Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2015., 19:04   #401
Budući da na netu ima mnogo različitih informacija kako se priprema čaj od plodova borovnice, ubranih u prirodi, zna li tko je upućen u tu tematiku koji je ispravan način pripreme ovog čaja?

Također, zanima me je li u redu kuhati šipurak i koliko točno?
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:37   #402
Quote:
danchi ri kaže: Pogledaj post
može li mi netko preporučiti neki kvalitetniji čaj za urološke probleme ,može i neki mix...znači bilo što osim ovih što se po dućanima prodaju kao urološki
Čeliković ima dobru mješavinu, ako ne nađeš u ljekarni (samo ima u ljek), onda imaš na netu, na naturala shopu.

Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Budući da na netu ima mnogo različitih informacija kako se priprema čaj od plodova borovnice, ubranih u prirodi, zna li tko je upućen u tu tematiku koji je ispravan način pripreme ovog čaja?

Također, zanima me je li u redu kuhati šipurak i koliko točno?
Plodove si sama ubrala? Ljeti? Osušila?
Oko 10 grama na 30 dcl hladne vode, zakipi pa 10 min kuhanja, procijedi se, pije ohlađeno.

Šipak ista stvar, osušeni plodovi, smiju se kuhati, dapače - čak ima par istraživanja koja idu u prilog da se koncentracija C vitamina povećava kuhanjem.
Marušić kaže oko 10 minuta na 2dcl, procijediti, piti.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 20:34   #403
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Plodove si sama ubrala? Ljeti? Osušila?
Oko 10 grama na 30 dcl hladne vode, zakipi pa 10 min kuhanja, procijedi se, pije ohlađeno.

Šipak ista stvar, osušeni plodovi, smiju se kuhati, dapače - čak ima par istraživanja koja idu u prilog da se koncentracija C vitamina povećava kuhanjem.
Marušić kaže oko 10 minuta na 2dcl, procijediti, piti.
Ubrao sam i osušio sam. Priprema na taj način je i logična, bar što se tiče ispuštene boje, jer pravio sam ga na razne načine, ali kad sam u prokuhanu vodu koju sam sklonio s pečnice stavio plodove borovnice i poklopio pustilo je vrlo malo boje. Samo se nadam da borovnica s tim kuhanjem neće izgubiti sve svoje sastojke, budući da plod borovnice nije tvrd kao šipak.

Ja nekada pravim na sljedeći način:
Stavim borovnice u hladnu vodu i uključim pečnicu na neku srednju temperaturu, tako da se temperatura vode povečava polako. Kuha se malo duže (oko 20 minuta), ali ispusti odličan sok i nije izloženo velikim temperaturama, osim na samome kraju kad voda gotovo prokuha, pa ja čaj odmah sklonim.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 23:57   #404
Koji čaj je dobar za nesanicu i psih.porobleme vezane uz nju?
I koliko zelenog čaja smijem piti pored svoje nesanice?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:16   #405
mariaanamaria za to su ti super matičknjak i čaj od lavande, oni imaju umirujuće djelovanje, meni su super
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:33   #406
Quote:
mariaanamaria kaže: Pogledaj post
Koji čaj je dobar za nesanicu i psih.porobleme vezane uz nju?
I koliko zelenog čaja smijem piti pored svoje nesanice?
Meni komorač djeluje umirujuće, volim ga piti prije spavanja.

Zeleni ti ne bi preporučila da piješ više od jednom dnevno, i to ujutro, kao ni bilo koji drugi čaj koji bi te mogao razbuditi.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 17:33   #407
Da li zna netko gdje se moze kupiti u Zagrebu čaj od valerijane?
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 12:39   #408
Koji caj bi bio dobar za menstrualne bolove? Od 17.godine sam pila pilule,i sada sa 20 sam prestala zbog problema sa jetrom (mononukleoza i jetrena dijeta).Imam cistu na jajniku i zbog toga jake bolove i jos par simptoma koji nisu toliko strasni.
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 19:26   #409
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post

Također, zanima me je li u redu kuhati šipurak i koliko točno?
Ako pod sipurak mislis sipak, onda evo mojeg najboljeg recepta.
Nakon sto uberes sipak osusis. Prije upotrebe ga sameljes na mlincu za kavu ( ja obicno sameljem bocu od 70 deci ), ujutro stavis jednu punu u vrh jusnu zlicu mljevenog sipka u termosicu ( kvalitetnu, staklenu ko zrcalo unutra), zalijes 1 litru kipuce vode i zatvoris. Sljedece jutro moja familija a ima nas 3 svaki popije salicu caja od sipka.Nama je to zakon!
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 18:35   #410
Nisam sigurna gdje postaviti pitanje, ali pošto se ovdje piše dosta i o čaju korijena čička, može li mi netko reći koliko bi trebala trajati kura tinkturom? isto 3 tjedna pa pauza 10 dana pa opet?
mardou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 00:03   #411
Gdje se može kupiti čaj od pelina?
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 07:57   #412
Trebalo bi biti u svakoj ljekarni. Suban ima ona mala pakiranja za nekih 10, 11 kn. A imaju i po pola kile i kilu, ali to se treba naruciti u ljekarni pa dođe za par dana.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 16:43   #413
gdje u zagrebu ima za kupiti caj od centele (gotu kole)?

hvala

p.s. - u encianu, na kvatricu mozete kupiti razne biljne cajeve u rinfuzi. jeftinije vas dode nego kupovati pakiranja. nedavno sam kupovala mjesavinu subanovog hepar caja koji je cca 28kn u ljekarnama kutija, za oko 17 kn u rinfuzi. pa eto kome je blizu...
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 18:40   #414
Kada se bere čaj od lista maline, a kad od lista kupine?

Mora li se brati kao i list borovnice, prije cvatnje ploda?
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:55   #415
Kako pripremate crne cajeve pomjesane sa mlijekom? Kupio sam Chai mjesavinu ( s djumbirom i ostalim zacinima ) u Kuci zelenoj caja. Da li je to dovoljno sto se tice zacina? Ja slabo osjetim okus, ali svidjela mi se kombinacija kada sam dodao meda. Pretpostavljam da treba i "nauciti" uzivati u caju, miris je veliki dio iskustva. Kuca zelenog caja je raj mirisa.

Zadnje uređivanje slobodarazlike : 23.08.2016. at 00:10.
slobodarazlike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 21:27   #416
Kako se točno suši čaj od šipka, tj. šipurka, ali bez stavljanja u pečnicu?

Ja sam do sada sušio cijeli plod, nisam ga niti rezao niti mu skidao crni dio gdje bio cvijet, ali nekoliko puta mi se dogodilo da mi je dio ploda propao, počeo je da trune. To se možda dogodilo jer sam ga malo kasnije brao, pa ga je mraz uhvatio.

Dakle, je li u redu da ga sušim na ovaj način ili da mu samo odrežen crni dio gdje bio cvijet ili da ga prepolovim?
AlpinacX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 16:03   #417
Čaj za urološke probleme

Da li mi netko može preporučiti još neki čaj ili napitak protiv uroloških problema osim Uvinog čaja; a s obzirom da Uvin čaj nije preporučljivo piti dulje od 15 dana?

I gdje ga u Zg ima kupiti?
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 20:40   #418
Quote:
Beppinna kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može preporučiti još neki čaj ili napitak protiv uroloških problema osim Uvinog čaja; a s obzirom da Uvin čaj nije preporučljivo piti dulje od 15 dana?

I gdje ga u Zg ima kupiti?
List i plod brusnice. Nisam iz Zg-a, ali sigurno ima u ZG-u neka ljekarna koja prodaje čajeve rifuzo.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:52   #419
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
List i plod brusnice. Nisam iz Zg-a, ali sigurno ima u ZG-u neka ljekarna koja prodaje čajeve rifuzo.
Hvala na odgovoru.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 20:40   #420
Gdje kupujete , u Kuci zelenog caja ili u Svijetu caja? Cini mi se da je Svijet caja dosta jeftiniji, ali nisam jos isprobao pa ne znam kakva je kvaliteta.
slobodarazlike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.