Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 11:33   #81
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
što je s onim "mitom" da Smart ne može preći 80 000km bez generalke motora?
nije mit
uglavnom je istina za 450 benzince
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:58   #82
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
što je s onim "mitom" da Smart ne može preći 80 000km bez generalke motora?
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
nije mit
uglavnom je istina za 450 benzince
Tako je, treba izbjegavat Smartove proizvedene do 2007. Pogotovo treba izbjegavati benzincs od 599 cc, to je taj koji ne može prijeći 100tkm bez generalke.

Od 2007. u njih su se počeli ugrađivati vrlo kvalitetni 1,0L Mistubishijevi motori.
dr_dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:25   #83
Quote:
FiZor kaže: Pogledaj post
Što se tiče interijera, uređenje je minimalističko, djeluje malo preplastično, ali kvalitetno sklopljeno.
Baš preplastično. Ima sam priliku litos vozit Forfour i kad sam vidio i dotaka onu plastiku, na središnjem grebenu ispod mjenjača, nisam moga virovat koji je ono škart od izrade i kvalitete, ko da je od malo tvrđeg kartona, a ne od plastike
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:41   #84
Auto je super za ono za sto je napravljen i predvidjen, a to je za srednji stalez te kao drugo ili trece vozilo u familiji. Znaci upotreba za na posao, fitness,plac,faks i slicno...ne za ici po kobasice na selo ili u klet s bacvama...
Ja imam 450 benzinca sa promjenjenim motorom ( umjesto generalke) i sve je odlicno, od potrosnje pa nadalje.
Ako zivis u ravnicarskom dijelu lijepe nase onda ce ti jos i manje trositi,tako da o tome ne razmisljaj.
Isto tako ako i dalje sumnjas, onda si kupi za iste novce staru generaciju Twinga pa neces imati gotovo nikakvih problema osim manjak imidja koji imas sa SMART-m.
primorjecro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:51   #85
Vozio godinu dana brabusa. Doduse kao drugi auto.

Samo toci i vozi.
wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 20:06   #86
Rađe si uzmi novi citroen c1 ili Peugeot 107 za te novce, još ti stane 4 ljudi bez problema, a smart je samo Smart marketing, ništa više, jer ne vrijedi te novce.
zucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:25   #87
Hvala grupi,

mislim da mi je ipak pametnije uzet neko vise "obicno" auto.

Pozdrav svima
rasho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:32   #88
Quote:
NUMLOCK1 kaže: Pogledaj post
na drugoj temi se priča da u gradu ne može preći više od 100.000km a ti mu preporučaš rabljeni.
U jednom auto magazinu je bila priča nekog tipa koji je odgulio 500000 km, bez i jednog kvara! Samo sa redovnim servisima! Treba samo paziti od koga se kupuje!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:33   #89
Pa pljuni 14-56 tisuca eura pa si kupi Smarta
Jebo Twinga i C1, to je za babe
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:34   #90
Quote:
primorjecro kaže: Pogledaj post
Auto je super za ono za sto je napravljen i predvidjen, a to je za srednji stalez ...
Ak je Smart za srednji stalez onda nam je taj isti stalez vrlo bogat
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:57   #91
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
U jednom auto magazinu je bila priča nekog tipa koji je odgulio 500000 km, bez i jednog kvara! Samo sa redovnim servisima! Treba samo paziti od koga se kupuje!
Motori od 450 i 600 kubika imaju jednostavno premalu kubikažu i zato im je vijek kratak. Usporedio bi ih sa bratovim motorom (Yamaha Dragstar 650) i motorima sa sličnim kubikažama koji također imaju životni vijek 60-100tkm.

Novi Mitsubishijevi benzinci koji se sada ugrađuju u Smarta imaju pristojnu kubikažu i sasvim su druga priča.

Ovaj smart o kojem ti govoriš je iz 2000. 0,8L dizelaš koji ima puno duži vijek trajanja u odnosu na benzince tih godišta.

Evo priče o njemu: (na njemačkom)
http://www.autobild.de/artikel/500.0...upe_53148.html
dr_dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 01:00   #92
Smart ForTwo 2000-2002

budući da se da nabavit za kojih cca 4000 eura zanima me da li se to isplati kupit kao 2. auto u obitelji koji bi se vozio samo u zg-u i isključivo kratke dionice? kakvi su se pokazali ti motori, kakav je mjenjač (automatic), kolko košta održavanje i redoviti servisi, potrošnja naravno. recimo da bi se radilo max 7-8 tisuća godišnje ?!?

ajde neke dobre duše da kažu nešto o tom autiću,

btw znam da se za te novce može kupit i nešto poput twinga mlađeg godišta ali me zanima baš taj smart budući da ništa nisam čuo kakav se pokazo
Karlo2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 02:13   #93
Ja imam Smarta 2002. godište. Smartovi tog godišta koje si naveo imaju problem. Naime mnogima je otišao motor pri kilometraži blizu 100 tisuća i više, mnogi su ga morali mjenjat što je velik trošak ili su ga onda pokušavali utopit nekome drugome. Meni je hvala Bogu u super stanju i sa kilometražom od 89 000, poglavito zato jer ga je prije vozila sestra koja ga nije gazila, uredno je bio održavan i za njega se brinulo. Mnogi vlasnici Smartova su ih gazili ko da je riječ o nekoj jurilici, bolila ih je kita za to auto pošto im je vjerovatno bio drugi ili treći automobil, a njegov motor nije namjenjen za to. Stoga ako ideš kupit Smarta ovo godište koji će vjerovatno imat veliku kilometražu MORAŠ platit nekome mehaničaru koji se kuži u Smartove da mu pogleda motor inače vrlo moguće možeš se nać u situaciji gdje ćeš morat mjenjat motor što će te izać nekih 2000 eura što bi bio vrhunski salto mortale za tvoj džep.

Što se tiče održavanja, ako ideš preko službenog servisa i neće baš bit jeftino usporedbi s nekim drugim autima koje možeš kupit za te novce. Ja sam hvala Bogu u Splitu naišao na servisera koji je prije radio u Mercedesu i kod njega ga održavam i servisiram i izađe me jedno 50% jeftinije nego da ga u službenom Mercedes servisu održavam. Za jedan primjer sestra mi je prije nego što sam ja dobio auto bila ga udrila sprijeda i pukao je jedan dio plastike i cijeli se veći komad morao micat. U službenim servisima Vrdoljaka i Euroline-a su mi taj novi dio, ugradnju i lakiranje u boji vozila htjeli naplatit 3 000kn, ja sam preko ovog svog sve riješio duplo jeftinije i super je bilo odrađeno. (inače njegovi originalni dijelovi znaju bit ovako skuplji, jebiga oni to tretiraju ko da je svaki drugi Merc i to ti je to)

Automatik kod Smarta nije klasičan, sporo mjenja brzine usporedbi s klasičnim automaticima, zna bit nekad iritantan iako se čovjek navikne na njega. Ipak je po gradu komfor kad ne trebaš non stop šaltat brzine nego imaš samo gas i kočnica i to je to. Ja imam model sa motorom od 600 kubika, po gradu kad ga normalno vozim bez naglih ubrzavanja troši mi oko 5 litara, kad ga malo jače stiskam odmah skače na oko 6. Ono što također moraš pazit kod Smarta ovih godišta jest razina ulja, poznato je da voli popit ulja pa stoga to provjeravam u određene intervale jer će se u protivnom sjebat totalno.

Znači suma sumarum, ovakav automobil nikako ne kupit bez pregleda nekog mehaničara koji ima iskustva sa Smartovima, održavanje ne preporučujem u službenom servisu zbog troškova, a opet ne ni u ruke nekog mehaničara koji po prvi put vidi Smarta jer nije isti racku ko svaki drugi auto. Auto je za po gradu dušu dalo, možeš naći parkinge svojestvene samo njemu, malo troši, opuštajući je za vozit po malim relacijama po gradu, kad se navikneš na njega nećeš htjet s nikojim drugim autom ić kad trebaš ić u centar gdje je gužva. Također ako ga kupiš bilo bi poželjno da ubodeš nekog sa passion paketom opreme koji ima sve što trebaš.

Eto nadam se da sam ti nešto pomogao...
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 08:32   #94
Ako si baš zapilio na Smarta OK,

ali za puno manju paru možeš dobiti razmjerno jeftine gradske jurilice koje će jednako efikasno služiti svrsi, ali naravno neće biti (toliko)fensišmensi.

FIAT Cinquecento, Seicento? Bolje idu, manje troše, jeftinije je održavanje, 5 sjedala, veći gepek, na malo više od 3m...


A ako je jedino bitan fensišmensi, onda nemoj pitat za cijenu...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 09:38   #95
Smart doslovce jede gorivo kao da nema sutra! Ja se osobno kanim uzet za po gradu Lupo 1.4 tdi
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 11:36   #96
@Hildegard hvala ti na tako detaljnom odgovoru

ma razmišlja se o 2. autu u dogledno vrijeme, nije bitna marka nego da je što isplativiji ali sad me nakon Hildegardovog posta taj smart manje privlači jer 99% onih koji se kod nas prodaju uvoza tako da ... možda ipak bolje onda gledat lupo, seicento i ostatak mini društva
Karlo2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 11:38   #97
PO meni je kupnja takvog auta nepromisljenja i neisplativa. Za taj novac moze se dobiti kvalitetniji mali auto, s jeftinijim troskovima odrzavanja i cak mozda i manjom potrosnjom, jer smart zbog loseg aut. mjenjaca trosi vishe nego sto se moze ocekivat. Lupo je dobar prijedlog,ne znam kakve su cijene Toyote Aygo a ni kvalitet ali i to izgleda kao auto koje bi ti odgovaralo. Mitsubishi Colt takodjer. Jedino ne znam mozes li to kupit za te pare, jer sam iz BiH kod nas je nov Aygo 7000eura naprimjer.. Uglavnom moj skromni savjet da zaobidjes smarta sta god drugo uzeo.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 12:26   #98
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Smart doslovce jede gorivo kao da nema sutra! Ja se osobno kanim uzet za po gradu Lupo 1.4 tdi
Daj ne bulazni

Quote:
Karlo2105 kaže: Pogledaj post
@Hildegard hvala ti na tako detaljnom odgovoru

ma razmišlja se o 2. autu u dogledno vrijeme, nije bitna marka nego da je što isplativiji ali sad me nakon Hildegardovog posta taj smart manje privlači jer 99% onih koji se kod nas prodaju uvoza tako da ... možda ipak bolje onda gledat lupo, seicento i ostatak mini društva
Nema na čemu. Ako su Smartovi iz ponude iz uvoza i nemaš mogućnost pregleda vozila prije kupnje onda nikako to kupit!

Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
PO meni je kupnja takvog auta nepromisljenja i neisplativa. Za taj novac moze se dobiti kvalitetniji mali auto, s jeftinijim troskovima odrzavanja i cak mozda i manjom potrosnjom, jer smart zbog loseg aut. mjenjaca trosi vishe nego sto se moze ocekivat. Lupo je dobar prijedlog,ne znam kakve su cijene Toyote Aygo a ni kvalitet ali i to izgleda kao auto koje bi ti odgovaralo. Mitsubishi Colt takodjer. Jedino ne znam mozes li to kupit za te pare, jer sam iz BiH kod nas je nov Aygo 7000eura naprimjer.. Uglavnom moj skromni savjet da zaobidjes smarta sta god drugo uzeo.
Smart mi troši oko 5 do 6 litara po čistoj gradskoj vožnji. I to po mom proračunu, a ne ovim retardiranim kompjuterima koji lažu. Ulijem 30 litara goriva i prođem minimum 500km, potrošim godišnje otprilike 3000 do 3500kn na gorivo. Po mojim poimanjima potrošnje i troškova što se toga tiče to je malo. A za auto za po gradu (baš gradu, ne nekom selu koje misli da je grad) po mom mišljenju nema boljeg od Smarta. Al pokretaču teme s obzirom na okolnosti preporučujem kupnju nekog drugog automobila.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 14:08   #99
Ne znam sta da kazem. Mislim da je Smart daleko od dobrog gradskog auta ako ga uporedimo s recimo Lupom, Aygom ili nekim slicnim. Lupo s tdi ili sdi motorm ce trositi isto kao Smart, ima vish eprostora i jeftinije odrzavanje i iskreno ne izgleda presmijesno. Mislim i da je osjecaj sigurnosti veci u lupu, jer u smartu imash samo 20 cm iza glave,udarac veceg auta i zavrsices dupetom na tudoj haubi....Da ne govorim sto su troskovi odrzavanja veci,a performanse su lose ako uzmemo u obzir potrosnju, jer i veca auta po istoj cijeni (tipa clio,puno,cak dizeli) trosice isto uz dosta bolje performanse i dosta vishe prostora te nisze troskove odrzavanja. Ako nista kada je prvi autu u kvaru ako treba izvan grada, mozemo uzet drugo jer zadovoljava neke kriterije, dok sa smartom svaki izlazak izvan grada je samoubistvo.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:17   #100
Ma ja sam htio da uzmem smart kao show car jer bi ga brendirao ali kada sam cuo koliko troshi i kako je preskup za odrzavanje... Odlucio sam se za lupa
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.