Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2011., 10:03   #81
ne, prvo treba instalirati Fininu karticu na svom računalo, i zatim sa punomoćima, ako Vam treba za druge klijente, i karticom otići u Poreznu
jorgovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 10:26   #82
Quote:
jorgovanka kaže: Pogledaj post
ne, prvo treba instalirati Fininu karticu na svom računalo, i zatim sa punomoćima, ako Vam treba za druge klijente, i karticom otići u Poreznu
Mora li baš otići odgovorna osoba ili?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 10:50   #83
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Mora li baš otići odgovorna osoba ili?
Ne mora.. bitno da im se odnesu punomoći i kartica, može odnesti čak i slučajni prolaznik
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:20   #84
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Ne mora.. bitno da im se odnesu punomoći i kartica, može odnesti čak i slučajni prolaznik
Pa mi nemamo druge klijente, to je kartica samo za našu firmu, znači otići samo sa karticom?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:34   #85
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Pa mi nemamo druge klijente, to je kartica samo za našu firmu, znači otići samo sa karticom?
Kartica, potpisana punomoć, a meni su tražili još i kopiju osobne direktora (budući da sam samo zaposlenik a ne ovlaštena osoba) i kopiju rješenja iz sudskog registra za poduzeće. Ponesi pečat za svaki slučaj, nikad se ne zna
Naravno, kartica mora biti prvo ispravno instalirana, imaju detaljne upute na instalacijskom CD Fina-e tako da nije teško.
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 12:14   #86
Vjerojatno opet ovisi od PU do PU, ja sam prije par dana dodao još jednog klijenta i otišla je kolegica sa karticom i punomoći (u 3 primjerka) i sve je bilo OK.
Istina kada sam radio punomoć za sebe za svoju firmu isti postupak kao kad radiš punomoć za drugog.
U stvari po firmi opunomoćena osoba (direktor, vl. obrta ...) daje punomoć OSOBI (zaposleniku tog ili drugog subjekta) da vrši usluge e-porezne
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:26   #87
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Pa mi nemamo druge klijente, to je kartica samo za našu firmu, znači otići samo sa karticom?
Ako je za vašu firmu, ne treba ići u poreznu.
Preko aplikacije e-porezna treba poslati zahtjev za el. poslovanjem.
Nakon što mailom dođe obavijest, pristup bi trebao biti omogućen.
cvrcak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 10:54   #88
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Vjerovali ili ne, ja predao e-PDV sa povratom i stiglo bez dodatnih pitanja. Slijedeći mjesec opet imam povrat, pa ću javiti rezultat.
Kod drugog klijenta imao preknjiženje sa PDV na PND i prošlo (naravno uz zahtjev i HUB).
Vjerujem da je u ovim slučajevima "ključ uspjeha" referent-ica
Kao što rekoh, jučer sjeo povrat bez dodatnih pitanja, bez zahtjeva, bez virmana ...
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 15:56   #89
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, jučer sjeo povrat bez dodatnih pitanja, bez zahtjeva, bez virmana ...
bez dokumentacije na uvid?
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:10   #90
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, jučer sjeo povrat bez dodatnih pitanja, bez zahtjeva, bez virmana ...
Definitivno je referentica zaslužna za to...
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:03   #91
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
bez dokumentacije na uvid?
bez, a budem je išao posjetiti ovih dana - bio bi red
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 02:06   #92
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
bez, a budem je išao posjetiti ovih dana - bio bi red
kremšnite ili švarcvald torta bi bilo very apropriejt
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 15:11   #93
Da li ste probali predati preko e-porezne ID obrazac sa negativnom vrijednosti obračunatog poreza na dohodak (konačni obračun plaće)??? Ja sam probao i ne dozvoljava mi... morat ću predat u papirnom obliku...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 17:19   #94
mene to čeka ovih dana, pa ti javim.
Kako i plaće dajem preko net-bankinga onda mi je davalo grešku, pa sam skuzio da moj vrli program priprema i virmane sa minusom
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 14:02   #95
ja sam danas poslao dva ID sa minusom poreza i prireza i normalno mi je proslo...

posto ti vuce virmane sa iznosom u minus mozda ti je onda i kod ID povukao minus iznos pod II.7 UPLACENI POREZ NA DOHODAK I PRIREZ, a tu bi trebala biti nula
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 09:56   #96
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
ja sam danas poslao dva ID sa minusom poreza i prireza i normalno mi je proslo...

posto ti vuce virmane sa iznosom u minus mozda ti je onda i kod ID povukao minus iznos pod II.7 UPLACENI POREZ NA DOHODAK I PRIREZ, a tu bi trebala biti nula
moguće provjerit ću... hvala puno
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 11:21   #97
prošlo i meni sa minusom
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 15:57   #98
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
prošlo i meni sa minusom
prošlo i meni, nije bio stvar u minusu nego valjda puko fajl kod prebacivanja... danas za isti ID obrazac ponovno kreiram XML i prođe od prve...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:18   #99
U 12. mjesecu smo napravili ( i dobili) fininu karticu pa me zanima kad možemo očekivati račune?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 19:16   #100
Je li moguće da se IP kartice ne mogu predati putem E-porezne ?
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.