Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2013., 22:57   #2941
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Da nije maloga kojeg svrbe prsti, bilo bi super
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
tweetee- možda ti se tolko svidjelo BAŠ zbog okusa dečkovljevih prstiju?
Pitanje je što je mali tim prsima radio i što dodirivao da su kolači bili tako dobri. Tweetee, možda je to njegov tajni začin ?
Pellaprat is offline  
Old 16.02.2013., 22:57   #2942
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Pa, ono što mogu dovući iz sjećanja je
1. Crikvenica, negdje valjda centar, ne predaleko od morskog muzeja, e, ima onaj neki mlinski kotač ispred lokala i zatvorenu terasu za pušače pored toga.

Ili jel bar netko zna naziv te slastičarne u Crikvenici.
Toš?

Loša voćna salata. Preslatka.
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Old 16.02.2013., 23:27   #2943
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Pitanje je što je mali tim prsima radio i što dodirivao da su kolači bili tako dobri. Tweetee, možda je to njegov tajni začin ?
Ne bih znala jer ipak sam dobila drugu rundu kolača koju nije pipkao

Nije nosio dekolte pa prsa nisam u mogućnosti pohvaliti/kuditi...
tweetee is offline  
Old 16.02.2013., 23:36   #2944
Sknedlom u grlu prenosim 3 fotke iz moje ljubavi iz Maksimirske- kako su sami napisali uz 12 fotki- 77 nam je godina tek!

Pa idemo, Orijent iz 1935.
Tad je tata naših šefica seka bio još radnik tamo (stoji u ulazu)





Zatim u '60tima:





i kao šlag, Seke šefice kao bebe...
Ti pogledi i osmjesi i danas blistaju kao prije... khm... 40tak godina.




Čestitam Orijentu za ovu veeeliku tradiciju i kvalitetu koju imaju, želim da im ne nestanu jednog dana kolači iz frižidera s obzirom koliko ih smanjuju- moguće da će ih morati kukičati i ubacivati u male staklene bočice kao minijature broda.
Deedy is offline  
Old 16.02.2013., 23:58   #2945
enigma in red,

znam da vivas kavu imas u cookie factoryju, a illy u torte i to. eh, sad, koliko si prepicky za njih, ne znam, ali tamo vole ici mladi, pa kad kazes da si mlada...
btw, meni vivas kava bas i nije nesto, no mozes je popiti na britancu, tamo su ti tom tom i kava tava kod kojih mozes pojesti palacinke. ne znam kakve su im, ali eto prijedlog ako ides tamo na sajam... dobru kavu sam pila u le kolacu, mislim da je bila franck superiore, a franck inace ne volim. ok, znam da nisam puno pomogla.

---

imaju li uopce u orijentu kavu? nije da je zelim tamo i popiti, ali eto pitam, mozda i pozelim...

DEEDY, DAJ ONU S TITOM NA ZIDU!

eto, i ja cestitam. i jos da pitam: kad se ono uvodi sladoled? fala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 17.02.2013., 01:11   #2946
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
imaju li uopce u orijentu kavu? nije da je zelim tamo i popiti, ali eto pitam, mozda i pozelim...
!
Imaju, naravno.

I to jaako dobru, tvrdi moja gospodja majka koja je inace malo fasistoidna po pitanju kave.
rokolina is offline  
Old 17.02.2013., 15:07   #2947
DD ja mislim da su u Orijentu krivo shvatili bit molekularne kuhinje.Možda bi im netko trebao objasniti da se tu ne radi o smanjivanju kolača na veličinu molekule.
Dlapek is offline  
Old 17.02.2013., 15:39   #2948
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Sknedlom u grlu prenosim 3 fotke iz moje ljubavi iz Maksimirske- kako su sami napisali uz 12 fotki- 77 nam je godina tek!


i kao šlag, Seke šefice kao bebe...
Ti pogledi i osmjesi i danas blistaju kao prije... khm... 40tak godina.
http://upload.slike.com/slike/AzDI.jpg
Ova lijeva, buduća plavuša, je komotno mogla glumiti u Egzorcistu.
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
DD ja mislim da su u Orijentu krivo shvatili bit molekularne kuhinje.Možda bi im netko trebao objasniti da se tu ne radi o smanjivanju kolača na veličinu molekule.
Pellaprat is offline  
Old 17.02.2013., 21:07   #2949
Quote:
Poison Candy kaže: Pogledaj post
Toš?

Loša voćna salata. Preslatka.
Nemam pojma za salatu, mene je mekani biskvit oduševio, tnx for info

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
enigma in red,

znam da vivas kavu imas u cookie factoryju, a illy u torte i to. eh, sad, koliko si prepicky za njih, ne znam, ali tamo vole ici mladi, pa kad kazes da si mlada...
btw, meni vivas kava bas i nije nesto, no mozes je popiti na britancu, tamo su ti tom tom i kava tava kod kojih mozes pojesti palacinke. ne znam kakve su im, ali eto prijedlog ako ides tamo na sajam... dobru kavu sam pila u le kolacu, mislim da je bila franck superiore, a franck inace ne volim. ok, znam da nisam puno pomogla.

---

imaju li uopce u orijentu kavu? nije da je zelim tamo i popiti, ali eto pitam, mozda i pozelim...
Jesi, dala si dobrih prijedloga, njuškat ću

Kava nije za mene, ali kako ja ganjam nepušačka mjesta, a uz to želim kavopiji ugoditi i ambijentom, slastičarne i restorani mi padaju na pamet kao potencijalno ok, pa se sad raspitujem, do sad mi nije trebalo, iako, nekad si pomislim da bi možda bilo jednostavnije da - ne idem van

BTW mladost je stanje duha
enigma in red is offline  
Old 18.02.2013., 21:06   #2950
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Nemugu ne prokomentirati da ovo uopce nisu baklave nego kadaif. Prekrasan na prvoj slici
__________________
PROTIV!

Zadnje uređivanje L3go : 18.02.2013. at 21:23. Reason: kvotanje slika
mmz<3 is offline  
Old 18.02.2013., 21:37   #2951
Dlapek i ja bile u Amelie. Odlični macaronsi, čoko-keksi od badema i jako fina, kiselkasta čoko-naranča torta.
Gipsyqueen is offline  
Old 19.02.2013., 18:18   #2952
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Kava nije za mene, ali kako ja ganjam nepušačka mjesta, a uz to želim kavopiji ugoditi i ambijentom, slastičarne i restorani mi padaju na pamet kao potencijalno ok, pa se sad raspitujem, do sad mi nije trebalo, iako, nekad si pomislim da bi možda bilo jednostavnije da - ne idem van
nije bas za temu o slasticarnama, no s obzirom da se spominje kava & nepusacki prostor (a i britanac): meni uvjerljivo najbolja (i konstantna) kava je u eliscaffeu u ilici kod britanca. obvezno posjetiti!

p.s. od mene je udaljeno cca 30 km i redoviti sam - isplati se.
xls is offline  
Old 19.02.2013., 18:29   #2953
Grdelin - update

Kako sam i najavila, mailala sam vlasnici informaciju da joj zaposlenik poslužuje torte pomoću prstiju.
Zahvalila mi je na dojavi, složila se da je to neprihvatljivo i obećala na to upozoriti djelatnika. Nije se ispričala, ali je potvrdila da se loše osjeća jerbo sam se ja loše osjećala u slastičarni. Zahvalila je na drugoj prilici koju sam im eventualno voljna pružiti.
Eto...
tweetee is offline  
Old 19.02.2013., 18:50   #2954
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Nemugu ne prokomentirati da ovo uopce nisu baklave nego kadaif. Prekrasan na prvoj slici
Meni je skroz neobično kad od kadaifa prave baklavu. OK, znam da je to u nekim zemljama običaj, npr. Grci to rade, ali bi biti je kadaif ono rezančasto tijesto, a ne kolač od tog tijesta napunjen svim i svačim. Izvorno je kadaif vrsta tankih slatkih rezanaca. Prelije se šećernom ili medenom otopinom, kao baklava i tako se jede.
Emericzy is offline  
Old 19.02.2013., 20:29   #2955
prigodna tema za kavu i raspravu o tome gdje ju pijete

https://www.forum.hr/showthread.php?t=11763&page=16
Tamara21 is offline  
Old 20.02.2013., 08:14   #2956
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni je skroz neobično kad od kadaifa prave baklavu. OK, znam da je to u nekim zemljama običaj, npr. Grci to rade, ali bi biti je kadaif ono rezančasto tijesto, a ne kolač od tog tijesta napunjen svim i svačim. Izvorno je kadaif vrsta tankih slatkih rezanaca. Prelije se šećernom ili medenom otopinom, kao baklava i tako se jede.
ja nisam vidjela ni jela kadaif bez dodataka/punjenja od oraha,suhog grožđa,pistacija...
Obično se na jedan sloj rezanaca stavi punjenje pa se prekrije drugim slojem,peče i zalijeva agdom.Stara majka moje prijateljice je radila sama i rezance pa na sloj rezanaca stavljala rezane lješnjake i suho grožđe,motala kadaif u rolu i tako ga pekla.Naročito sam voljela kad je agdu radila s mandarinama.
Dlapek is offline  
Old 20.02.2013., 10:01   #2957
Rasprava o kavi je premještena ovdje. (klik)

LP!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 20.02.2013., 16:15   #2958
kašnar

zna li netko da li je slastičarna kašnar u dubravi zatvorena
vivikov is offline  
Old 20.02.2013., 20:06   #2959
Svratih u Amelie po 2 macaronsa za van, puna slastičarnica, baš mi je drago.
Malina, limun. Odlični, friški, kvalitetni i vrlo ukusni.



Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
zna li netko da li je slastičarna kašnar u dubravi zatvorena
http://www.kolaci-kasnar.com/e-mail-kontakt/telefon
Nazovi i pitaj.


Ako je to slastičarnica preko puta SKonzuma pri okretištu Dupca, sumnjam da je zatvorena, jer mi je lik s kojim nešto surađujemo hvalio te kolače, da oni s njima surađuju ovoono, tako da sumnjam da je zatvorena.
Iako ne vjerujem tipu glede ukusa koji ima, al sad sam se osvrnuo na to je li ili nije zatvoren lokal.
Deedy is offline  
Old 21.02.2013., 00:12   #2960
meni se cini da sam ju vidjela otvorenu zandji put kad sam prolazila onuda.
ne znam nikoga tko tamo jede kolace dobra slasticarna u tom kvartu... tesko
Zla patka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.