Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 14:12   #1121
16 dana je dosta friško - bude se stabiliziralo s vremenom
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 22:08   #1122
Bok ljudi,

kako ste?

Ja se svako toliko sjetim kako mi je bilo prije operacije, bolovi, podrigivanje, nelagodan osjecaj gotovo pa stalno u zelucu.. i sad ničega od toga nema 99,99% vremena. Predobro. Tko god se razmišlja zbog operacije, moje preporuke da ode.. preporodit će se. Bit će nezgodno nakon operacije, pogotovo ako se do tada ništa nije operiralo. Napuhanost, bolovi od zraka, ne znanje što i kako i slično, ali sve to prođe brzo.

Nego, operirani, da li ste počeli vježbati? Od operacije je prošlo skoro 4 mjeseca i htjela bi krenuti u teretanu, ali me strah bruha. :/
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 10:32   #1123
4 mjeseca je sasvim dovoljno vremena - slobodno počni vježbati.
kirurg mi je rekao da je 6 tjedana vremenski rok za oporavak od laparoskopije..

meni je 8 tjedana od operacije i više se ne pazim što se tiće fizičkog napora - lagano se uhodavam u stari ritam
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 08:37   #1124
Pozdrav!
Od operacije je prošlo 5 mj. Generalno, ok sam, ponekad se jave neki grčevi u želucu, ali sve u svemu dobro sam. Jučer sam malo povraćala, gorčina neka, plašim se da nije kiselina nakupljena u žučnim kanalima. Nimalo ugodno
Dešava li se vama da vas zeza stomak? Dobila sam tablete koje ću koristiti narednih 21 dan....pa budemo vidjeli kako će se stvari odvijati. Možda sam se malo i prehladila....ali me strah da se ovo povraćanje ne uvriježi.
Nisam.experimetisala sa hranom, uglavnom jedem sve sto i do sada, pazim se jaja i punomasnih sireva...ostalo jedem. Sta mislite? Povraća li se često nakon operacije?
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:13   #1125
Moja mama uvijek povraća kad pojede nešto krivo, teško, kasno uvečer. Valjda je normalno jer nema žući koja bi tu masnoću razbila
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:24   #1126
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Moja mama uvijek povraća kad pojede nešto krivo, teško, kasno uvečer. Valjda je normalno jer nema žući koja bi tu masnoću razbila


I.moja mama je bez žuči, i njoj se zna desiti da s vremena na vrijeme povraća. Toga se jako plašim.
To povraćanje mene toliko slomi da budem polumrtva.
Kako spriječiti to? Pomaže li kakva terapija?
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:38   #1127
mislim da je jedino rješenje pratiti šta smeta i to ne jesti :/
Iako nekad naškodi nešto skroz iznenada, šta ne bi nikad posumnjao da bi moglo...
A ovisi to i do čovjeka, moja mama je uvijek povraćala dok je imala napadaje kamenca a moj muž nikad. Njega bi bolilo stomak, neki grčevi non stop kao ali nikad nebi povraćao i imao samo jedan ozbiljniji napadaj a ogroman kamen za razliku od maminog maleckog. Ko će to znat, svaki organizam je drugačiji
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:20   #1128
Meni se nikad nije desilo da bi povracala jedino mi bude tezina ono kao da mi je jelo tesko palo i to samo na 2,3 stvari
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:46   #1129
Nisam prije opracije nikada imala napade, niti sam povraćala. Ali jesam imala tegobe neke u smislu peckanja gdje je žuč, pa me znalo potkociti. Sada mi se zna desiti da me jednako zaboli kao kad je žuč bila. I jučer prvi puta povraćanje. Dok nisam izbacila svu gorčinu nisam se smirila. Javila sam se dr, dali mi.injekciju i sve ok. Danas sam bolje, al mozda sam ipak prehladjena. Ne bih voljela da me ovo prati svako malo

Jos da dodam, skroz slabo jedem. Gotovo ništa. Uzmem tek toliko da se pika da sam jela. Moram.malo poraditi na ishrani.
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 11:20   #1130
Dobar dan Vam zelim. Upravo se registrovah i prvi put pisem ali sam sve Vase postove procitala. Skoro ce dva mjeseca kako sam operisala zuc laparaskopski. Kirurg mi je preporucio dva tjedna dijete. Buduci da sam imala vise puta napad i konstantne bolove zbog ugnjojene zucne kese,ja sam jos uvijek na dijeti i plasim se pojesti bilo sta sto nije na listi za ishranu...plasim se da ne zaboli. Molila bih Vas da mi prenesete svoja iskustva po pitanju toga i zanima me jel' itko jeo jaja i ako je nakon koliko vremena.? Lijep Vam pozdrav iz suncane BiH.
rupicastaJela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 09:13   #1131
Bok svima,

Nisam imala problema s povraćanjem. Jedino sam skužila kad se najedem i onda kad se probam ustati iz lezeceg polozaja (kao da radim trbusnjak), znam osjetiti bolove na mjestu di je bila zuc. Desilo mi se mozda dva puta, tako da nisam paznju tome pridodavala nit sam uspjela skuziti da li je do neke specijalne hrane.

Pocela sam jesti jaja dva tri mjeseca nakon operacije i nisam primjetila probleme.
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 22:51   #1132
Operiran prije gotovo 5 mjeseci i nakon operacije apsolutno nikakvih problema više nemam.

Jedem apsolutno sve i jedina nuspojava je što me ponekad nakon jela potjera na wc.
2-3 puta sam ujutro kod buđenja osjetio laganu ''bol'' u predjelu žući. Pod navodnicima jer nije bila bol nego više neki tupi osjećaj koji je nakon kratkog vremena prošao.
Tu i tamo me isto malo presječe pod rebrima, ali svi kažu daje to apsolutno normalno pošto je dio tijela gotovo istrgnut odatle.

Jaja sam isto probao jesti i nisam imao većih problema osim već gore navedenog osjećaja težine u želucu koji se nakon polusatnog odmora smirio.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:55   #1133
Pozdrav
Citajuci sve Vas,ocito je da svi imamo iste "tegobe" ..ako se to moze nazvati tegobom nakon onih tegoba koje nam je stvarala zuc i kamen (moj je bio 3,8 cm x 4,2 cm).Izgleda da cu morati smoci hrabrosti i poceti uvoditi sve namirnice u prehranu,polako jednu po jednu. Hvala Vam za informaciju o jajima,to me najvise zanimalo.
rupicastaJela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:38   #1134
meni prošlo 3 mjeseca nakon operacije - do nedavno sam jako pazio na prehranu.
burne reakcije su bile na pršut i majonezu ( ), grah i dinstano zelje - iznenadna bol i trčanje na wc.

jedino što primječujem da mi je trbuh i dalje napuhnut nakon jela.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 15:20   #1135
Bok ljudi, kako se držite?

Meni je od jučer neki glupi tupi osjećaj u stomaku + podrigivanje. Onako glupo podrigivanje po kiselini budući da danas skoro ništa nisam jela. I osjećam se napuhano. U WC nisam išla od jučer. Nemam pojma šta mi je sad odjednom zasmetalo budući da ništa novo nisam jela. :/

Eto samo da se požalim malo..
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 19:34   #1136
Pozdrav svima
Da li netko zna zna dobrog kirurga u Merkuru? Radi se o operaciji žuči?.
Hvala
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 19:35   #1137
Pozdrav svima
Da li netko zna zna dobrog kirurga u Merkuru? Radi se o operaciji žuči?.
Hvala
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 11:14   #1138
Dobro Vam jutro zelim
Proslo je 3 mjeseca od operacije i do danas sto god da sam pokusala jesti imala sam onaj tupi osjecaj u stomaku i podrigivanje,kako napisa e22.Danas evo pojedoh komadic ustipka,sacekam malo..osjecaj u stomaku je ok i uzmem i pojedem cio ustipcic.Nikakve reakcije za sad nemam.
rupicastaJela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 11:05   #1139
Da i ja dam mali doprinos temi, jucer sam operirana, kamenci jelte, poslije operacije mi je bilo dobro, a kasnije je krenulo povracanje i trajalo je cijelo popodne i dio veceri, jucer nisam nista pila ni jela, dan prije operacije sam samo pila tekucinu, jutros sam popila malo caja i opet sam na infuziji jer ce mi tek za rucak dati nesto za jesti, nadam se, operirana sam laparaskopski, ponekad osjetim boluckanje u desnom ramenu, pretpostavljam da je to od plina, a da je pivracanje bila anastezija, receno mi je da cu sutra kuci, ne boli me toliko, nadam se da ce sutra otpustiti
__________________
Ljudi se mogu podijeliti u dvije kategorije: oni koji vole čokoladu i oni koji to ne žele prihvatiti.
Koralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 09:32   #1140
Quote:
Koralica kaže: Pogledaj post
Da i ja dam mali doprinos temi, jucer sam operirana, kamenci jelte, poslije operacije mi je bilo dobro, a kasnije je krenulo povracanje i trajalo je cijelo popodne i dio veceri, jucer nisam nista pila ni jela, dan prije operacije sam samo pila tekucinu, jutros sam popila malo caja i opet sam na infuziji jer ce mi tek za rucak dati nesto za jesti, nadam se, operirana sam laparaskopski, ponekad osjetim boluckanje u desnom ramenu, pretpostavljam da je to od plina, a da je pivracanje bila anastezija, receno mi je da cu sutra kuci, ne boli me toliko, nadam se da ce sutra otpustiti
Da se nadovežem na prethodni post, bila sam dva dana u bolnici, tj. dvije noći, treći dan sam rano ujutro puštena kući, nisam uopće imala dren, niti sam dobila neke upute što i kako jesti, srećom imam google i iskustva bližnjih pa to pomaže. Sad ću vidjeti kako će se stvari odvijati. Ako sve bude ok, krajem mjeseca se vraćam na posao.
Koralica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.