Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2012., 00:08   #521
Quote:
Wolfe kaže: Pogledaj post
eto samo da se ja malo javim, prije dvije stranice sam opisao svoj problem sa tele2, u međuvremenu smo malo pomalo otplaćivali dug, ali šta se sad desilo...
inkaso iz osijeka je poslao opomenu pred ovrhu za cijeli iznos + valjda toliko za troškove koje samo oni znaju.
čuvam ja račune tako da mi ne mogu ništa, ali ogorčen sam ovakvim ponašanjem te sam zatražio pomoć i savjet više odvjetnika, udruge potrošač i HAKOM-a te odlučio tužiti tele2 za davanje osobnih podataka trećoj strani.
lp

U sličnoj sam situaciji. Ima li elemenata kaznenog djela u davanju osobnih podataka trećoj strani?
__________________
Ogulio sam četiri i pol tone krumpira. Savjest mi je čista.
dambac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 10:19   #522
Nema. Oni nisu dijelili podatke okolo, nego je legalna firma koja se bavi legalnim otkupom i legalnom naplatom dugova od njih legalno otkupila tvoje podatke i sada legalno od tebe traži isplatu duga.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 10:29   #523
Quote:
dambac kaže: Pogledaj post
U sličnoj sam situaciji. Ima li elemenata kaznenog djela u davanju osobnih podataka trećoj strani?
Odgovoreno je post iznad tvog i kao sto drot kaze, Inkaso je preuzeo potrazivanje od Tele2 na sasvim legalan nacin.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 11:06   #524
Hvala. Nek nam je sve legalno.
__________________
Ogulio sam četiri i pol tone krumpira. Savjest mi je čista.
dambac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 11:50   #525
Pozdrav, ako može pomoć, sugestija..

Netko od bližih članova obitelji dobio je enormno veliki tel. račun od T-coma za lipanj, a kao sve zbog poziva u pokretnoj mreži. Ljudi fiksni telefon jedva koriste, računi su cca 150 kn, u svibnju su nešto pričali pa se malo popelo, al za lipanj skoro 1000 kn?

E sad pošto nisu koristili uslugu detaljnog ispisa poziva, koji je naj-najbrži način da se dođe do izlistanih poziva? Znam za ono na portalu Moj telekom, al svejedno nema uvida u pozive, vidi se samo iznos računa. Vele u službi za korisnike (nakon 20ak poziva i razgovora s pet ljudi ) nek se podnese zahtjev, pa će ono-ovo i bla bla, vratiti, poslati poštom itd..Znači tek za tjedan dana i više bi bilo.

I ok, može, al meni treba što prije/odmah/sad ta lista poziva pa mi nije jasno kako oni uz svu tu informatizaciju ne mogu vidjeti pozive, poslat mi, pročitat, bilo što.

Jel trebam neku vezu u T-comu, "agenta" na višoj razini ili koji K*?


* i isprika moderatorima, čini mi se da sam fulala temu?

Zadnje uređivanje Kaledioscopica : 10.07.2012. at 12:03.
Kaledioscopica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 13:09   #526
Quote:
dambac kaže: Pogledaj post
U sličnoj sam situaciji. Ima li elemenata kaznenog djela u davanju osobnih podataka trećoj strani?
ima.
dugovanja nema, pa ne znam šta su to mogli preuzeti, ali to nije niti bitno sada.
ugovor je potpisan sa tele2, a ne sa nekim kamatarskim firmama pa prema tome nemaju apsolutno nikakva prava davati osobne podatke trećoj strani.
a sve ću to lijepo riješiti preko sudova, isto kao što sam riješio i slučaj kada sam kupio auto sa skinutim kilometrima pa su mi ovdje također govorili kako je to promašeni slučaj i da ne mogu ništa.
Wolfe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 13:38   #527
Quote:
Wolfe kaže: Pogledaj post
dugovanja nema, pa ne znam šta su to mogli preuzeti, ali to nije niti bitno sada.
To je njihov problem.

Quote:
Wolfe kaže: Pogledaj post
ugovor je potpisan sa tele2, a ne sa nekim kamatarskim firmama pa prema tome nemaju apsolutno nikakva prava davati osobne podatke trećoj strani.
Ako si im prodali svoje potrazivanje (ajmo reci da to potrazivanje postoji), onda naravno da ce im dati podatke o duzniku, kako bi se inace naplatili. Da ih hoces tuziti za neko uznemiravanje zbog opomena i prijetnjih ovrhom za dug koji ne postoji, to bih razumjela.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 11:12   #528
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Nikome!

Radim u SZK i ove fore sa "T-com neda!" objesite mačku o rep...doslovno. Znam da vam to drugi operatori govore...ali t-com nema šta NE DATI. Radi se o tome da je t-com vlasnik infrastrukture i svoje parice iznajmljuje drugim operatorima. Kada na centrali operator popuni svoje iznajmljene parice, naravno da ne može "primiti" više korisnika...e, onda kreće fora sa T-com neda!

Možeš pokušati sa hakom-om...ali čisto sumnjam!

I da.. ovo "studenti ne žele spojiti nikome na višem položaju" isto je čista glupost. Nemamo mi što ne željeti... nego nemaš MOGUĆNOSTI spojiti... kome da spojim, sv. Petru?
Možeš mislit!
Nemaju mjesta na infrastrukturi, ili što već govoriš, a istodobno hodaju po našoj ulici od vrata do vrata i nude prelazak kod njih (konkretno H1), a mi koji želimo ne možemo prijeći.

Da nije žalosno, bilo bi smješno.

A to što ti radiš u službi za korisnike ništa ne znači, kao da vi u toj službi znate što se odvija na višim instancama.

I nisam ništa loše mislila pod tim što studenti neće spojiti, znam ja da oni nemaju nikakve ovlasti, niti su im ti brojevi dostupni, samo sam željela reći da zvanje T-coma ili H1 ne vrijedi i pitala sam kome se obratiti.
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 11:24   #529
Što se događa kada netko od HT-a dobi na računu trošak opomene, a opomenu nikad nije dobio. Račun je plaćen sa zakašnjenjem tako da je moguće da se opomena kreirala, ali nikada nije dostavljena. Postojao je neki zakon o dostavi računa.
Red Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 11:29   #530
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
Možeš mislit!
Nemaju mjesta na infrastrukturi, ili što već govoriš, a istodobno hodaju po našoj ulici od vrata do vrata i nude prelazak kod njih (konkretno H1), a mi koji želimo ne možemo prijeći.

Da nije žalosno, bilo bi smješno.

A to što ti radiš u službi za korisnike ništa ne znači, kao da vi u toj službi znate što se odvija na višim instancama.

I nisam ništa loše mislila pod tim što studenti neće spojiti, znam ja da oni nemaju nikakve ovlasti, niti su im ti brojevi dostupni, samo sam željela reći da zvanje T-coma ili H1 ne vrijedi i pitala sam kome se obratiti.
jao kako ste naivni....pa naravno da nude, jer se može dogoditi da je upravo sada netko isključen sa H1 i pojavilo se jedno mjesto... nije da će parice zauvijek biti zauzete. Isto tako, stvar je i marketinga...

Quote:
Kaledioscopica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ako može pomoć, sugestija..

Netko od bližih članova obitelji dobio je enormno veliki tel. račun od T-coma za lipanj, a kao sve zbog poziva u pokretnoj mreži. Ljudi fiksni telefon jedva koriste, računi su cca 150 kn, u svibnju su nešto pričali pa se malo popelo, al za lipanj skoro 1000 kn?

E sad pošto nisu koristili uslugu detaljnog ispisa poziva, koji je naj-najbrži način da se dođe do izlistanih poziva? Znam za ono na portalu Moj telekom, al svejedno nema uvida u pozive, vidi se samo iznos računa. Vele u službi za korisnike (nakon 20ak poziva i razgovora s pet ljudi ) nek se podnese zahtjev, pa će ono-ovo i bla bla, vratiti, poslati poštom itd..Znači tek za tjedan dana i više bi bilo.

I ok, može, al meni treba što prije/odmah/sad ta lista poziva pa mi nije jasno kako oni uz svu tu informatizaciju ne mogu vidjeti pozive, poslat mi, pročitat, bilo što.

Jel trebam neku vezu u T-comu, "agenta" na višoj razini ili koji K*?


* i isprika moderatorima, čini mi se da sam fulala temu?
detaljan ispis poziva možeš dobiti za unatrag 3mj i šalje se poštom.

Quote:
Red Leader kaže: Pogledaj post
Što se događa kada netko od HT-a dobi na računu trošak opomene, a opomenu nikad nije dobio. Račun je plaćen sa zakašnjenjem tako da je moguće da se opomena kreirala, ali nikada nije dostavljena. Postojao je neki zakon o dostavi računa.
Ništa...vjerojatno je problem sa dostavljačem. U zadnje vrijeme se javlja problem sa CityEx Počeli smo voditi evidenciju na kojim područjima se to događa...zapisivati sve, pa će se vidjeti.

Račun za usluge ste dužni platiti čak i onda kada ga ne dobijete na kućnu adresu
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥

Zadnje uređivanje legica21 : 11.07.2012. at 11:37.
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:48   #531
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
jao kako ste naivni....pa naravno da nude, jer se može dogoditi da je upravo sada netko isključen sa H1 i pojavilo se jedno mjesto... nije da će parice zauvijek biti zauzete. Isto tako, stvar je i marketinga...
Jednostavno, ovo što govoriš nema nikakvog smisla. Ako se pojavilo mjesto onda mogu nas uključiti, pošto je već i ugovor potpisan i sve dogovoreno. Rekli su 10.6. uključenje je 12.6. i otad se nitko ne javlja, u SZK govore prosljedit ćemo dalje, javit ćemo vam se i ništa.

Poslali smo HACOMU dopis, pa ćemo vidjeti.

Mrzim T-com i nadam se da će propasti (nerealne nade, znam...). I na mobitelima smo svi prešli drugom operateru i sustavno nagovaram ljude i svi pomalo uviđaju i svi odlaze iz Tcoma.
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 18:53   #532
Detaljan ispis moze se dobiti godinu dana unazad
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 22:06   #533
Quote:
Smopi kaže: Pogledaj post
Detaljan ispis moze se dobiti godinu dana unazad
Nije istina. Može se dobiti samo za 3mj unatrag
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 22:22   #534
Znam za jedan slucaj gdje je ljudima trebao ispis, rekli su im u T-comu da moze, ali samo 3 mjeseca unazad, pa su lijepo zvali Hakom, i ispalo je da moze godinu dana unazad.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 03:20   #535
[QUOTE=legica21;40370110]jao kako ste naivni....pa naravno da nude, jer se može dogoditi da je upravo sada netko isključen sa H1 i pojavilo se jedno mjesto... nije da će parice zauvijek biti zauzete. Isto tako, stvar je i marketinga...
__________________________________________________ __________________________________________________ _______________
Ajmo malo spustiti loptu na zemlju da ne ispadne da si glasnogovornica HT-a. Lako se preko Hakom-a može provjeriti zauzetost tih parica no ukoliko ne može bahatost HT-a nam je svima poznata.
21. stoljeće, tržišna konkurencija teleoperatera a a ljudi ne mogu preći kod operatera kojeg žele. Koliko nam je rasulo u zemlji tako je i u tom segmentu, poglavito po pitanju vlasništva nad DTK mrežom.
__________________
Ogulio sam četiri i pol tone krumpira. Savjest mi je čista.
dambac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 09:07   #536
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
detaljan ispis poziva možeš dobiti za unatrag 3mj i šalje se poštom.
Baš sam u fazi čekanja da stigne. Ma, zadnje mi je ženska na telefon (SZK) rekla da se ispis ipak može na licu mjesta dobiti u T-comu, da oni tamo mogu odmah isprintati jer kakti računi idu njima na potpis. Wtf? Sva iznervirana, naravno da sam išla i nisu ništa mogli na licu mjesta.

Nevjerojatno, pričala sam s x agenata i svako nešto drugačije sugerira, očito da te samo skine s one stvari.
Kaledioscopica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 14:49   #537
Quote:
Kaledioscopica kaže: Pogledaj post
Baš sam u fazi čekanja da stigne. Ma, zadnje mi je ženska na telefon (SZK) rekla da se ispis ipak može na licu mjesta dobiti u T-comu, da oni tamo mogu odmah isprintati jer kakti računi idu njima na potpis. Wtf? Sva iznervirana, naravno da sam išla i nisu ništa mogli na licu mjesta.

Nevjerojatno, pričala sam s x agenata i svako nešto drugačije sugerira, očito da te samo skine s one stvari.
ne znam tko ti je samo takvu glupost rekao

U SZK se trenutno događaju velike promjene... jako puno novih je došlo.. koji su tek završili obuku...i to u svim gradovima gdje je t-SZK... tako da, moguće je da su ti rekli krivu inform.
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 15:10   #538
Registriraj se na njihov portal, tamo mozes isto pregledavat ispis poziva.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 15:59   #539
samo pazi, jer onda više nećeš dobivati u papirnatom obliku, znači..ili jedno ili drugo
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 00:13   #540
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
ne znam tko ti je samo takvu glupost rekao ...
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
samo pazi, jer onda više nećeš dobivati u papirnatom obliku, znači..ili jedno ili drugo
ti kao radiš u SZK strašno
Kaledioscopica je pred dva dana spominjala portal Moj telekom ali da tamo nema ispisa, a ima, detaljni ispis poziva.... a nisi joj to onda mogla reći? ni nitko iz SZK?
nego joj sad savjetuješ da pazi
sorry, al' baš si pravi primjer nekompetentnosti SZK

inače, nisam trebala u zadnje vrijeme (riješeno elegantno drugačije).... ali ne vjerujem da se ispis ne može dobiti na licu mjesta u T-comu
ja sam ga dobila pred 10-tak godina kad je još bila rijetkost da se takvo što traži
ne vidim razlog da ga bilo tko ne dobije sad i odmah, nego da čeka poštara, katastrofa ste
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.