Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 13:20   #2001
Dobar dan svima,
ja sam od veljače na Atkinsu,skinula sam(već odavno) 10 kg,ali priznajem da sam u više navrata(oko Uskrsa) i kasnije brljavila,i vratila 2 kg.
Ne brinem se zbog toga,meni ta prehrana odgovara i uvijek se ponovo ukrcam u "vlakić".Tužna sam jedino što treba 48 sati do blažene ketoze...

Moje tijelo se lijepo preoblikovalo,celulit se smanjio,i znam da bi sve bilo još PUUNO bolje kad bi pila mnogo vode,ali nažalost,ja sebe moram svjesno natjeravati da pijem vodu jer ne osjećam žeđ gotovo nikada

Jedino što me malo zabrinulo je što mi je prošli mjesec izostala mjesečnica,a uvijek je sve bilo redovito.Trudnoća je isključena,bilo je,doduše,nekih stresnih situacija,ali eto

Molim Snježanu jer ima dugogodišnje iskustvo(ovaj put isključujem lajka)da mi napišeš imaš li kakva iskustva s tim i da li se to i tebi ikad dogodilo na dijeti?

Puno hvala,lijepi pozz
sendy051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:52   #2002
Quote:
Bikicka kaže: Pogledaj post
Dali se smije u fazi odrzavanja Sojino brašno? ? ?
na Atkinsovoj stranci piše da sojino brašno ima na 0.25 šalice 5.4 g UH, a da li će smetati

Ja inače bila na održavanju, i istina je - jako je teško to traženje granice...i izbacilo me jer sam pretjerala (ili pojela nešto što ne trpim - još to moram shvatiti), i od nedjelje sam u prvoj fazi, a što me začudilo je da sam od nedjelje izgubila 3 kg (inače su mi se zadnji kg topili jako sporo) nisam u ova 3 mjeseca nikad atako lako gubila kg
Ginger Boop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:59   #2003
Quote:
Bikicka kaže: Pogledaj post
Dali se smije u fazi odrzavanja Sojino brašno? ? ?
Smije se, ono je sastavni dio nekih recepata u Atkinsovoj knjizi.
Inače, u Atkins dućanima (kojih nažalost nema kod nas), između mnogih krasnih stvari (slatkiša i peciva) ima za kupiti i neka mješavina Atkins Diet Bake - Atkinsova dijetna mješavina, (to je kao neko brašno od kojeg se radi kruh, pecivo i sl.).
Nažalost, mi to nemamo, ali u receptima koje daje u svojoj knjizi, Atkins piše da se umjesto te Atkins Diet Bake može koristiti sojino brašno s time da treba biti oprezan jer sojino brašno ima više UH nego Atkins Diet Bake.
Eto, na topicu Atkins recepti stavila sam tri recepta u kojima se koristi Atkins Diet Bake ili soja i UH vrijednosti uz svaki recept. Recepti su za:

PALAČINKE

PALAČINKE SA SIROM
TEMELJNI PROTEINSKI KRUH:

Jedna napomena uz ove recepte:

Ja sam jednom probala napraviti te palačinke (ne ove sa sirom, nego ovaj prvi recept, ove obične palačinke) i nije mi bilo fino tako da ja više ne koristim sojino brašno nigdje jer mi očito ne paše taj okus. No, onaj tko me poznaje malo duže tu s foruma, zna da sam ja prilično izbirljiva i da to ne znači da to uopće nije fino nego to MENI nije fino U svakom slučaju - treba probati pa vidjeti.

Zadnje uređivanje snježana0301 : 02.06.2011. at 15:48.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:02   #2004
Quote:
sendy051 kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima,
ja sam od veljače na Atkinsu,skinula sam(već odavno) 10 kg,ali priznajem da sam u više navrata(oko Uskrsa) i kasnije brljavila,i vratila 2 kg.
Ne brinem se zbog toga,meni ta prehrana odgovara i uvijek se ponovo ukrcam u "vlakić".Tužna sam jedino što treba 48 sati do blažene ketoze...

Moje tijelo se lijepo preoblikovalo,celulit se smanjio,i znam da bi sve bilo još PUUNO bolje kad bi pila mnogo vode,ali nažalost,ja sebe moram svjesno natjeravati da pijem vodu jer ne osjećam žeđ gotovo nikada

Jedino što me malo zabrinulo je što mi je prošli mjesec izostala mjesečnica,a uvijek je sve bilo redovito.Trudnoća je isključena,bilo je,doduše,nekih stresnih situacija,ali eto

Molim Snježanu jer ima dugogodišnje iskustvo(ovaj put isključujem lajka)da mi napišeš imaš li kakva iskustva s tim i da li se to i tebi ikad dogodilo na dijeti?

Puno hvala,lijepi pozz
Odgovaram ti na PM.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:04   #2005
Quote:
snježana0301 kaže: Pogledaj post
Smije se, ono je sastavni dio nekih recepata u Atkinsovoj knjizi.
Inače, u Atkins dućanima (kojih nažalost nema kod nas), između mnogih krasnih stvari (slatkiša i peciva) ima za kupiti i neka mješavina Atkins Diet Bake - Atkinsova dijetna mješavina, (to je kao neko brašno od kojeg se radi kruh, pecivo i sl.).
Nažalost, mi to nemamo, ali u receptima koje daje u svojoj knjizi, Atkins piše da se umjesto te Atkins Diet Bake može koristiti sojino brašno s time da treba biti oprezan jer sojino brašno ima više UH nego Atkins Diet Bake.
Eto, na topicu Atkins recepti stavila sam tri recepta u kojima se koristi Atkins Diet Bake ili soja i UH vrijednosti uz svaki recept. Recepti su za:

PALAČINKE

PALAČINKE SA SIROM
TEMELJNI PROTEINSKI KRUH:

Jedna napomena uz ove recepte:

Ja sam jednom probala napraviti te palačinke (ne ove sa sirom, nego ovaj prvi recept, ove obične palačinke) i nije mi bilo fino tako da ja više ne koristim sojino brašno nigdje jer mi očito ne paše taj okus. No, onaj tko me poznaje malo duže tu s foruma, zna da sam ja prilično izbirljiva i da to ne znači da to uopće nije fino nego to MENI nije fino U svakom slučaju - treba probati pa vidjeti.
Hvala ti na odgovoru,bas cu ga probati jer sam ga kupila i neznam sta bh s njim.Jos ti jednom Hvala!I zanima me psenicne klice suhe,navodno se mogu upotrebljavat umjesto oraha?Ali neznam dali ih Atkins dozvoljava?Pitam za fazu odrzavanja?
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:08   #2006
Quote:
Ginger Boop kaže: Pogledaj post
na Atkinsovoj stranci piše da sojino brašno ima na 0.25 šalice 5.4 g UH, a da li će smetati

Ja inače bila na održavanju, i istina je - jako je teško to traženje granice...i izbacilo me jer sam pretjerala (ili pojela nešto što ne trpim - još to moram shvatiti), i od nedjelje sam u prvoj fazi, a što me začudilo je da sam od nedjelje izgubila 3 kg (inače su mi se zadnji kg topili jako sporo) nisam u ova 3 mjeseca nikad atako lako gubila kg
Hvala ti na odgovoru,znam da je tesko kad udjes u fazu odrzavanja pa imas veci izbor namirnica,tesko se zaustavit,pa se pretera,ali zato se vratim prvoj fazi dva-tri dana i sve se stabilizuje.Tesko jest,al mi to mozemo!
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:52   #2007
Quote:
Bikicka kaže: Pogledaj post
I zanima me psenicne klice suhe,navodno se mogu upotrebljavat umjesto oraha?Ali neznam dali ih Atkins dozvoljava?Pitam za fazu odrzavanja?
Ne znam za to, nažalost.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 10:26   #2008
Dobar dan! Osjećam se dužnom da vam se javim jer ste mi u par navrata pomogli savjetom!
Uglavnom, ja sam došla do svog 1.cilja-60kg! Imam još 3kg za skinuti da bi bila na svojoj idealnoj težini, ali prekinula sam dijetu zbog par zabava gdje se pilo sve i svašta. Ne debljam se, već i dalje mršavim. Pazim kad i šta jedem, ali sam presretna. Neću niti govoriti koliko pozitivnih komentara dobivam-da sam se pomladila, da sam se prepolovila i slično. U naredne 2 subote imam 2 vjenčanja i kupila sam savršenu haljinu koja mi stoji odlično.
A kakav je tek osjećaj kad vas prodavačica pita jeste li broj 38 ili 36!
36 nisam još, ali 38 je taman. Prije dijete sam nosila 42!
Želim vam još jednom zahvaliti na podršci i savjetima i javit ću se još. Ispod kuće mi je plaža tako da ovaj tjedan krećem s plivanjem.
Krajem 6.mj.mi stiže muž s broda i neprocjenjiv će biti taj susret i kad me vidi!
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 10:43   #2009
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Osjećam se dužnom da vam se javim jer ste mi u par navrata pomogli savjetom!
Uglavnom, ja sam došla do svog 1.cilja-60kg! Imam još 3kg za skinuti da bi bila na svojoj idealnoj težini, ali prekinula sam dijetu zbog par zabava gdje se pilo sve i svašta. Ne debljam se, već i dalje mršavim. Pazim kad i šta jedem, ali sam presretna. Neću niti govoriti koliko pozitivnih komentara dobivam-da sam se pomladila, da sam se prepolovila i slično. U naredne 2 subote imam 2 vjenčanja i kupila sam savršenu haljinu koja mi stoji odlično.
A kakav je tek osjećaj kad vas prodavačica pita jeste li broj 38 ili 36!
36 nisam još, ali 38 je taman. Prije dijete sam nosila 42!
Želim vam još jednom zahvaliti na podršci i savjetima i javit ću se još. Ispod kuće mi je plaža tako da ovaj tjedan krećem s plivanjem.
Krajem 6.mj.mi stiže muž s broda i neprocjenjiv će biti taj susret i kad me vidi!
Hajde bas mi je drago da si uspjela.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 11:09   #2010
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Osjećam se dužnom da vam se javim jer ste mi u par navrata pomogli savjetom!
Uglavnom, ja sam došla do svog 1.cilja-60kg! Imam još 3kg za skinuti da bi bila na svojoj idealnoj težini, ali prekinula sam dijetu zbog par zabava gdje se pilo sve i svašta. Ne debljam se, već i dalje mršavim. Pazim kad i šta jedem, ali sam presretna. Neću niti govoriti koliko pozitivnih komentara dobivam-da sam se pomladila, da sam se prepolovila i slično. U naredne 2 subote imam 2 vjenčanja i kupila sam savršenu haljinu koja mi stoji odlično.
A kakav je tek osjećaj kad vas prodavačica pita jeste li broj 38 ili 36!
36 nisam još, ali 38 je taman. Prije dijete sam nosila 42!
Želim vam još jednom zahvaliti na podršci i savjetima i javit ću se još. Ispod kuće mi je plaža tako da ovaj tjedan krećem s plivanjem.
Krajem 6.mj.mi stiže muž s broda i neprocjenjiv će biti taj susret i kad me vidi!
Čestitam ti na postignutom uspjehu!
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 11:13   #2011
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Osjećam se dužnom da vam se javim jer ste mi u par navrata pomogli savjetom!
Uglavnom, ja sam došla do svog 1.cilja-60kg! Imam još 3kg za skinuti da bi bila na svojoj idealnoj težini, ali prekinula sam dijetu zbog par zabava gdje se pilo sve i svašta. Ne debljam se, već i dalje mršavim. Pazim kad i šta jedem, ali sam presretna. Neću niti govoriti koliko pozitivnih komentara dobivam-da sam se pomladila, da sam se prepolovila i slično. U naredne 2 subote imam 2 vjenčanja i kupila sam savršenu haljinu koja mi stoji odlično.
A kakav je tek osjećaj kad vas prodavačica pita jeste li broj 38 ili 36!
36 nisam još, ali 38 je taman. Prije dijete sam nosila 42!
Želim vam još jednom zahvaliti na podršci i savjetima i javit ću se još. Ispod kuće mi je plaža tako da ovaj tjedan krećem s plivanjem.
Krajem 6.mj.mi stiže muž s broda i neprocjenjiv će biti taj susret i kad me vidi!
Čestitam ti na postignutom uspjehu!Sigurna sam da ces i te tri kg izgubiti,samo polako,te zadnje kg najteze idu.Pozdrav i sretno!
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 12:38   #2012
Pozdrav svima. Od danas krećem na Atkinsa i planiram držati dok mi ne odu ovih 22 kg viška Upravo sam pojela 3 tvrdo kuhana jaja, kuhana pileća prsa (oko 150g) sa majonezom. Kupila sam si i keto diastix trakice da si pratim stanje ketoze. Čitam vas lagano od početka, samo sam vas htjela sve pozdraviti!
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 13:48   #2013
Quote:
Bikicka kaže: Pogledaj post
Čestitam ti na postignutom uspjehu!Sigurna sam da ces i te tri kg izgubiti,samo polako,te zadnje kg najteze idu.Pozdrav i sretno!
Hvala! Ma znaš šta, ne zamaram se jer sam prezadovoljna. Jučer me prodavačica pitala jeli mi treba broj 36 ili 38 (odjeće mislim)-ovo sve govori!!!
Kad se muž vrati krećem na Zumbu. Išla sam kad je zadnji put bio kući, ali nakon mjesec dana sam prestala jer nitko nije htio ići sa mnom pa mi se nije dalo samoj. Sad me baš briga i ići ću sama.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 14:01   #2014
Quote:
Lee Anne kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Od danas krećem na Atkinsa i planiram držati dok mi ne odu ovih 22 kg viška Upravo sam pojela 3 tvrdo kuhana jaja, kuhana pileća prsa (oko 150g) sa majonezom. Kupila sam si i keto diastix trakice da si pratim stanje ketoze. Čitam vas lagano od početka, samo sam vas htjela sve pozdraviti!
Dobro nam dosla!
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 18:29   #2015
Pozdrav svima! Prikljucujem vam se u borbi s tonama Ceka me jaaako dugo i nezaboravno putovanje ali ovog puta do kraja. Ja sam na rezimu meso, povrce i jaja (bio to Atkins/ mesna dijeta ili kako god). Danas poceo, najeo se kobasica. Ako neko ima neki jednostavan recept i ako ima vremena bio bih zahvalan da mi ga proslijedi u inbox. Inace, kako izdrzavate i kako ide?
_Indigo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 19:05   #2016
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Osjećam se dužnom da vam se javim jer ste mi u par navrata pomogli savjetom!
Uglavnom, ja sam došla do svog 1.cilja-60kg! Imam još 3kg za skinuti da bi bila na svojoj idealnoj težini, ali prekinula sam dijetu zbog par zabava gdje se pilo sve i svašta. Ne debljam se, već i dalje mršavim. Pazim kad i šta jedem, ali sam presretna. Neću niti govoriti koliko pozitivnih komentara dobivam-da sam se pomladila, da sam se prepolovila i slično. U naredne 2 subote imam 2 vjenčanja i kupila sam savršenu haljinu koja mi stoji odlično.
A kakav je tek osjećaj kad vas prodavačica pita jeste li broj 38 ili 36!
36 nisam još, ali 38 je taman. Prije dijete sam nosila 42!
Želim vam još jednom zahvaliti na podršci i savjetima i javit ću se još. Ispod kuće mi je plaža tako da ovaj tjedan krećem s plivanjem.
Krajem 6.mj.mi stiže muž s broda i neprocjenjiv će biti taj susret i kad me vidi!
Čestitam na uspjehu i drago mi je da si s ovom dijetom postigla što si htjela.
Mogu si samo zamisliti iznenađenja kad te mužić ugleda.


Quote:
Lee Anne kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Od danas krećem na Atkinsa i planiram držati dok mi ne odu ovih 22 kg viška Upravo sam pojela 3 tvrdo kuhana jaja, kuhana pileća prsa (oko 150g) sa majonezom. Kupila sam si i keto diastix trakice da si pratim stanje ketoze. Čitam vas lagano od početka, samo sam vas htjela sve pozdraviti!
I ja tebe pozdravljam i želim ti da ti tih 22 kg viška "ode" što prije. Lijepo od tebe da si nam se pridružila, vjerujem da će ti ipak biti malo lakše u društvu sebi sličnih koji prolaze ili su prolazili kroz to.

Quote:
_Indigo_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Prikljucujem vam se u borbi s tonama Ceka me jaaako dugo i nezaboravno putovanje ali ovog puta do kraja. Ja sam na rezimu meso, povrce i jaja (bio to Atkins/ mesna dijeta ili kako god). Danas poceo, najeo se kobasica. Ako neko ima neki jednostavan recept i ako ima vremena bio bih zahvalan da mi ga proslijedi u inbox. Inace, kako izdrzavate i kako ide?
I tebi lijep pozdrav.
Ne znam jesi li vidio, ovdje imaš nekih Atkins recepata, ako ti nešto odgovara.
Evo, ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=618625 a i od cura s LCHF dijete se isto da nešto iskoristiti: https://www.forum.hr/showthread.php?t=578870
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 19:41   #2017
evo mene ljudi nazad
danas subota vrijeme vaganja ,moram priznat da me malko razocaralo samo 1.5 od prosle nedjelje ,zbaci sveukupno 4.5kg ,al moram priznat da se puno bolje vidi nego sta pokazuje (teta celulita ode ća)pa mi cudno ,ocito 4.5 kg nije malo ,hehehe ,tjesim se,
sad sam prosla prvu fazu i ako mi se cini da cu ju nastavit ,jer mi nista ne nedostaje da nemogu trpit ,makar jos 1tjedan pa onda polako povecanje uh
danas rucak super brokula karfiol zapecen s jajima malko vrhnja i 1pileci file s malo kupus salate (mozda ja pretjerujem s povrcem ,al nemogu bas i to izbacit)

da i mozda grijesim sta ne unosim masnoce dovoljno jer je pozeljna ,sve me strah da mi se neobije o glavu

idemo dalje jos samo par dole ...cusssss
lillivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 19:44   #2018
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Osjećam se dužnom da vam se javim jer ste mi u par navrata pomogli savjetom!
Uglavnom, ja sam došla do svog 1.cilja-60kg! Imam još 3kg za skinuti da bi bila na svojoj idealnoj težini, ali prekinula sam dijetu zbog par zabava gdje se pilo sve i svašta. Ne debljam se, već i dalje mršavim. Pazim kad i šta jedem, ali sam presretna. Neću niti govoriti koliko pozitivnih komentara dobivam-da sam se pomladila, da sam se prepolovila i slično. U naredne 2 subote imam 2 vjenčanja i kupila sam savršenu haljinu koja mi stoji odlično.
A kakav je tek osjećaj kad vas prodavačica pita jeste li broj 38 ili 36!
36 nisam još, ali 38 je taman. Prije dijete sam nosila 42!
Želim vam još jednom zahvaliti na podršci i savjetima i javit ću se još. Ispod kuće mi je plaža tako da ovaj tjedan krećem s plivanjem.
Krajem 6.mj.mi stiže muž s broda i neprocjenjiv će biti taj susret i kad me vidi!
pa svaka cast ,sad se španciraj s dragim kad dodje ,hihihih,
a nisam te pratila bas i zanima me koliko ti je trebalo vremena ,i ako imas par savjeta salji mi na pm plz
lillivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 20:38   #2019
bok ekipa, nadam se da me primate u svoj atkins club

planiram sutra po prvi put krenuti sa atkins dijetom..trebam skinuti nekih 7 kila..e sad, po ovom šta sam pročitala u 1.fazi se jede samo meso ili riba uz salate ili?

nadam se da ću izdržat..držite mi fige..
__________________
..rođena s greškom..
_..pupa.._ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 22:27   #2020
Quote:
_..pupa.._ kaže: Pogledaj post
bok ekipa, nadam se da me primate u svoj atkins club

planiram sutra po prvi put krenuti sa atkins dijetom..trebam skinuti nekih 7 kila..e sad, po ovom šta sam pročitala u 1.fazi se jede samo meso ili riba uz salate ili?

nadam se da ću izdržat..držite mi fige..
Nego šta da te primamo , primamo mi svakoga tko nam se hoće pridružiti, samo što nam neki, nakon nekog vremena pobjegnu

Za početak bit će ti koristan ovaj link (osnove ove dijete, šta smiješ jesti - prepisano iz Atkinsonove knjige) https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=123 ostalo možeš naučiti "u hodu" ako ćeš biti s nama na forumu, svi ćemo ti rado pomoći.
Odmah na početku, upozoravam te, (samo upozoravam - ne plašim ) početak je najteži, kasnije, što duže budeš na ovoj dijeti - bit će ti sve lakše.
Sretno.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.