Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2009., 20:32   #121
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Možda nisi mogao spavati od ulične rasvjete, kak' si se sjetio mjeseca?
Da si pročitao ovaj stravično ogroman thread , vidio bi da sam napisao da mi Mjesec zna bliještati izravno u oči dok spavam. Takav mi je jednostavno razmještaj kreveta, prozora.
U prozor mi ne tuče svjetlo ulične rasvjete, tako da mi je veći dio mjeseca mrak. Ali kad sirna kugla zabljesne, a ja baš tamo spavam, i baš nisam zatvorio škura... probudim se.


Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Očito imaš snažnu vezu s Mjesecom*.

Sigurno bolji i simboličniji nick nisi mogao naći.



* - ne sprdam, konstatiram.
Meni je Mjesec prelijep, a najdraži mi je kad pocrveni i u oblačnim noćima nisko lebdi i gornjom polovicom krstari kroz oblake. Izgleda kao peraja morskog psa koja uranja i izranja iz mora


Ma i meni je prejeben. Istina, usporedbu s perajom prvi put čujem. Neloše, neloše.
Nego, jesi li kada pokušala pješačiti po terenu pogodnom za razbijanje koljena ili iščašenje (ukoliko ne gledaš kud ideš) dok je puni Mjesec na pola neba i ispred tebe? Zjenice su ogromne jer je noć, a zbog bliještanja Mjeseca, svijetli ti unutrašnjost oka i stvara šum u pogledu. Zvuči glupo, ali hodaš i držiš ruku da ti ne bliješti, priželjkuješ sunčane naočale, ili suncobran.

Nego, jes' ti vid'la moj PM o onim malim gadovima? Čini se da sam rješio problem.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 08.07.2009., 21:09   #122
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nego, jesi li kada pokušala pješačiti po terenu pogodnom za razbijanje koljena ili iščašenje (ukoliko ne gledaš kud ideš) dok je puni Mjesec na pola neba i ispred tebe?
Moram priznati da ne, ali ga volim promatrati. Nažalost slike Mjeseca su mi očajne u najmanju ruku a Ptičica je puna slika za koje plačem kao kišna godina što nisu moje. Vid ovu:



Dobila je fav iste sekunde kad sam ju vidjela Eto kako Mjesec utječe na mene

BTW jesi uzeo nick od zvončića, Mjesečevog kratera ili po grčkoj mitoloziji ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 08.07.2009., 22:52   #123
Za Mjesec treba dobra optika. Imam ja onu jednu sliku za koju sam se skršio na prozoru s dalekozorom. Ono mi je krajnji domet, a daaaleko je od te.
Nick mitološki, ali posredno.

Gle ga kak je lepi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 09.07.2009., 02:41   #124
Nego, nedavno je objavljeno da su opažene nagle promjene u radijusu Betelgeza koje nisu dio normalnih ciklusa i da postoji šansa da eksplodira kao supernova. Betelgez je vrlo blizu Zemlji.

U tom će slučaju biti i do 3 puta sjajnija od punog Mjeseca, a luđaci, u skladu s tim, valjda triput luđi. Dakle, pripazite
JPK is offline  
Old 09.07.2009., 08:16   #125
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nego, nedavno je objavljeno da su opažene nagle promjene u radijusu Betelgeza koje nisu dio normalnih ciklusa i da postoji šansa da eksplodira kao supernova. Betelgez je vrlo blizu Zemlji.

U tom će slučaju biti i do 3 puta sjajnija od punog Mjeseca, a luđaci, u skladu s tim, valjda triput luđi. Dakle, pripazite
Ne mora biti, možda će djelovati upravo suprotno pa smirivati ljude, a ja ću spavati ko' torba.

Btw, pitanje je sigurno za drugi topic, ali da li vjerujete meteropatima ili isto mislite da izmišljaju gluposti i kako pseudoznanstvenici progovaraju na vremenskim prognozama.
Freyra is offline  
Old 09.07.2009., 08:32   #126
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nego, nedavno je objavljeno da su opažene nagle promjene u radijusu Betelgeza koje nisu dio normalnih ciklusa i da postoji šansa da eksplodira kao supernova. Betelgez je vrlo blizu Zemlji.
Koliko blizu ?

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
U tom će slučaju biti i do 3 puta sjajnija od punog Mjeseca, a luđaci, u skladu s tim, valjda triput luđi. Dakle, pripazite


Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Btw, pitanje je sigurno za drugi topic, ali da li vjerujete meteropatima ili isto mislite da izmišljaju gluposti i kako pseudoznanstvenici progovaraju na vremenskim prognozama.
Vjerujem da neki teže podnose vremenske prilike, ali smatram da im bioprognostika i buljenje u izvješće svaki sat samo dolijeva ulje na vatru. Kad ne gledaš najavljene temperature ljeti, misliš, a JBG, vruće je. Kad čuješ, najavljene su temperature preko 41C i poremećaji u tlaku, odmah se hvataš za glavu i misliš samo na to. Znam ljude koji i paniče zato, iako su potpuno zdravi. Odjednom im vid slabi jer pada pritisak u očnim kapilarama. Odjednom apneja. Odjednom drhte ruke. Odjednom kolabiraju iako su potpuno zdravi itd.
Takve informacije mogu biti korisne onima kojima nešto znače u životu ali prosječnom čovjeku koji je sebi centar svemira hipohondrije je to end of the world as we know it
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 09.07.2009., 09:05   #127
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Vjerujem da neki teže podnose vremenske prilike, ali smatram da im bioprognostika i buljenje u izvješće svaki sat samo dolijeva ulje na vatru. Kad ne gledaš najavljene temperature ljeti, misliš, a JBG, vruće je. Kad čuješ, najavljene su temperature preko 41C i poremećaji u tlaku, odmah se hvataš za glavu i misliš samo na to. Znam ljude koji i paniče zato, iako su potpuno zdravi. Odjednom im vid slabi jer pada pritisak u očnim kapilarama. Odjednom apneja. Odjednom drhte ruke. Odjednom kolabiraju iako su potpuno zdravi itd.
Takve informacije mogu biti korisne onima kojima nešto znače u životu ali prosječnom čovjeku koji je sebi centar svemira hipohondrije je to end of the world as we know it
Slažem se s jednim dijelom, autosugestije. Međutim, nije lijepo i nije u redu podcjenjivati i čak obezvrijeđivati nečije zdravstveno stanje. Zašto si tako kruta? Ako ti nisi senzibilna osoba, a koliko vidim iz tvojih postova, nisi niti u jednom smislu. Nema razloga da ne prihvatiš da drugi jesu. Ne poznajem tvoje prijatelje ili što su ti već, pa ne bih niti komentirala njihovu kako kažeš hipohondriju. Činiš mi se jako mlada, nije kasno za tebe da se počneš mučiti s migrenama, niskim tlakom ili otečenim nogama. Po meni je poprilično i drsko pomisliti kako tisuće ljudi sebi umišlja jednu te istu stvar.

Na svu sreću nisi liječnica, mislim da bi tvoji pacijenti bili jako nesretni ljudi jer bi isprdani izlazili iz tvoje ordinacije na spomen nekakve bolesti koju nisi prostudirala na fakultetu.

Evo jedan moj osobni primjer. U kasnim 20-ima mi se jako onečistio ten. Za vrijeme puberteta sam imala čisto lice, a kasnije je to prešlo u višegodišnji problem. Nikakva krema, losion, višemjesečno gutanje antibiotika mi nije pomoglo. Bio je to veliki problem za mene i bila sam nesretna. I sada malo, kako to nazivate pseudoznanosti, baljezganja i ostaloga čime me častite. Jedno jutro sam zaboravila pošećeriti kavu i shvatila kako mi zapravo godi. Prestala sam šćeriti i čaj i nakon vrlo kratkog vremena moje lice se očistilo. Za ne povjerovati. Kako imam naviku promatrati svijet i sebe u svijetu, ja sam to zamijetila. Shvatila sam da moj organizam ne prerađuje dobro sirovi, termički neobrađeni šećer. Moj dermatolog je naravno negirao poveznicu jer to nema nikave veze i ovos onos. Međutim, moje lice tj. koža je čista i više nemam problema. Dokaz - ako sam u gostima i zaboravim naglasiti kako pijem kavu bez šećera, naravno popijem tu kavu i sutradan imam par prištića.
Freyra is offline  
Old 09.07.2009., 09:26   #128
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Slažem se s jednim dijelom, autosugestije. Međutim, nije lijepo i nije u redu podcjenjivati i čak obezvrijeđivati nečije zdravstveno stanje. Zašto si tako kruta?
Nisam kruta, nimalo.
Samo nastojim biti praktična i ne dozvoljavam da mi netko prodaje prazne fraze. Jedini način da isfiltriraš smeće je da sjedneš i naučiš neke stvari

Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Na svu sreću nisi liječnica, mislim da bi tvoji pacijenti bili jako nesretni ljudi jer bi isprdani izlazili iz tvoje ordinacije na spomen nekakve bolesti koju nisi prostudirala na fakultetu.
Zato bi (u tom hipotetskom slučaju) onaj ostatak stvarnih bolesnika, koji jesu zbilja došli zbog nekog oboljenja dobio pravi tretman. Prepoznajem fejkove sa raznih područja na kilometar okrenuta leđima, poklopljenih ušiju dok zviždim glasno melodiju iz špice iz Simpsona. So sue me

Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Shvatila sam da moj organizam ne prerađuje dobro sirovi, termički neobrađeni šećer.
Da si došla na forum, preporučili bi ti MMS. On ti liječi sve, od lošeg tena, preko AIDS-a i peruti do hemoroida i karcinoma
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 09.07.2009., 09:54   #129
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Nisam kruta, nimalo.
Samo nastojim biti praktična i ne dozvoljavam da mi netko prodaje prazne fraze. Jedini način da isfiltriraš smeće je da sjedneš i naučiš neke stvari



Zato bi (u tom hipotetskom slučaju) onaj ostatak stvarnih bolesnika, koji jesu zbilja došli zbog nekog oboljenja dobio pravi tretman. Prepoznajem fejkove sa raznih područja na kilometar okrenuta leđima, poklopljenih ušiju dok zviždim glasno melodiju iz špice iz Simpsona. So sue me



Da si došla na forum, preporučili bi ti MMS. On ti liječi sve, od lošeg tena, preko AIDS-a i peruti do hemoroida i karcinoma
OK, znači ako ti se netko požali na glavobolju od, recimo sparine, ti mu odgovoriš, nešto u stilu: mojne tisra, nije ti ništa.... persu, svatko bi te poželio za prijatelja...

Pa gle, ti si onda zaista supersonična, megagigastična djevojka ako imaš tako dobro izražene senzore za fejkove. Možda bi to trebala, tu svoju sposbnost i unovčiti pa hodati okolo i uvjeravati bolesne ljude da im nije ništa, jer zapravo tebe ništa ne boli i tvoj tlak je u redu i ti ne patiš od nesanice.

Što se tiče MMS i inih gluparija. Pročitala sam te topice i zaista ne bih to komentirala, osim da mi je nevjerovatno da ste mene tj. moje navode poistovijetili s tim gluparijama. Mislim da previše generalizirate, šarlatanstvo, alternativu i bedastoće.

No ne valja se s rogatima bosti. Iznimke potvrđuju pravila zar ne. Ne valja se povoditi za velikim brojevima. Evo za tebe, kolegice (kako mi se čini) vrlo trivijalno pitanje po pitanju velikih brojeva. Genetska specifičnost mineralne ishrane, što kaže? Vidim hvališ se kako puno učiš, čitaš, poznaješ kemiju i biologiju.
Freyra is offline  
Old 09.07.2009., 10:32   #130
Ajmo, naložite vatru!

Moram priznati da se slažem s Freyrom, ali i da sam također zamjetila kako neki ljudi ovdje imaju pomalo agresivno-histeričnih napadaja čim se netko, zamislite, usudi napisati kako ne treba svijet promatrati kroz ustaljena pravila i nametnute okvire, već malo raširiti pogled i shvatiti koliko svo znanje svijeta koje u ovom trenutku imamo predstavlja tek kap u moru, a i bilo bi zgodno pitati prave velikane čijim se djelima pojedini mediokriteti danas busaju u prsa kako su se osjećali kada su shvatila da sve što su otkrili je tek dio slagalice i kako zapravo o svijetu svakim novim otkrićem otkrivamo kako još apsolutno ništa ne znamo.
Ne znam odakle uopće ideja iz ovakvog posta iščitati pseudoznanost?
Jel negdje osporavam znanost?Otkrića?Umanjujem TUĐU genijalnost?
Ne, samo se ne zadovoljavam sitnicama. Vječno težim boljem i to je ono što čini ljude od ovaca koji slijede samo nametnute okvire i misle kako u ovom trenutku razvoja dalje uopće ne treba jer smo, zamislite otkrili sva otajstva svijeta i sad glumimo lordove na nebesima

Što se tiče mojih dragih kolega forumaša i Einsteinove teorije relativiteta...Pitajte astronome što to zovu antigravitacijom i koliko pojma o istoj uopće imaju?Pitajte ih što su otkrili unazad nekoliko godina čak i neki uvaženi fizičari koje danas doduše pojedini mediokriteti ismijavaju i osporavaju, iako se nisu niti potrudili ozbiljnije promotriti o čemu se radi, no vrijeme nosi sve odgovore.Valjda tako treba biti.
Naravno, ne očekujem ni pet ni šest nego salve mediokritetskog ismijavanja jerbo to još nitko nije dokazao, servirao na taci kako bi mediokriteti mogli brižljivo naštrebetati i šepiriti se koliko su genijalni...je, kicoši tuđim perjem

Neki od vas se zaista ponašaju ko palioci lomača i vrlo inertno pretačući iz šupljeg u prazno stalno na istom nivou, sada ne očekujem ni manje ni više
nego bar karton zbog uvrijeđenih ega pojedinih moderatora, no to više govori o njima nego meni.
Frea is offline  
Old 09.07.2009., 11:32   #131
Ne, Frea, to što ti pišeš nema veze s Freyrinim vjerovanjima. Jedno je biti otvoren ka novim spoznajama za nadogradnju, a drugo je vjerovati u nešto što, kada bi funkcioniralo, ne bi dozvoljavalo da funkcionira nešto za što znamo da funkcionira. (znam, malo je komplicirana rečenica, ali ima smisla)

Tako je primjerice s tom profesoricom iz zemljopisa koja tvrdi da puni Mjesec utječe na količinu vode u tijelu. To je apsolutna debilana. Mjesec ni po čemu ne može utjecati na to. Ali eto, profesorica u to vjeruje, a živimo u vremenu kada vjerovanja imaju više težine negoli znanja. I što ćemo sad? Ona u to vjeruje, a vjerovanje joj se ne razlikuje od vjerovanja neke babe da jastuke boli kada na njih sjedneš. Hoćemo li biti ljigavci i reći: "Ah, budimo otvorenog uma, možda ne znamo neke stvari o jastucima."
Ne, nećemo. Reći ćemo - babo, ti si luda.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 09.07.2009., 12:41   #132
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Koliko blizu ?
Jako blizu, oko 600 ly

Evo ilustrativnog filmića http://www.youtube.com/watch?v=pl-oR7hTTYY&feature=fvw
JPK is offline  
Old 09.07.2009., 12:55   #133
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Moram priznati da se slažem s Freyrom, ali i da sam također zamjetila kako neki ljudi ovdje imaju pomalo agresivno-histeričnih napadaja čim se netko, zamislite, usudi napisati kako ne treba svijet promatrati kroz ustaljena pravila i nametnute okvire, već malo raširiti pogled i shvatiti koliko svo znanje svijeta koje u ovom trenutku imamo predstavlja tek kap u moru, a i bilo bi zgodno pitati prave velikane čijim se djelima pojedini mediokriteti danas busaju u prsa kako su se osjećali kada su shvatila da sve što su otkrili je tek dio slagalice i kako zapravo o svijetu svakim novim otkrićem otkrivamo kako još apsolutno ništa ne znamo.
Vidiš, da bi netko mogao procijeniti predstavlja li naše trenutno znanje kap u moru, lonac u moru, ili možda zaljev u moru - mora njime suvereno vladati, u najmanju ruku. A ljudi koji suvereno vladaju takvim znanjem najčešće ne daju takve napuhane i pretenciozne izjave.

Takve izjave obično daju kojekakvi njuejdžeri, koji pojma nemaju što je gravitacija, a što antigravitacija, ali apriori vjeruju da je znanost kap u moru.
JPK is offline  
Old 09.07.2009., 13:19   #134
Kako da ne...

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Vidiš, da bi netko mogao procijeniti predstavlja li naše trenutno znanje kap u moru, lonac u moru, ili možda zaljev u moru - mora njime suvereno vladati, u najmanju ruku. A ljudi koji suvereno vladaju takvim znanjem najčešće ne daju takve napuhane i pretenciozne izjave.

Takve izjave obično daju kojekakvi njuejdžeri, koji pojma nemaju što je gravitacija, a što antigravitacija, ali apriori vjeruju da je znanost kap u moru.
Jedini tko ovdje daje pretenciozne i napuhane izjave si ti sam jer smatraš kako si svojim fakultetom i znanjem stečenim na istom, uhvatio Boga za bradu!
Onog časa, kada shvatiš riječi jednog Sokrata i otkiješ da ništa zapravo u konačnici ne znaš i da ćeš vjerojatno umrijeti, a da o čitavom mehanizmu u kojem živiš znaš tek onoliko koliko znači jedna kap u moru, tada ćeš moći reći da si se izdigao iznad razine jedne ovce koja slijedi trendove i pjeva kako joj se dirigira, da se ovako metaforično izrazim.Za to ti ne treba velika pamet, dovoljno je malo skromnosti, mrva razum i otvorene oči.
S druge strane, o mom znanju nemaš apsolutno pojma, još manje obrazovanju jer nemam komplekse veličine, pa da se time moram busati u prsa, a sve što sam napisala svatko kome inteligencija ne prelazi granice retardiranosti (70 IQ), ako se samo malo zadubi i odvoji vremena za razmišljanje može i sam shvatiti.
U konačnici, koja su tvoja postignuća u ovom svijetu da se možeš tako suvereno smijati svemu što se kosi s nabubanim tezama??
Koliko je meni poznato, još se nije rodio genijalac ravan Bogu koji bi imao puno pravo ismijavati se iz budalastih teorija koje zamisli znanost nije potvrdila.
Daj se malo saberi i uporabi taj kritički um i prestani se ismijavati iz onoga što ne razumiješ ili što ti nije servirano na tacni jer ovdje nitko nikome ništa ne nameće već ljudi svojim razmišljanjima dolaze do nekih potencijalno dobrih zaključaka koji bi nas mogli dovesti do nekih novih spoznaja.
Neki puta pogriješe i lanu gluposti, neki puta upiknu u sridu, no bar se trude otvoriti um i razmisliti o svijetu oko sebe, inače da me se ne bi vuklo za jezik, normalno da u svemu postoje krajnosti, pa neke stvari stvarno graniče s umom i vrlo se jasno s vremenom pokažu kao šrot, no ovdje govorim o činjenici da znanost zadnjih desetljeća doslovno stagnira upravo zbog raznoraznih mediokriteta koji ismijavaju bilo kakvu inicijativu ili pak neodkučivo otkriće koje tek traži svoju potvrdu.
Kada bi većina znanstvenika imala toliko skromnosti u sebi da razviju spoznaju kako unatoč ovim svim divnim otkrićima i dalje tapkamo u mraku i zapravo, ništa ne znamo, možda bi i spoznaje o svijetu u kojem živimo brže dolazile.
A i očajnički nam svima treba ponovo doći u doticaj s prirodom i osluhnuti što nam ima za reći jer u konačnici potječemo od prirode, a ne robota.

P.S.
Možda uslijed autosugestije, no zadnja 2 dana nisam mogla zaspati do 3 ujutro
Frea is offline  
Old 09.07.2009., 13:26   #135
Thumbs up

Alo, nemojmo miješati stvari. Nitko od nas "njuejđera" ili kako nas već kitite nije spomenuo nešto što nije objašnjivo i nedokazivo, stvar je u tome da se time nitko nije ozbiljnije pozabavio jer kao što je već rečeno nekoliko puta, lakše je stoljećima sipati iz šupljeg u prazno i stalno dokazivati jedno te isto.

Pomalo mi je čak i smiješno kada napišete (sada ću i ja vas banalizirati u generalizirati) kako jedino konvencionalan način učenja i promatranja ima učinka, a kako ja ne znam razmišljati. Upravo suprotno, konveniconalnim načinom učenja se mogu služiti svi koji imaju iole memorije i logičkog zaključivanja. Koliko je meni poznato svi mogu uzeti knjigu u ruke i udri. Netko po prirodnim, netko po društvenim znanostima. Ali sagledati problem na drugi način (alternativni, znamo značenje riječi, ipak se dečko igrao Kljajićem dok je bio mali) ne može svatko. Osoba mora biti otvorena uma, senzibilna za problematiku, zanti nepristrano prisutpiti problemu i iznijeti zaključke.

S druge strane, ne branim šarlatanstvo i ono što osuđujete, to nema veze sa realnošću, ali bogami niti samnom niti s onim što sam ja i par ljudi ovdje napisalo. Nitko od nas nije doveo u sumnju zakonitosti prirode niti ih pobio ili išprdao, mislim, zašto i bi. Tako da nema potrebe braniti ih, ja se slažem sa svime. Alternativce optužujete da su napuhani egocentrici koji se nešto usude. Oprostite, ali ako je netko ovdje napuhan onda ste vas troje (sveto trojstvo) koje jedno drugom titrate jaja i tako u krug.

Iskreno, mislila sam kako sam našla dobre sugovornike, ljude od kojih mogu naučiti i podijeliti svoja iskustva, ali vidim da sam naišla na umišljene, prepotentne, nedorečene (da ne uotrijebim drugi izraz) osobe. Ako se toliko žustro boriš za svoje stavove i prodaješ svoje znanje, informiranost i ne znam što još, onda ne možeš imati blog s temom kako je vodikov peroksid štetan i ne treba ga se oralno konzumirati?????? O čemu vi pišete. Oprostite, ali sada moram puknit od smijeha hahahahhahahahahahahahahah... ok, meni se to ne bi dalo niti osmisliti, a kamoli napisati i još se ponašati kao da sam u najmanju ruku otkrila kamen mudraca. Druga tema, dokazivanje da li je čovjek zaista bio na mjesecu ili nije????? hahahahhhahahhah pa vi mene idete nazivati pseudoznanstvenikom hahhhahahahahhhhahah.... Jako, jako sam se razočarala, moram priznati. Na žalost. Ovo čime se vi bavite nema veze sa pameću niti znanošću, nalijepili ste se na kojekakve budalaštine pa istjerujete pravdu. Ovim se ne bi bavio nitko tko ima imalo ozbiljnosti i razuma nego bi vrijeme utrošio na nešto produktivnije.

I od kuda tolika mržnja u vašim postovima? To mi nikako nije jasno. Od kuda tolika nadrndanost, sitničavost i sklonost istjerivanju pravde? Nije 3 nego je 3,1... moš' mislit.

Nadalje, od kud tolika mržnja usmjerena pojedincima i organizacijama. Toliko žustro nekoga napadate i blatite, iskreno rečeno, meni je to pomalo bolesno. Pa što se vi ne javite za neko vodeće mjesto, pa vidite kako je to voditi korporaciju ili međunarodno udruženje. Čovječe, napravili ste monopol na ovom jadnom forumu, a što bi tek tamo bilo.

Dajte ljudi manite se ćorava posla, uživajte u maldosti i životu.
Freyra is offline  
Old 09.07.2009., 13:30   #136
Joj dajte ljudi ohladite malo. Džizz . . . Ne znam tko je od vas tvrdoglaviji

Ova rasprava već postaje nešto tipa ... "moj tata je jači od tvoga jer ..." "...a moj tata je jači od tvoga jer..." ..... !!!

Nisu sve stvari u životu jasne i jednostavne, pa tako ni egzaktna znanost ne objašnjava sve pojave. Točka. End of discussion. Fajrunt.

I sad ajmo svi

LynxB is offline  
Old 09.07.2009., 15:33   #137
Quote:
LynxB kaže: Pogledaj post
Joj dajte ljudi ohladite malo. Džizz . . . Ne znam tko je od vas tvrdoglaviji

Ova rasprava već postaje nešto tipa ... "moj tata je jači od tvoga jer ..." "...a moj tata je jači od tvoga jer..." ..... !!!

Nisu sve stvari u životu jasne i jednostavne, pa tako ni egzaktna znanost ne objašnjava sve pojave. Točka. End of discussion. Fajrunt.

I sad ajmo svi

Koje to pojave? One koje se nikada nisu detektirale, već postoje samo kao priča i nečije vjerovanje? Eh, nemojmo miješati kruške i jabuke.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 09.07.2009., 22:50   #138
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Genetska specifičnost mineralne ishrane, što kaže? Vidim hvališ se kako puno učiš, čitaš, poznaješ kemiju i biologiju.
Ček, ti stvarno misliš da meni zvuči razumno opravdavati svoje znanje osobi koja se skriva iza generičkog forumskog nicka i to odgovarajući na ovakva pitanja? Ne pada mi na pamet, maco, kucaš na kriva vrata
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 10.07.2009., 11:10   #139
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Mislila sam da vodimo debatu o nečemu, u čemu je problem?
Problem je u tome što ja tebe nikako ne mogu shvaćati ozbiljno. Procjenjuješ me na temelju par tema od praktičnog značaja podforuma u nastanku? Bože, svašta . Da si malo bolje pogledala podforum tj. pročitala išta više od teme o bosiljku, vidjela bi da se tamo vrte uglavnom potpuni početnici koji dobiju parcelu i ne znaju što bi s njom ili ljudi koji žele ući u sustav poticaja a ne znaju čime bi se bavili. Ti bi njima mudrovala npr. o biokemijskim procesima u sklopu klijanja ili mehanizmima ishrane bilja samo da pokažeš koliko si pametna? Ne sumnjam , ali to ih ne zanima što je očito po broju tema koje su pokrenuli vezanih za tu tematiku, makar ne na nivou o kojem ti pričaš (ni slučajno ne napadam nikoga, svatko dolazi s onim što ga zanima) i s kojim misliš da "zaskačeš" moje znanje ili neznanje. Trebala bih ti podastrijeti CV sa boldanom dvogodišnjom praksom po institutima vani da bi me shvatila ozbiljno? Please

Samo, baš ti ne stoji onda ovakav stav:

Quote:
Osobno nemam potrebu isticati tko sam, što sam, koje je moje zvanje i stupanj obrazovanosti. Koliko je radova iza mene i koliko sam sati pod suncem provela u polju pisući i mjereći, koliko sati sam provela učeći na "konvencionalan način". Nemam potrebu isticati svoje vrijednosti jer sam ih svjesna i svjesna sam sebe, a i mislim da to čine slabići i nesigurne osobe.
Pročitaj ovaj quote još jednom pa će ti biti jasnije, ako već nije bilo kad si ga pisala
Jaka i sigurna osobo, naspram tebi su Endimion i JPK amateri

Ovo predstavlja moj posljednji trud u objašnjavanju, ionako si potpuno nesposobna shvatiti šta ti poručujem. Ovime samo uništavamo, pazi, temu o punom Mjesecu i moći sugestije. Očito želiš samo promovirati svoje grandiozno veličanstvo koje nema potrebu drugima isticati tko je, očito želiš svađati se i očito više nemaš šta reći na temu u kojoj pišeš (pritom povlačiš i mene da se zamjeram Herpu ovim feeding the trollom) a toliko si gladna debate sa mnom,... zašto ne slijediš svoju rečenicu iz jednog od postova gore? Uživaj u mladosti i životu
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.