Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2005., 15:10   #21
Quote:
zak fatalist kaže:
Ovako, ako bih u jednoj rečenici mogao sažeti u čemu se ja s jedne, a ti i Marakeš s druge strane, ne slažemo, onda je u tome što po meni postoje dvije vrste ambicija, a po vama samo jedna.

u podnožju ne mora biti provalija. Možda i ovdje na sred brda ima nešto što je njemu dovoljno. Možda će se nakon spusta uspeti na novu planinu koja je još triput viša. Možda će zaključiti i da u podnožju brda ima puno toga što nije istražio i naći novi smisao života. Slava ili sramota nisu jedine opcije, a ambicija nije jedino što te tjera naprijed u životu.
Citat o slavi i sramoti je bio samo na Diderot -ovog Zaka Fatalista ; sjeti se !

E, slazem se da se ne slazemo ukoliko je za mene ambicija ipak vezana za ideju moci i socijalnog ugleda - ako izbrises tu dimenziju izgubis specificnost ambicioznosti. A mislim da onaj tvoj planinar tezi nekom svom idealu. Ako je pogrijesio, ide prema drugom, ako jos ima snage. (Kami je lijepo rekao : treba zamisliti sretnog Sizifa).
Thomas Becket, nadbiskup Cantorberry-a, je bio covjek koji je nakon razbludnog zivota u drustvu Henrika II Plantageneta nasao svoj cilj - i slijedio ga je do kraja, dok ga kralj nije dao ubiti u katedrali. Anouilhov komad ne govori o ambiciji, nego bas o onom drugom sto tjera covjeka naprijed.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 15:18   #22
Quote:
eena_ kaže:
znači obrazovan, ali siromašan i živi u bačvi je u redu, ali obrazovan koji radi posao koji odgovara njegovom obrazovanju i diplomi je samo zlo?
Interesantno viđenje
Ako mi pripisujes takve budalastine, zakljucujem da pocinjes sterilne polemike. Svi poznajemo ljude koji su dosli na kljucna mjesta snagom ambicije a ne svojim profesionalnim kvalitetima (bilo je toga i u komunizmu, marakesu ! Nisu sve komunjare idealisti ! )
Bwt, Diogen je interesantan lik, ali ne tvrdim da je on ideal koji treba slijediti. Tvrdim da onaj ko buba na prvom mjestu da bi diplomom dobio utjecajno mjesto nije intelektualac nego arivist. (i ne kazem da je to slucaj kod Aurore) A zasto ne ? Svega treba na ovom svijetu, nemam nista protiv. I rekla sam da ambiciozni mjenjaju svijet- na bolje ili na gore, to je druga stvar.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 15:23   #23


Baš sam te htio pitati što misliš o Camusovom Sizifu, kad ono... Jako lijepo objašnjeno.

Ovako, skrušeno priznajem pred vaskolikim obrazovanim pučanstvom da mi je "Fatalist Jacques i njegov gospodar" zapravo u cjelini vrlo dosadna knjiga koju sam čitao na preskokce. Neki njeni fragmenti, međutim, toliko su dobri da sam u njima našao i dovoljno podloge za svoj nick. Htio sam uzeti nick Voltaire, ali to je malo prepretenciozno i za mene
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 15:37   #24
Skruseno priznajem i meni ! Uzasno teska lektira - ko da sjedis na iglicama - a citat sam nasla u predgovoru...
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 17:05   #25
Quote:
zak fatalist kaže:
Smajlićima svaka čast , ali samo da ne bude zabune - osobno ne smatram da je ambicija zlo. Smatram jedino da ona ima dvije strane medalje i da, u čemu se ne slažemo, može biti i nametnuta. Ono što ja vidim kao osobnu, nenametnutu ambiciju, to itekako podržavam.
Imam osobnu, nenametnutu ambiciju da ti napišem da kenjaš bez veze.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 17:54   #26
treba razluciti pojmove lijenost i bezobraznost zivljenja na tudji racun od roijecdi neambicioznost..

ok.. netko studira 12 godina.. mozda mu taj faks ne odgovara.. covjek se s vremenom mijenja..

'na faksu sam 13 godina' dakle nesto radim je izlika.. za lijenost..

amicioznost je nesto sasvim drugo.. to je 'ganjanje svojih ciljeva' i u tiom pogledu je sasvim pozitivna..

ako postoji konflikt izmedju ambicije koja je drustveno priznata ( zavrsit neki priznati faks) ili osobne ambicije pojedinca ( npr imati vochnjak sa 220 stabala) onda se mozhe dogodit da se osoba izgubi u svom shvacanju ambicije
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 22:23   #27
Quote:
~ šu ~ kaže:
Imam osobnu, nenametnutu ambiciju da ti napišem da kenjaš bez veze.
Te absolvo! Ljubi Ti skute sluga pokoran, pred genijalnošću Tvojom i moli Te da mi oprostiš ako sam Te uvrijedio i nemir unio u Tvoj rajski vrt.

Oprosti, a sad moram na WC.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 23:01   #28
Daj smirite se, please ! ako se pocnete svadati nemozemo dalje !

Ona007 kaze :
ako postoji konflikt izmedju ambicije koja je drustveno priznata ( zavrsit neki priznati faks) ili osobne ambicije pojedinca ( npr imati vochnjak sa 220 stabala) onda se mozhe dogodit da se osoba izgubi u svom shvacanju ambicije

Hoces reci da konflikt nastaje kad se dvije teznje bore u istom covjeku ? Ako sam dobro razumjela, covjek bi volio sadit vocnjak, ali agronomija recimo nije blistav fakultet, pa ide na nesto sto vise kotira, da bi dobio na ugledu i moci. I izgubi se. Jel'to ?
E, ja sam mislila da je bolesna ambicija kad gazis druge, ali s tim primjerom primjecujem da gaziti sebe je jos veci zlocin !
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 23:45   #29
Quote:
zak fatalist kaže:
Te absolvo! Ljubi Ti skute sluga pokoran, pred genijalnošću Tvojom i moli Te da mi oprostiš ako sam Te uvrijedio i nemir unio u Tvoj rajski vrt.

Oprosti, a sad moram na WC.
...thank whatever gods may be
for your unconquerable soul.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 00:03   #30
that's quite beautifull, shu, who said that ?
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 00:05   #31
Quote:
krazykat kaže:
that's quite beautifull, shu, who said that ?
ZF će znat, vidjet ćeš.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 00:24   #32
Quote:
~ šu ~ kaže:
ZF će znat, vidjet ćeš.
Opa bato, vidi što je ambiciozna mala! William Ernest Henley, "Invictus". Moj sig. Svaka čast.

No, kada si me već u ovim okolnostima podsjetila, posebno mi se dopada kada kaže

"It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll
".
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 00:31   #33
Yeah man! koje ambiciozno drustvo ! hm hm... zato smo se tu skupili...
dobrodosli u klub...
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 00:35   #34
Quote:
zak fatalist kaže:
No, kada si me već u ovim okolnostima podsjetila, posebno mi se dopada kada kaže ...
Kojim okolnostima?
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 01:04   #35
Quote:
krazykat kaže:
Yeah man! koje ambiciozno drustvo ! hm hm... zato smo se tu skupili...
dobrodosli u klub...
Živjeli, krazykat! I k litu! Vidim da si već luda od toga što trpiš prepucavanje mene i šu, pa nakon što joj odgovorim na pitanje, puštam joj da njena bude zadnja pa makar se morao izbičevati za pokoru.

Kojim okolnostima?, priupita šu.

U ovim okolnostima, šu, kada se "usprskos kaznama" ne libimo civilizirane rasprave, iznošenja osobnih stavova i to bez prostačenja. Lijepo razgovaramo, poštujemo druge i branimo vlastite stavove, koliko god čudni oni nekima bili.

Btw, krazykat, stvarno lijepo si objasnila ono o velikim ljudima na "susjednom" topicu.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 01:18   #36
Quote:
zak fatalist kaže:
U ovim okolnostima, šu, kada se "usprskos kaznama" ne libimo civilizirane rasprave, iznošenja osobnih stavova i to bez prostačenja. Lijepo razgovaramo, poštujemo druge i branimo vlastite stavove, koliko god čudni oni nekima bili.
Pa to je za ubit se od dosade.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 01:28   #37
Zak , miss Shu zahtjeva da ubacis vecu brzinu ili se pretvara u sleeping beauty !
sutra cu doc vidjeti sto si smislio !
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 01:38   #38
Quote:
~ šu ~ kaže:
Pa to je za ubit se od dosade.
Idem se izbičevat.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 01:55   #39
Quote:
zak fatalist kaže:
Idem se izbičevat.
Obećao si da ćeš šutke.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 08:27   #40
E lijepo, Shu i Zak, samo vi i dalje leprsajte i udvarajte oko topica a ja idem na moj voljeni posao za kojeg se nastavlja uciti, citati i pisati cijeli zivot, fax je samo jedna etapa u obrazovanju. Kad se zavrsi fax pocinje ono pravo : treba surfati na valu i biti najbolji pred svojom vlastitom savjesti a ne pred profesorima. Biti odlican pred svojim private tribunal se bitno razlikuje od ambicije, garantirano !
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.