Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 13:23   #5901
Mislim da je svima više neobično to što šnite u Orijentu nazivaš većima. Neki od nas godinama idu redovito u Orijent i vole njihove kolače, ali ovdje se često komentira kako su im šnite sve manje i manje, a svakako manje od šnita u drugim slastičarnama.
Gipsyqueen is offline  
Old 18.12.2014., 13:27   #5902
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Mislim da je svima više neobično to što šnite u Orijentu nazivaš većima. Neki od nas godinama idu redovito u Orijent i vole njihove kolače, ali ovdje se često komentira kako su im šnite sve manje i manje, a svakako manje od šnita u drugim slastičarnama.
Ali su vece nego u MNK a jeftinije kao sto sam i napisao.
Kako bih ja volio da ljudi fakat procitaju sto je drugi forumas napisao i to do kraja a ne samo recenicu dvije - prije nego sto odgovore i onda procitati ponovno odgovor prije nego sto stisnu da se odgovor objavi. To vrijedi i ovdje i na drugim temama.
europe2seoul is offline  
Old 18.12.2014., 13:36   #5903
Za druge ne znam, ali ja sam pročitala i dalje tvrdim ono što sam i napisala - da su šnite u Orijentu uvijek komentirane kao manje nego igdje drugdje. Meni se još nikad nije dogodilo da je šnita u MNK manja od Orijentove.
Gipsyqueen is offline  
Old 18.12.2014., 13:56   #5904
Jučer sam bila u The cookie factory prvi put..
svidjelo mi se, ambijent je ugodan, sve je lijepo božićno okićeno, konobari su jako uljudni, vrlo smo kratko čekali. Bila je gužva ali ne smeta me to nego možda mrvicu preglasna glazba.
Kaj se kolača tiče, ja sam jela Majestic Chocolate Cake, a dečko Apple cobbler. Torta je bila jako ukusna, tipična klasična čokoladna torta, jako je zasitna i nisam mogla pojesti cijeli komad. Ovaj cobbler je prefin, servirali su ga toplog sa sladoledom od vanilije, u preslatkom porculanskom kao mini protvanju sa ručkicama, isto jako zasitan ali sigurno se vraćam tamo da probam sama taj cobbler jer je njami.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Old 18.12.2014., 14:03   #5905
@djipsi i europe2:



Srecom imam inkontinencijsku pelenu na sebi.


europe2... ja sam gotovo slijepi adorator seka iz Orijenta, ljubim stope kojima su tako indiskretno hodile, ali dopusti... niko mali ko Orijent. Kad kazem niko, mislim ni MNK.
(moj komentar ne uzeti kao sukob rezidenata i nekog ko to nije, jer stvarno to nije)



U Slatkoj prici sam jeo fiiinu slagastu tortu s karamelastom kremom i bananom i slagom i mislim cokoladnim biskvitom i to dooobar komad, velik. Pazi sad... 13 kn .
Deedy is offline  
Old 18.12.2014., 19:33   #5906
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ali su vece nego u MNK a jeftinije kao sto sam i napisao.
Kako bih ja volio da ljudi fakat procitaju sto je drugi forumas napisao i to do kraja a ne samo recenicu dvije - prije nego sto odgovore i onda procitati ponovno odgovor prije nego sto stisnu da se odgovor objavi. To vrijedi i ovdje i na drugim temama.
Meni je palo na pamet - možda si ti u MNK-u bio kasnije od svih nas, tj. vrlo nedavno (što ja baš i nisam), a oni u međuvremenu "prigodno" prosinački smanjili porcije (u prijevodu - možda su porcije manje nego prije, pa su zato "došle" ispod Orijentovih...).

Složila bih se da je Orijent ipak nešto jeftiniji (u MNK je baš sve, osim macarona, 20+), ali meni između Orijenta i MNK ionako nema usporedbe...

Nakon traumatičnog iskustva kojega sam izazvala svojoj kolegici s tortom iz Esplanade, jedino mjesto na kojemu bih kupila tortu je Orijent.

Inače, moja prijateljica je nedavno pitala za tortu u MNK-u, neka kombinacija slatkog i slanog karamela i rekli su joj da je 25 kn po šniti (prije cca. tjedan dana).
lila blue is offline  
Old 18.12.2014., 21:35   #5907
bila u onom "zdravom" vinceku, probala neki čoko kolač s malinama, tak-tak... ali nisam neki ljubitelj malina, pa možda zato... i uzela 2 kuglice sladoleda, karamela i jabuka+cimet... meni je to bezokusno... sviđa mi se što nije (pre)slatko, ali baš da ima neki okus... karamele ni u tragovima ajd, jabuka nešto bolja, al svejedno... baš sam više očekivala nekako...
ma.nx is offline  
Old 18.12.2014., 21:55   #5908
Amelie, chocorange torta. Fino, friško, dobar balans, iako za moj ukus ovaj kolač bi trebao biti malo žešći, punijeg okusa
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 19.12.2014., 17:20   #5909
ja nisam nigdje, ali NIGDJE vidjela tako male porcije kao u Orijentu.
__________________
olee
ilaary is offline  
Old 19.12.2014., 20:18   #5910
Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
ja nisam nigdje, ali NIGDJE vidjela tako male porcije kao u Orijentu.
Odi u MNK

Ne znam ja sam obilazio u 10tom mjesecu hrpu slasticarni jer sam trebao naruciti tortu i bio sam u Orijentu par puta da isprobam i porcije su mi bile OK. Nisu kao u Vinceku ali je kvaliteta bolja nego Vincek osim ove nove nougat torte u Vinceku koja im je super - ostale su sve neka konfekcija; razlicite a slicnog okusa kao sto je i problem kod siptarskih slasticarni - sve imaju isti okus a razlicit izgled i naziv
europe2seoul is offline  
Old 19.12.2014., 21:22   #5911
europe stvarno pretjeruješ.
prosječno nema slastičarne s manjim šnitama torti od Orijenta. iako imaju i oni prosječnih trenutaka. npr. Mozart tortu režu na pristojno široke šnite. ništa spektakularno, ali pristojno. s druge strane, Pozdrav s juga režu na takve prcmoljke da je mene sram to gledati kako imaju obraza to prodavati.
sad usporedba s MNK: recimo njihova prosječna torta od maka ima veću šnitu od Orijentova Mozarta. a ni kolači nisu sitni, osim tartova koji su lagani pa se bez ikakva problema pojedu u dva griza.
Cukeraj je još izdašniji, njihove šnite torti su baš lijepo velike.
x-type is offline  
Old 20.12.2014., 00:39   #5912
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Odi u MNK
bila sam. stojim pri svojoj tvrdnji
__________________
olee
ilaary is offline  
Old 20.12.2014., 07:05   #5913
Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
bila sam. stojim pri svojoj tvrdnji
I ja. Šnite u MNK nisu posebno velike, ali su bitno veće nego u Orijentu. Što i nije teško.
Emericzy is offline  
Old 20.12.2014., 10:41   #5914
bila sam u vis a vis i odusevljena sam vocnim slatkacima koji mogu sadrzavat tragove mlijeka, soje i glutena. mozda nisam mjerilo, jer vec mjesecima nisam pojela sladoled.

osim tog, probala sam i dva kolaca bez glutena koje imaju u ponudi. cokoladni je od biskvita i nekog uzasnog zelea, nije mi bio uopce fin.

drugi je sirov, narandja i indijski orascic. jako fin. bilo bi mi draze da je mrvu veci i da je kora mrvu deblja, al necu cjepidlacit. sretna sam kaj mogu otic na kolac kad mi dodje, bez da si ga moram sama napravit.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Old 21.12.2014., 17:50   #5915
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Mak na konac

Glavna zamjerka mi je cijena; kolaci i snite su premale za cijenu od 20-22 kune. Da je cijena malo ispod 20 kuna ili da su porcije malo vece a ista cijena bilo bi OK. Ovak imam uvijek neki los osjecaj zbog toga kada kupim.
Kako ti mjeriš kvalitetu, količinski?

Petra Jelinić je jedna od rijetkih u Zagrebu koja je slastičarka i poduzetnica na temelju iskustva stečenog izvan hrvatskih okvira.

Radi posao iskreno i kvalitetno.

Uvijek se možeš odlučit za cheesecake u Ikei za 15 kn ili za Vincek koji ima kolače i za 16 kn sa margarinom i biljnim šlagom.

Mak na konac nije slastičarna za svaki dan i onda kad te uhvati slatka minuta.
Ako hoćeš nešto fino, iskreno i fancy onda se zaletiš do Petre i pikneš si tortu bez grižnje savjesti.

Savjest proradi samo kod Vinceka kad jedeš tradicijsku kvalitetu.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 22.12.2014., 01:18   #5916
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Kako ti mjeriš kvalitetu, količinski?

Petra Jelinić je jedna od rijetkih u Zagrebu koja je slastičarka i poduzetnica na temelju iskustva stečenog izvan hrvatskih okvira.

Radi posao iskreno i kvalitetno.

Uvijek se možeš odlučit za cheesecake u Ikei za 15 kn ili za Vincek koji ima kolače i za 16 kn sa margarinom i biljnim šlagom.

Mak na konac nije slastičarna za svaki dan i onda kad te uhvati slatka minuta.
Ako hoćeš nešto fino, iskreno i fancy onda se zaletiš do Petre i pikneš si tortu bez grižnje savjesti.

Savjest proradi samo kod Vinceka kad jedeš tradicijsku kvalitetu.
Dobih dojam da se MNK ne smije komentirati ni pod koju cijenu.
Zašto čovjek ne bi smio komentirati i zašto ga se odmah upućuje u Ikeu i Vincek?

Zašto je bitno što je Petra Jelenić jedno (kratko) vrijeme bila "izvan hrvatskih okvira"? Mislim da je to i prekratko iskustvo da bi poslužilo kao temelj za njenu sadašnju djelatnost. Ona je većinu svoga znanja stekla u hrvatskim hotelima visoke kategorije, ali dio i u Vinceku i u Cateringu Majetić (nemoguće da nije znala od čega se tamo rade kolači kad je tamo išla raditi, uključivo možda i ono biljno vrhnje koje spominješ). Ne spočitavam, samo hoću reći to što sam napisala - da nije svetinja to što je kratko radila "vani" i da zato to ne treba nju glorificirati i druge slastičare radi "nevanjskog" iskustva diskvalificirati kao takve.

O iskrenom pristupu ne dvojim, ali neke stvari ću si i dalje morati objašnjavati, npr. zašto nudi "CB koji to nije" koji ima zamrznutu kupolu koja taj kolač drži na okupu i vrlo je tanka, a do doma ne izdrži, već treba jurišati u onaj kafić koji ima i svoje kolače (ali još "guta" jedenje Petrinih kolača). Zašto svoj "to go" koncept uspoređuje s "to go" konceptom za macarone u Parizu? To su dva različita svijeta - kremasti i ledeni kolači i macaroni.

Savjest proradi samo kod Vinceka kad jedeš tradicijsku kvalitetu.
Joj, moram ti reći da savjest najbolje i najočajnije radi kad kupiš tortu za 500 kn u fancy-fancy slastičarnici hotela u Zagrebu (gdje te šefica slastičarnice ljubazno obavijesti da je ona vrhunska i fancy, jel), a onda ti isporuče vrlo, vrlo - upitan proizvod (da budem pristojna). Onda nađeš tanjure s polupojedenim komadima torte, diskretno skrivene da se baš ne vide jako, pa u smeću, a torte ukupno pojedeno tek malo više od pola (pročuje se brzo među gostima). E, kad radi toga i nikakvih suhih kolača i loših kremastih iz iste te institucije diskretno zapravo ponavljaš domjenak o svom trošku - uf, kako brzo poludiš od tog "fancy"-ja. Lokalnom bi slastičaru čovjek i oprostio, fancy-ju već malo teže, a pogotovu ako se, jel', šef šefice ponaša kao da je on sam dragi Bog koji je kolače doveo na zemlju.

Zato ja fancy-jima nerado opraštam, što mogu.

Zadnje uređivanje lila blue : 22.12.2014. at 01:24.
lila blue is offline  
Old 22.12.2014., 01:35   #5917
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
O iskrenom pristupu ne dvojim, ali neke stvari ću si i dalje morati objašnjavati, npr. zašto nudi "CB koji to nije" koji ima zamrznutu kupolu koja taj kolač drži na okupu i vrlo je tanka, a do doma ne izdrži, već treba jurišati u onaj kafić koji ima i svoje kolače
cb koji to nije nema nikakvu zamrznutu kupolu, vec obicnu, tanku tempiranu cokoladu.

uzmem ga uvijek kada sam u mnk i do sada jedini problemi s njim nastali su kada se neki drugi kolac zaletio u njega prilikom transporta
gmit is offline  
Old 22.12.2014., 02:36   #5918
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
O iskrenom pristupu ne dvojim, ali neke stvari ću si i dalje morati objašnjavati, npr. zašto nudi "CB koji to nije" koji ima zamrznutu kupolu koja taj kolač drži na okupu i vrlo je tanka, a do doma ne izdrži, već treba jurišati u onaj kafić koji ima i svoje kolače (ali još "guta" jedenje Petrinih kolača). Zašto svoj "to go" koncept uspoređuje s "to go" konceptom za macarone u Parizu? To su dva različita svijeta - kremasti i ledeni kolači i macaroni.
A zašto ne bi to sve nudila? Čak da je sve tako crno kako ti kažeš, ako Petra ima tržište, zašto tebi smeta što ona nudi to što nudi?

I ne znam gdje si naišla na to da se MNK ne smije komentirati (ili si možda mislila kritizirati?). Naravno da se smije. Samo, s obzirom na kvalitetu koju nudi, normalno je da ima manje kritika nego, recimo, Vincek.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 22.12.2014., 06:33   #5919
lila blue, ti meni sve više izgledaš kao neki insajder u zagrebačkim slastičarskim krugovima
stvarno me iznenadilo toliko detaljnih informacija o Petrinom slastičarskom CV-u.
ili si možda Orijentov PR?
Pepica is offline  
Old 22.12.2014., 09:44   #5920
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
lila blue, ti meni sve više izgledaš kao neki insajder u zagrebačkim slastičarskim krugovima
stvarno me iznenadilo toliko detaljnih informacija o Petrinom slastičarskom CV-u.
ili si možda Orijentov PR?
Fala na komplimentu, ali ja sam ti samo neuki potrošač.
Koji je, doduše, završio neke slastičarske tečajeve "po vani", iz hobija, ali me to nije spriječilo da dobrano zeznem par ljudi s par krivih preporuka.
I, eto, mislim da su neka inozemna iskustva često precijenjena.

Opis "lika i djela" Petre Jelenić toliko se lako može naći na Internetu i puno ti slastičara to zna reći bez insajderstva, kao i ljudi koji kod nje idu na tečajeve izrade kolača.

A, to da sam Orijentov PR - o, da, to sigurno jesam . Jedino što tamo nisam bila cca. 2 mjeseca i preporučila sam totalno drugu slastičarnicu za izradu torte bitne za moju kolegicu, a bogme i sitnih kolača za razne ljude. To bi jedan PR sigurno junački napravio.
Onda sam ih redom zvala i posipala se pepelom radi svojih preporuka.
Ajoj, ne soli mi po rani, molim te.

Gmit, molim te da probaš "CB koji to nije" još koji puta (a mislim da je čak i izrada toga kolača opisana na Internetu, gdje jasno piše ono što sam ja napisala, a i jela sam ga u stanju odmah nakon kupnje). Ja imala priliku vidjeti kako taj kolač reagira u različita vremena nakon kupnje (jer sam ga silno htjela zavoljeti i podosta jela). I ima posve drugi okus kad ga jedeš u onom susjednom bircu, a sasvim drugačiji kada ga jedeš, npr. 20 minuta kasnije. Eh, sad - da li sam ja dobila smrznutu kupolu jedina u Zg; i o tome se može pričati...

L3go - slažem se da Petra može nuditi sve što hoće, zašto ne, i kada sam ja napisala da je kod nje "sve crno" ??? Dapače, voljela bih da neke stvari poboljša, za svakoga želim da uspije. Samo sam se osvrnula na njen komentar "to go" koncepta. Mislim da je komentirala drugu vrstu proizvoda. A, možda mi je i malo neugodno skrivati se u onom kafiću u blizini MNK-a i čekati da mi konobar kaže "ne možete jesti tuđe kolače u našem lokalu, jer mi imamo svoje". Pa sam subjektivna, moguće. Vincek je sasvim nešto različito od MNK i pretendira na drugu publiku, o tome niti nema baš neke osnove za raspravu.

Htjedoh samo reći da mi se čini da je europe zasut kritikama, a zapravo ne vidim zašto.
On doživljava kolač u MNK kao malen.
Ako i nije malen po dimenzijama, možda mu ima kompoziciju okusa, tekstura i sastojaka da takvim djeluje, pa mu se 22 kn za takav kolač čini puno.
Inače je to sasvim poznata pojava kod kolača. Učinilo mi se malo pregrubim da ga se šalje u Ikeu, Vincek, itd. Čovjek je rekao što je mislio, a dalje - njegova stvar gdje će jesti.

Recimo, ja kao Neorijentovski nePR velim da meni kolači kod njih nisu mali - ali ne zato što bih ih mjerila. Nego mi je kolač naprosto "dovoljan" i bio bi mi prevelik da je veći, ne bih to mogla pojesti. Što ne znači da netko ne misli da je 17 ili 20 kn previše za taj kolač...prva to misli moja susjeda, koja želi količinu. Kvalitetu ne poriče, ali ipak želi - optički veći kolač i ide joj na živce što je tako malen, ona želi vidjeti "pristojno velik kolač na tanjuru". I ima pravo na to mišljenje - jer ona plaća taj kolač, a ne ja. Svatko tko misli drugačije, može tamo jesti, njegov izbor. Kao što rekoh, ja već dulje vrijeme nisam tamo bila, ali ih cijenim po više osnova. I želim, od srca, da i Petra uspije u svom projektu.

I, ne vidim tu neke posebne osnove za sukobe...

Zadnje uređivanje lila blue : 22.12.2014. at 10:10.
lila blue is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.