Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2017., 23:33   #101
ekipa ima li negdje titlova za 11tu epku?
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 00:10   #102
@As Of Now, @kaya714, @agness88, @garden- .. i svi ostali sličnih razmišljanja.
Potpisujem vaše postove.

Seriju sam počela gledat na preporuku poznanice, vidjela sam da na IMDb ima 8.9, rekoh, ovo je neko remek djelo! Kad ono... crvc. Pogledala sam prvu sezonu dok kraja i to najviše zato što ne volim stvari ostaviti nedovršenima, a bilo je i doze optimizma da će se možda u idućoj epki nešto desiti. Ocjena: 4/10

Najbolji dio serije mi je prošlost, a u toj prošlosti - Džek. Bez obzira što je prikazan kao perfektan suprug i otac. Da bi ga učinili malo zločestim bio je alkos 5 minuta i to je to. Sve ostalo, perfekcija, ne znam koja žena ne bi poželjala takvog muža? Rebeka je uglavnom bila ok, ali ukupan dojam je - dosta klišeizirano i jednodimenzionalno. Još kad toj čorbi dodam matorog doktora koji sipa mudrolije ko da mu je Paolo Koeljo sufler.. Tu mač Holivud for maj tejst. Ali eto, u svemu tome mi je ovo bilo najbolje. Jedino ne mogu shvatiti što su im djeca fakd ap, jer sam cijelu seriju doživjela kao prikaz odrasle djece koja imaju razne probleme, a ti problemi vuku korijene iz prošlosti. Čovjek bi pomislio da su odrastali u teškoj bijedi, goli, bosi, više gladni nego siti i uz roditelje iz pakla!

Sadašnjost.
Nijedan lik ne me nije osvojio. Briga me što će biti s njima.

Kejt je cijelu sezonu okupirana klopom i kilogramima. Oko nje se apsolutno ništa ne dešava, osim teške depre u vezi debljine i evociranja uspomena koje bi me sad trebale rasplakati jer je mama Rebeka bila prestrašna zlica i natjerala jadnu malu Kejt u prežderavanje. Svašta. Naj-WTF mi je bilo na kraju kada dolazi bratu na Božić, za njom stiže bojfrend, znači čovjek prvi put dolazi u tu kuću, prvi put se susreće s tim ljudima, i što uradi? Što urade oboje? "Diskretno" pobjegnu na kat kako bi se pojebali. Nemam riječi. Zbljuv. Koji disrespekt..

Rendal i njegova obitelj su zajebali i Stepfordske obitelji. Koje savršenstvo od karijere, kuće, braka, djece.. Toliko su savršeni da garant ne idu ni na WC, ko kraljica Elizabeta. Čak ni tata eks-džanki više nije džanki, nego dobri djedica, mudri Gandalf, čuva djecu i inače je sav za poželjeti. Na kraju iz totalne nevezuše ex džankija i smrtno bolesnog djedicu pretvore u gej-djedicu, a jedna od djevojčica to naravno odmah prepozna jer drugar iz razreda ima 2 tate. Valjda zato ima posebne gej-pipke pa joj se aktivirao alarm. A pošto je tu sve savršeno, onda je naravno i ovo otkriće čista divota. Svi su tako puni razumijevanja za sve i svakoga. Ah. Ali da ne bi baš sve bilo savršeno, mučenik Rendal je, kako bi drugačije bilo, traumatiziran zbog svoje prošlosti. Baš mu je grozno bilo u usvojenoj obitelji.

Smisao postojanja Kevina je valjda da privuče što više gledateljica, faktor slinjenja. Barem sam odmarala oči dok je prešetavao kadrom. Priznajem. U seriji osim njega nema nikakvih komada. Pozicija najzgodnijeg mu je sigurna. Inače ne kontam što njemu nije potaman u životu?

Serija je ko reklamna kampanja nekog US političara. Ili ko kasting za jednu od trilijun generičkih muzičkih grupa. Tu politički korektno moraju biti zastupljeni svi: amorfno debela osoba, neženja za kojim žene uzdišu i koji traži smisao života, savršeni crnac-genije koji je usvojen od strane bjelačke obitelji, savršena crnkinja koja savršeno balansira poslovni i obiteljski život, bjelačka obitelj koja se bori sa svakodnevnicom i tako predstavlja prosječnog radnika i njegove brige, Latino, Židovka, Britanka, crnac ex džanki koji je pred kraj života izašao iz ormara i njegov bijeli gej bojfrend, savršena djeca koja su nadarena za sve i svašta..

Najviše sam se obradovala kad sam vidjela hakera Gevina iz HoC!!!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 01:04   #103
Samo da se osvrnem na komentar @AsOfNow - kakav prožvakani humor? Više si ti humora spomenuo/la u svom postu nego što ga ova serija ima, bokte.

Meni je Randallova priča OK, Kevinova mi se popravlja iz epizode u epizodu, al mi je zato Kateina potpuni promašaj. Zapravo bih još nekako mogao provarit taj njen "journey" da se makne više od tog Tobyja koji mi je kompletni promašaj od lika, posesivni idiot koji se obijesio za nju i sad se vuče ko parazit. Cijele ove drame oko operacije su mi bile za upucat se, vrtio sam ih.

Quote:
Rendal i njegova obitelj su zajebali i Stepfordske obitelji. Koje savršenstvo od karijere, kuće, braka, djece.. Toliko su savršeni da garant ne idu ni na WC, ko kraljica Elizabeta. Čak ni tata eks-džanki više nije džanki, nego dobri djedica, mudri Gandalf, čuva djecu i inače je sav za poželjeti. Na kraju iz totalne nevezuše ex džankija i smrtno bolesnog djedicu pretvore u gej-djedicu, a jedna od djevojčica to naravno odmah prepozna jer drugar iz razreda ima 2 tate. Valjda zato ima posebne gej-pipke pa joj se aktivirao alarm. A pošto je tu sve savršeno, onda je naravno i ovo otkriće čista divota. Svi su tako puni razumijevanja za sve i svakoga. Ah. Ali da ne bi baš sve bilo savršeno, mučenik Rendal je, kako bi drugačije bilo, traumatiziran zbog svoje prošlosti. Baš mu je grozno bilo u usvojenoj obitelji.
Mislim da tu nije poanta da je njemu bilo grozno u usvojenoj obitelji, već da djeca u posvojenim obiteljima imaju taj osjećaj da ne pripadaju, neki malo, neki više, al svi ga imaju. Njemu je bilo doslovno još i teže zbog boje kože. Malo treba stavit i u kontekst vremena - on, crno posvojeno dijete u bijelačkoj obitelji u 70.-ima. Zato mi je bila ona dobra epizoda u prošlosti kad su bili na bazenu.

Što se tiče djedice, i ja sam počeo kolutat očima sad na tu njegovu ubačenu biseksualnost i kako je ovaj sad zbunjen jer se ne smatra homofobom, ali mu je to sve čudno. Nered.

Serija je OK, al je dosta pala u kvaliteti od pilota (a gledanost otišla u nebesa ). Nije mi za ni stavit u istu rečenicu s "Parenthood" zato jer sam za Bravermane stvarno imao osjećaj ko da su to sve prava braća i sestre, prava obitelj. Ovi su mi svi raštrkani, tek su se u prošloj okupili na Thanksgiving večeri. Vidjet ćemo.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 07:14   #104
Mina hvali izgled Jacka i Kevina, a ne hvali trbušnjake Randalla - što će reći da si rasist

Ali da, spominje se pretencioznost i isforsirani humor u zadnjih par kritika, a serija niti pokušava biti pretenciozna niti forsira neki humor. Kayine kritike su bile osnovane u realnosti i razumijem ih, ali ovo u zadnje vrijeme je već malo hejt radi hajpa radi 8.9 na imbdu. Što je samo po sebi smiješno.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:26   #105
@Nook Meni su promakli trbušnjaci, ali skroz! U kojoj epizodi su bili? Nije fer da ne guštam u keramici. Mora da sam taman otvarala čokoladu kad je R pokazao d ril dil.

@Jay, ma jasno je meni sve što pišeš, ali kad svedem utiske i podvučem crtu nakon sezone ono što mi ostaje kao generalni utisak je da su sva djeca sjebana zbog loših roditelja. A nije mi baš najjasnije što su Džon i Rebeka toliko pogriješili? Serija se može pogledati u nedostatku drugih zanimljivijih sadržaja, ne dvojim da je nekima (ili mnogima) 10/10, meni nije, stoga puno sreće u S02. Vidaut mi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 14:02   #106
Prva sezona nije gotova, ima 18 epizoda, mi smo odgledali 11-u, ako se ne varam. Drugu sezonu još nemaju, al će je sigurno dobit.

Ja nisam stekao utisak da Kevin, Kate i Randall misle da su imali loše roditelje i zato su nezadovoljni? Kate zamjera Rebeci zbog prigovora na težinu, što je po meni posve legitimno od Rebece jer u njenom slučaju to više nije "osjećam se dobro u svojoj koži, pusti me na miru", već Kateino trenutno stanje/težina jednostavno nije zdrava. Ona nije debela, ona je pretila. Kevin je sad nezadovoljan s Rebecom šta je 10 godina nakon Jackove smrti spanđala se s njegovim najboljim prijateljem. Za Randalla sam već napisao.

Al ono, sto ljudi, sto ćudi, svatko doživi seriju na svoj način.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 14:07   #107
Randall ti je već par puta skinuo majicu, a u posljednoj epizodi (11.-oj) je bilo zadnji puta. Žena mu je prekrasna isto.

Ma mislim da sve te tamo obitelji srednje klase misle da su nezadovoljni a imaju sve, uvijek tako to biva, čak i više od onih koji nemaju ništa. Uvijek je tako kad imaš brižnu obitelj koja ti sve daje, tražit ćeš i najmanje sitnice da si sjebeš život ili da budeš nesretan, ili da možeš reći da si nesretan a sve si imao na pladnju. Mislim da je to amerika.

Što se tiče dede koji je gay/bi, to je uvijek tako s umjetnicima, vole isprobavati stvari. Ali jesu malo pretjerali s tim, pogotovo s kćerinom pronicljivošću što se njega tiče. Ali taj glumac je toliko kul i ima tako dobar glas, i da se otkrije da je vanzemaljac s planeta Melmac, prihvatila bi.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 21:20   #108
NBC je obnovio svoju za drugu i TREĆU sezonu, svaka sezona imat će 18 epizoda.

Quote:
This is… both surprising and unsurprising: NBC has renewed This Is Us for a second and third season, NBC announced Wednesday at the Television Critics Association winter press tour. Each season will consist of 18 episodes.

The freshman family drama was an out-of-the-gate smash for the network, commercially and critically. Just days after premiering to 10.1 million total viewers and a 2.8 demo rating — the fall’s top-rated series launch — This Is Us received a full, 18-episode order for its freshman run. To date, it has averaged 9.6 million weekly viewers and a 2.6 rating, steadily dominating Tuesday nights in both measures. The Dan Fogelman drama also landed on a slew of Top 10 lists (TVLine’s included), and scored three Golden Globe nominations.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 18:09   #109
One big happy family... vozi oca, super cool djedicu koji sa svakom svojom riječju mudrosti sipa zlatne dukate, koliko je životan. Randall, to izmučeno, ali ipak savršeno malo dijete, prihvaća to što su mu na rođendan došla tri prijatelja. Uopće nije američki klišej sveznajućeg djeteta. Nadalje, Kate osvaja zgodni mladi konjušar koji je već u pet minuta sa svojim drskim pošalicama vrti oko malog prsta. i tad, ona shvaća dok bubnja s onim štapićima sve svoje probleme. Zaista, ja bih isto jednog konjušara da me pošalje vježbati
I, normalno, Kevin, otimač svih ženskih srdaca okuplja svu djecu oko sebe samo da bi tu malu Sofiju privukao, koja mu je ni manje ni više, nego, ex žena, kojoj je otrčao nakon pogledanog romantičnog filma. Dobro, to me je iznenadilo. Neću govoriti o tzv. savršenosti roditeljstva Jacka i žene, to se zna.

Ali gledam, samo zbog Jacka, tj glumca. Baš je zgodan Kevin nije za bacit, zgodan je ali, kao što bi rekli na engleskom, jednostavno nije moja šalica čaja
__________________
"An angel led me when I was blind
I said take me back, I've changed my mind "
agness88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:57   #110
od zadnje 3,4 ep, legla mi je samo ona pretprošla, sva u prošlosti. jack je fakat melem za oči, samo šteta što radnja nije sekund napeta više. bilo mi je ok gledat par ep sve te lijepe priče, al ovako doslovno se ništa ne događa
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:43   #111
Meni je baš draga ova serija, možda ima klišeja al opet opuštajuća je i dobro dođe za pogledati na kraju dana.
Ne znam šta sete napali na Randalla, vjerujem da sva usvojena djeca koliko god im bilo dobro u novoj obitelji muče neka pitanja. Iako mi je malo pretjerana sva ta prihvaćenost oko djedice, kao da se ništa nije ni dogodilo. Mene više živcira Kevin i njegovo kukanje čim nije u centru svijeta.
krivonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:28   #112
Meni je OK ovo šta su uveli s Kevinovom bivšom ženom, ali Kateina priča je nešto prestrašno. Ti njezini ljubavni interesi, taj fat camp storyline, pa da ti se dignu sve dlake na glavi od iritacije.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:27   #113
isuse, premotavala sam zadnju epizodu. ovako doslovce mogu napravit 20 sezona, prikazujući prošlost djece, sinova, majki, tetki, jetrva, bla bla. who cares onako, william mi je sporedni lik
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:39   #114
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
isuse, premotavala sam zadnju epizodu. ovako doslovce mogu napravit 20 sezona, prikazujući prošlost djece, sinova, majki, tetki, jetrva, bla bla. who cares onako, william mi je sporedni lik
Pa za najboljeg lika u seriji, mislim da svi mare. Jedna od boljih epizoda, ali samo ti premotavaj, bolje onda nemoj ni gledati.
Svaka epizoda bez debele je dobra epizoda.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:01   #115
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
isuse, premotavala sam zadnju epizodu. ovako doslovce mogu napravit 20 sezona, prikazujući prošlost djece, sinova, majki, tetki, jetrva, bla bla. who cares onako, william mi je sporedni lik
Ja ne znam šta ti očekuješ od family drama serije?

Easily jedna od najboljih epizoda dosad. Čim nema Kateine priče i ajd Kevinove drame, odmah je bolje.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:49   #116
Meni tu neš ne štima. Mislim, puno toga.
Ali, godine! Koliko se sjećam, prva epizoda počinje s 36. rodendanima. Blizići slave 36. i ventimiglia je postao tata na svoj 36. rođ.
Žena mu je pretpostavljam mlađa 6 do 8 godina, tu nisam ziher. Dakle kad ona opet kreće s pjevanjem, djeca im imaju 16ak. Znači da milo ima 52?? A oboje izgledaju kao da tek sad imaju 36.
Katastrofa scenaristički, kao i make up.

I sad joj u svađi lik kaže: you are 40 years old bla bla. Znači da je imala 16 kad su počeli dejtati. A to nije moguće zbog nekih ostalih detalja.
Ma joj...

Edit2: neeee, sad bu debela ganjala pjevačku karijeru! O sweet jesus...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.

Zadnje uređivanje mali buco : 16.03.2017. at 11:05.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:06   #117
Ja sam od onih kojima je serija u početku bila odlična, kasnije mi se ipak pretvorila u more patetičnih klišeja... Epizoda kada Randal i William idu na put mi je bila dobra, eventualno je moglo proći bez Williamove kutije iz djetinjstva koja je ostala u onim ciglama 60 godina Epizoda sa sprovodom meni bezveze, ova zadnja me zaintrigirala na početku, ali na kraju su morali ubaciti sudbonosni teatralni susret Jacka i Rebece, on, good guy, prolazi egzistencijanu krizu, ide opljačkati birtiju, ali ne, onda ugleda ljubav svog života na pozornici i odustaje, ma biži... Ne znam zašto, ali sviđa mi se Randallova priča s posvojenjem, obećava mi S druge strane, priča s Kateinom pjevačkom karijerom bi mogla biti teži smor Kevina ni ne doživljavam nekako, nez zašto
lamiGalami is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 21:42   #118
Meni je prilično jadno da nisu razriješili pitanje Jackove smrti, za ovakvu seriju je glupo da ostavlja "cliffhangere", kaj ćemo sad pet sezona čekat priču?
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:15   #119
Stvarno sam mislila da će Jack poginuti kad bude pijan vozio ka ovoj, pogotovo jer je debela rekla da je ona kriva, ali ipak ništa od toga
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:03   #120
volio bih gledati zbog Mandy Moore
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.