Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 10:05   #1381
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Recimo da je normalno.
Zasto ?

Ako je pano u salonu ili izlozbeni primjerak plocice postavljen prije npr. dvije godine i nitko ga u međuvremenu nije zamjenio novom linijom, a samim time i drugim tonalitetom pločice onda su ovakve stvari moguce.

Dakle, stare plocice u salonu, a u tvornici se vec radi peta ili tko zna koja linija istih plocica i naravno da je velika mogucnost razlike tonova.
Da, razlikuju se pločice koje su mi isporučili i one koje su u salonu. Ali tko za to odgovara? Nitko me nije upozorio da postoji mogućnost da neču dobiti pločice koje sam naručio.
capt.Picard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 17:20   #1382
Quote:
capt.Picard kaže: Pogledaj post
Da, razlikuju se pločice koje su mi isporučili i one koje su u salonu. Ali tko za to odgovara? Nitko me nije upozorio da postoji mogućnost da neču dobiti pločice koje sam naručio.
A može slika šta si naručio a šta dobio? Razlike nebi trebale biti velike i obično je primjetno tek ako ti fali paket pa naručiš naknadno ako me kontaš. Ako je velika razlika nisi ih trebo preuzeti.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 02:28   #1383
Pozdrav svima i molim pomoć

Cura i ja smo kupili starogradnju u kolovozu i adaptirali stan.
Kupaonica je dobila nove pločice i sve je bilo u redu sa tuširanjem do neki dan.

Primijetio sam da pločice potamne (ovlaže se) oko fuga na nekim mjestima kad se tuširam sa vrućom vodom... Isto tak sam primijetio da je jedna fuga malo napukla (tanko kao vlas kose).

Pretpostavljam da "majstori" nisu stavili hidroizolaciju ispod pločica di je tuš kabina pa para prođe i kondenzira se ispod... Mislim, nakon sat vremena nestanu te fleke, ali se brinem kakve posljedice bi mogle biti. Jel mi mogu otpasti pločice?
Dok je vani bilo toplije nije se niš kondenziralo - kupaona je uz vanjski zid zgrade.

Ti isti keramičari su mi zaštopali wc sa fugir masom (bacali u odvod) i imao sam neugodno iznenađenje kad sam uselio i prvi dan povkao vodu tako da ih ne mislim ponovno zvati...

Da li se mogu fuge premazati nečime da ne ulazi vlaga? Da li treba mijenjati fuge? Ako da... sa kojom masom? Ova je murexin.
Samo vas molim nemojte mi reći da moramo micati tuš kadu, razbijati pločice i stavljati nove

Hvala!
__________________
I said no to drugs, but they didn't listen
Gerontius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:16   #1384
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
A može slika šta si naručio a šta dobio? Razlike nebi trebale biti velike i obično je primjetno tek ako ti fali paket pa naručiš naknadno ako me kontaš. Ako je velika razlika nisi ih trebo preuzeti.
Na žalost nemam sliku. Razlika je u boji, tj. nijansi boje. Naručio sam nijansu smeđe a dobio sam nijansu sive. Nisam bio doma kada su ih isporučili pa nisam odmah niti primijetio.

Edit: poanta mog pitanja je da li je normalno da sam dobio pločice koje su vidno drukčije boje(nijanse ili kako god) od onih koje su bile izložene u salonu? I da li imam pravo na povrat novca ukoliko mi ne mogu isporučiti pločice koje su identične onima koje su u salonu?

Zadnje uređivanje capt.Picard : 06.11.2012. at 11:22.
capt.Picard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 12:04   #1385
Možda netko slučajno vidio ovakve (podne) pločice, gdje bi mogla naći?
Nisam još ni krenula u potragu, ljenguza



Uploaded with ImageShack.us
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 16:49   #1386
Mogu li se zidne plocice fugirat isti dan kad su se i postavile, a podne vanjske 1 dan nakon postavljanja? Koje su mane tog "ubrzanog" fugiranja?
perinho55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 23:15   #1387
.

Quote:
perinho55 kaže: Pogledaj post
Mogu li se zidne plocice fugirat isti dan kad su se i postavile, a podne vanjske 1 dan nakon postavljanja? Koje su mane tog "ubrzanog" fugiranja?
Mogu se, ali....

Obzirom da se kod takvog " ubrzanog " fugiranja ljepilo nije sasvim posušilo, moze se dogoditi da fuga bude prošarana. Pogotovo ako se fugira svijetlijim fugama.

Na vanjskim pločicama se moze dogoditi da fuga "procvjeta" tj. da zarrobljena vlaga izbije kroz fuge .
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 21:35   #1388
Koliko moram uzimati dodatnih plocica povrh onih koje znam da cu upotrijebit. Netko mi je rekao 20% povrh za svaki slucaj, ali bi to htjela provjerit.
warp bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 22:04   #1389
Quote:
capt.Picard kaže: Pogledaj post
Da li je normalno da dobijem pločice u drugoj nijansi (vidljivo drukčijoj) od onih koje sam naručio, i onda još kažu da je svako pečenje malo drukčije i da je to normalno?
Moji dekori ne slice onima kakvi su bili u salonu (Nord), ne da se razlkuju za nijansu nego za 10 nijansi, kod mene obrnuto- kupila sivo, dobila smedje, vidjela tek kad su vec bile postavljene, totalno razocarana
Sretan ti ako su jos zapakirane, ja bi sve vratila.
Tena33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 16:43   #1390
bijele zidne plocice 10x20

Trazila sam ove keramicke plocice 10x20 u bijeloj boji po prodavaonicama, websitovima i forumima, ovaj forum mi nije u tome pomogao. Neki korisnici su pisali da su im prodavaci rekli da je ta dimenzija izasla iz mode. I zaista tesko ih je naci. Sada kada sam ih nasla, i kupila mozda pomogne nekome tko ih trazi!
Prvo gdje sam ih nasla bio je link www.keramika.com no tu se nemojte uopce truditi, jer cijena ovih plocica na tom websitu je jedno, a ponuda je sasvim nesto drugo, naime kada salju ponudu ukljuce cijenu transporta (a njihove plocice dolaze iz Portugala!) tako da cijena po m2 izadje astronomska, to sam na njihovom websitu i prokomentirala, jer onda nema smisla stavljati laznu cijenu na internetu, no njima to nije nimalo cudno!! (cijena na websitu tih plocica je 129kn, a sa dostavom odnosno transportom do Splita izadje gotovo 500kn/m2!!) Tako zaboravite njih, rade sa nekom firmom Tonkovic d.d te su ovi i ponudili tu cijenu.
Onda sam upisala u trazilicu ovaj put na talijanski: cheramiche bianco bla bla, i nasla proizvodjaca keramike tih dimenzija u bijeloj boji, ovo je njihov website: http://www.armonieartecasa.com/ita/p...iamante_23.php
tu mozete vidjeti liniju "diamante" imaju ih u crnoj, bijeloj, sivoj i krem boji.
i to sa tzv. "bevelled edge" (sto mi je jos ljepse) na engleskom to znaci da bridovi plocice idu malo prema van pa plocica malo iskace naprijed, ne znam kako se to kod nas zove ali izgledaju ovako http://www.google.hr/imgres?q=10x20+...9,r:5,s:0,i:93

Kontaktirala sam tu firmu u Italiji i oni su mi rekli da u HR imaju dva distributera ) To su "Kragic" koji pokriva veci dio Dalmacije (kod njih sam kupila) i "Spina" koja pokriva vecinu HR. ) A ima i Keratom u Makarskoj.

Inace isti talijanski proizvodjac pa tako i ove dvije kompanije nude i jednobojne bijele itd...i u dimenzijama 20x20, 10x30, no te pak dimenzije te puno vecu paletu boja mozete naci i u Marazziju, dakle te dimenzija nije problem...vidjela sam da neki ne mogu naci ni ove dimenzije...
Eto, nadam se da je ovo nekom pomoglo. Inace se ove plocice 10x20, koje su inace daleko od "zastarjele" kako kazu nasi prodavaci , vec su vrlo popularne, zovu "subway tiles" jer imaju efekat podzemne zeljeznice, tamo se naime koriste plocice tih dimenzija, dimenzija cigle, pa stvaraju starinski ugodjaj. Posebno mi se svidjaju u kombinaciji sa podnim keramickim plocicama imitacije parketa, a moze se igrati s fugom razlicitih boja, npr boje vasih zidova kako bi one malo dosle do izrazaja. Pogledajte samo kataloge robne kuce Ikea i casopise interijera, ima tako puno kuhinja i kupaonica uredjenih ovim plocicama.
Eto, to je sve! Dakle ako ih trazite, ima nade! A da, i zadnja ali ne i najmanje vazna stvar, uopce nisu astronomski skupe, dobila sam ponude od sva tri dobavljaca, cijena je bila slicna, no kupila sam u Kragica, cijena 160kn/m2.

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 28.01.2013. at 17:19.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 17:59   #1391
cijenea je super! i meni se te sviđaju, samo što mi se ne sviđa da su tako izbočene, ja bih voljela potpuno ravne, te su mi san snova. i da su mat. imam isto iskustvo kao ti, obilazila hrpe trgovina, svi kažu "joj, imaš toga na sve strane", nigdje nisam našla.

baš ti hvala na iscrpnom izvještaju.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 00:27   #1392
preuređujem malu kupaonicu. htjela bih kupiti dobre a ne pretjerano skupe pločice. ima li tko iskustva s gorenje pločicama? našla sam neke u baumaxa cjenovno su povoljne ( 60tak kuna m2 podne i zidne) pa me zanima na što trebam paziti? općenito me zanima gdje da nađem najbolji omjer cijene i kvalitete. bauhaus ili baumax ili feroterm ili neki treci?
bebac2205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 01:25   #1393
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
cijenea je super! i meni se te sviđaju, samo što mi se ne sviđa da su tako izbočene, ja bih voljela potpuno ravne, te su mi san snova. i da su mat. imam isto iskustvo kao ti, obilazila hrpe trgovina, svi kažu "joj, imaš toga na sve strane", nigdje nisam našla.

baš ti hvala na iscrpnom izvještaju.
A super netko je procitao! nema na cemu. Vidis tebi se pak svidjaju normalne ravne...ah...onda ti nisam puno pomogla , kod tog proizvodjaca ima normalnih ali su dimenzija 10x30, bijele....mozda ima i neizbocenih 10x20, ne znam....bas me zanima kako izgledaju na zidu i da li to izbocenje puno znaci na zidu. To cu prokomentirati kad budu postavljene
Da smijesno je to kad kazu: "ma toga ima svugdje", a onda pocnes traziti, kad ono tocnije je da "nema nigdje" lol.
Ako vidim takve, javit cu ti!
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 01:28   #1394
Quote:
bebac2205 kaže: Pogledaj post
preuređujem malu kupaonicu. htjela bih kupiti dobre a ne pretjerano skupe pločice. ima li tko iskustva s gorenje pločicama? našla sam neke u baumaxa cjenovno su povoljne ( 60tak kuna m2 podne i zidne) pa me zanima na što trebam paziti? općenito me zanima gdje da nađem najbolji omjer cijene i kvalitete. bauhaus ili baumax ili feroterm ili neki treci?
Iako sam rekla da necu vise krociti u Feroterm zbog toga sto se iako su velika firma plocice ne mogu vracati ako vam ostane visak niti mijenjati pa onda zbunjena usluga, dostava itd..., no tamo su cijene ipak bile najbolje a i kvalitetne su, imaju cesto i akcije i popuste..pa pogledaj
Nemam iskustva s Gorenje plocicama, obicno bude vrlo mali izbor, keramicari kazu da na zidu ne treba neka kvaliteta, no na podu treba.

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 29.01.2013. at 01:37.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 17:32   #1395
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
...cijena 160kn/m2.
ja danas bila u Špini i još jednoj trgovini i tamo je cijena ovih pločica ( s tim da su dimenzije 7,5x15) 320kn/m2 morat ću zvati tog Kragića pa vidjeti s njima.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 17:50   #1396
Quote:
capt.Picard kaže: Pogledaj post
Na žalost nemam sliku. Razlika je u boji, tj. nijansi boje. Naručio sam nijansu smeđe a dobio sam nijansu sive. Nisam bio doma kada su ih isporučili pa nisam odmah niti primijetio.

Edit: poanta mog pitanja je da li je normalno da sam dobio pločice koje su vidno drukčije boje(nijanse ili kako god) od onih koje su bile izložene u salonu? I da li imam pravo na povrat novca ukoliko mi ne mogu isporučiti pločice koje su identične onima koje su u salonu?
Nije.Pravo na reklamaciju imaš prije ugradnje.
provjeri naziv pločica na računu i na kutiji, tek toliko da vidiš dali je došlo do nesporazuma ili greške.

Keramičari koji kažu da kvaliteta zidne keramike nije bitna LAŽU
diddlay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:24   #1397
Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
ja danas bila u Špini i još jednoj trgovini i tamo je cijena ovih pločica ( s tim da su dimenzije 7,5x15) 320kn/m2 morat ću zvati tog Kragića pa vidjeti s njima.
Hm, to nisu iste plocice onda, nemoguce da bi takva razlika u cijeni bila u St i Zg u, ma i ove o kojima ja govorim vec kostaju vise u razlicitoj boji, pa pretpostavljam i dimenzije mogu razlicito kostati. No bijele 10x20 cijena je ta dole. No ipak ima jedna "kvaka", danas su mi javili da ih ta firma pocinje opet proizvoditi za mjesec dana, pa je moja narudzba na cekanju, dakle cekat cu vise od provotnih 6 tjedana , ma nema veze, ne zuri mi se.
Evo Spinine ponude: (u Kragica je neki dodatni popust pa ispadne 159kn), evo ti copy pasted lol

Komercijalist
Vlado Videka
UKUPNO rabatna osn.140,10
RABAT : 7,37
PDV : 25,00% 35,03
SVEUKUPNO Kn : 175,13
147,47
1 XX1 ARMONIE DIAMANTE 10X20 BIANCO LUCIDO M2 1,000
1 BOX = 1 M2
184,34 5 175,13

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 29.01.2013. at 20:53.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:25   #1398
Quote:
bebac2205 kaže: Pogledaj post
preuređujem malu kupaonicu. htjela bih kupiti dobre a ne pretjerano skupe pločice. ima li tko iskustva s gorenje pločicama? našla sam neke u baumaxa cjenovno su povoljne ( 60tak kuna m2 podne i zidne) pa me zanima na što trebam paziti? općenito me zanima gdje da nađem najbolji omjer cijene i kvalitete. bauhaus ili baumax ili feroterm ili neki treci?
na opće iznenadenje imas jako dobrih u merkura po 80 kn/m2... a nedjeljom je 10% popusta...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:59   #1399
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
A super netko je procitao! nema na cemu. Vidis tebi se pak svidjaju normalne ravne...ah...onda ti nisam puno pomogla , kod tog proizvodjaca ima normalnih ali su dimenzija 10x30, bijele....mozda ima i neizbocenih 10x20, ne znam....bas me zanima kako izgledaju na zidu i da li to izbocenje puno znaci na zidu. To cu prokomentirati kad budu postavljene
Evo primjer:


Imam još, ovo je prva koju sam našla, skužit ćeš... ako ovo negdje netko vidi, neka javi!
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 21:51   #1400
da to su te plocice, ima jos jedna slika gore povise... bas lijepo, volim kad se tako slazu.
no meni su ipak draze izbocene, imaju vise sarma, a narocito za kuhinjski zid gdje ih ja postavljam
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...TM%3B300%3B300

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 29.01.2013. at 22:05.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.