Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2012., 02:42   #1341
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Idemo redom :

Također, kakav će oblik seboreje biti (suha ili masna seboreja), ovis o sastavu loja. Ako je loj više tekuć, tada će biti masna seboreja (osoba ima masnu kosu, kožu, ljepljive masne ljuske).

Seboreja = prekomjerno izlučivanje loja. Seboroički dermatitis = upala +/- seboreja. Bitna je, dakle, razlika u UPALI.

Masno vlasište = masni oblik seboreje.

Što se seboreje i SD tiče, obično dermatolozi to dijagnosticiraju "s vrata" bez neke posebne opreme.
ups, ipak mi još na kraju nije nešto jasno
znači, bilo tko tko ima masno vlasište ima i seboreju? tj ne postoji osoba koja ima masno valsište, a da nema seboreju?
i jel to onda masno vlasište-masna seboreja znači da netko tko ima suho vlasište ima suhu seboreju?
i u tom drugom slučaju da ima suho vlasište i suhu seboreju, kako onda on može uopće imat seboreju (pojačna rad žlijezda lojnica)?
ma pitala sam za opremu jer se bojim da mi dermatolog to kod mene neće vidjet s vrata s obzirom da je to jedino uspjela skontat ta jedna frizerka i eto ta žena sa tom kamerom, a već sam bila milijun puta kod dermatologa zbog drugih stvari pa mi nikad to nitko nije rekao
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 21:15   #1342
Jeste li pokušali za seboroični dermatitis proizvode od Forever living? Preciznije Aloa vere gelly mazati na upaljena područja na licu i uz to piti njihov gel za čišćenje organizma? Ako netko ima iskustva s tim, bilo bi dobro da napiše ovdje na forumu. Hvala
Mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 14:15   #1343
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
ups, ipak mi još na kraju nije nešto jasno
znači, bilo tko tko ima masno vlasište ima i seboreju? tj ne postoji osoba koja ima masno valsište, a da nema seboreju?
i jel to onda masno vlasište-masna seboreja znači da netko tko ima suho vlasište ima suhu seboreju?
i u tom drugom slučaju da ima suho vlasište i suhu seboreju, kako onda on može uopće imat seboreju (pojačna rad žlijezda lojnica)?
ma pitala sam za opremu jer se bojim da mi dermatolog to kod mene neće vidjet s vrata s obzirom da je to jedino uspjela skontat ta jedna frizerka i eto ta žena sa tom kamerom, a već sam bila milijun puta kod dermatologa zbog drugih stvari pa mi nikad to nitko nije rekao
Uh, Vi ste to sve tako zakomplicirali da ste sad i mene zbunili.

Ako Vam se kosa pojačano masti, onda imate seboreju. To je vrlo jednostavno. Dovoljno je vidjeti kakva je kosa, npr., nakon jednog ili dva dana nakon pranja.

Postoji suhi i masni oblik seboreje, što ovisi o sastavu loja. Ako su ljuščice suhe, sićušne, bjelkaste, to bi bila suha seboreja, a ako su pak masne, veće, mekše, žućkaste, ljepljive, onda bi bila masna seboreja.

Seboreja vlasišta često je udružena s ljuskicama (peruti).

Međutim, perut (pityriasis) ne znači nužno i seboreju jer se perutanje vlasišta i kože može naći i kod sebostaze, što je potpuno suprotno stanje od seboreje.

Perutanje vlasišta može se, osim kod seboreje i sebostaze, naći i u drugim bolestima: seboroični dermatitis, pityriasis amiantacea itd.

Dakle, treba uočiti da pojmovi prhut/perut (pityriasis), seboreja i seboroični dermatitis nisu sinonimi.

Zapravo, što se perutanja vlasišta tiče, s obzirom da se površinski dio kože neprestano ljušti, diskretno perutanje vlasišta je fiziološka (uobičajena, normalna) pojava.

Prema tome, da si ne biste zakomplicirali život s jednostavnim stvarima, sve što treba jest odgovoriti na sljedeća pitanja:

1. Masti li se kosa pojačano ili ne? (npr. jedan ili dva dana nakon pranja, kako izgleda)?

2. Masti li Vam se koža (lica, T-zona) pojačano ili ne?

3. Primjećujete li ljuskice ili ne (perutanje vlasišta, lica) na odjeći, ovratniku ili, možda, zalijepljene za vlasi ili tjeme? Ako da, jesu li to sitne, bjelkaste ili srebrnosive, suhe ljuskice ili veće, ljepljive, žućkaste?

4. Postoji li u predjelu vlasišta ili lica crvenilo, crveni prištići, krastice?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 00:56   #1344
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Uh, Vi ste to sve tako zakomplicirali da ste sad i mene zbunili.

Prema tome, da si ne biste zakomplicirali život s jednostavnim stvarima, sve što treba jest odgovoriti na sljedeća pitanja:

1. Masti li se kosa pojačano ili ne? (npr. jedan ili dva dana nakon pranja, kako izgleda)?

2. Masti li Vam se koža (lica, T-zona) pojačano ili ne?

3. Primjećujete li ljuskice ili ne (perutanje vlasišta, lica) na odjeći, ovratniku ili, možda, zalijepljene za vlasi ili tjeme? Ako da, jesu li to sitne, bjelkaste ili srebrnosive, suhe ljuskice ili veće, ljepljive, žućkaste?

4. Postoji li u predjelu vlasišta ili lica crvenilo, crveni prištići, krastice?
jaooo! stvarno mi je žao što sam vas toliko udavila ja stvarno znam ponekad prezakomplicirat

evo da onda skratimo:

1. jako pojačano mi se masti.. nakon maximum 18 h je masna za pranje.. ja onda stavim šampon za suho pranje...

2. lice mi se djelomično masti.. znači, područje ispod očiju, obrazi i čelo su suhi tj totalno dehidrirani, a brada i čelo te područej oko nosa tj malo prema obrazima se maste i tu imam i mitesere.... inaće sam u 2 navrata u životu imala na obrazima akne, na svakom obrazu su mi se na istom mjestu konstantno palile 3-4 akne i neke male faze bubuljica.... inaće mi koža spada u onu ajmo to nazvat bebinu jet tako baš izgleda tj izgledala je, više i ne baš jer imam crvene točkice od ožiljaka...

3. ja ne primjećujem nikakve ljuskice niti perut.. iako mi se zna dogodit par puta godišnje da imam tu sitnu perut nakon pranja koju kad isčetkam nestane...
da imam masnu prhut mi je rekla firzerka kad mi je prala kosu.. ja sam bila jako začuđena time jer nisam to nikad primjetila, ali mi je rekla da to ne mogu ni vidjet jer su ljuskice zsljepljene za tjeme i jer se vide samo kad mi je mokro vlasište.. i onda kad sam došla kuć sam si proučavala vlasište ko luda, ali nisam ništa primjetila, čak sam zaposlila i sestru i roditelje da pogedaju, ali nisu ništa vidjeli...
i onda sam išla na pregled valsišta s onom kamericom, s time da joj predhodno nisam rekla zašto dolazim i onda mi je ona rekla da imam suhu seboreju što mi nije imalo smisla jer sam čitajući shvatila da kad je riječ o suhoj da onda ljuskice ispadaju... i vidjela sam i na kamerici da govori istinu jer sam vidjela na vlasištu prozirno- srebrnkaste-bijele-ma u biti zapravo prozirne ljuskice jer su samo za nijasnu tamnije od vlasišta, na prvu nisam skontala ni na kamerici, i onako su o obliku lista, po cijelom tjemenu....

4. što se tiče lica... oko nosa i malo prema obrazima imam crvenilo ko što mi je i brada malo crvenija, ali to su popucala kapilarice, a njih imam po cijelom tijelu jer imam jako tanku, ajme suhu i osjetljivu kožu, a to mi je i genetski, te popucane kapilare, vene.... i sa tatine strane, uključujući moga tatu, njih troje ima psorijazu..
i ugl pregledala mi je i lice i rekla da imam izuzetno osjetljivu kožu i da mi se seboreja širi prema licu (zapravo je prvo rekla da imam seboreični dermatitis pa onda masnu seboreju pa na poslijetku suhu seboreju i da kao kod mene nije riječ o pojačanom mašćenju jer mi je vlas suha, kao da ja imam samo masno vlasište, uhl žena priča gluposti slažem se s njom da imam seboreju jer mi se vlasište ajme masti, ali ja mislim da ja imam masnu jer su mi ljuskice zaljepljene za vlasište i jer si ne mogu predočit da mogu imat toliko masno vlasište i suhu prhut, možda nisam u pravu, ali )
i da.. rekla je da mi se seboreja širi na lice jer na čelu i nešto malo na obrazima postoje te ljuskice, te prozirne u obliku lista i to sam i vidjela... samo mi nije jasno kako mogu imat masnu kožu na licu kad mi lice ne smije niti primirisat bilo kakvu kremu za masnu kožu, problematičnu kožu, išta, a nema koju nisam probala, još onda dok sam imala probleme sa aknama... jedino što sam smjela stavljat na lice je losion sa klindamicinom i onda preko toga neka ajme hidratantna krema, iako sada ponovno imam razdoblje ko zadnje 2 godine da mi je koža toliko dehidrirana da nisam uspjela nać odgovarajuću kremu, a isprobala sam ih sve što postoje u DM-u i ljekarnama


i evo ponovno sam uspjela napisat roman

p.s. znači, netko tko ima suhu seboreju ima i dalje masno vlasište, ali mu se ta seboreja manihestira u obliku suhe peruti?
ili pak suho vlasište znači suha seboreja? iako mi to nema smisla jer kako netko može imat pojačan rad žlijezda lojnica, a da mu je kosa toliko suha da ju treba prat samo jednom tjedno..

Zadnje uređivanje xena01 : 26.02.2012. at 01:02.
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:20   #1345
Pogledajte ovaj link... http://www.nikel.com.hr/proizvod.asp...tID=70&lang=hr ... mislim da je ova krema dosta dobra kod seboreje...i ova: http://www.nikel.com.hr/acidosalus-k...ikel%C2%AE-p19 ... nadam se da će vam pomoći...i ja sama imam problem sa seborejom...l.p.
Bellacro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 15:26   #1346
imao sam bas vecih problema, ljuskice po obrvama, usima, iza usiju......po glavi mi je takodjer puno bilo, u zadnje vrijeme iznad uha, s obje strane.........koristio Oranozol, Vichy sampon, Dercos........pomogli su malo........nedavno sam kupio onaj crni smrdljivi sampon Dr Temt (oko 100kn kosta) i nakon 2 pranja vec mi je bilo super, skoro pa 99%tno poboljsanje.....do sada sam negdje 6,7 puta oprao kosu s njim....2 puta tjedno koristim i super je..............(ako netko zna, koliko cesto bi trebao koristiti? sad kad mi se poboljsalo da ga koristim samo po potrebi? )
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 19:28   #1347
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
imao sam bas vecih problema, ljuskice po obrvama, usima, iza usiju......po glavi mi je takodjer puno bilo, u zadnje vrijeme iznad uha, s obje strane.........koristio Oranozol, Vichy sampon, Dercos........pomogli su malo........nedavno sam kupio onaj crni smrdljivi sampon Dr Temt (oko 100kn kosta) i nakon 2 pranja vec mi je bilo super, skoro pa 99%tno poboljsanje.....do sada sam negdje 6,7 puta oprao kosu s njim....2 puta tjedno koristim i super je..............(ako netko zna, koliko cesto bi trebao koristiti? sad kad mi se poboljsalo da ga koristim samo po potrebi? )
Nemam iskustva s tim samponom, ali s ovim kojeg koristim stalno perem kosu vec skoro godinu dana, tj. 2-3 puta tjedno. Ako recimo odem kod frizerke i ona mi opere kosu s njezinim samponom, nakon 1-2 dana me odmah pocne svrbiti kosa. Moja ti je preporuka da ga ne prestanes koristiti.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 20:39   #1348
sto koristiti za masnu seboreju? koje preparate?
hvala na odgovoru
danijela.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:10   #1349
Pitanje za kremu Bioeliksir EUTEN

Pozdrav svima,

Da li je neko od vas koristio mozda za lijecenje Seboroicnog Dermatitisa kremu Bioeliksir Eutan http://www.bioeliksireuropa.hr/krema...sir-euten.html. Da li je neko imao bliza iskustva u koristenju, vidim da je bas puno hvaljena po forumima za atopijski dermatits, psorijazu itd...


Da li ju je neko koristio za Seboreju?

Pozzzz
luka1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:23   #1350
Quote:
Bellacro1 kaže: Pogledaj post
Pogledajte ovaj link... http://www.nikel.com.hr/proizvod.asp...tID=70&lang=hr ... mislim da je ova krema dosta dobra kod seboreje...i ova: http://www.nikel.com.hr/acidosalus-k...ikel%C2%AE-p19 ... nadam se da će vam pomoći...i ja sama imam problem sa seborejom...l.p.
ja nemam neko najbolje iskustvo s nikel kozmetikom. kupila sam njihov sampon sebofit (http://www.nikel.com.hr/sebofit-p52) i nije mi bio dobar. jos me vise svrbilo.
isto mi je bilo s crnim dr.temt samponom.

uvijek kaazem- krenito od sto blazih preparata a onda, ako vam oni ne pomazu, krenite na preparate za seboreju.
ja koristim obican sampon protiv peruti, samo po potrebi stavim triderm kremu (i to samo onda kad je svrbez nepodnosljiv ili kada je crvenilo na jako vidljivom mjestu)
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 11.03.2012. at 13:32.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:32   #1351
Dali neko ima iskustva s ovim probioticima: "Innéov za zdravo vlasište DS™"?
http://www.inneov.com/sc/hr/santecap/Product
__________________
when all of your wishes are granted many of your dreams will be destroyed
eyeballs is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:49   #1352
Mala pomoc ako moze

Pozdrav.Kako mogu naruciti onu kremu sensibio ds za seboroicni dermatitis,kod nas u Bosni toga izgleda nema,pa postoji li nacin za naruzdbu,da to dostave postom iz Hrvatske??Trazio sam malo po netu ali nisam nasao nista
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:31   #1353
pokušaj naručiti preko neke privatne ljekarne koja drži Biodermu, ja sam tako naručivala i neke lijekove izvana pa bi mi ih ljekarna naručila a ja bih preuzela i platila njima
a imaš ljekarnu sa dostavom http://www.mojaljekarna.hr/ pa možeš pitati dal bi ti poslali van RH
([email protected])
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:10   #1354
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
pokušaj naručiti preko neke privatne ljekarne koja drži Biodermu, ja sam tako naručivala i neke lijekove izvana pa bi mi ih ljekarna naručila a ja bih preuzela i platila njima
a imaš ljekarnu sa dostavom http://www.mojaljekarna.hr/ pa možeš pitati dal bi ti poslali van RH
([email protected])
Nema od tog nista,gledao sam tu stranicu,iskljucivo iz Hrvatske moze.Daj kad toliko smece uvozimo jedni drugima u drzavu mogli su vala i ovako sta korisno poput ove kreme
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:14   #1355
Pomagajte ljudi :D

Sigurno postoji tema ova, pa se unaprijed ispričavam,
Problem je kod mene sljedeci: Problem sa peruti. Danas sam iso u ljekarnu i gospođa mi je prosla sa nekim aparatom za kosu i ustanovila mi je da niti jedan obican sampon protiv prhuti mi nece pomoc jer mi je ta perut u tjemenu.
Eh sada oni naravno imaju riješene neki poseban šampon koji dode 300kn+
Al je istina u tome da sam isprobo sve moguce sampone protiv peruti i naravno nije mi niti jedan pomogo, sada trenutno korisim Asebon al kada operem kosu nakon par minuta si prođem po kosi i vidim da perut leti sa svih strana. To nije tak strasno kak zvuci nego mi jednostavno ide na živce..
Zna li mozda neko prirodnije i jeftnijie riješenje ili da stvarno dam 300kn za taj šampon, koji moram koristit najmanje 3 mjeseca i onda ic na preglede i tako, znaci ukupno bi me sve doslo oko 900kn.
Unaprijed zahvaljujem
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 11:15   #1356
evo da se i ja pridružim nemalome društvu ovdje.. Pročitao sam u zadnje vrijeme sve stranice ove teme, ima dosta interesantnih iskustava..

Pojavilo mi se to prije nekih 2 godina, zapravo prvo ˝dolje˝, ali nisam tome ni pridavao neku veću važnost jer nisam s tim imao nikakvih problema, samo blago crvenilo. I onda prije manje od godinu dana mi se iznenada pojavilo i na licu, točno po ovim nekim uobičajenim mjestima za seboreju, što sam čitao da se na tim mjestima i većini drugih javlja - iznad usnice, po bradi, oko nosa, između obrva.. Crvenilo, svrbež, ljuskanje.. I odem ja kod jednog dermatologa, on odmah zaključio da je to na licu seboreja i dao mi za terapiju da pijem Itrac 3 capsule, stavljam obloge borne vode i mažem Aknemycin kremom. I dosta brzo se to povuklo od toga, kroz par dana ko nov.. Moram priznat da tad još nisam baš bio informiran o seboreji pa ja naivno mislio da je to sad riješeno i gotovo. U međuvremenu sam išao riješavat ove probleme ˝dolje˝, tad još nisam znao da je i to dolje seboreja, a nisu bogami ni svi razni doktori i dermatolozi kod kojih sam išao, koji su me slali na razne bespotrebne pretrage, analize, davali terapije bez ikakvog učinka.. Između ostalog dobio sam i Locacorten mast, koja je kortikosteroid i onda je imala uobičajeni učinak za njih - prvo skroz povlačenje crvenila i svih simptoma, a kad sam prestao mazati sve se brzo vratilo, a kad sam nastavio mazati katastrofa je izbila.. I da ne spominjem naše ˝stručnjake˝ na Šalati koji u zaključili da je to herpes, iako nikakve sličnosti s uobičajenim simptomima herpesa i ovoga moga nije bilo.. Ukratko potroših dosta vremena, živaca, a i novaca dok su uopće oni odredili točnu dijagnozu.. :P

U međuvremenu mi se ponovno znalo svako malo vratit i ovo na licu, ali još mi je ostalo od prije onih tablema i kreme pa sam s tim koliko toliko to držao pod kontrolom, ali to je imalo sve slabijih efekata.

Naposlijetku jedna moja poznanica koja radi u farmaceutskoj industriji baš s dermatolozima mi je preporučila jednu dermatologinju koja je kao najbolja, kod koje sam otišao i stvarno je super žena bila.. Poslušala je cijelu moju priču od početka, pregledala sve nalaze i pretrage što sam imao, ispregledala me i isprepipala od glave do pete i zaključila da je to sve seboreja - i po licu i ˝dolje˝, čak i po leđima što onak imam prištića da je to isto posljedica seboreje, što sam ja prije doživljavao kao normalnu stvar.. I šta je nabolje nije mi prepisivala nikakve skupe kremice, losione, terapije i sl, zapravo ništa (zapravo lažem - napisala mi je da mogu mazati uljem kantariona, koji se može kupiti u dm-u ili čak napraviti sam..), nego veli ona ovako - da je seboreja pokazatelj nekih problema i neravnoteža unutar organizma pa se javlja kao posljedica toga i da treba riješavati uzrok, a ne posljedicu problema. Uputila me da odem kod gastroenterologa i napravim nalaze urina i ejakulata. Veli da se tijelo kroz znojenje i kožu onda riješava toksina koje nije uspjelo riješiti jetrom pa onda ti toksini uzrokuju upalu na koži. Valjda kao da je to i pozitivno da se to tako javlja, bolje nego da se taloži negdje u tijelu gdje se isprva ne vidi pa onda na kraju bode puno veće sranje od seboreje, rakovi i sl.. (Nemojte me sad hvatat za svaku riješ jel baš točno tako rekla, tak sam ja to interpretirao što je ona meni govorila.) Skup je bio pregled kod te dermatologinje, ali nije mi žao ni lipe, jer se stvarno vidi da joj je stalo i da se ne trudi uvaljat mi neke skupe kreme i kozmetiku, kao većina..

Ukratko ne trebam ni spominjat da je super pogodila sa svim ovime na što me uputila - bio sam kod gastroenterologa i napravio gastroskopiju i imam gastritis i krvarenje u želucu.. veli gastroenterolog da nevjerojatno da sam tak mlad (imam 23 god) i da imam takav gastritis (dobro tad sam pio neke antibiotike pa je dijelom to i zbog toga, ali to je priča za neki drugi topic..). A i ove analize urina i ejakulata su pokazale da imam escherichiju pa je i to dobro da me uputila na to..

Uglavnom, sad prvenstveno riješavam te progleme s gastritisom i escherichijom, već mi je to puno bolje, puno su mi manji neki problemi sa želucem i probavom koje sam inače imao i kojima nisam pridavao neko veće značenje, kao da je to normalno.

Eto toliko o mojoj dijagnozi i muci s dermatolozima i doktorima, budem u idućem postu napisao što sam koristio dosad za seboreju i neke komentare stvari što sam dosad pročitao ovdje na temi..
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 11:50   #1357
S prhutanjem nemam nekih većih problema, prije bi mi se to znalo blago javiti, ali dosta dugo već koristim Head & Shoulders pa nemam s tim gotovo nikakvih problema.. Probao sam u par navrata koristiti i onaj Garneierov Fructis, ali meni bolje djeluje Head & Shoulders.. Probat ću samo idući put uzeti onaj Sensitive pa da vidim kak će taj djelovati..

E sad za početak mi nije jasno zašto mi se uopće javila seboreja.. Koliko znam nitko u obitelji nije imao tako nekih problema s kožom ili prhuti, ćelavosti i sl. tak da nije genetski. Inače živim dosta zdravo, jedem zdravo (dosta dugo sam vegetarijanac, dakle dosta jedem voća i povrća, skoro ništa junk fooda, slatkoga, slanoga, itd.), bavim se dosta sportom tokom cijele godine, ne pušim, pijem vrlo rijetko (1-2 mjesečno u društvu, a i to nije da se napijem mrtav pijan..), prije par mjeseci napravio sam analizu krvi i sve je bilo ok.. Eto jedino što se možda može izdvojiti je stres, al ono nije to sad neki izvanredno visok stres, neke svakodnevne stresne situacija, iako čini mi se da sam stresu podložniji od nekih drugih i da me više pogađa.. Dobro, doduše u tom periodu kad su mi se javili prvi simptomi živio sam dosta nepravilno, ono pravi studentski život, malo spavanja, dosta pijenja, stresa, smršavio par kila.. Moguće da je tako neki pad imuniteta utjecao na to.. Al to je bilo par mjeseci tako, sad sam se vratio na uobičajeni healthy lifestyle..

Anyways, jel ima još netko iskustva s onim Epiderm biljnim balzamom? Ja sam ga nedavno kupio i počeo koristit i zasad sam jako zadovoljan, skroz se povuklo crvenilo, uopće me ništa ne svrbi ili da se koža ljuska.. Mislim svjestan sam da to sad nije zauvijek riješeno, ali ak će stalno bit ovako kak je sad ja ću bit zadovoljan. Malo je koža još hrapava i gruba na tim dijelovima gdje je bilo prije crvenilo i ljuskanje. Nastavit ću to mazat pa ću vidjet kakve efekte ima kroz duže vrijeme. A i sviđa mi je da je to sve prirodno, da ne stavljam neku kemiju. Ipak mana je što je taj balzam dosta mastan pa ne može čovjek baš tak po danu hodat namazan pa si ja to mažem navečer i kad sam doma. Kad trebam ići negdje van da se ne sjajim sav od masti sam si kupio onu najobičniju Niveu Soft i to mi je isto ok. Druga je mana tog Epiderma što je skup dosta - cca 250 kn za 100 ml, a ono to su već mnogi ovdje zaključili da nekome nešto pomaže, a drugome ne.. Šteta što nemaju neka manja pakiranja da čovjek to može isprobat jel mu djeluje.. A ono, ako znate nekoga tko ima tu kremu probajte posudit malo i vidjet jel vam djeluje da ne pljunete džabe 250 kn, ako vam ne djeluje..

E sad za neke druge stvari teško je reći koliko djeluju. Koristio sam razne vitamine, probiotike, biljne preparate i sl, al to valjda treba malo duži period uzimat da bi se vidio neki konkretniji rezultat, a i tad čovjek ne zna točno od čega mu je bolje.

Od svega što sam tu čitao čini mi se interesantno par stvari. Onaj Prunax losion kojega mnogi hvale, mislim da ću si to nabavit i vidjet kak će kod mene to funkcionirat. Probat ću u DM-u nabavit i onu masku na bazi čajevca koja je nekima tu s foruma pomogla.

E sad najviše me zanima što je netko spomenuo da ide u saunu za seboreju. To mi se čini nekako logično da bi bilo dobro, ono da se pore kože otvore i da se čovjek znoji i luči te sve toksine i sl. Jel netko ima iskustva s time i ako da jel može napisati nešto više o tome?

Također pale su mi na pamet i one slane sobe, navodno je i to dobro za probleme kože, ali ne sjećam se da sam tu na temi pročitao da je netko imao iskustva s tim.. A to svako malo bude na onim portalima grupne kupovine neka akcija za to pa to ne bi trebalo biti ni preskupo za probat.
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 22:14   #1358
Itko neki komentar?

Kupio sam sad i onaj Prunaks losion, nisam ga još počeo koristit pa javim kak će to bit..

Tražio sam u par DM-a onu masku na bazi čajevca, ali je nisam našao.. Jel zna netko jel se to još uvijek proizvodi, odnosno jel možda stoji negdje dugdje u dm-u umjesto tamo di su sve te maske za lice?
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 23:49   #1359
zasad jako zadovoljan prunaks losionom.. korisnim ga nekih par dana.
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 00:50   #1360
jel i dalje košta oko 130-150 kn, zaboravih točno? to je samo za lice, nije za vlasište jel tako?
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.