Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2012., 15:20   #981
Biljeznik obavljen....auuu pa nije to bas jeftino...mislim na solemnizaciju...3200kn
Nazalost nisam danas stigao do gruntovnice,to slijedi sutra ujutro.
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 16:03   #982
Evo samo da se i ja ovim putem priključim onima kojima je odobrena subvencija!!

Želim ovim putem čestitat svima koji su do sada ostvarili subvencije...

Također želim PUNO PUNO sreće i strpljenja onima koji još čekaju odgovor od svoje banke...jer ja sam ovih 10 dana skoro izletio iz svoje kože od muke...
optimusPrimatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 19:11   #983
ja još uvijek čekam da me zovu za papire, al ajd barem znam da je subvencija moja
__________________
...stotka...ljudi iz kompjutera...moralna vertikala društva...znam ja tko :P
tabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:09   #984
Quote:
zniranac kaže: Pogledaj post
Evo nove informacije...ugovore koje dobijete u banci prvo treba ic na potpis tamo gdje ste kupili stan pa tek onda kod biljeznika.
koji je onda redosljed s tim ugovorom? apn šalje ugovor u banku i banka nama daje na potpisivanje s prodavateljem pa solemnizacija i nazad u apn na njihov potpis ili apn potpisuje prije solemnizacije? malo je zbunjujuće kako su to zamislili...
looserst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:01   #985
Mislim da ide ovako....
Apn odobri subvenciju pa Banka salje u apn ugovore na potpisivanje pa nakon toga apn vraca banci.Onda ides sa tim ugovorima kod prodavatelja da on potpise pa tek onda kod biljeznika napravit solemnizaciju.Nakon biljeznika u gruntovnicu to cu sutra obavit jer danas nisam stigao...javim kako stvari stoje tamo.
Nadam se da ti je sad malo jasnije...
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 09:38   #986
Quote:
zniranac kaže: Pogledaj post
Mislim da ide ovako....
Apn odobri subvenciju pa Banka salje u apn ugovore na potpisivanje pa nakon toga apn vraca banci.Onda ides sa tim ugovorima kod prodavatelja da on potpise pa tek onda kod biljeznika napravit solemnizaciju.Nakon biljeznika u gruntovnicu to cu sutra obavit jer danas nisam stigao...javim kako stvari stoje tamo.
Nadam se da ti je sad malo jasnije...
Ali pošto i prodavatelj mora ići na solemnizaciju, zar se ne možeš s njim naći ko bilježnika onda on potpiše pretpostavljam ugovore od APNa i onda riješite solemnizaciju i potiše ugovor o kreditu i hipoteci ?
dom1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:47   #987
Ima i ta opcija da prodavatelj ide skupa sa tobom na potpis kod biljeznika.Najbolje nazvat prodavatelja prije nego sto krenete pa vidite kako je u vasem slucaju.Ja sam kupio od vece firme stan....pa gdje bi oni dosli kad bi sa svakim ko je kupio stan od njih isli kod biljeznika....
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:13   #988
Obavio danas gruntovnicu...malo su me razocarali svojom brzinom rjesavanja uknjizbe.Receno mi je da pogledam za 3-4 tj. na njihovoj stranici dali je uknjizeno....pa zar jos toliko cekanja.Mislio sam da ce to biti gotovo za tj. dana...
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:08   #989
Quote:
zniranac kaže: Pogledaj post
Obavio danas gruntovnicu...malo su me razocarali svojom brzinom rjesavanja uknjizbe.Receno mi je da pogledam za 3-4 tj. na njihovoj stranici dali je uknjizeno....pa zar jos toliko cekanja.Mislio sam da ce to biti gotovo za tj. dana...
Mislim da to bude gotovo za 3-4 dana. Recimo ja sam predala valjda ponedjeljkom i četvrtkom još nije bilo izmjenjeno na stranici da je riješeno, ali sam otišla tamo pa su rekli da samo fali neki potpis, ali da pričekam i riješili.

Uglavnom provjeri krajem tjedna, vjerojatno će biti gotovo. I sretno.

A nakon toga, meni je trebalo dva dana, jedan za isplatu i jedan za preuzimanje stana i gotovo
appres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:40   #990
Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
Bok,

Ja predao u utorak.

Skužio sam da APN subvencionira kredite prema srednjem tečaju HNBa.
Međutim, meni u predugovoru piše da je cijena 100 tE prema prodajnom tečaju RBA. Naravno da je razlika na 100 tE skoro 3800KN

Je li tko ima slično iskustvo? Ima li mi smisla da pokušam isposlovati da u ugovoru piše srednji tečaj HNBa ili u najgorem slučaju srednji tečaj RBA? Kakva je uopće praksa s iznosima u ugovorima i predugovorima?

Hvala
Meni je isto tako u predugovoru sa Splitskom bankom, da li je netko uspio u ugovoru isposlovati srednji tečaj, kako i piše u zakonu?
Manjolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:47   #991
Quote:
appres kaže: Pogledaj post
Mislim da to bude gotovo za 3-4 dana. Recimo ja sam predala valjda ponedjeljkom i četvrtkom još nije bilo izmjenjeno na stranici da je riješeno, ali sam otišla tamo pa su rekli da samo fali neki potpis, ali da pričekam i riješili.

Uglavnom provjeri krajem tjedna, vjerojatno će biti gotovo. I sretno.

A nakon toga, meni je trebalo dva dana, jedan za isplatu i jedan za preuzimanje stana i gotovo
To je super vijest...
Nadam se da si u pravu a ne gospodja sa saltera.
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:22   #992
Da li možda netko zna kako se plaća porez na promet nekretnina?

Npr. ovo je meni prva nekretnina, pa imam oslobođenje do 50 kvadrata, međutim stan mi ima 64,48 kvadrata, tj. prelazi za 14,48.
Da li to znači da plačam 5% na iznos od 14,48*(cijena kvadrata)? To je poprilični iznos koji se treba platiti. Da li ja to gledam krivo ili postoji neka caka oko vrijednosti zemljišta pa iznos ispada puno manji?

Inače moj budući stan je 15 etaža zgrade tj, udjel 642/10000, pa nisam siguran da li i to igra neku ulogu?

Puno hvala na bilo kakvoj informaciji!!!
optimusPrimatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:30   #993
Quote:
optimusPrimatus kaže: Pogledaj post
Da li možda netko zna kako se plaća porez na promet nekretnina?

Npr. ovo je meni prva nekretnina, pa imam oslobođenje do 50 kvadrata, međutim stan mi ima 64,48 kvadrata, tj. prelazi za 14,48.
Da li to znači da plačam 5% na iznos od 14,48*(cijena kvadrata)? To je poprilični iznos koji se treba platiti. Da li ja to gledam krivo ili postoji neka caka oko vrijednosti zemljišta pa iznos ispada puno manji?

Inače moj budući stan je 15 etaža zgrade tj, udjel 642/10000, pa nisam siguran da li i to igra neku ulogu?

Puno hvala na bilo kakvoj informaciji!!!
Meni su znalci ovako objasnili (molim neka netko ispravi) - placas porez samo na cijenu zemljista. Dakle, ti si npr. kupio stan po cijeni od 1000 eura/m2, a zemljiste je kostalo npr 200 eura/m2. Dakle, platit ces 5% od 2896 (14,48*200) sto iznosi 144,8 eura. E sad, cuo sam da bi se od prodavatelja trebalo traziti razradu cijene stana (pa tamo tocno pise koliko je kostalo zemljiste).
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:32   #994
Quote:
optimusPrimatus kaže: Pogledaj post
Da li možda netko zna kako se plaća porez na promet nekretnina?

Npr. ovo je meni prva nekretnina, pa imam oslobođenje do 50 kvadrata, međutim stan mi ima 64,48 kvadrata, tj. prelazi za 14,48.
Da li to znači da plačam 5% na iznos od 14,48*(cijena kvadrata)? To je poprilični iznos koji se treba platiti. Da li ja to gledam krivo ili postoji neka caka oko vrijednosti zemljišta pa iznos ispada puno manji?

Inače moj budući stan je 15 etaža zgrade tj, udjel 642/10000, pa nisam siguran da li i to igra neku ulogu?

Puno hvala na bilo kakvoj informaciji!!!
Ja ti mogu rec koliko je meni izracunala u poreznoj za nekih 7,5m2 viska....950kn
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:44   #995
Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
Meni su znalci ovako objasnili (molim neka netko ispravi) - placas porez samo na cijenu zemljista. Dakle, ti si npr. kupio stan po cijeni od 1000 eura/m2, a zemljiste je kostalo npr 200 eura/m2. Dakle, platit ces 5% od 2896 (14,48*200) sto iznosi 144,8 eura. E sad, cuo sam da bi se od prodavatelja trebalo traziti razradu cijene stana (pa tamo tocno pise koliko je kostalo zemljiste).

Zahvaljujem na brzom odgovoru!

To znači da bu mi ostalo i malo love za neku kutnu garnituru...
optimusPrimatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:46   #996
Quote:
zniranac kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu rec koliko je meni izracunala u poreznoj za nekih 7,5m2 viska....950kn
Vrlo ohrabrujuće, jer ja sam pripremil oko 10 000 kuna za platiti porez i još se bojao da će mi falit, ali ovako bit će i za neko čašćenje...
optimusPrimatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:47   #997
Quote:
optimusPrimatus kaže: Pogledaj post
Da li možda netko zna kako se plaća porez na promet nekretnina?

Npr. ovo je meni prva nekretnina, pa imam oslobođenje do 50 kvadrata, međutim stan mi ima 64,48 kvadrata, tj. prelazi za 14,48.
Da li to znači da plačam 5% na iznos od 14,48*(cijena kvadrata)? To je poprilični iznos koji se treba platiti. Da li ja to gledam krivo ili postoji neka caka oko vrijednosti zemljišta pa iznos ispada puno manji?

Inače moj budući stan je 15 etaža zgrade tj, udjel 642/10000, pa nisam siguran da li i to igra neku ulogu?

Puno hvala na bilo kakvoj informaciji!!!
Evo provjerio sam...u ugovoru ti pise stavka osnovica za ppn,taj iznos podjelis sa sveukupnim kvadratima u tvojem slucaju 64m2 pa iznos koji dobijes pomnozis sa razlikom u kvadraturi kod tebe 14m2 i na taj iznos ide 5%.
Tako sam ja dosao do iznosa od 950kn u mom slucaju a tako su mi izracunali i u poreznoj.
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 16:35   #998
Quote:
zniranac kaže: Pogledaj post
To je super vijest...
Nadam se da si u pravu a ne gospodja sa saltera.
moji izvori koji su nedavno kupovali stan kažu da se čeka max. tjedan dana

još me nisu zvali...a jab tako u šoping po namještaj
__________________
...stotka...ljudi iz kompjutera...moralna vertikala društva...znam ja tko :P
tabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 20:11   #999
Nama još nije odobrena subvencija i sa nestrpljenjem čekamo što će se desit,a po ovom izvješću budemo na nekoj granici (il će nam bit odobreno il neće). Zanima me zašto još uvijek zaprimaju zahtjeve za subvencije,kad se lijepo iz prosjeka do sada može izračunat za koliko je to stanova love.
jonathan23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:24   #1000
Pozdrav svima!
Eto i mi smo u iščekivanju odobrenja subvencije. Molio bih ako netko zna ili možda ima tablicu od APN-a sa stanjem na 20.03. tj. koliko je zaprimljenih zahtjeva bilo taj dan kako bi se znao orjentirat koji bi bio moj.

Čestitam svima koji su uspjeli dobiti subvencije!
sbullet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.