Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2009., 10:48   #1
Kako se obraniti od psa?

Tema nije o kučnom ljubimcu, već seoskoj đukeli. Kad se idem voziti biciklom, prolazim pored nekoliko seoskih kuća gdje dežuraju oštri psi. Jedan je na lancu, skoro si glavu otrgne svaki put kad prođem. Drugog sam gađao kamenjem dok smo postigli sporazum: Njegovo je dvorište, a cesta je moja. Treći se još uvijek zaletava prema meni, lajući i režeći, uši oborene, i tek okrene kad mi dođe na domet kamena.

Ima li netko ideju kako riješiti situaciju? Petarde? Bolje gađati kamenjem (do sada sam ga fulao, teško mi je pogoditi pokretnu metu na 20 m)? Suzavac?
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:43   #2
Ajme, koja trolčina.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:49   #3
riješenje je jedno,nači vlasnika od psa i zaprijetiti mu prijavom na policiju...

njegova je dužnost da ima ograđen dvor, ili boks za psa, ukoliko je opasan..ma za bilo kakvog psa moraš imati sigurne uvjete...

ako odbije,nazovi policiju, prijavi ga...ništa ne gubiš...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:34   #4
BTW, sličan je ovome, to je omiljena rasa na švicarskim farmama.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:37   #5
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ajme, koja trolčina.
Hvala na nadasve konstruktivnom komentaru . Pokušavam situaciju riješiti na način da pas ne završi na lancu (to bi vjerojatno bio rezultat CottonEyeJoe-ovog postupka, a opisao sam kuda to vodi), a da me ipak ne ugrize.

Možda netko zna kako se psu prikazati kao neopasan, pa da ne napada.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:41   #6
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Hvala na nadasve konstruktivnom komentaru . Pokušavam situaciju riješiti na način da pas ne završi na lancu (to bi vjerojatno bio rezultat CottonEyeJoe-ovog postupka, a opisao sam kuda to vodi), a da me ipak ne ugrize.

Možda netko zna kako se psu prikazati kao neopasan, pa da ne napada.

Psi osjete kada ih se bojiš. Ako volite pse i ako takvome psu pokažete da ga se ne bojite, neće napasti (nadajmo se).
__________________
† När hon kysste grodan förvandlades den till en stilig prins. † ~
Plectrude is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:56   #7
kakav lanac, to je zadnja opcija, ili dvor ili boks...ako je pas opasan, bez obzira koliko voliš psa, moraš imati sigurnost na druge, jer što da takav pas ugrize dijete recimo?

ja isto imam 2 samojeda, muški je malo čudan, dobili smo ga prije mjesec dana, dolutao je..bio je na lancu, valjda su ga tukli, jer čim sa nečim ideš prema njemu čudno gleda...

isto pazim,jer mi je dvor dosta nisko i loše ograđen,pa preko noći je u boksu, kao i dok nekamo idemo...i problem riješen...

mislim,pas ne bi ugrizao, 95% sam siguran, no uvijek ali uvijek treba paziti...

ako te pas hoće, gledaj ga u oči u lagano prema njemu se kreći...puno puta upali
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:10   #8
Jesi pokusao proci istim putem ali bez bicikla? U mojem susjedstvu se vecina onih pasa koji inace samo laju ili uopce ne reagiraju, raspamete kada ide netko na biciklu, pa cak i kada je netko u invalidskim kolicima koja treba gurati, ne znam jel ovo dvoje proizvodi neki visokofrekventni zvuk koji mi ne cujemo ili sto, ali znam da bas na ovo reagiraju psi oko mene... Meni je neugodno kad ne primjetim da idu susjedi od kojih je muz u kolicima, zena ga ide malo provozat po susjedstvu a ova moja kao da nije normalna na to... glavu izgubi od lajanja i trcanja usporedno s njima, naravno, unutar moje ograde... Znaci, ja bih pokusala proci bez bicikla, ako treba malo se spustiti da se pas priblizi i vidi da mu nisi opasnost, znas da psi sve sto je vise od njh u metrima dozivljavaju kao autoritet, a za prolazak biste trebali malo vise biti kompici nego nadredjeni-podredjeni... radije bih isla par puta tako, nego cijelo vrijeme uz lavez...
Alice2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:33   #9
Ne znam, masu puta mi se pas zaletio dok sam bila na biciklu i kad sam stala ili me pošnjofao i otišao ili je još malo brundao pa opet otišao. NIKAD me nije niti jedan ugrizao. Dakle, stani. Plus ovo već savjetovano - popričaj sa vlasnicima i reci da zatvore dvorišta, isprintaj im dio zakona koji piše da je zabranjeno puštati pse na cestu bez nadzora.
E da, gađanje kamenjem može jednoga dana dovesti do toga da pas čak i preskoči ogradu da bi on tebe pogodio. Zubima. Dakle, prestani s tim sranjima jer su više štete nego koristi.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:48   #10
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
... da pas čak i preskoči ogradu da bi on tebe pogodio.
Nema ograde. Pas slobodno trči livadom kojom prolazi uska poljoprivredna cesta.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 16:15   #11
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Hvala na nadasve konstruktivnom komentaru
Gle, a što da ti kažem?

Kad netko psa nazove "seoskom đukelom" te spomene gađanje kamenjem, petarde i suzavac - jednostavno me prođe volja za konstruktivnim savjetima
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:57   #12
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Tema nije o kučnom ljubimcu, već seoskoj đukeli. Kad se idem voziti biciklom, prolazim pored nekoliko seoskih kuća gdje dežuraju oštri psi. Jedan je na lancu, skoro si glavu otrgne svaki put kad prođem. Drugog sam gađao kamenjem dok smo postigli sporazum: Njegovo je dvorište, a cesta je moja. Treći se još uvijek zaletava prema meni, lajući i režeći, uši oborene, i tek okrene kad mi dođe na domet kamena.

Ima li netko ideju kako riješiti situaciju? Petarde? Bolje gađati kamenjem (do sada sam ga fulao, teško mi je pogoditi pokretnu metu na 20 m)? Suzavac?
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Nema ograde. Pas slobodno trči livadom kojom prolazi uska poljoprivredna cesta.
Ti psi rade svoj posao, ono za što su naučeni. Oni te samo žele otjerati, rade to na način na koji znaju i na koji su naučeni. Umjesto skupljanja kamenja, radije kupi neke pseće keksiće ili ponesi kobase (malo je dovoljno) od doma pa im baci to. Drugi put se ti javi njima prvi i baci im briketić, komadić kobase ili tak nešto. Odaberi riječ i/ili pokret ruke s kojim ćeš im se javljati da te znaju prepoznati. Nek te upoznaju po tome, dočekaju i propuste kroz svoj teritorij. Pretpostavljam da ta uska poljoprivredna cesta nije jako prometna, pozovi ih, možeš im viknuti i "pudlek", to nije bitno, baci keksić, odi svojim putem.
Uključi i onog koji je na lancu. Ako se taj otrgne, jako ćeš brzo okretati pedale.

Ako misliš da seoska džukela koja te nervira i plaši nije vrijedna tog truda, onda promijeni rutu. Kamenjem, petardama i suzavcem na pse koji samo rade ono što gazda od njih želi - čuvaju imanje - meni je to neshvatljivo.

Seoski psi znaju bit jako zayebani, ali puno manje od ljudi.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 23:35   #13
Navodno neke pse iritira okretanje kotaca na biciklu (ne sve) pa zato tako polude,nekad znaju i za automobilima potrcat.Sad neki kazu stani ali nikad neznas hoce li se smirit kad stanes il ce te napast,druga opcija je da das gasa pa mu pokusas pobjec,neznam.
cross_that_line is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 09:57   #14
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Kako se obraniti od psa?
Dati petama vjetra, pa ako uspiješ pobjeći super, ako ne 1-0 za psa
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 11:57   #15
Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Navodno neke pse iritira okretanje kotaca na biciklu (ne sve) pa zato tako polude,nekad znaju i za automobilima potrcat..
Obično takvi kad tad završe pod auto kotačima.
Naj bolje je stati s biciklom i zakloniti se iza istog , samo nije svako toliko hrabar , naj gora je opcja , kamenje ili neki drugi predmeti koji još više iritiraju psa.
Moje preporuka je sprej suzavac i to onaj za pse , stati i pošpricati ga malo po njušci , trebao bi zapamtiti tu neugodnu situaciju i ostaviti bicikliste na miru , sve druge radnje samo zaoštravaju situaciju i mogu dovesti do još većih neželjenih posljedica , bježanje od psa može završiti nezgodnim padom ili neželjenim sudarom sa vozilom ili nečim sličnim.
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:32   #16
Quote:
Blaise kaže: Pogledaj post
... kupi neke pseće keksiće ili ponesi kobase (malo je dovoljno) od doma pa im baci to.
Super ideja, kako se nisam toga sjetio
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 13:43   #17
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Super ideja, kako se nisam toga sjetio

eto vidiš da nije teško ali raćunaj na par pokušaja,par dana i uvijek se "najavi" i iz daleka "prićaj"sa psima..neće ti odmah poverovati..misliće da ih zay...

neće proći tjedan i dobićeš čopor psećih prijatelja u ulici što je puno bolje od kamenja,petardi i slićnih nehumanih metoda.

javi kako ide "upoznavanje",držimo ti fige!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2018., 23:08   #18
1. Vozim se biciklom i jedan me stalno napadal di prolazim i pocel sam mu nosit komadic salame i sad smo ok, to traje vec 2 mj i sad mi u zadnje vrijeme prima ustima ruku, ne grize, ma ni ne stisne al stalno mi uzima ustima ruku, mase repicem i lize me al nije pas moj pa se bojim da me jednom i ne ugrize. Ako netko zna nek kaze jel to ok kaj mi uzima ustima ruku, pas nije moj pa mi je bed.

2. Ko za prokletstvo sad se nasla jos jedna đukela na ruti, koju u ova 3 mj nisam vidio.
Ista prica, dvoriste neogradeno, pas izlazi van i laje na mene i kad vozim i kad guram bicikl.
Nakon 3 puta sam izgubio zivce, poceo vikat, mahat rukama i tjerat ga u njegov dvor.
Pas se sada nakon mog tjeranja a svaki dan tu prolazim poceo zaletavati na mene s leđa, kad stanem i siđem s bicikla onda bjezi i povlaci se al me prati 20-tak metara i laje ko blesav. Kad se vracam istim putem nazad, nizbrdica je pa proletim i laje zamnom 100m ga cujem.
Danas sam mu ponio salame da ga podmitim, međutim kad mu dobacim komadic on se odmakne, valjda ni ne kuzi da mu bacam hranu nego misli da ga napadam.
Mislim da je sada i kasno mozda za nese prijateljstvo kad sam ga razjebo a i ne da mi se s cuckima zajebavat i hranit ih, mislim da cu promijenit rutu teskog srca.
Jbg, pisem ovo zbog drugih koji svaki dan prolaze ili ce prolazit da je najbolja solucija komadic salame bacit pesu 3-4 puta, ostalo je teska gnjavaza u kojoj covjek gubi zivce.
tvrda siba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 06:29   #19
Ugrist te nece, a ako ti smeta odglumi bol kad te primi za ruku (kazes 'jooj' ili nesto slicno, nemoj trzat rukom), skuzit ce da ti ne pase pa vjerojatno vise nece.

Nije ti kasno za pomirit se s drugim, samo mito i korupcija, znas valjda gdje zivis
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 11:02   #20
Svaka zivotinja koja na bilo koji nacin ugrozava sigurnost i osjecaj sigurnosti ljudi treba biti u ograđenom prostoru, nikako slobodna.

Imao sam dosad dva psa, sada imam treceg njemackog ovcara i bez obzira koliko su oni dobrocudni nisam ih pustao da slobodno prilaze ljudima bez da sam prvo iste pitao boje li se psa, jel smijem pustit svog psa da se igra s njihovim i slicno.
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.