Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2013., 23:36   #2581
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
A još da si rekao o čemu je riječ...
Evo, ja ću ti prevesti

Sulejman: Odmah idi u Prijestonicu, i dovedi mi Hurem sultaniju
Sulejman: Govori, Hurem! Odmah mi sve objasni!
Šaha: Želim da ubiješ nekoga za mene
Sulejman: Ostaješ ovdje, Hurem
Šaha: San je gotov, probudi se već jednom. Prognana si iz Sultanovog Raja, i sada si u Paklu
Šaha: Ubij Hurem sultaniju, i učinit ću te bogatim, moćnim i veličanstvenim do kraja života
Hurem: Šah sultanija Vas nikad nije voljela, a znate li zašto? Ibrahim Paša...
Ajaz: Ukoliko odredite brak između Rustem-paše i Mihrimah sultanije, mislim da će to biti veoma dobra odluka, Gospodaru

A ja mislim da se Šaha baš i ne može nazvati amaterkom, zna ta dobro šta radi
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 13.04.2013., 00:00   #2582
luđak & iskra, hvala na ovim informacijama. pogotovo ovaj opširni dio u vezi mihrimah i rustema što je iskra stavila nisam znala.

najava ep.95.

ajme meni, hurka se izgleda ovaj put usosila. ona ko al kapone, ništa ga nije dovelo do pada, međutim došao ga glave porez! tako hurka, ispada da je šahica pametnija i da će huri nagrebusiti zbog tamo nekih zlatnika i zaduživanja kod venecijanke kakoseonozvala. božemprosti, ovaj scenarista stvarno ne zna šta radi, samo reciklira milijunti zaplet! ostaje da vidimo kako će se ovoga puta izvući iz gabule. ja stalno očekujem neki tvist, ono, totalno nenadana situacija, sve je hurka namjestila šahici da ova misli kako ima nešto u ruci, ali očigledno sam se prevarila. no dobro, ako je izgubila bitku, nije rat.

ajaz paša suljašinu predlaže brak rustiše i mihrimah??? da li je prethodno bio na instrukcijama kod hurke ili mu je to sinulo samo onako?

šahica huška rustišu da ubije hurku??? ta žena je stvarno izgubila kompas. zar misli da joj je rustikalni vjeran??? meni baš i nije najjasnije zašto se ona sveti hurrem? zbog neprežaljene ljubavi ibrahima? tanak je taj motiv .. inače mi je šahica skroz bzvz, ako su mislili da će ona i bradati the muž popuniti rupu nakon ibrahima, grdno su se prevarili.

lutfikina faca kada mu njezina narančastost kaže riječ-dvije. neprocjenjivo!

faca rustema .. šta reći a ne zaplakati???
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 13.04.2013., 00:13   #2583
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
ajaz paša suljašinu predlaže brak rustiše i mihrimah??? da li je prethodno bio na instrukcijama kod hurke ili mu je to sinulo samo onako?
Ne vjerujem da mu je samo tako sinulo, nije on dovoljno inteligentan za to... A i mora neko stajati iza njega dok Sultanu predlaže neke kalkulacije koje se tiču njegove miljenice, Ajaz sam nikad ne bi imao hrabrosti tako da istupi... A po Suljinoj faci i dosadašnjem iskustvu, ne vjerujem da će na prvu blagonaklono gledati na tu ideju... I zar Rustem nije još uvijek oženjen? Ja sam prestala pratiti seriju nakon 90. epizode, pratim samo najave i ove klipove što izbace na YT, pa mi recite ako sam propustila nešto u odnosu Rustikalnog i moje posrnule i nikad prežaljene Nigarice

A izvući će se Hurka i iz ovoga, niko ne sumnja u to
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 13.04.2013., 00:23   #2584
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
A ja mislim da se Šaha baš i ne može nazvati amaterkom, zna ta dobro šta radi
Živi bili pa vidjeli.
dennomon is offline  
Old 13.04.2013., 00:26   #2585
Quote:
denn30mon kaže: Pogledaj post
Živi bili pa vidjeli.
A pa dobro, zna se ko pobjeđuje na kraju, zbog toga ova serija nikad nije toliko dramatična... Ali stojim pri tome da Šaha nije amaterka kalibra onih sa kakvima se Hurem do sad susretala.

Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Evo, ovo su pisali povjesničari, nisu legende kojih u Osmanskom carstvu ima beskrajno mnogo.
Tek sam sad našla vremena da pročitam podrobno sve što si napisala. Cijenim tvoj trud, ali ne treba ni to što povjesničari pišu uzimati kao 100% tačno, obzirom da se ni oni između sebe ne slažu. Pogotovu u ovom slučaju kada su u pitanju Rusi ili Ukrajinci (koliko mogu zaključiti iz imena)- logično je da će oni romantizirati stranu svoje Rokselane. Gdje ima dima, ima i vatre, tako da ni te legende, kako se u ovom tekstu nazivaju, nisu nastale tek tako. Primjera radi, gledala sam dokumentarac na History channelu u kojem povjesničari govore o Rustemu kao najozloglašnijem veziru koje je OC ikad imalo, i da je bio bio izuzetno okrutan i korumpiran. Nikad nećemo saznati pravu istinu, ali je vjerovatno negdje između ove dvije krajnosti.
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...

Zadnje uređivanje Okanica : 13.04.2013. at 01:32.
Okanica is offline  
Old 13.04.2013., 01:11   #2586
pomoću Rustema je se riješiti...iskreno, nešto sam bolje očekivala od nje, više onaj postupni plan da je usosi pred Suljom, pa da joj prestane vjerovat, kao u slučaju Ibrice...ovo naravno neće ni doći do ostvarenja jer previše je Rustem vezan uz Hurku, valjda joj je to jasno

kolko oni još misle snimat? mislim da bi 100 bila jedna lijepa i zaokružena brojka za seriju
pattie_boyd is offline  
Old 13.04.2013., 12:32   #2587
GECCE piše danas da se suljašin ipak nastavlja, iako je ranije bilo rečeno da serija završava krajem godine. prema pisanju ovog lista je potpisan novi sporazum za predstojeću sezonu, tako da serija koju prati 200 milijuna ljudi nastavlja do juna 2014. godine. nedavna izjava rustem pase tj. ozana guvena o završetku je mnoge ostavila u rebusu, ali je producentska kompanija rekla da u tome nema istine.

znala sam da će biti teško samo tako prekinuti ovu seriju, previše je tu love u igri. ako pogledate samo kulise i taj cijeli grad koji je napravljen, kuda s tim nakon završetka? serija i dalje uvjerljivo vodi na listama gledanosti, prodaje se u inozemstvo i najjači je adut u rukavu TIMS'a. never change a winning horse.

koga li će dovesti u seriju? koji atentat po redu će hurka izbjeći? hoće li uskrsnuti ibrica? gdje je nestao niko? da li će se spanđati nigarica i gulfem? saznajte odgovor je li merdžan aga šahicin izvanbračni sin ili švaler? hoće li suljo promijeniti hobi uslijed recesije pa proizvoditi grnčariju? gledajte u novoj uzbudljivoj sezoni MY!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 13.04.2013. at 13:59.
Mina is offline  
Old 13.04.2013., 12:34   #2588
da, ali bi mogli malo ozbiljnije poraditi na scenariju.
dr_md is offline  
Old 13.04.2013., 14:22   #2589
Amary, Mina_jasmina, nema na čemu.
Okanice, slažem se da je povijest proturječna, ali iz jednog razloga kada je u pitanju Osmansko carstvo, a to je što je sve što je pisano do 20. stoljeća pisano isključivo na osnovu legendi, usmene predaje i izvješća stranih diplomata, koji su opet čuli samo priče.
U harem se nije moglo ući pa strani diplomati nemaju pojma što se tamo zbivalo, Hurrem su vidjeli tek rijetki i to tek kasnije, kada je sa Sulejmanom izlazila iz harema, kao mladu djevojku je nisu vidjeli. Povijesničari onog doba su imali samo usmenu predaju, dokumenti iz arhive Osmanskog carstav su mogli biti dostupni tek njegovim padom. Tek tada se mogla vidjeti carska arhiva. Međutim, i tada je ona bila nepotpuna zbog raznih seljenja iz jednog dvorca u drugi tijekom stoljeća, a bio je i požar u Starom dvorcu, u doba Hurrem.
Moje je mišljenje da su Turci jako začinili sve priče praznovjerjem (Hurrem je vještica...), svi ljudi koji su potekli uzimanjem danka u krvi, a uspeli su se do položaja vezira ili neke druge važne funkcije, nisu bili "njihovi" i zato su bili stože suđeni od strane puka koji ih je gledao uvijek kao loše i krive za nešto.
Oni apriori govore o Mustafi kao o idealnom čovjeku, koji nije počinio ni jednu grešku, dok je, recimo, Rustem paša bio samo i jedino oličenje zla, kao uostalom, i Hurrem. Stoga, kao što ti kažeš, istina je negdje između.
U ono doba su svi ubijali, nije ni Mustafa bio bolji, i za njega je ubojstvo bilo nešto "normalno", a vjerojatno i želja da zasjedne na tron.
U ovom članku Rustem jedino nije opisan kao najveći zlotvor onog doba i odmah se u to sumnja jer priče govore drugo. Nije ni on bio imun od intriga, korupcije i svega što je za ono vrijeme bilo uobičajeno ponašanje, ali je bio spososban u obavljanju bilo koje dužnosti koja mu je povjerena. To što se i on obogatio; pa i danas su ljudi takvi, ako se može krasti i nema za to kazne, kradu.
Isto tako mislim i za Hurrem. Ona se samo ponašalo onako kako su se ponašali svi oko nje, ni bolje ni lošije.
Ni u povijesti, a ni u seriji ja u tom razdoblju ne vidim svece nigdje i ni u kome.
iskra01 is offline  
Old 13.04.2013., 21:58   #2590
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
GECCE piše danas da se suljašin ipak nastavlja, iako je ranije bilo rečeno da serija završava krajem godine. prema pisanju ovog lista je potpisan novi sporazum za predstojeću sezonu, tako da serija koju prati 200 milijuna ljudi nastavlja do juna 2014. godine. nedavna izjava rustem pase tj. ozana guvena o završetku je mnoge ostavila u rebusu, ali je producentska kompanija rekla da u tome nema istine.

znala sam da će biti teško samo tako prekinuti ovu seriju, previše je tu love u igri. ako pogledate samo kulise i taj cijeli grad koji je napravljen, kuda s tim nakon završetka? serija i dalje uvjerljivo vodi na listama gledanosti, prodaje se u inozemstvo i najjači je adut u rukavu TIMS'a. never change a winning horse.

koga li će dovesti u seriju? koji atentat po redu će hurka izbjeći? hoće li uskrsnuti ibrica? gdje je nestao niko? da li će se spanđati nigarica i gulfem? saznajte odgovor je li merdžan aga šahicin izvanbračni sin ili švaler? hoće li suljo promijeniti hobi uslijed recesije pa proizvoditi grnčariju? gledajte u novoj uzbudljivoj sezoni MY!
ja se duboko nadam da će Merdžan nešto od toga biti
prije bih rekla da joj je sin jer je ona povijesno prevarila Lutfija

ma sve se slažem, sam ja smatram da kad-tad serijama mora doć kraj, imat će sigurno oko 150 epizoda, možda i više ...al svejedno, pogledat ću do kraja, bar se nadam
pattie_boyd is offline  
Old 14.04.2013., 10:06   #2591
Je, Merdžan je jedan "poseban" aga. I u Asi je glumio posebnog tipa, drugačijeg. I ovdje je takav. Malo priča, ali sve vidi.
Mislim da joj nije sin jer ona trenutno u seriji ima 29 godina, čak ne mislim da će išta među njima biti.
Šah i Merdžan imaju funkciju novog, ubojitijeg Ibrahima koji razmišlja na ženski način, znači dostojan protivnik Hurrem. Sjećate se kad je Ibrahim rekao - ovo je drugačiji neprijatelj, na bojnom polju vidim vojsku i znam se protiv njih boriti, a ovo je - žena.
Sad imamo 2 žene i vrhunsko čerupanje.
Kako god, dosadni su s ovim novcem za džarije, proteže se i na iduću epizodu, a svi znamo da će Hurrem, kao i uvijek pobijediti.

Evo nešto sam našla o Bali begu, možda će vas zanimati.

Malkočoglu Bali Beg je poznati osmanski kapetan.
Također poznat kao Kodža Bali Beg.
Rođen je u 1495., suvremenik sultana Sulejmana Veličanstvenog. Bio je sandžakbeg u Smederevu.
Malkočoglu je bio jedan od najistaknutijih turskih vojnih vojskovođa u svoje vrijeme. Počeo je vojnu karijeru u vrijeme žestokog sukoba Mađara i Osmanskog carstva. Ta vojna kampanja je bila prva u životu mladog sultana.
Godine 1521. Malkočoglu Bali Beg sudjeluje u opsadi moćne mađarske tvrđave Šapca na obalama Dunava, a zatim, u dobi od dvadeset i šest godina, već zapovijeda značajnim dijelom osmanske vojske u bitci kod Beograda.
Beograd se borio do posljednjeg čovjeka, a kada je tvrđava pala, branitelji su brutalno ubijeni od strane Osmanlija.
Nakon zauzimanja grada, Malkočoglu postaje beglerbegom Beograda i Bosne.
Godine 1526., Bali Beg sudjeluje u bitci kod Mohača. Malkočoglu zaslužuje kod sultana mjesto koordinira gradnje pontonskog mosta preko rijeke, a bio je i zapovjednik na desnom krilu osmanske vojske.
29. kolovoz u Južnoj Mađarskoj, na desnoj obali Dunava, bila je divovska bitka između turske vojske (45 tisuća ljudi, uz potporu, sa 160 topova) i odijela vojska plemenitog ugarskog kralja Lajoša II (25 000 ljudi, a oko 80 strojnica).
Značajan doprinos prilikom osvajanja Otomanskog Carstva u Mađarskoj - jedna od glavnih zasluga Malkočoglua omogućio mi je meteorski uspon u vonoj karijeri.
Nakon toga, Bali Beg je preselio u glavni grad te je aktivno sudjelovala u dvorskom života. On postaje sultanovu komornik, a na kraju – ulazi u Divan, postaje jedan od vezira carstva.
Malkočoglu umre u 1548. prije gubitka Budimpešte, a najznačajnije područje u glavnom gradu Mađarske nosi njegovo ime.
Njega nasljeđuje njegov sin, dostojan oca, Malkočoglu Mehmed Beg, junak jemenskih i ciparskih kampanja iz braka sa kćerkom Bajezida II.
iskra01 is offline  
Old 14.04.2013., 12:58   #2592
Moram da napisem komentar za ovu epizodu, dosta epizoda kasnim, ali nema veze.

Nesto upecatljivo, mislim da je 85. epizoda, scene Sulejmana, tuga, sjeta, zamisljenost, kao da uopce nije tu gdje jeste, ponasa se izgubljeno, bespomocno, i po malo razocarano. Razlog svemu tome je sjecanje na svog prijatelja koga je krvnicki pogubio. Scena kada ga prikazuju u njegovoj sobi, zamisljenog, kako zuri u vatru, i njegov izlazak u hodnik, i kretanje prema Ibrahimovoj kancelariji, tuzno, cudno. Zatim njegov izgled kada je vidio nekoga u toj sobi, prilaz, pogled, njegove oci su sve rekle. Zamislio je Ibrahima. Mislio je da je to njegov prijatelj. Sve sto se vise priblizavao njegov strah i tuga su bili sve ocitiji, te sami vrhunac, dok se ta osoba nije okrenula, a to je bio Bali beg. I kasnije, pitanje Sulejmana sta Bali beg radi u toj sobi...

Odlicno spasavanje Sulejmana od strane ubice koje je poslao Papa, svaka cast, i drago mi je sto je blizak Sulejmanu, i sto ga je promakao u bolju funkciju, ova "nova" uloga Bali bega mi je odlicna. A takodjer uocljiv je i njegov odnos sa Mihrimah.

Jos nesto, sto ne mogu da zaobidjem je odnos Selima i lijepog Bayazita. Moram ljudi ovako da se izrazim, ali onaj mali Selim je fuj, odvratan, podao, jadan Bayazit s njim, uvijek on sta se got desi popije bijes, a ovaj kreten od njegovog brata se izvuce. Mali Selim je i vise nego odvratan, i to je mala rijec za njega. Iako je dijete, to je jako uocljivo.
__________________
Ibrahim Velicanstveni, Sehzade Mustafa.
Firuze is offline  
Old 14.04.2013., 13:12   #2593
Da, Firuze!!! Konačno je Halit došao na svoj račun Odlične su mi te scene sa Sulejmanom...

btw - mislite da će Hatice konačno saznati gdje je Ibrahimov grob?

Zadnje uređivanje dr_md : 14.04.2013. at 14:38.
dr_md is offline  
Old 14.04.2013., 16:14   #2594
kaj će to bit u 95. kad će Hurka reć Luftiju da ga Šahica ne voli?
pattie_boyd is offline  
Old 14.04.2013., 17:00   #2595
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
kaj će to bit u 95. kad će Hurka reć Luftiju da ga Šahica ne voli?
Nije mu vala trebala Hurka da ga prosvijetli, vidi se iz aviona da se Šaha u najmanju ruku gnuša svog muža
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 14.04.2013., 18:19   #2596
Upravo sam pregledala i 86. epizodu, jao ove Sah sultanije, koje ideje ova zena ima, moram da priznam da je kao lik jako zanimljiva, iako ne podrzavam sve sto je do sada radila.

Konacno je priznala Hurki da nije na njenoj strani, izbacila je iz takta, prestrasila, i u jedno pokazala ko je gazda, i ko je glavni, te da ima neko vci od nje, zena je jako inteligentna.

Zao mi je Hatidze, i dalje jako tuguje zbog Ibrahima, i moram da kazem da je glupa, kada je dozvolila da je Hurka onako prevari poslavsi joj ono pismo, pa je odmah otisla u svoju palacu da se obracuna sa Sah, steta.

Selim, kao i obicno, ljigav mali, pokvaren, nikako mi se ne svidja, a Bayazit mi je predivan, dobar djecak, bez ikakve pokvarenosti u sebi, a Selim naredi da se kazni onaj vojnik samo sto se nasmijao jer je povratio vidjevsi kako onome glava leti, a poslije kao ima hrabrosti narediti da se kazni taj vojnik, paradoksalno nema sta.
__________________
Ibrahim Velicanstveni, Sehzade Mustafa.
Firuze is offline  
Old 14.04.2013., 23:17   #2597
Sutra - 455 godina od smrti Hürrem Haseki Sultan.

Askić is offline  
Old 14.04.2013., 23:32   #2598
Neprocjenjivo kako je Sah rekla Hurki da ona ne moze biti Sultanija jer nije plemenite krvi, i kako joj je pricala o svojoj majci, kako je ona dosla u palacu kao sultanija, vladala haremom kao sultanija, i umrla kao sultanija, a da je ova bila robinja, te da ne moze biti sultanija jer nije plemenite krvi, posteno je sredila Sah.

A Rustem ljigavac procitao pismo koje je Bali beg primio od Mihrimah, petlja se gdje mu nije mjesto, rugoba.
__________________
Ibrahim Velicanstveni, Sehzade Mustafa.
Firuze is offline  
Old 15.04.2013., 01:16   #2599
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Nije mu vala trebala Hurka da ga prosvijetli, vidi se iz aviona da se Šaha u najmanju ruku gnuša svog muža
ma znam, al glupo mi je opet sve to jer ju tako još dodatno srozavaju, ispada da je cijeli život patila za Ibricom
pattie_boyd is offline  
Old 15.04.2013., 13:34   #2600
Dragi moji, evo mene nakon dugo vremena
U velikom sam zaostatku, stala sam na 92. epizodi i nikako dalje, ali sam se razbolila pa cu to nadoknaditi u sljedecih par dana.

I kad umire Hata ? Oce skoro ?
Ouch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.