundi.

Ali šta bi se dogodilo u slučajevu ja uđem u Hrvatsku s stranom putovnicom s kojom imam pravo 90 dana boravka a ja ostanem 7 mjeseci. Imam pravo zato što sam dvojn Hrvatski državljanin. E sad kad htjednem izaći a na granici vide da sam bio više od 90 dana u Hrvatskoj? Šta onda? Pokažem im domovnicu?
Inkognito0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 10:00   #66
Da, i ako naiđeš na nadobudnog čekaš da sve isprovjerava.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 15:32   #67
Navodno sam čuo da osoba koja ulazi u EU mora imati 50-100 eura za svaki dan boravka? Ali me nikad niko nije ništa pitao. Znaći za jedan mjesec je minimalno 1500 eura. Ajde uredu ali tko bi nosio toliki novac, mislim nije to sigurno. Ja uvijek se služim platnim karticama.
Inkognito0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 17:42   #68
Ne pitaju svakoga nego samo sumnjive.I kartice su ok kod njih kao i kod nas.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 20:38   #69
pozz svima...jedno pitanje....majci su naplatili 250 eura na granici sa slovenijom pri povratku iz njemačke zbog prekoračenja dozvoljenog broja dana provedenih tamo....rekli su joj da ima zabranu 3 mjeseca,međutim,nigdje se u putovnici to ne vidi niti smo dobili ikakav papir osim potvrde o uplati kazne....kako saznati ima li ona uistinu zabranu ili je to samo bio uspio pokušaj pospremanja love u džep
snakemancro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 11:30   #70
Zabrana se ne udara u putovnicu.Uz pečat može stajat i jedan (dva) broj koji će označavat prekršaj zabrane ulaska i prekoračenja boravka.
Sljedeći put kad prelazi neka zatraži provjeru.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 13:12   #71
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zabrana se ne udara u putovnicu.Uz pečat može stajat i jedan (dva) broj koji će označavat prekršaj zabrane ulaska i prekoračenja boravka.
Sljedeći put kad prelazi neka zatraži provjeru.
poznanik mi na talijanskoj granici dobio kaznu od 250eura zbog prekoracenja boravka u EU,ali nije dobio zabranu ulaska 3mj nego se nakon 2 tjedna normalno vratio nazad u njemacku,kako sad to? nova pravila?
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 11:49   #72
Možda ga nisu kontrolirali a i možda je napisana kazna ali pod nekim drugim člankom koji ne podrazumjeva zabranu ulaska.Posao obavljen (napisana i naplaćena kazna).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 23:47   #73
Ovako .. jucer mi je prijateljica pokusala preci granicu u Sloveniji.Ovdje je bila oko 15 dana.Medjutim,prije toga je bila 4 mjeseca u eu,a na izlasku nije imala nikakvih problema.Sad kad je posla uci,udarili su joj pecat i nekakvu crticu stavili preko pecata i vratili je nazad. Zanima me,da li je moguce da su joj udarili nekakvu zabranu ili sta?
smouve is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 08:18   #74
Ovako .. jucer mi je prijateljica pokusala preci granicu u Sloveniji.........................................

ovo izgleda da je policajac rucno brojio dane,, zbrojio ,oduzeo,ma pametan neki i valjda nije bilo puno posla,a najvjerojatnije je isla autobusom,a to iz iskustva znam da vole slovenci uciti racunati,,- +- ,,,meni je na prste brojio prije tri mjeseca,ali ja cu za dva dana avionom iz stuttgarta za zagreb,pa za 4 dana opet natrag AVIONOM;;malo je frka,vidjet cu sta ce biti u njemackoj na aerodromu,,prije sam bio 6 mjeseci u komadu i isto avionom za zagreb,malo me cudno gledao policajac ,udario stambilj i pici u zg,,,ma poanta je u tome da je nekako lakse preletit slovence i postedit se muke i stresa,ocu ili necu proci,,do sad je bilo srece,,
14.1 cu napisati kakva je kontrola bila na flughafenu u stg.
kookan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 08:22   #75
samo da napomenem da povratna karta koja se online rezervira --puno je jeftinija od busa,,dakle povratna stg-zg,zg stg 90 eura,,a to svako ko nema vizu moze napravit jer zna kad mu je vrijeme povratku( najbolje dva dana prije isteka 3 mj.)




sretno putnicki sverceri
kookan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 09:37   #76
Quote:
smouve kaže: Pogledaj post
.Sad kad je posla uci,udarili su joj pecat i nekakvu crticu stavili preko pecata i vratili je nazad. Zanima me,da li je moguce da su joj udarili nekakvu zabranu ili sta?
To je znak da su joj zabranili ulazak.Ima li i neki broj dopisan?

Quote:
kookan kaže: Pogledaj post
ovo izgleda da je policajac rucno brojio dane,, zbrojio ,oduzeo,ma pametan neki i valjda nije bilo puno posla,a najvjerojatnije je isla autobusom,a to iz iskustva znam da vole slovenci uciti racunati
Imaju program za brojenje dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 18:27   #77
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To je znak da su joj zabranili ulazak.Ima li i neki broj dopisan?


Imaju program za brojenje dana.



imaju program u prstima ,,kriva informacija,,,NEMAJU nikakav program
kookan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 23:29   #78
Ako Slovenac udari zabranu (slovo F) može li se u recimo Mađarsku ući sa osobnom?
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 08:44   #79
Quote:
kookan kaže: Pogledaj post
imaju program u prstima ,,kriva informacija,,,NEMAJU nikakav program
Baš će tebi reći da imaju ili nemaju.Na prste ili glave je računao samo zadnju godinu a računa se od 2008 ili 9 na ovamo.

Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Ako Slovenac udari zabranu (slovo F) može li se u recimo Mađarsku ući sa osobnom?
Možeš ako te ne kontroliraju jer je zabrana i u kompjuteru.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 09:49   #80
vatio se ja u njemacku,policija kontrolira nas 50,pogleda moju putovnicu i danke,,nista nije pitao....sad dali je to sreca ili smo vec tretirani ko eu,,,pitanje je sad
kookan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.