Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2009., 15:17   #1
Samoborsko gorje

Sljedeči vikend se konačno mićem s planina južne hrvatske i dolazim do Zagreba. Kako sam Sljeme već par puta prošao, u plan mi je došlo Samoborsko gorje. Pokušao sam na SummitPostu nać nešto o tom gorju, ali uzalud. Stoga se obraćam vama.

Imam nažalost samo jedan dan za napravit izlet. Stoga, moje pitanje je, da imate kao i ja samo jedan dan za proć Samoborsko gorje, na koje bi vrhove išli?
__________________
ponekad surfam
viruango is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 17:41   #2
U jednom danu mozes obic recimo Japetic koji je najvisi vrh, Ostrc i Plesivicu. Ali to ti je po principu da dodes na vrh, malo si tam, odmah ides na drugi, malo si tam i onda ides na treci. Ako imas auto, mozes jos stic i na Okic. Ako auto sparkiras na prijevoju Poljanice, onda imas varijantu prvo otic na Plesivicu. To ti je nekih 40 minuta uspona, mozda manje ako si brz. Na pocetku je strmo. Dolje si za recimo 15-20 minuta. S ostankom na vrhu od pola sata, to ti je sat i pol. Onda s istog tog prijevoja mozes na Ostrc, a treba ti oko sat i pol do planinarskog doma. ako si brz onda petnaestak minuta do pola sata manje. OD doma imas do vrha jos nekih 5 do 10 minuta. Zadrzis se na vrhu pola sata i gibas na Japetic. Za sad imas recimo potrosenih 4 sata. Od Ostrca do Japetica ne znam koliko je hodanja, ali mislim da nije vise od 2 sata. Ne znam jel radi dom na Japeticu. Mozes i drugacije varijante izvesti.

Ako bi jos isao na Okic, onda mozes pjesice, ali treba ti par sati. Kljucno je pitanje jel imas auto i hoces jurcati po vrhovima, ili ti se fucka za osvajanje vrhova i bitno ti je hodanje po prirodi.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 20:17   #3
ako ne želiš gužvu pomakni izlet za tjedan dana.
za vikend se na japetiću održavaju dani hrvatskih planinara

ja predlažem turu: šoićeva kuća - japetić - preko velikih vrata na oštrc, pa preko lipovca natrag do šoićeve. to je kružna tura od 4-5h hoda.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 08:41   #4
Quote:
Platoon Leader kaže: Pogledaj post
U jednom danu mozes obic recimo Japetic koji je najvisi vrh, Ostrc i Plesivicu. Ali to ti je po principu da dodes na vrh, malo si tam, odmah ides na drugi, malo si tam i onda ides na treci. Ako imas auto, mozes jos stic i na Okic. Ako auto sparkiras na prijevoju Poljanice, onda imas varijantu prvo otic na Plesivicu. To ti je nekih 40 minuta uspona, mozda manje ako si brz. Na pocetku je strmo. Dolje si za recimo 15-20 minuta. S ostankom na vrhu od pola sata, to ti je sat i pol. Onda s istog tog prijevoja mozes na Ostrc, a treba ti oko sat i pol do planinarskog doma. ako si brz onda petnaestak minuta do pola sata manje. OD doma imas do vrha jos nekih 5 do 10 minuta. Zadrzis se na vrhu pola sata i gibas na Japetic. Za sad imas recimo potrosenih 4 sata. Od Ostrca do Japetica ne znam koliko je hodanja, ali mislim da nije vise od 2 sata. Ne znam jel radi dom na Japeticu. Mozes i drugacije varijante izvesti.

Ako bi jos isao na Okic, onda mozes pjesice, ali treba ti par sati. Kljucno je pitanje jel imas auto i hoces jurcati po vrhovima, ili ti se fucka za osvajanje vrhova i bitno ti je hodanje po prirodi.
Hvala na savjetu. Sa autom dolazim u Zagreb, tako da će mi bit na raspolaganju, pa ne znam da li mi je pametnije ić autom, pa radit kružnu turu ili ovisit o javnom prijevozu. Jurcanje po vrhovima mi nije cilj. Bilo bi lijepo vidjeti ih što više, ali koja je poanta ako ne stignem u njima i malo uživati.
__________________
ponekad surfam
viruango is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 08:42   #5
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ako ne želiš gužvu pomakni izlet za tjedan dana.
za vikend se na japetiću održavaju dani hrvatskih planinara
Nažalost, nemam izbora, samo taj vikend sam u Zagrebu :-(
__________________
ponekad surfam
viruango is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 11:44   #6
Quote:
viruango kaže: Pogledaj post
Nažalost, nemam izbora, samo taj vikend sam u Zagrebu :-(
a jesi razmišljao o žumberku?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 13:02   #7
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post

ja predlažem turu: šoićeva kuća - japetić - preko velikih vrata na oštrc, pa preko lipovca natrag do šoićeve. to je kružna tura od 4-5h hoda.
odlična tura za upoznati samoborsko
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 15:00   #8
Quote:
viruango kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu. Sa autom dolazim u Zagreb, tako da će mi bit na raspolaganju, pa ne znam da li mi je pametnije ić autom, pa radit kružnu turu ili ovisit o javnom prijevozu. Jurcanje po vrhovima mi nije cilj. Bilo bi lijepo vidjeti ih što više, ali koja je poanta ako ne stignem u njima i malo uživati.
Ova kružna tura koju ti je predložio C71 je dobra. Odes s autom do Soiceve kuce i onda obavis takvu turu. A ako imas vremena i volje, onda mozes nakon toga autom do ishodisne tocke za Plesivicu ili do planinarskog doma pod Okicem pa od tamo do vrha imas ili 10 minuta lagane setnje po putu ili jedno 20 minuta po ferati koja se zove Zoharov put.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:07   #9
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ako ne želiš gužvu pomakni izlet za tjedan dana.
za vikend se na japetiću održavaju dani hrvatskih planinara
hm. ja mislio do oštrca navratit u nedjelju. Znadeš li možda dali bu tam gužva?
A na japetiću će otvoriti dom za tu prigodu? ili će kakav roštilj nabacit?
Možda da idem tamo?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 07:26   #10
Quote:
Platoon Leader kaže: Pogledaj post
Ova kružna tura koju ti je predložio C71 je dobra.
molim lijepo, ja sam
samo da se zna.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 07:36   #11
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
hm. ja mislio do oštrca navratit u nedjelju. Znadeš li možda dali bu tam gužva?
A na japetiću će otvoriti dom za tu prigodu? ili će kakav roštilj nabacit?
Možda da idem tamo?
subotu i nedjelju se prolazi jaskanski planinarski put.
u nedjelju u programu piše "vođene ture po samoborskom gorju".
izgleda da će planinoraca biti na svakom ćošku.
ja ti ne znam niš', samo čitam po netu.

evo, ima i na stranicama jaskanaca

ništa ne piše da se može cestom do doma na japetiću. moram to ispitati da ne idem bezveze.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 08:44   #12
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
molim lijepo, ja sam
samo da se zna.
Eh? Pa mozda bi onda mogli skupa u planine...
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 08:56   #13
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
a jesi razmišljao o žumberku?
Jesam, ali sam odlučio Žumberak ostavit za neki drugi posjet. Mislim da će na kraju tvoj savijet presudit, te da ću otić na kružnu turu koju si opisala. Hvala ti.
__________________
ponekad surfam
viruango is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 10:19   #14
Quote:
viruango kaže: Pogledaj post
Jesam, ali sam odlučio Žumberak ostavit za neki drugi posjet. Mislim da će na kraju tvoj savijet presudit, te da ću otić na kružnu turu koju si opisala. Hvala ti.
evo ti link

to ti je ta tura samo što smo mi ostavili auto na velikim vratima, jer su nam ona bliža.

što se tiče japetića ovaj vikend...
cesta će biti zatvorena, neće se moći autom do planinarskog doma.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 10:37   #15
Quote:
Platoon Leader kaže: Pogledaj post
Eh? Pa mozda bi onda mogli skupa u planine...
a mogli bi, al morat ćeš maaaaalo pričekat',
na prisilnom sam dopustu.

da ne budem offtopic...

auto se ostavi u rudama, pa na veliki črnec, veliki dol, oštrc, poljanice, plešivica i spust u rude. bez velikog črnca to je trasa "tragom prvog izleta HPD-a. taj krug je isto nekih pet sati.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 14:35   #16
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
evo ti link
to je tvoj blog? komentirao sam te par puta, davno, prije 2-3 godine, dok sam vodio svoj blog...
__________________
ponekad surfam
viruango is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 22:53   #17
Quote:
viruango kaže: Pogledaj post
to je tvoj blog? komentirao sam te par puta, davno, prije 2-3 godine, dok sam vodio svoj blog...
je, moj je.
kad se vratiš iz samoborskog gorja, napiši dojmove.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 02:08   #18
Može li se u Samoborskom gorju kampirati ili će me rendžeri poterat?

Ako može,zanima me gdje..?

Nešto sam čitao na stranici parka prirode da se može kampirati na za to predviđenim mjestima,ali ne piše gdje su ta mjesta.

Hvala na odgovoru!
niko2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 13:49   #19
3324-514 i 3327-097 su telefoni nadzorne službe Parka. Najbolje da nazoveš i pitaš ih gdje točno smiješ kampirati, da ne bi bilo poslije "nismo znali".

(Općenito sam mišljenja da je s tim "švercanjem" u prirodi otprilike isto kao sa sjedanjem za volan s promilima. 50 puta ti neće biti ništa, 51. ćeš puhat. )
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 11:42   #20
Lijepo mjesto ti je Planinarsko-scoutski centar Koretići, na granici samoborskog i žumberačkog gorja....
Broj planinarskog kluba Scout...01/3360639
$umoborac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.