Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 18:27   #101
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Pa čula sam i ja zbog protoka ali kakve to veze ima sa otvaranjem ??? Baš nikakve... I ja sam se prerano otvarala pa mi nitko nije rekao da ležim na lijevom boku.
pa vjerujem da dobra prokrvljanost maternice i posteljice pomaže u spriječavanju kontrakcija...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:08   #102
cerviks prohodan za prst do ovoja i glavice

Danas bila na pregledu: 34+2 tjedna sam.
Nalaz je slijedeći: cerviks skraćen i za prst proohodan do ovoja i glavice.
Kaže dr. da još 2-3 tjedna do poroda. Jako sam se uplašila jer da bi moglo i prije toga. Inače pijem nifedipin 3x2, normabel 3x2 i 2x300 mg Mg.
Kaže da ne moram strogo ležati, ali mirovati moram. prije 2 tjedna sam bila uloživa za vršak prsta, ništa nisam puno radila po kući i nisam se naprezala.

Stvarno se jako bojim da ne rodim prije 35 tjedna, da bar još tjedan-dva izdržim..
Prvorotka sam i da li ima netko sa sličnim uskustvom?
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:37   #103
Ima cura koje su otvorene od sredine T pa na kraju i prenesu...ne mora ništa značiti, samo slijedi doktorove upute...odmaraj što više
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:23   #104
Mirujem cijelo vrijeme i ne znam uslijed čega otvaranje napreduje. Stvarno se štedim maksimalno, minimalno radim po kući, izlazim samo kas treba nešto obavit što se ne može bez mene ili na kontrolu.
Misilm da je problem što mi se događaju kojekave stavri koje djeluju psihički jače na mene nego što možda ja to mislim i primjećujem.
Znam da 1 prst nije neki problem, ali imam i BHSB pozitivan i ne mogu ga nikako izliječiti, pa se bojim da mi te beštije ne dođu do bebe i ne uzrokuju sepsu ili šta već one uzrokuju...
Ma tisuću scenarija si vrtim po glavi.
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 09:43   #105
Suntzu, ti si moja supatnica
Evo ja sam na strogom mirovanju od 27 tjedna kada mi se cerviks skratio na 26mm. 3 tjedna sam stvarno mirovala i sa 30 tj. je nalaz bio isti pa sam malo olabavila po tom pitanju i 3 tjedna poslije sa 33 tj. cerviks otišao na 18mm, beba na zadak i ja za prst prohodna do ovoja i zatka i doktorica me poslala da se što prije javim u bolnicu.
Jučer sam bila tamo na pregledu i rekli su mi istu stvar i da obavezno ležim. Isto mi je pozitivan BHSB i to već treći put i nikako ga istrijebiti. Uglavnom, ja sad opet za ozbiljno ležim i mislim da neće biti problema. Samo lezi i sigurno ćeš izdržati još nekoliko tjedana.

Vidim da puno cura koje su bile otvorene i nisu mirovale pa je sve bilo u redu, a meni se odmah stanje pogoršalo kad sam se mrvicu više počela kretati. Svi smo mi različiti i mislim da mi ne bi dva dr. rekla da strogo mirujem da nije stvarno potrebno
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 11:51   #106
Ilana, hvala na postu,utješila si me da nisam sama. Držim fige da se bebica okrene na glavicu i da se ne otvaraš više do termina!

Trebala sam sutra ići na kontrolni bris na aerobe, ali odlučila sam to ostavit za idući tjedan jer sam jučer bila na pregledu i bolje da mi se ne čeprka dolje toliko često da se još više ne otvorim. Ionako nalazi neće stić ukoliko rodim prije 37 tjedna. kod mene je problem što sam alergična na penicilin, a očito ga samo on uistinu može istrijebiti. Nema BHSB u urinokulturi, nisu prisutne upalne stanice i prisutan je u malom broju, i takav je nalaz stalno.

A to to se mirovanja tiče, nakon što sam bila na odjelu tjedan dana u 22 tjednu zbog kontrakcija, kad sam došla kući nisam prstom doslovce mrdnula.
A kako su prolazili tjedni, bila sam i dalje zatvorena, pa sam negdje oko 27,28 tjedna počela radit malo ovo, malo ono, pa malo veš, pa malo suđe, a da ne spominjem i selidbu u međuvremenu, da bi sad u zadnje vrijeme kad me muž ostavi nakon kontrole doma, ja malo do dućana, pa u adax, pa svašta. nisam se puno naprezala, negdje cca sat dnevno bi ja utrošila na kojekakve radove po kući, a ostatak ležala. Vjerojatno je sve to utjecalo na razvoj situacije. mislia sam, sad mi je dobro, zašto bi bila nekom na teret jer se tako jadno osjećam kad sve moram tražit nekog drugog da napravi. Ali sad me baš briga, neć više prstom mrdnut oko ničeg....
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:34   #107
drage cure, ja sam u 19om tj. bila uloživa za prst, sa skraćenim cerviksom na 35mm. strogo sam mirovala i u 21tj mi je ostalo 1/4 članka cerviksa (ne znam koliko bi to bilo u mm, nisu mi radili cervikometriju uzvom)i više nisam bila uloživa, već za cijeli prst prohodna do ovoja. poslana sam na hitnu serklažu. nakon nje i tjedan dana bolnice i tokolize iv, strogo mirujem doma i brojim dane do kontrolnog pregleda. a tek sam 23+. i umirem od straha da ne krene dalje (za 10ak dana ponovno kontrola)..
vaši tjedni mi se čine tako strašno daleko, ja da doguram do 32, osjećala bi se na konju..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:02   #108
Suntzu, e isto tako sam isto i ja. Tjedni su prolazili, nalaz ostao isti i ja počela po malo vješat veš, pospremit sitno po stanu, oprat malo suđa, otišla na trudnički tečaj, malo do mame, do DM-a... ništa puno, ali po malo svaki dan. Bilo mi je tako glupo što za sve moram nekog žicat i posebno što mi drugi kuhaju. Još mi svi sa strane govore ma joooj ja sam bila otvorena toliko i toliko i nisam ništa mirovala i rodila na termin... Onda sam mislila da se mogu i ja malo kretati, ali izgleda da ne mogu. Svako tijelo je drugačije i reagira drugačije. Ako mi je dr. rekao strogo mirovat, onda ću mirovat. Bolje kod kuće nego da me ostave u bolnici.

Aleta, znači ipak si bila na serklaži? Ti definitivno nemoj ni mrdati sa kreveta. Tjedni će ti brzo proći, nije to ništa strašno. Tako se i meni činilo daleko, ali za čas ćeš biti u našim tjednima. Mojoj sestri je nakon serklaže bilo ok i rodila je nakon što su joj skinuli konce (ne znam točno kad su joj ih skinuli, ali rodila je nekih tjedan dana prije termina).
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 17:24   #109
Aleta, ja sam u 23 tjednu završila na tokolizi tjedan dana na odjelu. Kad su me primili bila uloživa za vršak prsta, ali su me pustili iz bolnice jer je cerviks nakon 4 dana iv partusis. i 3 dana nifidipina bio zatvoren, i nisu mi radili serklažu. Kada sam ležala u bolnici nisam mislila da ću dočekati idući tjedan, a kamoli do 34+. Sretna sam što sam ovoliko izdržala, ali svaki dan se probudim sa željom da moja mala buba bude još koji dan duže u meni, svaki tjedan pomičem si cilj za još jedan tjedan....tako je vjerojatno i tebi.
Nsajvažnije su ti dvije stvari: mirovanje i neživciranje, odnosno svesti stres na minimum. Ja gledam čitave sezone glupih serija, večeru za pet navečer i ujutro opet reprizu... dođu mi frendice na kavu, pa prođe nekako dan da se ne sekiram.
Možda ti i ja nisam najboji primjer pravog mirovanja cijelo vrijeme, jer stalno se u meni javlja onaj neki glas koji mi govori da mogu ja to, neće mi biti ništa ako napravim ovo ili ono... pokušaj stišati taj glas, i sjeti se zbog čega to radiš i da je mala bubica šta u tebi raste vrijedna svih tvojih žrtvi i odricanja.

Ilana, meni isto svi govore, ma nije to ništa ja bila otvoreno toliko i toliko pa sam sve živo radila, nije to ništa, šta se sekiraš. Očito ja nisam jedna od tih, trbuh mi se spustio i molim se da izduram još bar tih 2 tjedna kolko mi prognozira dr. Najbolje je slušat svoje tijelo i ono što ti je u glavi, i ne obazirat se na druge.
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 12:37   #110
Imam pojačani blijedo žuti iscjedak, jučer u dva navrata i danas ujutro kad sam se probudila. Bojim se da to nije taj sluzavi čep... Našla sam fotku na netu kako taj čep izgleda, i ne sliči mu jer nema krvi u njemu. Da li se vama pretkraj trudnoće javlja ikakav pojačani iscjedak??
Baš sam zabrinuta...
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:39   #111
suntzu ne brini, mene je cijelu trudnocu pratio pojacani iscjedak pa sam u vise navrata dobivala vaginalete. kad cep izadje, znat ces a do tad miruj i uzivaj
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 08:28   #112
Teta Aleta, moj nećak će se roditi sa 36+, slušaj što moja kugla kaže
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 20:24   #113
Quote:
suntzu kaže: Pogledaj post
Aleta, ja sam u 23 tjednu završila na tokolizi tjedan dana na odjelu. Kad su me primili bila uloživa za vršak prsta, ali su me pustili iz bolnice jer je cerviks nakon 4 dana iv partusis. i 3 dana nifidipina bio zatvoren, i nisu mi radili serklažu. Kada sam ležala u bolnici nisam mislila da ću dočekati idući tjedan, a kamoli do 34+. Sretna sam što sam ovoliko izdržala, ali svaki dan se probudim sa željom da moja mala buba bude još koji dan duže u meni, svaki tjedan pomičem si cilj za još jedan tjedan....tako je vjerojatno i tebi.
Nsajvažnije su ti dvije stvari: mirovanje i neživciranje, odnosno svesti stres na minimum. Ja gledam čitave sezone glupih serija, večeru za pet navečer i ujutro opet reprizu... dođu mi frendice na kavu, pa prođe nekako dan da se ne sekiram.
Možda ti i ja nisam najboji primjer pravog mirovanja cijelo vrijeme, jer stalno se u meni javlja onaj neki glas koji mi govori da mogu ja to, neće mi biti ništa ako napravim ovo ili ono... pokušaj stišati taj glas, i sjeti se zbog čega to radiš i da je mala bubica šta u tebi raste vrijedna svih tvojih žrtvi i odricanja.

Ilana, meni isto svi govore, ma nije to ništa ja bila otvoreno toliko i toliko pa sam sve živo radila, nije to ništa, šta se sekiraš. Očito ja nisam jedna od tih, trbuh mi se spustio i molim se da izduram još bar tih 2 tjedna kolko mi prognozira dr. Najbolje je slušat svoje tijelo i ono što ti je u glavi, i ne obazirat se na druge.
Ja ću sad bit u 23 tjednu. i uloživa sam za jagodicu prsta. dobila sam normabele dva puta dnevno i strooogo mirovanje i jako me strah. jel bilo još neš nešto zbog ćega si završila na tokolizi ili?? ako još tko ima kakvih sličnih iskustava neka mi se javi.
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:09   #114
ja sam u 21. tjednu,cervix mi je skracen za pola,bebica je spustena.Ovo mi je druga trudnoca,malo me frka,al uz mirovanje se nadam da ce biti sve ok...Inace,prva trudnoca mi je protekla i vise nego uredno,prenjela sam bebicu i na kraju carski rez....Valjda ce biti sve ok i sa ovom bebicom...
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:05   #115
ma bit će sve u redu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:35   #116
cure, a što se normabela tiče, oni su klasičan lijek za smirenje, kao i apaurin, tak da mi je čudno zašto jedna drugoj preporučate pijenje istih a imate probleme sa otvaranjem. oni vam neće zaustavit otvaranje, nego će vas smiriti tako da više mirujete i spavate. ne želim s time reći da ne pijete, ali razmislite malo i pročitajte što piše na deklaraciji lijeka. ne preporuča se u trudnoći.

jedino kad je stvarno dobro uzeti normabele je dok se koriste neki posebni lijekovi za zaustavljanje otvaranja, pa oni znaju djelovati tako da su potrebni normabeli koji suzdržavaju neke moguće popratne nuspojave.

znam sve to jer je moja jedna kolegica bila u bolnici zbog otvaranja i baš je imala ovaj drugi slučaj.
normabel nije "lijek za trudnice"
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 14:11   #117
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
cure, a što se normabela tiče, oni su klasičan lijek za smirenje, kao i apaurin, tak da mi je čudno zašto jedna drugoj preporučate pijenje istih a imate probleme sa otvaranjem. oni vam neće zaustavit otvaranje, nego će vas smiriti tako da više mirujete i spavate. ne želim s time reći da ne pijete, ali razmislite malo i pročitajte što piše na deklaraciji lijeka. ne preporuča se u trudnoći.

jedino kad je stvarno dobro uzeti normabele je dok se koriste neki posebni lijekovi za zaustavljanje otvaranja, pa oni znaju djelovati tako da su potrebni normabeli koji suzdržavaju neke moguće popratne nuspojave.

znam sve to jer je moja jedna kolegica bila u bolnici zbog otvaranja i baš je imala ovaj drugi slučaj.
normabel nije "lijek za trudnice"
Normabel se ne prepisuje za više spavamo i mirujemo. normabel nisu tablete za "spavanje" već za opuštanje, ja nisam otvorena al jesam uloživa i propisan mi je normabel da se mišići maternice opuste i ne rade kontrakcije. nije da bi ga pila jer ne mogu spavati,ali mislim da je bolje slušat lječničke upute nego rodit puno prerano!!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 14:29   #118
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
Normabel se ne prepisuje za više spavamo i mirujemo. normabel nisu tablete za "spavanje" već za opuštanje, ja nisam otvorena al jesam uloživa i propisan mi je normabel da se mišići maternice opuste i ne rade kontrakcije. nije da bi ga pila jer ne mogu spavati,ali mislim da je bolje slušat lječničke upute nego rodit puno prerano!!
da, ono vrijeme kad sam ja uzimala normabel, a uzimala sam ga radi kontrakcija, a kontrakcije otvaraju. meni su se bile skroz smirile od normabela. Ako vam je doktor preporučio, uzimajte ga, nije bez veze.

a što se tiče teme, otvorena sam prst već 2 mjeseca (nadam se sad i više ), bila zbog toga u bolnici, doma strogo mirovala do perioda kada je porod siguran, i evo me još u jednom komadu samo slušajte upute doktora..kad vam kažu strogo mirovanje, doslovno ih pitajte što to znači. možete mirovati uz šetnju dnevno, a možete 100% kao ja samo krevet i wc. zato ih to lijepo pitajte i sve će biti ok
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 14:34   #119
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
da, ono vrijeme kad sam ja uzimala normabel, a uzimala sam ga radi kontrakcija, a kontrakcije otvaraju. meni su se bile skroz smirile od normabela. Ako vam je doktor preporučio, uzimajte ga, nije bez veze.

a što se tiče teme, otvorena sam prst već 2 mjeseca (nadam se sad i više ), bila zbog toga u bolnici, doma strogo mirovala do perioda kada je porod siguran, i evo me još u jednom komadu samo slušajte upute doktora..kad vam kažu strogo mirovanje, doslovno ih pitajte što to znači. možete mirovati uz šetnju dnevno, a možete 100% kao ja samo krevet i wc. zato ih to lijepo pitajte i sve će biti ok
unutarnje ušće ili vanjsko?? i ja vjerujem doktorici i ne mislim da to oni samo tako djele jer nemaju pametnijeg posla?
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 14:53   #120
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
cure, a što se normabela tiče, oni su klasičan lijek za smirenje, kao i apaurin, tak da mi je čudno zašto jedna drugoj preporučate pijenje istih a imate probleme sa otvaranjem. oni vam neće zaustavit otvaranje, nego će vas smiriti tako da više mirujete i spavate. ne želim s time reći da ne pijete, ali razmislite malo i pročitajte što piše na deklaraciji lijeka. ne preporuča se u trudnoći.

jedino kad je stvarno dobro uzeti normabele je dok se koriste neki posebni lijekovi za zaustavljanje otvaranja, pa oni znaju djelovati tako da su potrebni normabeli koji suzdržavaju neke moguće popratne nuspojave.

znam sve to jer je moja jedna kolegica bila u bolnici zbog otvaranja i baš je imala ovaj drugi slučaj.
normabel nije "lijek za trudnice"

A oprosti,ja ni na jednom lijeku kojeg sam dobila u trudnoci nisam procitala da je za trudnice... Sta se tice normabela,ja sam ga dobila radi ranih kontrakcija i zato da mi zaustavi moguce ranije otvaranje tako da mi opusta misice maternice...
Nije mi se nesto spavalo od njega,mozda samo malo prvih par dana dok se nisam navikla,ali mogu sa sigurnoscu reci da su mi te tablete pomogle jer su nestale kontrakcije i bilo mi je puno lakse..
I vjerujem da nam dr.nikad nebi dao nesto sta ugrozava trudnocu,a to sta pise u uputama meni djeluje samo kao mjera sigurnosti da zastite sebe..
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.